Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Robert de Niro pedig telitalálat a vén kalózkapitány szerepére (nem játsza túl a szerepet, pedig könnyen lehetne).

Isteni volt De Niro, és tényleg jól elkapta a karaktert (ami valljuk meg, szintén nem egy szokványos) :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenet az Aliens vs Predator Requiemből: http://media.movies.ign.com/media/746/746237/vids_1.html

Ez nagyon király film lesz.Semmi tabu nincs.Ha azt mutatják, hogy szétrobban a két faszi feje, meg szétmarja a harmadik fejét a sav akkor ez keménye korhatáros lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még megemlíteném a Támadás a Krull bolygó ellen cimű filmet is, mint mesefilmet ami talán a kalandtörténetében hasonlít a legjobban a Csillagporhoz :lol:

Nekem leginkább egy Aranyhaj című mesefilm ugrott be, ami az állatok beszédét megértő királyról, annak inasáról, és egy aranyhajú királylányról szólt, de ez biztosan olyan régi, hogy rajtam kívül senki nem emlékezhet rá. Pedig tuti jó mesefilm volt, még most is emlékszem szinte az egészre :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon király film lesz.Semmi tabu nincs.Ha azt mutatják, hogy szétrobban a két faszi feje, meg szétmarja a harmadik fejét a sav akkor ez keménye korhatáros lesz.

Hát bezony, az MPAA már besorolta az R kategóriába, vagy Rated R for violence, gore and language.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csillagpor tényleg szenzációs de ha valamivel párba kéne állitani akkor inkább a '87-es Herceg menyasszonya jutna eszembe (ha valaki esetleg nem látta, akkor mindenképp tapadjon a Film+-ra jövő hét vasárnap, mert leadják)... mindkettő remekül kezeli a hagyományos mesés elemeket a humorral, s nem berzenkedik attól, hogy ez utobbiban néha Monty Python szintü poénokkal rukkoljon elő.

 

Kétségtelen, hogy a Csillagpor a maga könnyedségével keresztbe lenyeli az egész Harry Potter frenchise-t, viszont a Disney szidalmazás megütötte a fülemet. Mi a baj a Disney filmekkel Pildi? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Boldogság nyomában

 

0.jpg

 

Még télen láttam ezt a filmet, és már akkor éreztem, hogy valami igazi különleges alkotással sodort össze a sors. Azonban most, hogy lassan lemegy ez az év, egyre inkább úgy gondolom, hogy számomra ez volt az Év filmje. Sok szép "darabot" láttam idén is, gondolok az Apocalyptora, a Prestige-re, a De ja vure, a Karib Tenger Kalózaira és még lehetne sorolni, de egy sem fogott meg ennyire, mint ez.

 

Ha megkérdeznétek tőlem, hogy miért is különleges ez a film, azt hiszem nem tudnék válaszolni. Talán ezért különleges: mert se nem több, se nem kevesebb, mint az élet. Madách örökérvényű szavai, "Ember küzdj és bízva bízzál" köszönnek vissza a film mindenegyes percéből, és mikor leülünk a székbe, szembe találjuk magunkat azzal, amivel nap mint nap: a nagy betűs élettel. Már pedig az élet gyönyörű, így tehát a ráépülő film sem lehet más :lol:.

 

S ha igazán meg kellene mondanom, hogy mi fogott meg ebben az alkotásban, talán azt mondanám: a mondanivalója. Az emlékeztető jellege, hogy sose adjuk fel az álmainkat... hogy küzdjünk, amíg csak lehet, és higgyünk magunkban. Hogy figyeljünk oda a gyermekeinkre, mert ők lesznek a Földön az új generáció, rajtuk áll mind az, amit mi annak idején felépítettünk. Számomra ez a film a hitről, a harcról és a szeretetről szól, és mindig meríteni tudok belőle, valahányszor látom.

 

És végül, de nem utolsó sorban, számomra ebben a 120 percben Will Smith alakítása igazán frenetikus volt. Minden percét élveztem és átéltem a történetnek.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Boldogság nyomában

 

[

Én is szerettem volna ezt a filmet anno moziban megnézni, de nem jött össze, de alkalomadtán feltétlenül pótlom majd.

Szeretem az ilyen, valódi történeteken alapuló filmeket, középiskolás koromban pl. az egyik nagy kedvencem volt Az elnök emberei című film (nem a manapság is futó sorozat, hanem az 1976-os Robert Redforddal és Dustin Hofmannal), ami a Watergate botrányról szólt. Will Smith filmje persze más műfaj, de attól valószínűleg még nagyon jó.

