Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Sajnálatomra Boba Fett a legjobb négyben. Mit is adott hozzá az univerzumhoz ő?

Áhh. Szegény Palpi forog az aknában... :)

A másik R2..totális mellékszereplők a végjátékben. Hát ennyire nincs spiritusz a fő karakterekben?

Csalódott vagyok. Már csak azt tenne be, ha nem Vader nyerne...

 

De abban is találok kivetnivalót, hogy pl. IG-88 a listában volt Jar-Jar meg nem.

Megnézem volna hogy is áll a népszerűséggel a gungan valójában!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálatomra Boba Fett a legjobb négyben. Mit is adott hozzá az univerzumhoz ő?

Áhh. Szegény Palpi forog az aknában... :)

A másik R2..totális mellékszereplők a végjátékben. Hát ennyire nincs spiritusz a fő karakterekben?

Csalódott vagyok. Már csak azt tenne be, ha nem Vader nyerne...

 

De abban is találok kivetnivalót, hogy pl. IG-88 a listában volt Jar-Jar meg nem.

Megnézem volna hogy is áll a népszerűséggel a gungan valójában!

 

Amikor az előbb megláttam, hogy Boba Fett leverte Palpatine-t totál kiakadtam. Komolyan ennyi rajongója van ennek a mihaszna fejvadásznak? Össze sem hasonlítható a két karakter fontossága, kidolgozottsága, erre tessék... Sokan a prequel karaktereit szídják, hogy semmilyenek, bezzeg régen elég volt, ha valakinek menő a páncélja meg a sisakja (mert a filmekben sokmindent nem csinált azért), és már iszonyat jó karakter lett belőle, sőt, 2013-ban simán a saga 4(!!!) legnépszerűbb karaktere közé szavazzák? Jesus...

Amúgy ja, elég érdekesen volt ez a lista összeállítva. Salacious Crumb és IG-88? Pffff...

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért sikerült neki az ami sem Vadermek, sem az egész Birodalmi flottának nem sikerült: elkapni a Lázadás vezetőit (a főszereplőket!!!) - ugye Leia egyértelműen fontos, Han pedig mégiscsak tábornok volt -. Ráadásul közös bennük, hogy mindketten visszapofázhattak Vadernek. Ok, Palpatine is nagy spíler, de neki nincs olyan fasza páncélzata, mint klón barátunknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre érdekesebb ez a szimpátialista. Azthiszem ez a jó szó rá. Jelentősségteljességre és nagyságra nemigen megy.

Én reméltem, hogy a négy, de már a nyolc közt is olyan nevek lesznek, mint Vader, Obi-wan, Han Solo, Palpatine, Luke, Leia.

Erre Jabba és R2 no meg az emlegetett Boba iskolázza itt a népet.

Szerintem Yodát kiüti R2, az eddigiek alapján, de adja ég, hogy tévedjek.

 

Visszatérve Bobára én már az apja ellen is Jangora szavaztam. Nálam ez a lista tettekre és nagyságra megy,

így a klónok alapja, a majdani birodalom csírájának szimbóluma úgy lenyomta renegát kisfiát mint a pinty.

De ez én vagyok.

 

Egy haver kérdezte, hogy miért kell ilyen foci vb-sen megoldani a dolgot?

Elgondolkodtam: ha csak az lett volna, hogy nevek és szavazzunk 1 hónapig?...hát..így érdekesebb.

 

Mindenesetre tudom a választ a másikra, mert rendelkezésre állt az egész sw univerzum, de az én autómban a tükörről egy lego Darth Vader lóg! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Bobát egyértelműen a legjobb négy közé vártam, a nem igazán hardcore SW fanok között is igazán népszerű karakter. A Dark Side-on, amúgy is csak kettőt tévedtem eddig (az első körben Tarkint hoztam ki győztesnek Dooku-val szemben, a másodikban meg Bane-t vittem volna tovább), viszont a Light Side az első kört leszámítva nálam terített betli. Egyedül Obi-Want sikerült eltalálnom, hogy bejut a legjobb 8-ba (bár én őt erről az oldalról a döntőbe vártam), de sem Ahsoka, sem Luke nem hozta a hozzáfűzött reményeimet.

