Ugrás a kommentre

Karakterek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Ősz óta? Jobban állsz vele, mint én 8) A formákról ebben a könyvben olvastam először. Még mindig tanuló időszakban vagyok ebből a szempontból. A klub kvíz alapján nem csak én, mert ott is alig tudták az erre vonatkozót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Tegnap nagyon ráértem, ugyhogy csináltam egy ilyen tizes listát.

 

A Star Wars filmek 10 legnagyobb lúzere

 

 

10. helyezet - Saesee Tiin (Ep.3)

snapshot20080928195113ne2.jpg

Egyetlen premier plánt kap, abban is tehetetlenül összeesik. Ugyan a közvetlenül előtte kimúló Agen Kolar se hoz sokkal többet, de nála még magyarázható a tétlenség a meglepődöttséggel (persze azért ő is süvegelnivalóan nagy lúzer: elmegy a galaxist irányító sithez és meglepődik, hogy támad), míg az utána elpatkoló Kit Fisto legalább villant valamit: pár csapás és védés mielőtt egyesülne az Erővel. Tiin mester produkciója viszont vállalhatatlan. Telik az idő, de ő nem kapcsol csak ordít és összeesik. Hogy hogy bulizta ki a Tanácstagságot azt nem tudni, de annyi önkritikája lehetett volna, hogy a kancellár elfogására valaki mást küld maga helyett.

 

9. helyezet - Antidar Williams és Madakor kapitány (Ep.1)

snapshot20080927231615cn6.jpg

Picit el kellett gondolkodjak azon, hogy elsőként meghalni egy cirka 13 órás Sagaban lúzerség-e avagy sem, de aztán rákellett jönnöm, hogy az. A többi szereplő jobb híján legalább annyit el tud magáról mondani, hogy valamiképp benne volt a cselszövések forgatagában. De ők ketten még azelőtt kimúlnak, hogy egyáltalán beindulhatna a történet. Ráadásul még csak nem is valami menő ellenségtől, hanem a legaljától, a Kereskedelmi Föderációtól kell megkapják a gyilkos ágyúlövést... jár a kilencedik hely.

 

8. helyezet - Sheckil hadnagy (Ep.5)

snapshot20080929004511eu6.jpg

A birodalmi tisztekről sok rosszat el lehet mondani, de azt nem, hogy ne lenne tartásuk. Még annak a tejbe tök Piett admirálisnak is van tekintélye. Ám, hogy a birodalmi Akadémia sem csak a katonák krémjét termeli ki magából arra Sheckil hadnagy a legjobb példa (itt jegyezzük meg, hogy már a neve se semmi). Egyetlen jelenése van, amikoris el kéne kísérje A-ból B-be a fogva tartott Leiát és Chewbaccát. Ám ő az első felbukkanó árnyra máris azt kezdi el nézni kit ránthatna maga elé. Hogy kínos viselkedése -minek során pont Leiát találja meg fedezéknek- még égőbb legyen, kontraszt gyanánt a mellette sétáló -egyébként nem az acélos bátorságáról híres- Lando mindezidő alatt nyugodtan bámészkodik. Sheckil hadnagy nyilván az a típus, aki imád katona lenni csak harc közelébe ne vigyék ha egy mód van rá. Mint a legnyuszibb birodalminak jár a nyolcadik helyezet.

 

7. helyezet - Panaka kapitány (Ep.1)

snapshot20080928205938nd0.jpg

Eleve ki vesz fel ilyen sapkát? Másrészt: bárkivel előfordulhat, hogy rosszul tippel meg valamit, esetleg nem jó tanácsokat ad a körülötte levőknek... de hogy valaki mindig ezt csinálja! Panakának akárhányszor kérik ki a véleményét mindig óriási sületlenséggel rukkol elő és a néző már tudhatja: a többiek az ellenkezőjét fogják tenni. Amidala a végére mintha el is engedné a füle mellett, amiket mond és a végső tanácskozásnál már csak díszből lenne ott, mert még senki nem merte neki megmondani, hogy nemhogy a biztonsági erők parancsnokságát, de még egy háztartást se szabadna rábízni. Semmi meglepő nincs abban, hogy az ep.2-ben már híre hamva sincs Jamillia királynő körül. Valószínűleg visszafokozták sima katonává, mert lőni végül is tud.

