Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Kossuth rádión vitatkoznak az Avataron
Minek vitatkozni rajta? akit érdekel az nézze meg, akit meg nem, az meg ne. A tények makacs dolgok. Csak mellékesen, gratulálok a 2.000.000.000.- $ -hoz. :para: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscar jelöltek:

Az eddigi díjszezont nézve nem sok meglepetés van. Szerencsére nem jelölték az I see you-t, Stanley Tucci jelölése meg totál megérdemelt, kár, hogy abban a kategóriában C. Waltz a nyerő most :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kilenc jelölésből nem lesz már 11 szoborka..... :yeah:

Az Alive in Joburg tudtommal vizsgafilm volt, amiből aztán neves pártfogó segítségével nagyfilm lett. Nem is tudom, kinek a filmje volt a THX-1138, az ugyanezt csinálta, Francis Ford Coppola segítségével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Miután kiderült, hogy a Harry Potter-filmek hetedik és nyolcadik része is háromdimenziós lesz, a Paramount stúdió is felvetette annak a lehetőségét, hogy a Transformers 3 3D-s támogatás kap.

Miközben a Warner hivatalosan is bejelentette, hogy a Harry Potter 7-8, a Kutyák és macskák 2., valamint a Guardians of Ga'Hoole megkapja a 3D-s támogatást (ez számítógépes utómunkát jelent, nem speciális kamerákkal történő filmezést), a Paramount is számba vette a lehetőséget a Transformers harmadik részével kapcsolatban.

 

A Variety egyik cikke szerint ugyanis felmerült a robotok térhatásúvá tétele, azonban állítólag jelenleg is folynak a tárgyalások Michael Bay, rendező, a stúdió és az Industrial Light & Magic között a témával kapcsolatban. A gond ugyanis az, hogy a 3D révén az utómunka mennyisége jelentősen megnövekedne, ráadásul a különleges effektusok elkészítése is több időt venne igénybe. S mivel a film premierjét már kitűzték (2011. július 1.), ezért meglehetős rohamtempót kellene diktálnia a vizuálért felelős szakembereknek. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez várható volt az Avatar sikere után. Oké, a Harry Potternél és a Transformersnél azért nem tartok a rossz utómunkától, de később már arra a formátumra is meg fognak jelenni a béna filmek. Pláne, ha tényleg átveszi az uralmat a 2D-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülyeség az Avatarra hivatkozni(uk). Az Avatart nem ez tette sikeressé. Oks, a Beowulfnál elismerem, a 3D volt a mérvadó, igaz, ott rendesen műkődött is, mellette persze a sztori is érdekes volt.

Felőlem csinálhatnak nyakra-főre 3D-s filmeket de legyen valamiféle tartalma is a filmnek. Nem hinném, hogy pl egy Gyilkos üstökösök visszavágnak 3D -nek Avatart megszégyenítő sikerre lenne majd, csak mert 3D-s :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülyeség az Avatarra hivatkozni(uk). Az Avatart nem ez tette sikeressé.

Persze, hogy hülyeség, de mikor láttál te a nagy stúdióktól nem ostoba döntést? Ők annyi látnak: Avata = 2 milliárd és 3D volt. Biztos a 3D az oka. Puff, máris özönleni fognak a 3D filmek. Ez nagyban olyan, mint az Aliens esete kicsiben. Ott mit láttak a nagyfejek: Aliens = nagy bevétel, biztos az akció az oka. Erre azóta minden Alien filmet azzal akarnak hasonlatossá tenni. De vehetném a Harry Pottert is. Azt látják, hogy a gyerekekkel teletömött fantasy sikeres, nosza, lett egy halom gyerekekkel teletömött fantasy. Ezeknek a s*ggfejeknek el se jutnak a tudatukig az olyan piszlicsáré dolgok, mint sztori, hangulat, kidolgozottság, stb. Látnak egy elemet, ami kiemeli a filmet egy adott közegből (Avatar esetén a 3D), aztán azt hiszik, az a siker titka.

 

SZERK: moderátort moderálni? Ejj-ejj...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura sikere után sajnos én nem tapasztaltam, hogy özönlenének az ilyen fantasy-k. Szóval sajnos nem minden estben igaz ez az effektus.
Az utolsó légió, Eragorn.....meg minden ami sárkányos és/vagy kardozós történet.