A továbbiakban egyébként kizárt dolognak tartom, hogy Boba megelőzze Vadert és Yodát is esélyesebbnek érzem a döntőre, bár ott már inkább nem merek tippelni. :)

 

Egyébként a szavazás ilyesfajta lebonyolítása egyértelműen a March Madness-re hajaz, ami nagyon népszerű Amerikában (Obama is mindig ki szokta tölteni a bracket-et).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is igencsak pofára estem ezen a Palpis dolgon... :|

Könyörgöm, az egész SW univerzum egyik legtökéletesebben kidolgozott és megvalósított karaktere. Ennél hitelesebben közvetíteni a romlott, kegyetlen és számító főgonoszt egyszerűen nem lehet.

Boba Fett a páncélján (és a TCW-n) kívül meg egy teljesen jelentéktelen és pitiáner szereplő. Csak megvillantja magát itt-ott, mert jól mutat a képernyőn, de amúgy a Sagában súlytalan. A prequelben is csak felvillanásai vannak, még az apja is többet szerepel.

Ennyit jelent a marketing. Ha lett volna a történetben egy félmeztelen twilek, aki néhány jelentben erotikusan mosogatta volna a hajókat és droidokat, akkor jó eséllyel bent lenne a 4-ben... :clap2::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, ha tényleg egy Vader vs Yoda döntő lenne, akkor az annyira azért nem lenne gáz...

 

Az odáig megtett út már annál inkább, ráadásul annyi minden borult közben, hogy semmi következtetést nem lehet levonni az egész szavazásból.

 

Pszt! Remélem R2 megnyeri... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba sokkal ikonikusabb karaktere a Star Wars-nak, mint Palpatine, így nem nagyon lepett meg az eredmény. Hiába sokkal jobban összerakott karakter ez utóbbi, Boba inkább szimbólum, sokak szemében a puszta megjelenése és stílusa az, ami magával ragadó. A korábbi eredményekből már bebizonyosodott számomra, hogy nem a karakterek kidolgozottsága, ami igazán mérvadó ebben a szavazásban, inkább a népszerűségük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda vs Vader a döntőben.

Ez mondjuk méltó a SW univerzumhoz. Ezzel a végső összecsapással elégedett vagyok, még ha személyes kedvencemet, Obi-Want szívesebben is látnám egykori tanítványával szemben.

Az ide vezető utat pedig elegánsan töröljük az emlékeinkből és örüljünk a kialakult helyzetnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda vs Vader a döntőben.

Ez mondjuk méltó a SW univerzumhoz. Ezzel a végső összecsapással elégedett vagyok, még ha személyes kedvencemet, Obi-Want szívesebben is látnám egykori tanítványával szemben.

Az ide vezető utat pedig elegánsan töröljük az emlékeinkből és örüljünk a kialakult helyzetnek. :)

 

ennyi! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az lenne a normális...

Ezt a "mindig a jó győz" szellemében mondod?

 

Vader sokkal ikonikusabb

 

Így van, a legerősebb ellenfelei is csak 26%-ot értek el. Síma ügye lesz most is.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Star Wars Sagának Anakin Skywalker/Darth Vader a központi alakja. Ő a Kiválasztott, ő köré van felfűzve az egész sztori és vele történik a legtöbb és legkomolyabb fordulat. Én ugyan nem igazán rajongtam érte annyira soha, szívem szerint Yodának szurkolok, őt mindig is többre tartottam, de egy ilyen versenyt Anakinnak kell megnyernie, ez nem vitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Star Wars Sagának Anakin Skywalker/Darth Vader a központi alakja. Ő a Kiválasztott, ő köré van felfűzve az egész sztori és vele történik a legtöbb és legkomolyabb fordulat...

