Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Ez a csaj olyan mintha egy divatlapból lépett volna ki. Kis cuki rózsaszín festések és melírozott haj... :D Meglátjuk milyen lesz de így elsőre kicsit fura a stílusa. Egyébként nekem kicsit komolytalannak tűnnek a lázadás alapjainak lerakásához. Én mindig is úgy gondoltam, hogy azt Bail -ék kezdték el.

Szerintem Bail és Mon Mothma benne lesz. Mivel őket már az ep3-ban szerepeltetni akarta Lucas, és az ep4 és 6 alapján ők az igazi vezérei a Lázadásnak, elég nehezen tudnám elképzelni, hogy kihagyják őket. Elég biztos vagyok benne, hogy a sorozat előrehaladtával be fog jelentkezni egy mellékszál Bail, Mothma és Leia kíséretével (arra már utaltak, hogy ugyan kevesebb lesz a politika, de lesz benne politika). Érzésem szerint, a Ghost legénysége majd valahogy hozzájuk fog csapódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem kicsit komolytalannak tűnnek a lázadás alapjainak lerakásához. Én mindig is úgy gondoltam, hogy azt Bail -ék kezdték el.

Felülről, magasabb szinten valóban Bail-ék kezdhették el letenni az alapköveket, de ahogy azt korábban is beszéltük, egy lázadáshoz kell az egyre szélesedő támogató réteg, ami tipikusan alsóbb körökből indul ki. Pont az ilyen "komolytalan suhancok" azok, akik nagyobb létszámban már az elejétől fogva kapálózhatnak egy rendszer ellen és beszervezhetők a forradalmi lázba.

 

Ez persze legtöbbször azzal jár, hogy egy-egy felkelés aktívabb résztvevői közt jelentős az erkölcsileg amúgy nem túl példaképértékű csőcselék. Olyan kompromisszum ez, ami szinte elkerülhetetlen. Én nagyon kíváncsi lennék egy olyan történetvezetésre, amely felvázolja hogyan sikerült ezeket a negatív elemeket fokozatosan egyre inkább kiküszöbölni a lázadásból, ahogyan szervezetileg minél fejlettebbek lettek és egy szövetségé értek.

 

Tartok tőle, hogy a Disney nem fogja bevállalni ezt a vonalat és maradnak a skatulyázott sablonszereplők, akik vagy megrögzött gonoszok vagy erkölcsi mintaképek. Egyébként a klasszikus trilógiára is ez a jellemző. Noha ott is volt egyfajta antihős Han személyében (aki ilyen téren pl. az X-Men Farkasára/Rozsomákára hajaz), de összességében kétség nem férhet hozzá, hogy teljesen pozitív karakter.

Én örültem annak, hogy a prequel és a TCW magára vállalta a kép árnyalását, szerintem jobb vonal volt. A Rebels eldöntheti, hogy a szemünk láttára viszi át ezt a "hősök mindkét oldalon, a jó és rossz csak nézőpont kérdése" jellegű árnyalt képet az "eredendően jó királykisasszony/herceg és alapból velejéig romlott gonosz mostoha és öregember" vonalra vagy már eleve utóbbit domborítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hera nekem is bejön, sokkal jobban mint a rózsaszínes cuki bige. Vader meg eszméletlenül néz ki!

 

Jól fest a Nagyúr ezen a képen, remélem jó hangszínészt találnak neki.

JEJ visszatér? Rebesgették. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örültem annak, hogy a prequel és a TCW magára vállalta a kép árnyalását, szerintem jobb vonal volt. A Rebels eldöntheti, hogy a szemünk láttára viszi át ezt a "hősök mindkét oldalon, a jó és rossz csak nézőpont kérdése" jellegű árnyalt képet az "eredendően jó királykisasszony/herceg és alapból velejéig romlott gonosz mostoha és öregember" vonalra vagy már eleve utóbbit domborítja.

Ez azért is nehéz kérdés, mert amíg a prequelben nincs abszolút jó és rossz oldal, addig az eredeti trilógiában a két fél nagyon jól elkülöníthető. Véleményem szerint, ha a régi trilógia hangulatát akarják visszahozni, akkor bizony itt a "fehérpáncélos" (jedi)lovag fog megküzdeni a csúnya, rossz boszorkánnyal sith-tel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

VÁrom marhára, sőt, de kicsit aggaszt, hogy ez amit a trailerekben látok animáció, elég messze van a CWétól. Remélem ez csak a trailerek miatt van, és a végleges már sokkal szebb lesz, mert ennél lehetne sokkal sokkal jobb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól fest a Nagyúr ezen a képen, remélem jó hangszínészt találnak neki.

