Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Erősen ajánlott A Bourne-rejtély és A Bourne-csapda megnézése az Ultimátum előtt.

Én úgy néztem meg hogy egyáltalán nem emlékeztem az első 2re és úgy is iszonyatosan bejött. Nagyon jó akciófilm! Azért ha nem is 100%os, de 80simán. Legalábbis nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom...általában egy sci-fi horrort nézve, nem szokott megszakadni az ember a röhögéstől. :lol: És nem a jelmez milyensége volt a jókedv tárgya, hanem maga lény....űbergagyi, azon csak nevetni lehetett. :)

Mitől volt übergagyi? Mert nem fekete volt és nem lógtak ki belőle "csövek" ? Ha úgy vesszük egy új faj volt; egy ember-idegen hibrid, mely nem tojásból hanem méhből született. Nem értem, hogy ettől miért lenne röhejes. :S

Ezek szerint a Predalien is röhejes lesz mert saját maga fogja megtermékenyíteni az embereket a szájukon keresztül???? Csak azért, mert más mint a "jól megszokott" idegen séma még nem gagyi szerintem. Furcsa...igen, talán ez a jó kifejezés rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bírtam azt a kis dögöt csak a kinyiffanása nem tetszett.

Gyerekkínzó Ripley. :lol:

 

a Predalien is röhejes lesz mert saját maga fogja megtermékenyíteni az embereket a szájukon keresztül

Szóval ez lesz a predalikircsinő új képessége. Hát elég furi lehet ez a pókeszmajmolás.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mitől volt übergagyi? Mert nem fekete volt és nem lógtak ki belőle "csövek" ? Ha úgy vesszük egy új faj volt; egy ember-idegen hibrid, mely nem tojásból hanem méhből született. Nem értem, hogy ettől miért lenne röhejes. :S

Ezek szerint a Predalien is röhejes lesz mert saját maga fogja megtermékenyíteni az embereket a szájukon keresztül???? Csak azért, mert más mint a "jól megszokott" idegen séma még nem gagyi szerintem. Furcsa...igen, talán ez a jó kifejezés rá.

És miért tetszen? Szar volt, ez a jó kifejezés rá, gagyi alien kopi. Ahogy Ody mondta, önparódiája volt az aliennek. Akartak valami nagyot, hát nem jött be, és a rajongók 90% utálja.

A predalien fasza, bár még szoknom kell az új képességét, de amíg nem láttam működés közben, nyitott vagyok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért tetszen? Szar volt, ez a jó kifejezés rá, gagyi alien kopi. Ahogy Ody mondta, önparódiája volt az aliennek. Akartak valami nagyot, hát nem jött be, és a rajongók 90% utálja.

A predalien fasza, bár még szoknom kell az új képességét, de amíg nem láttam működés közben, nyitott vagyok rá.

Nem mondtam azt, hogy tetsszen :lol: Csak érdekelne, hogy miért gagyi??? Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi. Az összhatás....azok a nagy boci szemei annyira nem illettek oda, mint elefánt a porcelán boltba. A haláláról nem is beszélve. Ahogy nyüszített, az valami szánalmasan gyenge megoldás, nem is beszélve a többiről... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam azt, hogy tetsszen :lol: Csak érdekelne, hogy miért gagyi??? Ennyi.

A szemei mindenképpen, ahogy édibédi pofát vág (holott elméletben halálfejet akartak ábrázolni vele). Ahogy gügyürészik. Az esetlen mozgása ('79-ben jobban mozgott az alien, mit '97-ben ez), amelynek kivitelezését jól jellemzi, hogy mozgásban nagyjából nem is látjuk (egyszer látható, amint előre lép). Az egész formája borzalmas. Amorf, idétlen. Látszik, hogy megpróbálták Giger aberráltságát belevinni, de ez nem sikerült (ellenben Cameronnak a királynő megtervezésekkor igen). És persze az irracionális viselkedése. Miért skalpol meg egy embert? Miért paszírozza szét egy ember fejét? Miért szadizza Call-t?

Ráadásul, ennek alien-ember hibridnek kellett volna lennie, ennek ellenére ember-akármi hibrid lett, mert az alienes jegyek egyedül a hosszú fejben (de nem banánforma) mutatkoznak meg. Szeme van, orra (még jó, hogy füle nincs), normális nyelve, vörös vére (az nem derült ki, hogy savas-e), fehér emberszerű bőre, emberi fogai, emberi arcberendezése. Sehol a farok, a háti nyúlványok, semmi alien nincs benne, pedig kellene lennie, hiszen így vagy úgy, de akkor is a királynő az anyja.

Na és persze, megölte a királynőt.

Az eredeti koncepciója jobban tetszik, abban nem volt szeme, fekete volt, a nyelve pedig bár normális volt, át tudta formálni fogószájjá (eredendően ilyet terveztek a dogaliennek is). Az jobban bejött volna.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos valami genetikai mutáció ami eddig nem volt. Nekem minden esetre nincs bajom vele. Emberibb mint eddig az emberekből kikellt idegenek. Az, hogy te ennél "idegenebbet" vártál meg egyéni szoc. próbléma, mint az, hogy valaki meg pont fordítva várta volna. A filmet más rendezte és az ő szava döntött. Lehet persze szeretni és utálni is. Én akkora blödségnek minden esetre nem tartom, mert ugye az idegenek eddig se egyfajta sémát követtek, mindig változtak. :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem 99%-ban történt a változás, hanem 10-ben. Az alapvető jegyeket még a totálisan más fajból kikelt alienek is megtartották. Ezek: banánforma fej, második állkapocs, savas sárgás vér, sötét szín, kitines bőr, egy tüskés farok, két láb, két kéz (ok, ez a mutagén szarcsimbóknak is megvolt). Nuku szem, fül, orr. EZ az alien. AZ nem alien. Az pontosan az, amivé vállt: hulladék :lol:

Amúgy, senki sem várt az AR-től új alient, nem tudom, ezt honnan szülted. Az is biztos, hogy genetiaki mutáció, végül is erről szól a film. Mi más lenne? Természetes állapotában az alien nem kifejezetten eleven szülő. Az aliennél meg pláne nem várok idegenebbett, mivel idegenebb, mint a legtöbb eddig kitalált idegen együttvéve. Nekem csak nem tetszik, ami nem tetszik, sőt, kifejezetten irritál.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem említik is, hogy a változás azért volt ekkorra a genetikában mert a királynőt Ripleyvel együtt klónozták. Ki tudja miféle szövődmények jöttek közbe :S

Nade véleményéhez mindenkinek szíve joga :lol:

Én ennyire nem lestem az Alien jegyeket a "bébiben". Érdekes volt az új konstrúkció. Ennyi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttuk du. a Csillagpor c. filmet a Corvin moziban, és csak ajánlani tudom, ha esetleg valakit érdekelnek a mesefilmek, mert ez ebben a műfajban elég jól sikerült: kellően romantikus és humoros egyszerre, és végre tényleg nem csak a digitális képtrükkök miatt élvezhető, hanem a történet is jó.

(de nem egy Alien, az biztos :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttuk du. a Csillagpor c. filmet a Corvin moziban, és csak ajánlani tudom, ha esetleg valakit érdekelnek a mesefilmek, mert ez ebben a műfajban elég jól sikerült: kellően romantikus és humoros egyszerre, és végre tényleg nem csak a digitális képtrükkök miatt élvezhető, hanem a történet is jó.

(de nem egy Alien, az biztos :P )

Igen, nagyon jó kis film volt. :) Nekem amolyan Boszorkányszombat feelingem volt amikor néztem, persze nem mintha ha nagyon emlékeznék a magyar mesefilm minden jelenetére. :clap: Jó volt no :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttuk du. a Csillagpor c. filmet a Corvin moziban, és csak ajánlani tudom, ha esetleg valakit érdekelnek a mesefilmek, mert ez ebben a műfajban elég jól sikerült: kellően romantikus és humoros egyszerre, és végre tényleg nem csak a digitális képtrükkök miatt élvezhető, hanem a történet is jó.

(de nem egy Alien, az biztos :P )

Nemrég láttuk aranyommal, mint ahogy lentebb is írta, és tényleg csak ajánlható mindenkinek, aki szereti a lent leírt filmeket :clap:

 

Krande:

A mi világunk pár századdal ezelőtti Angliájában egy Fal nevű falu mellett van egy mesebeli birodalom, ahova nem lehet belépni, a határban található falat őrzik is. Egyszer aztán az egyik falubeli srác csellel átjut, és eltölt ott egy napot, ahol is egy rabszolga csaj kissé elcsábítja, aminek következtében 9 hónap múlva az ajtajába rakják a fiát :) Na ez a fiú történetünk főszereplője (fogalmam sincs, ki játssza), aki meg akarja nyerni szerelme szívét (Sienna Miller). A mesebeli birodalomban a király meghal (Peter O'Toole), és elég érdekes feladatot ad fiainak, hogyan döntsék el, ki legyen a következő király (hehe,jó néhány vicces szitu nekik köszönhető), feldobja a nyakláncát, és aki meg tudja szerezni az abban levő rubintot, az lesz a király. Lever vele egy csillagot, aki a földre jut (Clarie Danes sztroink főszereplőnője), és innen jönnek a bonyodalmak (többek között főhősünk meg akar szerezni szíve hölgyének egy darabot a hullócsillagból a kezéért), melyben fontos szerepet kap egy boszorka (Michelle Pfeiffer) és egy kalózkapitány is (Robert DeNiro) :) Remélem, nem volt kusza a bevezető hozzá. Jó kis történet, mese, jó színészekkel, zenével és szép képekkel. Tartalmas kikapcsolódás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részletezd picit légyszi!

Látom, attól megkíméltetek, hogy leírjam a történetet :clap:

Ezért csak annyit tennék hozzá a lentiekhez, hogy ez nem egy Disney-féle mesefilm, erős hatásvadász elemekkel és mellékszereplőkkel és néhol erőltetett poénokkal, hanem engem sokkal inkább emlékeztet a hajdani csehszlovák mesefilmek stílusára, ahol a történet és az erkölcsi mondanivaló volt a lényeg, és nem a csili-vili képi megjelenítés - bár ez utóbbi ebben a filmben teljesen rendben van. Ami még nagyon üdítővé teszi, az a mai nyelvezet és a jópofa humor, ami megvédi a történetet attól, hogy túlságosan fenköltté váljon.

A szereplők hitelesek, a főszereplő srác mértéktartóan szerencsétlen az elején és nem lesz belőle ellenállhatatlan pozitív hős a végén sem, ezért végig nagyon szimpi, a csillaglány szerencsére nem egy trendi szépség, hanem úgy látszik egyre szebbnek, "ragyogóbbnak", ahogy a srác látja őt egyre inkább ilyennek a történet során. Robert de Niro pedig telitalálat a vén kalózkapitány szerepére (nem játsza túl a szerepet, pedig könnyen lehetne).

Bevallom, én gyerekként izgultam végig az egészet (a racionális énem hiába tudta, hogy biztos minden jól fog elsülni), és az örömtől ragyogott a szívem a végén - és azért ez manapság már ritkán szokott előfordulni velem egy film kapcsán.

Szóval tessék elmenni és megnézni, mert érdemes :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.