Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Pedig egyértelműen ez a helyzet. Nem hónapokról, hanem évekről beszélünk és egy felkészült stáb és technikai apparátus áll a Rebels rendelkezésére. A TCW-t abszolút nulláról kezdték, a Rebelsnél már megvan minden technológia és minden tapasztalat, amit a TCW alatt felszedtek, kitanultak, kifejlesztettek, megvásároltak. Ez nagyban megkönnyíti és felgyorsítja a munkálatokat. Arról nem is beszélve, hogy a TCW-ben használt objektumok egy része, némi átalakítás után valószínűleg a Rebelsben is helyet kap - itt főleg háttérelemekre gondolok. Például egyszerűbb átrajzolni Coruscant házait, mint alapjaitól felépíteni újra városbolygót. Sőt, a tervezési fázis is gyorsabb lehet, hiszen öt évadnyi TCW felhalmozott sok száz fel nem használt koncepciós rajzot, amit itt felhasználhatnak. Rengeteg olyan dolog van, aminek hála a Rebelst már könnyebb felépíteni, és ez mind a TCW-nek köszönhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ezt értem, de mondjuk egy 5. évados TCW részre már szinte mind igaz ugyanez. A TCW első részeinek készítéséhez képest hatalmas most az előny és minden sokkal gördülékenyebben mehet, de én nem a kezdetekről beszélek. Az évek során bizonyosan sokat léptek előre a technikai erőforrások terén is. Ami egyébként a TCW-ben is szembetűnő volt, hiszen a sorozat vége felé már sokkal látványosabb munkát tudtak elvégezni kb. ugyanannyi idő alatt.

 

De ettől még aligha tudnak egy Rebels epizódot sokkal gyorsabban elkészíteni, pláne az elején. Dinamikusabb lesz a dolog, mint volt a TCW elején, de ha tényleg sokkal gyorsabban kész lesznek a Rebels részekkel, akkor annak más okai lehetnek. Például az egyszerűbb (ettől még lehet igényes és szép) grafika vagy az erőforrások másfajta csoportosítása stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg tömören:

- Gondolkodtak előzményben és egy stand-alone univerzumban is, nem volt megkötve a kezük.

- Újra elmondta, hogy a látványt Ralph McQuarrie koncepció rajzaira alapozták, ezekből több tonnányi van (helyszínek, járművek, lények, stb), amit sosem használtak fel a filmekben, hát lecsaptak rájuk. Megpróbálják megidézni az ep4-5-6 "kézzel készült" érzését.

- A háttértörténet sötét lesz (a gonosz Birodalom), de a tényleges cselekmény az ep4-hez hasonlóan inkább kalandos, mókás. Személyesebb lesz a sorozat, kevesebb lesz a politika.

- Az Inkvizitort félelmetesnek és idegennek akarták, de nem túl szörnyszerűenk, és érthető okokból sisakot nem is akartak rá. Hideg, rideg, számító figura, akitől a megmaradt Jedik különösen tartanak.

- Az EU-hoz a Rebels úgy viszonyul majd, mint a TCW. Lesznek egyszerű easter-eggek, de néha igen nagyot merítenek belőle. Az EU-s dolgokért Pablo Hidalgo felel, ő a készítők házi Star Wars EU lexikonja, aki nyakig benne van a showban.

- Arra a kérdésre, hogy Vader és Sidious benne lesz-e a sorozatban, Kinberg nem válaszolt - ez nagyjából megfelel egy igennek. És ahol lehet, ott az eredeti hangokat (=színészeket) használják.

- A Rebels az ep4 előzménye, azt fogja elmesélni, hogyan alakul meg a Lázadók Szövetsége. Kinberg az amerikai forradalmat hozta fel példának: szereti az eredettörténeteket, és ha erről a történelmi eseményről témázik, nem a legnagyobb csatával kezdi, hanem egy kis kávézóval, ahol minden eldőlt.

- A történet azokra a dolgokra koncentrál majd, amikre az ep4-5-6 nem tér ki. Lényegében megtudjuk, miért rossz a Birodalom, hogyan alakul meg a Szövetség, hogyan épülnek föl, stb.

- A főhősök mindegyike új szereplő, de rajtuk kívül is nagyon sok új karakter tűnik majd fel a színen. Viszont ezek egyikét sem volt hajlandó leírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát úgy, ahogy van, törlik a The Force Unleashed sztoriját? :'(

Vagy igen, vagy nem. Mivel merítenek az EU-ból, még bármi lehet. Bár ha meg is tartják a szálat, átírni nyilván átfogják.