...de egy ilyen versenyt Anakinnak kell megnyernie, ez nem vitás.

 

Abszolúte!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... mert sosem szerettem Vadert, és sosem értettem a köré kialakult kultuszt. :)

 

(Én ezt a mondatot Boba Fettre mondom.)

 

Vader 3 évvel előzi a köztudatban Yodát. Másképp egyedi, mint ő. 77 óta aki elsőre megnézte az Új reményt, majdnem mindenki azt mondta szerintem, hogy ilyen igazi gonosz, tetteiben, küllemében nem sok lépett a filmvászonra. A megtestesült sötétség. Vörösen izzó kardja, mely kontrasztja külleme többi részének és maszkja+légzése lélegzetellálítóvá és óriási ikonná teszi.

Ezért fog nyerni és ezért volt síma az oda vezető útja.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars-t sokan, legyenek azok rajongók vagy nem rajongók, még ma is Darth Vaderrel azonosítják. A filmtörténelem egyik legikonikusabb szereplője... ma is, a film x. számú megnézése után is eláll a lélegzetem, amikor megjelenik a Tantive IV fedélzetén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az EpIVben Vader nem tűnik olyan nagy genyának. Fojtogat, de Tarkin később leállítja, és egyébként is, a moff szinte végig kontroll alatt tartja, mi több, az Alderaant is ő robbantja fel, ami miatt nálam ő a rész főgonosza és nem Vader. Utóbbinak a páncélja sem olyan ütős, mint később, a Birodalom visszavágban. Meggyőződésem amúgy, hogy az 5. rész emelte ki Vadert a jó főgonoszok közül a legjobbak közé. Az EpIVben számomra egyedül a rész végi űrcsatában tűnik félelmetesnek, de az végig elmondható a rész során, hogy bármivel próbálkozik, felsül. Nem tudja lekapcsolni a droidokat, a csapdáját saját maga ellen fordítják, a rész végén először az SW során kilövik és mindennek tetejében még Obi~want se tudja normálisan megölni. Az meg már csak hab a tortán, mikor az orra előtt becsukódik egy ajtó a HCSn. Ja, és még Leia kínzásánál is lebőg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda sikere engem is nagyon meglepett, pláne a fölényessége. Vadernek annyira tükörsima útja volt a döntőig és eleve akkora kultusza van, hogy sose gondoltam volna a vereségét. Mondjuk ez így erősen felértékeli Obi-Wan és Han Solo eredményeit is, hisz előbbi pl. alig maradt alul a későbbi sima győztessel szemben.

 

Anakinról leírtam korábban miért is érdemelné meg a sikert, de azért Yoda győzelme sem méltatlan, sőt.

Ha belegondolunk, akkor Anakin/Vader az egyszerű ember (leszámítva a kiválasztottságát) a Sagában. Akit sanyarú körülmények közt nevel egyedül az édesanyja, akihez nagyon kötődik és szereti. Aki beleszeret egy királynőbe, majd be is teljesedik az egész, bár tiltott gyümölcs. Akit az érzelmei irányítanak, aki bosszút áll, aki nagyravágyó, hiú és büszke. Könnyen manipulálható és bizonytalan. A legtöbb hétköznapi ember ilyesmi. De pont emiatt az "emberség" miatt lóg ki annyira a Rendből és a filmekben szereplő fontosabb karakterek közül.

 

Yoda ezzel szemben megtestesíti mindazt, amit a SW szellemisége képvisel. Ő maga a jediség esszenciájának közvetítője. A (majdnem) tökéletes és megingathatatlan, öreg, tapasztalt és bölcs Jedi Mester. A higgadtság és önkontroll élő szobra, az egyértelmű példakép minden jedi előtt. Ha így nézzük, akkor a SW által kreált új univerzum egyedi lényegiségét Yoda egyszemélyben magában hordozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.