 

Én sajnos úgy láttom, hogy ezek a stúdiók rövid távra terveznek. Bár igazad van Dzséjt, nincs ebben semmi különös. Az új ötletek mindig hullámokat generálnak a filmgyártásban. Sikeres lett egy jellemzővel bíró film, rögtön jött utána vagy féltucatnyi hasonló aztán pár év múltával feledésbe merültek. Csak valahogy azt hinné az ember már egy idő után, hogy ezeknek a stúdióknak a fejesei gondolkodni is tudnak és valamelyest érdekli őket a filmművészet. De nem. Vagy pedig a filmművészet maga ilyen. Noh mindegy. Legfeljebb öt év múlva a 3D megint oda jut ahová az ötvenes években, hogy a hirtelem sikerek után nem kellett a fenének sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a 3D "divatra" is rá fognak majd únni a mozibajárók. Hozzászoknak a látványorgiához, és csak azok a filmek lesznek sikeresek, amelyek a 3D látvány mellett a többi fontos filmes kelléket is jó színvonalon nyújtják. Vagyis a növekvő 3D piac épp olyan lesz, mint bármelyik más: ha egy termék különleges tulajdonsága általánossá válik, akkor más fogja megkülönböztetni a többitől. Amiket már említettetek: hangulat, történet, eredetiség, zene stb. Ezt azért a filmstúdióknak is tudniuk kell. :lol: Más kérdés, hogy a piac még kicsi, így most szerényebb egyebekkel rendelkező 3D-s alkotásokkal is nagyot lehet kaszálni, a kérdés csak az, hogy meddig.

 

És azért ne feledkezzünk meg azokról a filmekről sem, amelyet nem a látvány miatt szeretünk. :D Bár nem azokból lesznek a kasszasikerek, pár kivételtől eltekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csak 3D nem ad el egy filmet. Most néztem a nézettségi adatait a Toy Story 3D-nek, és múlt vasárnapig csak 9,3 milliót hozott nálunk, ami nem sok.

Bár az Aeon Fluxnak én nem igazán tudok hinni, hisz azt írta ez az első 3D-s újra feldolgozás pedig nem :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura sikere után sajnos én nem tapasztaltam, hogy özönlenének az ilyen fantasy-k.

Volt pár, de mind messze elmaradt egy LOTR-kaliberű filmtől. Itt is volt egy remekmű, aztán utána meg nem remekek jöttek, így aztán nem erőltetik tovább.

Hasonlóan volt anno a szandálos filmekkel is: jött 2000-ben a Gladiátor, nagy sikerrel, és persze megérdemelten, erre jött több hasonló stílusú film, de megközelíteni egyik sem tudta minőségileg, azóta meg nem sok szandálfilm van a mozikban ismételten.

 

Vagyis a növekvő 3D piac épp olyan lesz, mint bármelyik más: ha egy termék különleges tulajdonsága általánossá válik, akkor más fogja megkülönböztetni a többitől. Amiket már említettetek: hangulat, történet, eredetiség, zene stb.

Végül mindig ugyanoda jutunk vissza :lol: Jó sztori, stb. tudnak egy filmet igazán eladni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az Avatar a nagy bevételt szerintem nagyban köszönheti a 3D-nek is. Önmagában nem lett volna elég, de egy jó filmmel kiegészülve már ekkorát tudott durrantani. Mert ez most tényleg olyasmi, amiért érdemes egy letöltés helyett elmenni a moziba és nagyvásznon megnézni. A Sithek bosszúja óta nem is tudom hogy volt-e olyan mozi ami kapcsán például jómagam vágytam volna egy mozis újranézésre, de most ez a helyzet. Mert most a mozi tényleg olyasmit tud nyujtani aminek a házi-mozi per pillanat a közelében sincs.

 

És miután a moziba járó közönségnek ennyire fel lett téve a léc, nem csodálom, hogy a stúdiók tartani akarják a lépést és 3D-ben gondolkodnak a nagy produkcióknál. Én nagyon örülnék egy ilyen tendenciának. Én biztos többet járnék moziba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az Avatarnál mégsem arról beszélünk, hogy : hű, láttad, az a fa 5,85 méterrel előrébb volt mint az a reketyésbokor. De tök állat volt.

Vagy:

Vazze, amikor a csaj na'vi felhúzta az íját, hát az tök állat volt. A nyíl majdnem kibökte a szemem.

 

Én legalábbis még ilyet nem olvastam sehol sem :D

 

Ellenben a történet atmoszférájáról annál többet :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az Avatarnál mégsem arról beszélünk, hogy : hű, láttad, az a fa 5,85 méterrel előrébb volt mint az a reketyésbokor. De tök állat volt.

Vagy:

Vazze, amikor a csaj na'vi felhúzta az íját, hát az tök állat volt. A nyíl majdnem kibökte a szemem.

 

Én legalábbis még ilyet nem olvastam sehol sem :D

 

Ellenben a történet atmoszférájáról annál többet :lol:

 

Nyilván mikor 1953-ban kijött a The Robe (a filmtörténelem első szélesvásznú filmje) és kasszát robbantot, akkor se úgy jöttek ki az emberek a moziból, hogy "hú, láttad milyen széles a kép". Ennek ellenére elég erős a gyanú, hogy azért tudott kora egyik legsikeresebb filmje lenni, mert az okés története és hangulata mellett valami egészen újat is tudott adni a nézőknek a látványban (mert hát ha valami akkor a filmművészetnél nagyon fontos hogy egy jó sztori jól is legyen megjelenitve). És az Avatarnál is: hiába nem beszélünk a fák méretéről az Avatar kapcsán csak a hangulatról, azért az utobbit elég rendesen erősiti maga a tény, hogy 3D-ben van vetitve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.