 

Ez az EPIV előzménye jó dolog, ráadásul sok magas labdát is feldob amiket remélem a készítők mind lecsapnak majd.

Én is remélem. Tényleg rengeteg dolog van, amit az ep4-5-6-ból nem tudunk meg - egyebek mellett, hogy miért is olyan rossz a Birodalom. Sok-sok lehetőség van ebben a sorozatban, szerintem több, mint a TCW-ben volt, már csak azért, mert az ep1-2-3 sokkal átfogóbb képet festett a Galaxis akkori helyzetéről, mint az ep4-5-6. Elég csak arra gondolni, hogy míg a polgárháború voltaképpen három csatára korlátozódik a filmekben, addig a klón háborúkból négy-öt csatát is láthatunk, ráadásul ezek mindegyike nagyobb, mint az endori vagy a yavini csata volt. És ez csak a csaták, hol vannak még a szervezkedések, a kisebb akciók, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik játékokkal foglalkozó oldal listájába bekerült három Rebels karakter név is.

 

Ezra

Zöld rohamosztagos

Kanan

Inkvizítor

 

Ez is a németektől jött hír. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem ezt az erős kötődést az EPVII -el... Miért is amikor az EPIV jön a sorban? Ha előzményt akartak volna a készülő filmhez akkor miért nem az EPVII előtti időszakot lőtték be a sorozatnak? Szerintem ennek a fele sem igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát úgy, ahogy van, törlik a The Force Unleashed sztoriját? :'(

Erről nem volt szó. Filoni nyilatkozatai alapján én nem azt szűrtem le, hogy hú de nagy törölgetések lesznek.

De az egész attól függ, hogy a Disney akar-e majd látni TFU 3-at a video játék piacon. Ha igen, akkor TFU marad kánonnak. Esetleg a Rebels hozzá fog tenni dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyire hivatalos, de bizony Hidalgo twitteren megeresztette, hogy törölték a TFU-t. Egyébként én sem bánnám, ha igaz lenne. Élveztem a játékot, de a sztorija egy olyan gigászian klisés vágyálom fanfic, hogy az már nevetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyire hivatalos, de bizony Hidalgo twitteren megeresztette, hogy törölték a TFU-t. Egyébként én sem bánnám, ha igaz lenne. Élveztem a játékot, de a sztorija egy olyan gigászian klisés vágyálom fanfic, hogy az már nevetséges.

 

Ritka, de most teljesen egyetértek veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Hidalgo benne van a Rebels csapatban, és ő felel az EU-val való kapcsolatért, plusz, ama csapatot is erősíti, amely eldönti, mi marad kánon és mi nem, szerintem vehetjük hivatalosnak a kijelentését. :)

Annyira én sem bánom, de azért Juno Eclipse, Galen Marek, Rahm Kota és Proxy karakterét remélem valamilyen formában átmenekítik a kánonba, mert bejövős szereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értem, hogy ekkor ezt miért nem közölték le.

 

A TCW-s onderoni szál semmiben nem mond ellent a TFU-nak.

 

Illetve aggasztó, hogy kidobhatnak olyan dolgokat, amibe maga Lucas is belefolyt, akkor mi a garancia arra, hogy további lucas-i saga elemeket nem dobálnak majd ki?

 

Az vigasztal, hogy ilyen dolgokat már utoljára csinálhatnak, pár év múlva az egységes kánon megszületésével véget ér ez a dolog, Érdekes lesz majd az EU haterek reakciója akkor, ha bent hagynak olyan dolgokat, amik nem tetszenek nekik, illetve ezeket az elemeket majd látni is fogják valamilyen sorozatban, vagy filmen.

 

Még valami eszembe jutott.

Mi van akkor, ha a Disney akar majd a videojáték piacon látni egy TFU-3-at, a hozzá kísérő termékekkel együtt és azt fogják majd mondani a story group-nak, hogy a TFU-t bent kell hagyni a kánonban? Elvileg végül is ez csak egy hozzászólás volt, nem nyilatkozat. Lehet, hogy még jelenleg ezen törik a fejüket, és ez csak egy ötlet. Majd, ha Story Group elkészül a munkájával akkor majd meglátjuk, hogyan döntöttek véglegesen. Szerintem nem véletlen, hogy ez csak a Twitteren jelent meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, te milyen oldalakat látogatsz, én a Google-val még Facebook bejegyzést is találtam erről.