Kellenek az olyan filmek is, amiből az ember fia valami példaképet kovácsolhat magának, mert sajnos sokszor a valós környezetünkben hiányoznak az ilyen személyiségek, akik minden helyzetben tudnak küzdeni. Manapság az emberek többsége egy kisebb kudarc után is feladja a harcot a jobb jövőért, vagy akármi másért, ami fontos lenne neki - legalábbis én ezt látom magam körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszont a Disney szidalmazás megütötte a fülemet. Mi a baj a Disney filmekkel Pildi? :lol:

No, a szidalmazás talán egy kicsit erős kifejezés arra, amít írtam. Nincs nekem alapjában komoly bajom a Disney-filmekkel, csak összehasonlításképpen mondtam, hogy pl. a Csillagporhoz képest azok nekem kevésbé tetszenek, mert nem tudnak igazából megérinteni belül. Jópofák, viccesek, szépen vannak megrajzolva - ennyi. Igényes külcsíny, de legtöbbször kevésbé igényes belső tartalom, mondanivaló. Persze ez rajzfilm elsődleges célja a szórakoztatás, de talán lehetne bennük több spiritusz. Ellenpéldaként hozom a Shrek I-II-t (a III. rész már itt is elég gyenge volt) és a Jégkorszakot - ezek egyike sem Disney film, és többször megnézésre is nagyon élvezhetőek, mert van bennük valami...

 

A Herceg menyasszonyát pedig még nem láttam, de most megnézem, köszi a tippet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Ezzel én pont forditva vagyok. Szerintem a régi Disney filmek sokkal mélyebbek és tartalmasabbak, mint mondjuk a Shrek vagy a Jégkorszak. Az 1937-ben készült Hófehérke és a hét törpe (még leirni és hihetetlen... már 70 éves!) például egyrészt mai napig megállja a helyét rajz-technikailag, másrészt annak még sikerült megtartania valamit a mesék időtlenségéből: ugyan ki merne manapság olyan rémisztő erdőt rajzolni mint amit ott csináltak amiből bevallottan több horror-rendező is nyult aztán (például Coppola a hires '92-es Dracula filmjéhez), ki merné ma már bennehagyni azt hogy a királynő a Hófehérke kivágott szivét akarja... itt még csodásan müködtek a jó-rossz ellentétpárok és ezért is nem foghat rajtuk az idő, mert átsugárzik valami a régi idők meséinek karcosságából. A jó tényleg jó volt és a gonosz tényleg gonosz. Bármennyire is szeretem jómagam is az új CGI-mesékjet ezek már főleg a poénokról szólnak. És bármilyen mókás is legyen, ahogy a motkány megpróbálja megszerezni a makkot, nekem nem érhetnek fel a régi klasszikus Disney mesékhez.

 

Donát: Bár nekem nem jött be ennyire a Boldogság nyomában, de mindig szeretem olvasni, ha valaki öszinte lelkesedéssel tud irni valamilyen filmről, ugyhogy örülök, hogy ezt megosztottad velünk :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az a helyzet, hogy úgy látszik, kissé elbeszélünk egymás mellett, mert én nem ezekre a klasszikusokra gondoltam, hanem a maiakra, mint pl. A kis hableány és folytatása, az Atlantisz, a Stitch, a Szörny Rt., az Oroszlánkirály folytatásai stb.

Én pl. nem tudom megbocsátani, hogy Andersen megható szomorú Kis hableányából mézédes happy-enddel végződő operettmese lett, és még folytatást is csináltak belőle (ugyanígy a Hamupipőkéből is :D ). Ezekkel a folytatásokkal egyébként is a sírba tudnának kergetni olyan esetben, amikor nem az eredeti szerző szövi tovább a történetet (mi értelme van pl. a Hamupipőkét folytatni, amikor az volt a történet vége, hogy boldogan éltek, míg meg nem haltak?)

Azok a rajzfilmek, amelyek a régi Grimm mesékhez viszonylag hűen készültek, mint pl. az általad is említett Hófehérke, vagy a Csipkerózsika, a Hamupipőke, vagy a Szépség és a Szörnyeteg tényleg nem tartoznak ide, azokkal nincs is bajom, csak sajnos a Disney-névről már nem ezek jutnak az eszembe...

 

Egyébként valószínűleg azért vagyok így ezzel a Disney-dologgal, mert 8-10 éves korom körül (amikor talán a legfogékonyabb voltam rajzfilm témában) itthon még nem mutattak be Disney filmeket, ezért én ekkor a japán rajzfilmekért rajongtam, de nagyon. Az A kishableány, amit a 70-es évek közepén a japánok készítettek teljesen Andersen-hűen, engem megríkatott a moziban - hol vannak ehhez a mai rajzfilmek? Vagy volt a Csizmás Kandúr és aztán a Csizmás Kandúr a világ körül a poénosabb fajtából - ezek voltak az első olyan filmek, amikért őszintén lelkesedni tudtam. (Kár, hogy nem adják ki őket DVD-n, mert nagyon szeretném ezeket megmutatni a gyerekeimnek.)

