Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

 

Viszont ugyanilyen badarságnak tartom azt feltétezni, hogy Vader teljesen egyedül intézte volna a vadászatot.

 

Ezzel kicsit vitába szálnék. Maul egyedül intézte, Dooku egyedül intézte, és Vader végül is egyedül intézte a dolgokat a EP 6-ig. Sidious a háttérben maradt és a legvégső esetben intézte a dolgokat. Az igazságot megvallva a sith tanítványok ebben a nagy intézkedésükben, leginkább fogyóeszközök voltak és Sidious nem bánta különösebben. Ráadásul Vader egy nyomorék volt végeredményben, nem teljes értékű, szerintem Sidious nagyon sokhelyre küldte intézkedni, hátha egyszer nem jön vissza, és kitaníthat egy teljes értékű tanítványt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel kicsit vitába szálnék. Maul egyedül intézte, Dooku egyedül intézte, és Vader végül is egyedül intézte a dolgokat a EP 6-ig. Sidious a háttérben maradt és a legvégső esetben intézte a dolgokat.

Nyilván senki nem arra gondolt, hogy Sidious segített volna Vader-nek. Amúgy sem Maul, sem pedig Dooku nem intézte egyedül a dolgokat, legalábbis a TCW-ben mindkettejüknek megvolt a maga alárendelt segédje Ventress, valamint Savage személyében. ;)

 

Az igazságot megvallva a sith tanítványok ebben a nagy intézkedésükben, leginkább fogyóeszközök voltak és Sidious nem bánta különösebben. Ráadásul Vader egy nyomorék volt végeredményben, nem teljes értékű, szerintem Sidious nagyon sokhelyre küldte intézkedni, hátha egyszer nem jön vissza, és kitaníthat egy teljes értékű tanítványt.

Nem tudjuk, hogy Sidious mennyire bánta a dolgot.

Azért Vader (nyomorék ide vagy oda) maga volt a Kiválasztott. Ha már a nagy tervében is áldozatokat hozott az öreg azért, hogy Vader-t átállítsa és ő legyen a tanítványa, akkor aligha akarta rögtön kidobni csak azért, mert félhalottként vegetált. Eleve ő mentette meg az életét, noha nem volt kötelessége. Ha másik, "teljes értékű" követőt akart volna, akkor kereshetett volna egyet Vader megmentése helyett.

Másrészt időközben is bármikor lecserélhette volna őt, de ennek tipikusan nem az a módja, hogy hátha egyszer nem jön vissza egy küldetésből. Megölhette volna ő maga, de leginkább az újonnan kiszemelt tanítvány dolga eltenni láb alól valamelyik útban lévő sith-et. Luke esetében ugyebár fel is ajánlotta neki az öreg, hogy kinyírhatja apját és elfoglalhatja helyét.

Eleve nem olyan egyszerű csak úgy a semmiből leakasztani egy tökéletes sith tanítványt, pláne nem a Kiválasztott helyére. Meggyőződésem, hogy Sidious-nak sokáig nagyobb tervei voltak Vader-rel és csak később eszmélt rá, hogy igazából nincs itt olyan nagy titok az Erőben, amit sikerülhetne nekik felfedni és nyugodtan cserélheti őt.

Mindezek mellett pedig még kapóra is jött, hogy egy "nyomorék" tanítvány dolgozik alatta, akinek ő mentette meg az életét. Így sokkal kisebb volt az árulás esélye, mint egy életerős és hataloméhes Anakin esetében, aki ugye említette is, hogy bármikor legyőzheti az uralkodót. Persze ez akkor még nem volt igaz, de ki tudja hova fejlődhetett volna egy egészséges Vader. Az persze a sors fintora, hogy még így is elárulta a mestert, de ez már más lapra tartozik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis infó:

 

- Az első évad forgatókönyvének fele készen van.

- Eddig öt epizód hangfelvételei zajlottak le.

- Jelenleg három epizód forgatókönyvén dolgoznak.

- Jelenleg két epizódot animálnak.

- Jelenleg az első epizód fényhatásain dolgoznak.

- Dolgoznak a hangeffekteken, egy témát már komponáltak a sorozatnak.

