Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem lennék meglepve, ha ez a főhősünk barátja lenne. 

Naaaagyon nem a barátja. Az atrociraptorok egy újonnan létrehozott faj lesz, négyen vannak és nem olyan szelíd jószágok, mint a velociraptorok. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura belegondolni, hogy a Mátrix valaha óriási filmnek számított. Filmtörténelmi forradalomról, meg mérföldkőről beszéltek az első bemutatójánál. Tegnap láttam az új filmet, de annyira gyenge volt hogy még azaz éttermi konyháról szóló dráma is mélyebb nyomott hagyott bennem amit egy hete láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Matrix Resurrectiont. Összességében tetszett, jól szórakoztam rajta. A végével mondjuk olyan érzésem volt, hogy a készítők is ráunhattak, ezért inkább abbahagyták, de ezt leszámítva szerintem nem rosszabb, mint a Reloaded és a Revolutions. Az kifejezetten tetszett, hogy bemutatták, a trilógia eseményei nem múltak el nyom nélkül, a béke hatásait prezentálták. Az új szereplőket is bírtam, és végül is a film feloldja, amit bár elfogadtam, még a pozitívumát is láttam, de annyira azért nem tetszett a Revolutions-ben: Neo és Trinirty újra élhet. Plusz nekem bejött a pofátlan önirónia is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kíváncsi lennék a streaming adatokra is. Azért na, szerintem nem sokan vannak, akik az ünnepi szezonban pont egy Mátrix 4-re akarnak moziba beülni. Eleve nem tipikus karácsonyi film, és az első három rész minőségi görbéje is durván lefelé ível részről részre. Ráadásul eltelt húsz év és visít róla, hogy fölösleges film. Mindezek tetejében a covid miatt a mozi/streaming arány erősen felborult. Szóval lehet, hogy a Warner számára itt a streaming adatok jobban fognak számítani, mint a mozis. Már, ha van egy csöpp eszük, mert én eleve nem számoltam volna azzal, hogy ezekben az időkben ez a film olyan hűde sokat fog hozni a mozikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mindezek tetejében a covid miatt a mozi/streaming arány erősen felborult.

Erre épp a Pókember új része cáfol rá, ami nyolc nap alatt 900 millió dollárt keresett világszerte, ami a covid előtti időkre is rá ver.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erre épp a Pókember új része cáfol rá, ami nyolc nap alatt 900 millió dollárt keresett világszerte, ami a covid előtti időkre is rá ver.

Azért az más kaliber. Nem egy részről részre gyengülő széria húsz évvel megkésett epizódja, hanem egy még mindig népszerű franchise menetrendszerűen érkező epizódja, amibe ráadásul belemixelték több korábbi, rajongói körökben népszerű film szereplőit is. Plusz az új Pókember kizárólag moziban nézhető meg. Ha már MCU, akkor inkább a Black Widowhoz lehetne hasonlítani. Az is egy durván megkésett film, és az is ment párhuzamban streamen, és az is legjobb esetben is csak átlagos szórakoztató, amúgy tök fölösleges mozi. És az sem teljesített túl jól a moziknál - nem volt annyira durva pofára esés, mint a Mátrix 4, de azért messze elmaradt a Spider-Man új részétől, de még az Eternals és a Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings is beelőzte worldwide (az utóbbi domestic is), pedig ezek totál új karaktereket vonultattak fel, míg Fekete Özvegy ismert figura volt.

Mondjuk a Black Widow arra is jó példa, hogy a stream sem segít be feltétlenül. Állítólag csak 60 misivel tolta meg az első heti bevételeket. Mondjuk itt még bekavarhat a képbe az, hogy mekkora az HBO Max és mekkora a Disney+ lefedettsége, ezt nem tudom. Ha nagy az eltérés, akkor a Matrix 4 akár sokkal jobban is teljesíthet streamen, mint a Black Widow. Akárhogy is, én azt mondom, streamben még lehet esélye a Mátrix 4-nek. De az sem lepne meg, ha hasalna. A Mátrix nem az a franchise, aminek franchise-nak kéne lennie. Az első rész megismételhetetlen, erre a legjobb példa a következő három rész. És erre a húsz évvel későbbi negyedik felvonásra aztán tényleg nem is volt szükség, és amúgy ezt a film is durván érezteti az emberrel. Én jól szórakoztam rajta, de megértem, hogy sokaknak nagy csalódás, és az sem fog meglepni, ha totális bukás lesz a moziknál és a streamen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 év után egy újabb - és felesleges - epizódtól nem is érdemes sokat várni. Én is jól szórakoztam rajta, valamilyen szinten vicces volt, azt hiszem, láttam rosszabb filmet is az elmúlt egy évben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifejezetten azok közül a filmek és a TV sorozatok közül, amelyek 2021-ben lettek bemutatva összesen 109-et láttam eddig (96 filmet és 13 sorozatot). Csináltam egy 12 perces videómontázst abból a 37 produkcióból, amelyek a 2021-es alkotások közül szerintem a legjobbak lettek:

 

 

Nyilván mint minden ilyen lista ez is roppant szubjektív. A rangsorban vannak B-filmek is (például a fillérekből készült II. világháborús Hell Hath No Fury, ahol a bombák is csak akkorát robbannak mint egy petárda). A lista összeállításánál csak azt néztem, hogy melyik produkció mennyire tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek arra, amikor még az volt a legröhejesebb dolog egy Emmerich-filmben, hogy az idegenek számítógépei megfertőzhetőek földi computer vírussal? :hmm:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Emlékeztek arra, amikor még az volt a legröhejesebb dolog egy Emmerich-filmben, hogy az idegenek számítógépei megfertőzhetőek földi computer vírussal? :hmm:

 

giphy.gif

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nagyon röhejesen néz ki. Egy ponton túl a látvány se ér semmit, és ez amint látom fényévekkel túllőtt a célon. 

Azért remélem, hogy Emmerich még megalkotja majd élete főművét, amiben három átlagember megvédi a Földet két galaxis összeütközésétől. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért remélem, hogy Emmerich még megalkotja majd élete főművét, amiben három átlagember megvédi a Földet két galaxis összeütközésétől. :evil:

A kövi az lesz, hogy a Föld letér a pályájáról és összeütközik a Nappal. Természetesen nem éjszaka, hanem nappal. (sorry)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A kövi az lesz, hogy a Föld letér a pályájáról és összeütközik a Nappal. Természetesen nem éjszaka, hanem nappal. (sorry)

 

És az egész emberiség 1 pontban gyűlik össze a Föld túloldalán, majd a túlsúlytól az utolsó pillanatban 5 centire a Naptól lefékezzük a Földet ami egy nagy zöttyenéssel megáll, és mindenki fellélegzik, hogy megcsináltuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani mozgóképes adaptációkról - Vaják és Az Idő Kereke - jutott eszembe, hogy volt egy pár film, vagy éppen sorozat, mely könyvből készültek és jelentős változtatáson mentek át. Ilyen pl. a Rambo és a Jurassic Park. Ennél a két filmnél óriási volt a népszerűség, annak ellenére, hogy sokat változtattak rajtuk az eredeti könyvekhez képest. Vannak még ilyenek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.