 

Skacok ne csináljátok már a fesztivált. A Rebels figurákat együtt promozták a ToyFair-en a Saga Legends figurákkal. Ennek a képnek semmi köze a Rebelshez. Jedi News hisztériakeltés. A plakáton ott díszeleg mindkét logó. Ráadásul ez egy festmény, nem animált karakter. Látogassátok a Rebelscum oldalát is, ott látni fogjátok a teljes galériát. A két sorozatot most együtt promózták. Legalábbis nem gondolom, hogy a Rebels karakterek egy polcon Han Soloval, prequel Kenobival és Birodalom visszavág Lukeval azt jelenti, hogy játszanak is a Rebelsben.

 

Rebels és Saga Legends figurák

 

További képek

 

A kép alján ott a Saga Legends logó, ami a Vaderes képen is látható és láss csodát...Vader figurája ott díszeleg a polcon Zeb figurájával és egyéb OT szereplőkkel. A Vaderes kép egy Saga Legends figura promó poszter.

 

Toy-Fair-2014-Hasbro-Star-Wars-Rebels-Saga-Legends-004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a JediNews is csak kérdőjelesen hozta összefüggésbe a lentebbi képet a Rebels-szel, nem konkrét tényként. Ettől függetlenül nem kérdés, hogy Vader benne lesz-e a sorozatban.

 

Egyébként Freddie Prinze Jr. elmondta, hogy nagyjából most tartanak az 1. évad felénél. Nem rossz tempó ahhoz képest, hogy néhány hete az első részeknél jártak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez persze legtöbbször azzal jár, hogy egy-egy felkelés aktívabb résztvevői közt jelentős az erkölcsileg amúgy nem túl példaképértékű csőcselék. Olyan kompromisszum ez, ami szinte elkerülhetetlen. Én nagyon kíváncsi lennék egy olyan történetvezetésre, amely felvázolja hogyan sikerült ezeket a negatív elemeket fokozatosan egyre inkább kiküszöbölni a lázadásból, ahogyan szervezetileg minél fejlettebbek lettek és egy szövetségé értek.

Talán belekomolyodnak a lázadásba, és nem kell őket kiküszöbölni. Nem vagyok biztos abban, hogy igazán fajsúlyos bűnözőket annyira vonzana a Lázadás, legalább is nem tömegével. Vagy akik csak kalandot kerestek, odébb állnak maguktól is, és a többi... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg szerintem a Szövetség alapból nem vesz be fajsúlyos bűnözőket a soraikba. A Birodalom propaganda ugyan imádná, ha bűnszövetkezetnek nevezhetné a Szövetséget, és azok még bizonyítékot is adnának, amikor gyilkosokat, fejvadászokat, tolvajokat vesznek be a soraikba, de szerintem a vezetők elképzeléseivel ez nem igazán egyeztethető össze. Kiküszöbölni úgy lehet őket, ahogy például a dohányzásról leszokni: be sem veszed őket (rá sem szoksz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont nem a keményebb bűnözőkre gondoltam, hanem pitiánerebb figurákra. Utcakölykök, forrongó csoportok, lázadó tinédzserek stb.. Egy minőségi fejvadász vagy bérgyilkos magasról tesz rá milyen rendszer van és mennyire ért egyet azzal. Neki csak az a fontos, hogy a maga helyét mindig megtalálja és jól ellavírozzon törvényen kívül. De egy profi csempész is ugyanilyen, igazából Han is leginkább Leia (és Luke) miatt csatlakozott a Szövetséghez.

 

De a Rebels nem is ilyen jellegű alvilági figurákkal operál, mint potenciális lázadókkal. Ettől függetlenül az eddigi karakterek egy részéből is kinézhető, hogy balhés arcok, de ezen nem kell meglepődni, mert alacsony szinten így épülnek a forradalmak. A vezetői réteg persze más kérdés, de a lázadásokat aligha nyeri meg néhány elitista politikus.

Sajnos vagy nem sajnos, de szükségük van a szélesebb támogatói körökre, amiknek egy része bizony "slepp". Főképp kezdetben, amíg a nép egyszerű gyermekeinek többsége meg van vezetve a birodalmi propaganda által. De még később is jelentős az a félelemfaktor, ami miatt sokan nem mernek fellépni a hatalom ellen. Ehhez bizony eleve kell egyfajta hajlam, ami nem pont a békés, talpig becsületes erkölcsi mintákban van meg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek, az ilyen figurák valóban helyet kaphatnak a lázadók között. Persze, jellemfejlődés azért elvárható, például az oktalan rongálást leválthatja a stratégiai támadás, és hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Freddie Prinze Jr. elmondta, hogy nagyjából most tartanak az 1. évad felénél. Nem rossz tempó ahhoz képest, hogy néhány hete az első részeknél jártak.