 

Azért egy minőségileg nem túl top videojáték kihagyása a kánonból nem említhető egy lapon a mozifilmekkel. Szóval amiatt kár aggódni, hogy abból valamit is kihagynak, pláne, hogy Hidalgo mondta is: ami a vásznon van, az mindig kánon marad. Hülyeség emiatt sírni. Arról nem beszélve, hogy a Force Unleashedbe Lucas csak tanácsadóként folyt bele. Tudtommal, a filmeknél eddig kicsit több volt a szerepe.

 

Force Unleashed 3 pedig szinte 100%, hogy nem lesz. A Disney egyértelmű jelét adta, hogy minden Star Wars videojáték az ő termékük lesz, nem vesznek át semmit. Lelőtték a Star Wars 1313-at, rebootolják a Battlefrontot, és már szálldosnak a pletykák, hogy készül valami, ami leváltja a The Old Republicot. Ha lesz is Force Unleashed még - amit nagyon erősen kétlek, hiszen a LucasArts sem látott benne már üzletet -, az akkor is reboot lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre nekem tetszett a TFU-s Lázadók eredete sztorivonal és sajnálom, ha nem lesz része többé a kánonnak.

Nem tudom, hogy a Rebels tud-e majd olyan Lázadó eredetsztorit nyújtani, ami ugyanígy fog tetszeni nekem? Jelenleg ezt erősen kétlem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elég nagy EU-párti vagyok, de ebben az esetben kimondottan örülök, hogy a TFU sztori a kukába ment. A cselekmény teljesen ellentmond a filmeknek, már-már az egész Star Wars-univerzumnak, rém egyszerű és primitív. Azért ne egy agyatlan hentelős játék adja már a sztorit ehhez a fontos in-universe történelmi eseményhez. A Rebels-ben már csak a műfaja miatt is sokkal több lehetőség és idő van kibontani a Lázadás kezdetének történetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én esetemben nincs probléma ha törlik a TFU eseményeit.... sohasem tartottam a történet szerves részének, inkább egy fanfictionnak, amiből játék készült. Bár az is igaz, hogy minden SW játék történetével így vagyok. Talán kivétel a KOTOR I-II. Az kellően régen volt a történetben ahhoz, hogy elfogadjam. De azt is inkább csak "félkánonnak" (van ilyen?) tartom. Ergo nálam CSAK az kánon, amit a vásznon látok. Még a TCW-t sem tartottam 100%-ban kánonnak. Ezt már korábban is említettem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint játék jó volt még a hangulata is tetszett, de a sztori olyan volt mintha nem is az SW-hez írták volna. Erővel lerántott csillagromboló.... :D Ráadásul a Force Unleashed 2 már az EU legrosszabb pillanatait idézte. Akkor már jobb az egészet elfelejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én esetemben nincs probléma ha törlik a TFU eseményeit.... sohasem tartottam a történet szerves részének, inkább egy fanfictionnak, amiből játék készült. Bár az is igaz, hogy minden SW játék történetével így vagyok. Talán kivétel a KOTOR I-II. Az kellően régen volt a történetben ahhoz, hogy elfogadjam. De azt is inkább csak "félkánonnak" (van ilyen?) tartom. Ergo nálam CSAK az kánon, amit a vásznon látok. Még a TCW-t sem tartottam 100%-ban kánonnak. Ezt már korábban is említettem.

Eddig valóban ez volt a rendszer (tehát a TCW is csak T-canon volt, azaz a filmekkel nem egyenértékű), de ez a helyzet most fog megváltozni: a szelektálás után lesz, ami a SW-univerzum része marad és lesz ami nem. Tehát az EU, mint a filmeket kiegészítő univerzum ilyen minőségben meg fog szűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ergo nálam CSAK az kánon, amit a vásznon látok. Még a TCW-t sem tartottam 100%-ban kánonnak.

Pedig a TCW volt a vásznon. :P:D:evil:

 

Apropó, kijött az első kép az első Rebels-témájú Legóról, a Pahntom űrhajóról, amely ugye a Ghosthoz fog kapcsolódni. Elég szutyok kép, de homályos ízelítőt adhat.

Be5MJhpCcAE6T8s.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.