Ha a Panaka aranyköpések forgatagából kikéne válasszak egyet, nehéz helyzetben lennék, de a "a Tatooine-on ne szálljunk le" és a "ha bejutunk a trón-terembe már minden rendben lesz"-t is megelőzve a kedvencem amikor a hangárban megmondja hogy merre menjenek. És hová irányítja a társaságot? Hát ahhoz a kapuhoz ahol Darth Maul áll. Ez annyira Panakás.

 

6. helyezet - Greedo (Ep.4)

snapshot20080928212159gzp8.jpg

Ilyen fejjel már eleve sokat kéne letennie az asztalra, hogy ne kerüljön fel a listára, de Greedonak ez persze nem jön össze. Pont annyira szerencsétlen, mint ahogy azt a külseje sejtetni engedi. A beszédhibás fejvadász azzal teszi ki az i-re a pontot, hogy egy tőle másfél méterre lévő embert -akire ráfogja a fegyvert- egyszerűen képtelen eltalálni. Mellélő!

Mint ismeretes Leia a Saga legjobb lövője. Nos íme meg van az ellenpólus is: Greedonál rosszabb célzó ha van is a galaxisban az nem kerül kamera-közelbe. Lúzerségét igazán jól prezentálja, hogy a halála szinte semmi hatással nincs a kantina életére: míg PondaBaba kézlevágása után meg fagy a levegő, addig Greedo lepuffantására csak pár közeli vendég kapja fel a fejét egy pillanatra.

 

5. helyezet - Coleman Trebor (Ep.2)

treborpi3.jpg

Most legszívesebben mindent visszaszívnék, amit Saesee Tiinről mondtam. Mert Colemanhoz képest ő a Rend tüzes ostora, a Jó titáni védelmezője a háborúban. De Coleman Treborhoz (akinek olyan neve van, mint valami TV-műsor vezetőjének) bárki csúcsnak tűnhet. Beugrik a felső páholyba és egy közönséges halandó egyszerűen lelövi. Erre nincs mentség. A meglepődöttség nem játszik: harc van! Bárhonnan bárki lőhet! Ha egy kezdő lovag lenne még belehetne tudni a tapasztalatlanságnak. Nyilván úgy is nagy lúzer lenne, de nem az a díszpéldány, mint ami egyébként, valójában. Mert hogy Trebor egy Tanácstag. Persze kétség sem férhet hozzá: valami protekcióról van itt szó. Talán Trebor a könyvtáros néni unokája... vagy valami hasonló. A jedik előtt mindenesetre két választási lehetőség áll: vagy letagadják az egészet vagy ha van egy kis jó érzés bennük akkor kiszínezik a történetét utólag a padawanok előtt: a páholyban száz szuper-harci droid várta, négy rancor és hátulról egy tucat űrcsiga akarta keresztbe lenyelni a feldühödött geonosisiakról nem is beszélve.

Egyébként meg Trebor tanácstagi címe jó példa rá, hogy valami nagy gáz van a Jedi Renddel.

 

4. helyezet - Jek Tono Porkins (Ep.4)

snapshot20080928232004fl9.jpg

Kisgyerekként a Star Warst nézve sok karakter helyébe szívesen beleképzeli magát az ember. De egy valakinek biztos nem bújna a bőrébe: Jek Tono Porkinséba. Már ahogy elsőre feltűnik a képen nem sokat vár tőle az ember és Porkins nem cáfol rá a prekoncepciókra. Ő az egyetlen pilóta, aki a Tie Fighterek felbukkanása előtt meghal. Ez a tény önmagában mindent elmond róla.

Eleve picit ki is lóg a közegből: és nem csak azzal, hogy valószínűleg ő érkezik először és ő megy el utoljára a Lázadók menzájáról, hanem ezzel az igénytelen borostával is. Kicsit már "minden mindegy" figurának tűnik, amit X-wing vezető képességei is erősítenek. A birodalmi ágyúk senkit nem tudnak leszedni... senkit csak Porkinst.

