Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A haláltusás jelenetben a doki Sunny-val érzeleg, majd a dumcsi után cseréli ki. Amit mondjuk nem értem, hogy csinál észrevétlen, mert a főnöke meg közben skubizza... a többi NS5-ös felett meg elméletben VIKI vette át az uralmat, nem saját akaratukból cselekedtek. VIKI meg a 0. törvényt követte, bár annak egy igen kicsavart módján (megjegyzem, a 0. törvény nem is az Én, a robot című könyv témája). Na mindegy, a film egy B kategóriűs akció-sci-fi. Már akkor nem vártam tőle többet, mikor megtudtam, hogy Will Smith játsza a főszereplőt... a könyvhöz meg annyi köze van, mint a Kelepce című könyvnek az Alien vs Predatorhoz. Mindkettőben vannak alienek és predatorok, de valójában a Kelepce nem Aliens vs Predator könyv, csak egy ócska utánzat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a robot szerintem Isaac Asimov meggyalázása. Mindazt az intellektuális szépséget, azt a finom gondolatiságot, ami az egész életművét áthatja, a szemétre vágták, és egy agyatlan akciófilmet csináltak néhány novellájának az összegyúrásával. Szerintem kár volt megcsinálni az a filmet.

Az a második agy, meg az emberek ellen forduló robotok... tényleg egy pofon az egész asimovi robotikának, és mindannak, amiben az író hitt. Sőt, övön aluli ütés... :)

 

Priest azt mondta egyszer, hogy a szakmában van egy olyan poén, hogy mivel Asimov masszív ateista volt, Isten azzal bünteti a halála után, hogy soha nem készülhet jó film a műveiből. Hát, eddig bejött...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest azt mondta egyszer, hogy a szakmában van egy olyan poén, hogy mivel Asimov masszív ateista volt, Isten azzal bünteti a halála után, hogy soha nem készülhet jó film a műveiből. Hát, eddig bejött...

Mekkora marhaság.

 

Én úgy hallottam hogy lesz második része is a robotos sztorinak, más rendezővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest azt mondta egyszer, hogy a szakmában van egy olyan poén, hogy mivel Asimov masszív ateista volt, Isten azzal bünteti a halála után, hogy soha nem készülhet jó film a műveiből. Hát, eddig bejött...

Lehet hogy ez Asimovnak IS büntetés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett az én, a robot. :)

 

Egyébként az Alapítványból csinálhatnának filmet, bár az inkább misztikus mint akció dús. :)

Akkor abból misztikátlan akció lenne, mire vászonra ér, némi lebutított-túllihegett titokzatozással:(

 

 

Közben megtaláltam az egyik kedvenc filmem nyitószövegét :)

"Lefelé hajlott a Nap. Búcsúzóul még betekintett az erdőbe, ahol hosszúra nyúltak az árnyak, és a gerlék halk kurrogása végigzsongott a halványuló tájon. A virágzó fák illata szinte észrevétlenül töltötte meg az erdőt, akár maga a tavasz, amely ezer pici, lüktető, meleg életet teremtett, szerte a fák zöldülő gallyain, mocsarakban, barlangokban, öreg, vastag ágak, gyökerek korhadt üregeiben"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a robot nekem is tetszett a maga súlycsoportjában, csak ne reklámozták volna Asimov nevével, mert ahhoz semmi köze. Nem kéne a filmnek más, csak egy másik cím. Akkor mindenki azt mondhatná, hogy egy, az Asimovi 3 törvényre alapozó akció-sci-fi. Így meg egy nagy sci-fi író műveinek meggyalázása, ami még a Terminatorra is hajaz. De a maga súlycsoportjában élvezhető mű, agyzsibbasztónak jó.

 

Tényleg lesz második része, méghozzá Ronald D. Moore írja a forgatókönyvet. Az ő nevéhez fűződik a Battlestar Galactica és a Star Trek Deep Space Nine. Ez elég jó hír, bár a BSG után tartanék egy "embergyilkolós-lázadós-robotos" filmtől. Ellenben mindkét sztori jó karkaterekkel és történettel operál. A DS9 hét évig a csúcson maradt, a BSG kettőig húzta, a harmadik kicsit leült.

Az viszont negatívum, hogy az első rész sztoriját viszik tovább, ugyan úgy Will Smith-el. A film végéből pedig egyenesen következik, mi lesz a második rész témája:

 

Az NS-5-ösöket az ember alkotta.

De fellázadtak...

Fejlődtek...

Több példány van belőlük...

Van egy tervük...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a maga súlycsoportjában élvezhető mű, agyzsibbasztónak jó.

 

Az NS-5-ösöket az ember alkotta.

De fellázadtak...

Fejlődtek...

Több példány van belőlük...

Van egy tervük...

Annak jó, főleg, ha tényleg úgy tekintünk rá, hogy semmi köze Asimovhoz (akitől még nem sokat olvastam, így a világa azért nem túl ismert előttem :) ).

 

A többi meg: :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak ne reklámozták volna Asimov nevével,

Akkor viszont reklámozhatták volna a "Tizenötmilliomodik robotos-gyolkolászós- filózgatós filmtermék" címmel. Megértem, hogy Asimovot választották.

 

Az viszont negatívum, hogy az első rész sztoriját viszik tovább, ugyan úgy Will Smith-el.