 

Forrás: Insider

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább nem kell tartanunk a kapkodás veszélyétől, így remélhetőleg nem születik összecsapás általi silány munka. De őszig még van idejük. :)

 

Biztos derülnek ki konkrétabb és bővebb infók, ahogy szerintem a TCW-ről se feledkeznek meg. A lentebbi morzsák amolyan ízelítő gyanánt szolgálnak a 21-én megjelenő 147-es számból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván senki nem arra gondolt, hogy Sidious segített volna Vader-nek. Amúgy sem Maul, sem pedig Dooku nem intézte egyedül a dolgokat, legalábbis a TCW-ben mindkettejüknek megvolt a maga alárendelt segédje Ventress, valamint Savage személyében. ;)

És mindehhez tegyük még hozzá, hogy se Maulnak, se Tyranusnak nem volt feladata a 66-os parancsot túlélő Jedik felkutatása és likvidálása. :) Azt a feladatot, amit kaptak, egyedül Maul végezte egyedül (de pl. neki is segítettek droidok), míg Dooku azért elég nagy kompániával járt. És még neki is volt végrehajtója a moziban, Grievous képében. Úgyhogy semmi sem mond ellent annak, hogy a Rebelsben Vader mellett legyen más Jedi-vadász is, főleg, mivel Vader a birodalmi hadsereg egyik feje volt. Úgyhogy, legalább egy falkányi rohamosztagosa van erre a feladatra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez mindenféleképpen jó. :) Bár ha ősszel mutatják be akkor szoros lesz az ütemterv. A videókból kitűnt, hogy megadták a módját, sok szálat előre látnak és ez jó. Történetmesélésben teljesen más lesz mint a nagy előd, de ezáltal izgalmasabb is, hisz egy rakat új karakter tűnik majd fel a színen akik bármikor meghalhatnak. :) Remélem minél előbb jön majd mozgókép belőle. A teaser egy vicc volt, szóval én úgy tekintem, hogy még semmit nem mutattak a sorozatból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, kissé nekem is szorosnak tűnik az ütemterv. Ha a TCW-ből indulok ki, ott nagyjából egy évvel járt előbbre az animáció, mint a vetítés. Ha most járnak az első epizód készítésének végfázisában, őszre nem valószínű, hogy meglesz a teljes évad. Bár már a TCW-nél is furcsálltam, hogy (emlékeim szerint) 2 hónap volt egy epizód készítési ideje, mégis mindig egy évvel jártak a hetenként történő vetítés előtt.

Komolyabb anyag szerintem legkorábban nyárra tehetően várható (nem tudom, anno a TCW mozinál ez miként volt). Ami engem illet, örülnék, ha előbb lecsengene a TCW, aztán áttérhetünk a Rebels-re. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte lehet, hogy nem lesz annyi idejük egy rész elkészítésére, de gondolom a TCW-nél is így volt. Beindul, aztán már egy komoly tervezet alapján csinálják az epizódokat. Bár még jóformán a részek hosszúságát se tudjuk, szóval csak tippelni lehet, mennyivel több illetve kevesebb munkával járhat egy szimpla rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én addig nem mondok semmit amíg nem láttam mozgásban a cuccot. A teaser szerintem botrányosan sz*r volt, és ha olyan lesz a sorozat is akkor nagyon nehezen fogja bevenni a gyomrom (ha beveszi majd egyáltalán).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a teasernek nem sok köze van a kész epizódanimációhoz, inkább promóciós szándéka lehetett.

Annyit tudunk, hogy a sorozat látványvilága más lesz, mint a TCW-é. Ezt a koncepciós képek és karakterek külleme is megerősíti (Inkvizítor). Ám azt továbbra is kétlem, hogy minőségben bármilyen téren a TCW alá szándékoznának adni. A hivatalos háttérkép alapján nem számítok silány animációra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép alapján a színvonal első osztályú. A rövidebb készitési időre egy lehetséges magyarázat. A technika/technológia fejlődése. A számítástechnika rohamléptékkel fejlődik, állandóan jönnek ki gyorsabb processzorok/memóriák/videókártyák. Arra gondolok hogy vettek új gépeket, és lehet már olyan szoftverük van amivel gyorsabbá válik a renderelés is, így hamarabb be tudnak fejezni egy részt mint a TCW esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rövidebb készitési időre egy lehetséges magyarázat. A technika/technológia fejlődése. A számítástechnika rohamléptékkel fejlődik, állandóan jönnek ki gyorsabb processzorok/memóriák/videókártyák. Arra gondolok hogy vettek új gépeket, és lehet már olyan szoftverük van amivel gyorsabbá válik a renderelés is, így hamarabb be tudnak fejezni egy részt mint a TCW esetében.

Igazad van, de nem gondolnám, hogy pár hónap alatt annyit fejlődött volna a technikai hátterük, hogy ilyen mértékű gyorsulást érjenek el. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.