 

3. helyezet - Daultay Dofine (Ep.1)

dophineeo3.jpg

A Kereskedelmi Szövetség tagjai sokan egy rakás lúzernek tartják. Nyilván nem véletlenül: félős banda, akiket végig az orruknál fogva vezetnek. Ugyanakkor Nute Gunray bármilyen tutyimutyi is legyen: átélheti milyen a történelem egyik alakítójának lenni. Hadseregeket tologathat a galaxis-térképe felett és bekerül majd a történelem könyvekbe, mint a Klón-háború egyik kulcsfigurája. Sok győzelmet ugyan nem fognak a számlájára írni, de ez is több mint a semmi. Daultay Dofine helyzete egészen más: ő aztán tényleg egy lúzer. Először akkor tűnik fel, amikor megjelenik Sidious hologramja és közli velük: "ezt a figurát látni se akarja többet". Itt már sejthetjük, hogy Dofine még neimoidiani mércével mérve is gázos. Cseppet sem lepne meg, ha kiderülne, hogy Gunray és Haako mindig kiröhögik a háta mögött. Mert miközben ők a theed-i palotában tespednek, szerencsétlen Dofinet felküldik a robot-vezérlő űrhajóra, ami aztán a veszte lesz. Anakin jól irányzott lövése után Dofine egyszerűen szörnyethal. Hát ha valaki, ő lúzer a javából.

 

2. helyezet - Wicket (Ep.6)

snapshot20080929111723yc3.jpg

snapshot20080929111738nq4.jpg

Vannak akik az ewokokat és a gungákat egy lapon emlegetik. De ők valamit nagyon benéznek. A gungáknak van egy szuper víz alatti városuk, jól felszerelt hadseregük, jópofa állataik (mekkora fainság lehet már felülni egy kadura és menni egy kört!) és még az olyan szellemileg nem túl ütőképes figuráik, mint Jar Jar is vitték valamire. Lehet, hogy ostoba mint a föld és úgy irányítja a többi politikus ahogy akarja, de egyrészt pont butaságából adódóan ez nem is zavarhatja, másrészt ki jut minden földi jóból neki amiről az átlag-polgár csak álmodozhat. Gungának lenni poén. Nade ewoknak?! Ki akarna méteres teddy maci lenni, akinek a kőbunkó már csúcstechnológiát jelent? Nyilván a lázadók is szedik a sátorfájukat, amint vége az endori ünnepségnek és vissza se néznek. Magukban nyilván ők is érzik: azért ez még viccnek is rossz.

Ám az ewokok közül is kirivik Wicket, aki nem is azzal hívja fel magára igazán a figyelmet, hogy egy keksztől is megijed. Inkább az, ahogy kiveszi a részét az endori csatából! Egy jól irányzott suhintással leüti magát a saját parittyájával, ezzel minden valószínűség szerint ki is iktatva magát a harc további menetéből, majd aztán az esti party-t -gondolom amnéziásan- végigbulizza. Nála már tényleg csak egyetlen nagyobb lúzer van a galaxisban...

 

1. helyezet - A rohamosztagos aki elsőnek megy be (Ep.4)

snapshot20080928190445ji4.jpg

snapshot20080928190604sh6.jpg

Hogy a biroldami erőknek nem a taktika az erős oldaluk arra több ízben is fény derül, ám rohamosztagos és rohamosztagos között is nagy különbségek akadnak. Valamiféle személyiség mindegyiküknél kialakult, s ez a bátor harcos ezt arra használta fel, hogy a Birodalom és egyben a galaxis legnagyobb lúzere legyen. Beállni egy berobbantott ajtó nyílásába olyan fokú ostobaságról árulkodik, amin még Wicket is jót derülne. Hogy egyszerűen ellógta a kiképzéseket vagy csak bevolt tintázva bevetés előtt azt nem tudni de már nem is érdekes: a lista többi helyezettjével ellentétben ő még azzal se vigasztalhatja magát, hogy majd jön az EU és kitalálja róla, hogy ő egy nagy hős tulajdonképpen csak ez nem derült ki a filmekből... de nem: ő a névtelen és arctalan rohamosztagos akiről annyit és tényleg csak annyit tudunk meg, hogy egy égtelen nagy lúzer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
Több helyen is hallottam/olvastam, hogy Boba a későbbiekben Jango sisakját viseli. Hogy lehet ez, ha a 2 sisak a formáját leszámítva eltérő?
Lehet, hogy eleinte a faterja sisakját használta, aztán csinált másikat. Bár szerintem Jango fejfedőjét csak elrakta emlékbe. Egyébként a sorozatból kiderül majd. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több helyen is hallottam/olvastam, hogy Boba a későbbiekben Jango sisakját viseli. Hogy lehet ez, ha a 2 sisak a formáját leszámítva eltérő?