 

Persze igaz, hogy a Shrek vagy a Jégkorszak ilyen szempontból labdába sem rúghat, de legalább különlegesek, egyedi a humoruk. (Bevallom, a Toy Story-t nem láttam :lol:)

 

Azért van olyan Disney rajzfilm, amit szeretek :D : a Pocahontast (mert nagyon jó a zenéje, és a történet is szép), az Aladdint (főleg a zene miatt), a Micimackót (úgy, ahogy van), és hát a régiek közül elég sokat (bár nem láttam mindet) - de a Hófehérkét pont nem annyira, mert az a magyar diafilm változatban sokkal jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney-folytatásokról nekem is megvan a véleményem, de különösebben nem szoktam velük foglalkozni. Teljesen más stáb csinálja őket, mint a nagy filmeket, bevallottan azért hogy némi tejbe apritani valót szerezzenek a stúdiónak, de ez pont ugy nem tompitja a szememben a Disney nagy filmek érdemeit, ahogy a minden szempontból elrontott Ewok rajzfilmek sem a Star Wars-ét.

 

Az, hogy nem minden Disney rajzfilm jelenti a csúcsok csúcsát abban egyetértek... vannak rajzfilmjeik (például a Macskarisztokraták), amiket kifejezetten nem szeretek. Viszont szerintem döntő többségben vannak a jó filmjeik és nemcsak a nagyon régiek, hanem az újak is... a Herkules például humorban kétvállra fekteti bármelyik 3D-s "csodát", a Mulan gonosz hun vezérének pedig joggal lehet helye a legjobb Disney gonoszok panteonjában, hogy az olyan kis csodáról ne is beszéljek mint amilyen a Fantázia 2000 volt, ami egy egészen elképesztő rajz-film csokor, a végén egy olyan szkeccsel, aminek a szépségével/erejével nem lehet betelni.

 

Összesen 44 egész-estés Disney film van... és bár becsuszott pár gyengébb darab, de összességében kiváló, szivvel-lélekkel megcsinált munkákról van szó, amiket én manapság nagyon hiányolok. Amikor anno bejelentették a Disney animációs részlegének a feloszlatását (végül a 2004-es 'Legelő hősei' volt a búcsú, ami sajnos egy nem túl szép elköszönés a filmtörténelem nagyszinpadáról) sokan örömtáncot jártak, hogy végre vége az "énekes marhaságoknak", de én öszintén sajnáltam és a 3D-s animációs mesék egyre nagyobb elterjedésével egyre jobban sajnálom... ma már csak poén-halmozás van és kész... ebből állnak az egész-estés gyerekmesék és örülni lehet, ha nem csuszik be egy rakás altesti poén (ma már teljesen magától értetödő ha üritenek a főszereplők, mint a Nagyon vadonban ahol a főszereplő szarvas a kamera előtt nyomja ki magából a bélsárt... óriási humor mondhatom).

 

És persze külön lehetne még beszélni a Disney stúdió igényes TV-sorozatairól is... talán nem csak én nőttem fel itt a Kacsameséken :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze külön lehetne még beszélni a Disney stúdió igényes TV-sorozatairól is... talán nem csak én nőttem fel itt a Kacsameséken :lol:

Vagy Csipp és Délen :D

Az biztos, hogy sok mai "rajzfilm" merő borzadáj, s bár nincs kifogásom a poénhalmozás ellen, amikor már csak az van, az gáz. Példának okáért a Jégkorszak nagyon bejön, de a második részre már csak azokat az elemeket hagyták meg, ami a készítők szerint siker volt. Mintha megfeletkeztek volna arról, hogy az egységek önmagában nem feltétlenül állnak meg a lábukon, hanem az összhatás viszi sikerre a filmet.

Az altesti humortól viszont kímélhetnének. Az ilyesmi sose tetszett sehol. Nem tudom mi a poén abban, hogy valakinek az orra alá fingnak, hugyoznak, pottyantanak, a nyakába hánynak, vagy az arcába nyomnak - totálplánba - egy pattanást. Engem ilyenkor a hányinger fog el, nem a röhögő görcs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aliens vs Predator - Requiem, három jelenet a filmből:

1. Alien%20crawling.gifWarrior%20walking.gif

2. Alien%20crawling.gifWarrior%20special.gif

3. Warrior%20fighting%20Alien.gif

 

Agyamentem :clap:

 

Bay és Bruckheimer megint együtt? Azt hiszem, akkor az akció és a látvány garantálva. Sztoriban mondjuk egyik sem tud nagyon jeleskedni, azaz mélyen szántó sztoriban nem, mert szvsz ezeknél a filmek története csak arra szolgál, hogy valami lazán egybe tartsa az akciót és a látványt. Bár kétség kívül, Bruckheimer erősebb sztoriban, mint Bay (elég csak összevetni a Pirates of the Carribeant a Transformerssel). Remélem, valamit PotC féle film lesz ebből. És a néniket tessék így öltöztetni, hogy hűek maradjanak a játékhoz:

thumb_35276.jpg

POPWW_Shahdee_Prince_1024.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.