Ezzel mi a baj? Egész jól meg lehetne oldani, csak egy jó forgakönyv kell hozzá. Most már nem az a kérdés h előfordulhat-e valami baj a robotokkal, hanem az, hogy adott egy fura helyzet, ki mit kezd vele. Még azt is meg lehetne oldani, hogy az Én, a robot mindössze FELVEZESSE a következő részt. Szép lenne.

 

A film végéből pedig egyenesen következik, mi lesz a második rész témája:

 

Az NS-5-ösöket az ember alkotta.

De fellázadtak...

Fejlődtek...

Több példány van belőlük...

Van egy tervük...

Ez nem téma, ez csak alaphelyzet. Persze, lehet olyan filmet csinálni, amiben ennyi a téma, de akkor az még üresebb lesz, mint az elődje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont reklámozhatták volna a "Tizenötmilliomodik robotos-gyolkolászós- filózgatós filmtermék" címmel. Megértem, hogy Asimovot választották.

Talán nem a reklámra céloztam ezzel, hanem Asimov megsértésére...

 

Ezzel mi a baj? Egész jól meg lehetne oldani, csak egy jó forgakönyv kell hozzá. Most már nem az a kérdés h előfordulhat-e valami baj a robotokkal, hanem az, hogy adott egy fura helyzet, ki mit kezd vele. Még azt is meg lehetne oldani, hogy az Én, a robot mindössze FELVEZESSE a következő részt. Szép lenne.

Az, hogy tovább sértegetik Asimovot, hogy a művét meggyalázó filmet még tovább göngyölítik.

 

Ez nem téma, ez csak alaphelyzet. Persze, lehet olyan filmet csinálni, amiben ennyi a téma, de akkor az még üresebb lesz, mint az elődje.

Itt sem erre céloztam, hanem hogy kapunk még egy Battlestar Galacticát (vagy Terminatort), mert véletlen a BSG írója ugyan az, mint az I, a robot 2-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a robot-ot sose Asimov művével azonosították még a készítők se. Teljesen más tészta, csupán az alapok (a három törvény jelenléte) egyezik meg. Szerintem f*sza kis akciómovie. Nekem bejön és már többször is megnéztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Én, a robot-ot sose Asimov művével azonosították még a készítők se.

Hát érdekesen adták elő ezt a "sosét" miután a könyv címét, nem kevés dolgot lazán átvettek. Példáúl, az Amrikai Robot, Dr. Susan Calvin, 0. törvény (melyet VIKI ugyan úgy magától ismer fel, mint Giskard), NS (Nestor) szériás robotok. Plusz, Asimov nevével reklámozták a filmeket is. Mégis, ha szerintük nincs köze a könyvhöz, akkor mire fel mindez? Minden hasonlóság csupán a véletlen műve? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy ez olyan mint a Doom hisztéria.

Na ja, de a Doom egyik része sem minősül sci-fi alapműnek... sztorira a játék sem bonyolultabb, mint a film, sőt, a Doom 1-2 alapból történettel sem rendelkezik.

 

Ilyenkor csak azt nem értem, ha nem azt a történetet akarják vászonra vinni, akkor miért azt a címet adják neki? Ha már azt a címet adják, akkor az ember minime elvárja, hogy arról is szóljon, amit feldolgoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Transformers meg talán a DH4 bőven elég lesz.

Hátha rá bírom szánni magam hogy moziban nézzem meg őket.

A DH4-re ma rászántam magam és szerintem nagyon állat.

McClane-t vagy hússzor próbálják kicsinálni de szokás szerint mindent túlél, a fősz*rházi meg ugyanannyiszor néz mint Rozi a moziban.

Az akciók és kopri barátunk poénjai elég ütősek főleg azok amiket a fősz*rházi nőjére tesz. :)

A fő hibájának azt tartom hogy jó pár filmre emlékeztetett: Ál/Arc, Armageddon, T3, Jurassic Park, A szikla, True Lies. Jók azok a jelenetek csak az alapjuk nem eredeti.

Utalgatnak az első részre is és néhány frankó SW-s poén is előkerül benne.

A zenéje lehetne jobb is, szerintem kár hogy a T3 zeneszerzője (Marco Beltrami) hozta össze és nem az előzőeké (Michael Kamen). Csak az jött be a muzikjából hogy előkerül egy kevéske asszem a harmadik és talán az Equilibrium zenéjéből.

Összességében elég jól szórakáztam alatta és már azt is elnézem MacCkinek hogy tar feje van.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig csupa jót olvastam erről a DH4-ről, úgyhogy kezd megnyugodni a lelkem, hogy nem szúrták el. Már csak haver tolja haza a képét, aztán irány a moziba be.

Most már csak a Trafóról legyen ennyi jó vélemény, aztán nyugodtan ülök be a moziba idén nyáron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 3 nap és látom én is a DH4-et.Úgy látszik kezdek meghülyülni, mert már úgy várom, hogy lássam, hogy alig bírok figyelni a melóra.Én is csak jókat hallottam róla.

 

Hoppá.Most jut eszembe valami.Magyarországon csütörtökön vannak a premierek nem?Hogyhogy ma már adták?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az számít mit mondanak, hanem az, hogy ki mondja. :) Ha azok az elmebajnokok, akik szerint a King Kong egy szuper film, úgy már most mehet a kukába. Amúgy engem nem tud érdekelni, akármennyire is istenítik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.