Teljesen más? A színét leszámítva tök egyforma. Átfesteni meg igazán nem nagy ördöngösség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A Saga 36 legemlékezetesebb halál-jelenete

Top 36-31

 

A nagy Saga nézésben (bár még a Jedi visszatért nem láttam) kedvem támadt egy újabb toplista összeállításához. Ezúttal morbid vizekre eveztem és az emlékezetes halálokat rendeztem egy listába. Volt miből válogatni: a közel 13 órás Saga során számtalan hős, átlag-Béla, szörny és robot patkol el. A szubjektív sorrendbe fel lehetett kapaszkodni erős drámai erővel éppúgy, mint némi humorfaktorral. Mert nem mindenki távozik ám dicsőségesen. Az utolsó hat helyezettel kezdem.

 

36. Geonosis-i szörnyterelgető (Ep.2)

swhalal00.jpg

Erről a bogárszerű fajról és kultúrájukról ugyan csak keveset tudunk meg a Saga második felvonásában, de egy valamit biztosan: a rémek vibrodárdával való böködése minden bizonnyal errefelé sem számít álommelónak. Mikor az egyikük hátába egy acklay lába ékelődik, olyan elégedett üvöltések hangzanak fel, hogy az sem kizárt: az ő kivégzésük is a show része. A legesélytelenebbnek a nexu vezetője tűnik. Mire kettőt pislant már ki is tekerték a nyergéből. Aligha vigasztalhatja az a kétes dicsőség, hogy ezzel megkaparintotta a lista utolsó helyét.

35. Windu (Ep.3)

swhalal36.jpg

Az egyik drámai csúcspont. A kimondva kimondatlanul is a Yoda utáni második jedi a rendben eltávozik. Mit keres akkor ennyire hátul? Windu halála igen szokatlan. Ha csak pusztán a jelenetre koncentrálunk, nem derül ki 100 százalékosan, hogy meghalt. Tudom most ezzel egy fejrázás cunamit indítottam be. Ami jogos is, mert az alkotói szándék egyértelmű. Windu halott. A rendezői akarat olyan egyértelmű, hogy már csak az lenne ennél világosabb, ha a jelenet közepén Lucas berúgná a nappali ajtaját és odavetné: „Öreg, ne matekozz. Windut kinyírtam”. De a villámozással egybekötött zuhanás bennem még is hagy egy kis űrt. Ugyanakkor nem tudok elmenni amellett, hogy Windunak még a koponyáját is látni, ahogy nyeli a villámokat. Palpatine nagyon biztosra akar menni. Ami különösen feltornázza Windu távozását, mint drámai elemet az az a jelenetsor, amibe ez a halál be van ágyazva. Így jár a helyezés.

34. Zev Senesca (Ep.5)

swhalal28.jpg

A lista összeállítása során jöttem rá, hogy a régi trilógiában az ep.4-ben és az ep.5-ben is eljátszák a nézővel, hogy kiválasztanak egy pilótát, megmutatnak róla egysmást, majd a csata végén a dráma fokozása érdekében kinyírják. A New Hope-ban Biggs-nek jut a megtiszteltetés (nem akarok spoilerezni a listáról, de ő előrébb van), míg az ep.5-ben Senescáé a nem éppen hálás szerep. Ő keresi Hant és Luke-ot a hoth-i hómezők felett. Csak pár snittet látunk róla, de szimpatikus arcnak tűnik. Biztos jó lehet vele bedobni egy pofa sört –vagy egy korsó kék tejet?- a lázadók büféjében. Nyilván van pár jó sztorija is ilyen alkalmakra. A lépegetők elleni csatában is derekasan helyt áll, hogy aztán katonaként távozzon az élők sorából. Egy pár utcát/teret biztos elneveznek róla majd az Új Köztársaság alatt.