Ha a hangfelvételekre gondolt akkor elég nagy gáz van, mert azokat veszik fel legelőször és utána indul az animáció...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a hangfelvételekre gondolt akkor elég nagy gáz van, mert azokat veszik fel legelőször és utána indul az animáció...

Nekem is ez jutott eszembe, csak nem akartam trollkodni! :D

 

De azért nem kell aggódni. Elkezdeni egy projectet nehezebb, mint utána már folyamatában gyártani a részeket. Az infrastruktúrát felépíteni hosszadalmas munka. Egy TCW rész egy hónap alatt készült el. Itt szerintem egy picit visszább lett véve a költségvetés, a tempó is szorosabb lehet, szóval aggodalomra semmi ok.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a hangfelvételekre gondolt akkor elég nagy gáz van, mert azokat veszik fel legelőször és utána indul az animáció...

Ezen én is elgondolkoztam. Lehet, hogy csak a hangfelvételre gondolt, nem a komplett epizódokra... :para:

Nem tudom, a TCW mennyivel járt a vetítés előtt készítés terén (becslések szerint ez kb. 1 év volt), de ha figyelembe vesszük, hogy a Rebels animációja olcsóbb, a szakemberek technikai tudása pedig kiforrottabb a TCW-s tapasztalatok után, talán nem válik ellenségükké az idő szűke, és tartani tudnak egy normális, működőképes ütemtervet.

 

Egyébként mit gondtok a Sabine-nel kapcsolatos vad teóriáról? Egyesek szerint köze lehet Satine-hez, mert egyrészt mandalore-i, másrészt a neve nagyban hasonlít az övére... néhányan már azon kezdtek filózni, hogy Obi-Wan elfeledett lányáról van szó. :D Mert a képek alapján 14-15 év körülinek tűnik, a sorozat meg 15 évvel jár az Ep3 (16 évvel a TCW) után... gondolom abból indultak ki, hogy a TCW idején "hozta őt össze" Obi-Wan és Satine. Kíváncsi vagyok, hány ember akadna ki, ha lenne igazságalapja a feltételezésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom valószínűnek...azért az feltűnt volna egyeseknek. Satine a trónján nem tudott úgy elbújni, mint Padmé a Szenátori lebegőpódiumon. :P

Egyébként ha feltételezzük, hogy egy kis valós genetikát megtart az SW, akkor ki is zárhatjuk, mivel Obi-Wan vörösesszőke, Satine szőke és lehetséges vörösgén hordozó (mivel a húga vörös), Sadine pedig barna. Azt viszont nem tartom kizártnak, hogy a szülei Satine után nevezték el.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom valószínűnek...azért az feltűnt volna egyeseknek. Satine a trónján nem tudott úgy elbújni, mint Padmé a Szenátori lebegőpódiumon. :P

Egyébként ha feltételezzük, hogy egy kis valós genetikát megtart az SW, akkor ki is zárhatjuk, mivel Obi-Wan vörösesszőke, Satine szőke és lehetséges vörösgén hordozó (mivel a húga vörös), Sadine pedig barna. Azt viszont nem tartom kizártnak, hogy a szülei Satine után nevezték el.

 

Attól még valamely felmenője hajszínét is örökölhette mert ilyen is van. Nincs kőbe vésve, hogy csak a szülők hajszínét lehet örökölni, lehet a nagyszülőékét is vagy a dédszülőékét is. Olyan is van, hogy két fehér bőrű szülőnek fekete gyereke lesz, mert nagyszülő vagy dédszülő fekete bőrű volt. Ilyenkor gének ugranak egy-két generációt. Szóval semmi sincs kizárva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még valamely felmenője hajszínét is örökölhette mert ilyen is van. Nincs kőbe vésve, hogy csak a szülők hajszínét lehet örökölni, lehet a nagyszülőékét is vagy a dédszülőékét is.

Ez igaz, meg ugye be is festhette a haját. :P A képek alapján valahogy nem a természetes hajszínre asszociálok vele kapcsolatban...

 

Viccet félretéve szerintem sincs sok esély a teória bekövetkeztére (többek közt az Ody által írtak miatt se), ettől függetlenül, ha a készítők feltett szándéka egy Kenobival való ilyen jellegű kapocs a sorozatban, minden további nélkül beleerőltethetik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.