 

33. Jabba embere (Ep.6)

swhalal08.jpg

Klasszikus átlag-Béla. Semmit nem tudunk meg róla azon kívül, hogy megeszi egy nagy szörny. Nyilván már amikor leesik a bárkáról, felmerül benne, hogy ez bizony egy olyan nap, amikor jobb lett volna reggel fel sem kelni az ágyból, pedig eztán jön a java, ami miatt ide kerülhetett: míg a többiek csak simán bebukfenceznek vagy szimplán beleesnek, addig őt tényleg levadássza a kacsacsőrű homoklakó. Semmi dráma, de a maga módján nagyon jól mutat.

 

32. Cordé (Ep.2)

swhalal19.jpg

Vajon, hogy sikerül majd a tónusváltás a Baljós Árnyak után? - merült fel bennem a kérdés 2002 májusában a moziban ülve. A válasz sem váratott magára sokat: a gyerekmeséket idéző (ez nem szidás!) ep.1 után berobban a vászon és máris ott haldoklik Padmé hasonmása. Hűha! – gondoltam, Lucas nem viccelt. Tényleg darkosodunk! Cordé persze SW kompatibilisen ússza meg a robbanást. Nem szakad le a fél arca és űrhajó alkatrészek se állnak ki a mellkasából, de erre itt nincs is szükség. Egy diszkrét vércsík a száj szélén és kettő a homlokon és a megfeketedett ruha ami mögött bármekkora sérülés lehet. Ide ennyi bőven elég. Már tudjuk, hogy óriási baj van a Köztársasággal. Valorum idején ilyesmik nem történtek Coruscanton.

 

31. Két super harci droid (Ep.3)

swhalal29.jpg

A Saga egyik nagy hőse természetesen R2-D2. Nagy tetteit hosszan lehetne mesélni. Megszereli a blokádból kitörő naboo-i hajót, megmenti Padmé életét a geonosis-i gyárban, helyt áll a coruscant-i és a yavin-i csatában… a sor nagyon hosszú, viszont R2-nak kevés esélye van test-test elleni harcban is megmutatni magát. Nem is erre van ő kitalálva, de hát ő R2. Sejtjük, hogy a szemeteskuka külső mögött, nem csak egy szerelő, de egyenesen egy harcos rejtezik és ezt Grievous hajóján meg is mutatja. Szép volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó írás Bomarr. Windu halálával kapcsolatban anno én is eljátszottam a gondolattal, mi lenne ha életben maradt volna. Palpi nem sokáig nem villámozta, a kéz - vagy akármely másik végtag levágása fénykarddal az sw-ben - nem halálos sebesülés. A lezuhanást meg az Erővel meg lehet állítani, becsatlakozva egy siklóba. Persze meghalt, csak egy gondolatmenet volt.

A két Super Battle Droid megolajozása és felgyújtása az Ep 3 egyik legkomikusabb jelenete. Mindig jól szórakozom rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű Bomarr! :clap: Mindig is imádtam az ilyen jellegű írásaidat. :D Máris kíváncsian várom a folytatást.

 

Ebből a csoportból számomra Windu halála lóg ki kicsit. Meglepően hátul van. Bár elfogadom az érveidet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis TOP lista. :) Bár a téma valóban morbid (nekem nem is jutna eszembe ebben listát felállítani), de a kommentárok szellemesek, szórakoztató őket olvasni. :)

Windu esetében, amellett, hogy nem vitatom a lenti érveket, nálam az érzelmi csúcspont jelleg miatt valószinűleg az elején járna (ha lenne listám :P), de végleges véleményt mondani majd a teljes lista ismeretében lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu halála az egész saga egyik legsokkolóbb jelenete, számomra top 10.

 

Az R2-s jelenetet már a moziban se szerettem, kissé idétlen. A mai napig nem értem hogy miként lettek a harci droidokból sipákoló öregasszonyok.

 

Kíváncsi vagyok a többi helyezettre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatást! Folytatást! Folytatást! :clap::)

 

Windu halála nem t'om hol lenne nálam, az tuti, hogy nem top10-es. Drámai csúcspont elhalálozásának pillanata, de valahogy mégsem annyira emlékezetes számomra maga a halálának a konkrétuma. Lehet azért, amit Bomarr is írt, vagy csak mert marhára nem csíptem a fickót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.