Ugrás a kommentre

Star Wars filmzenék


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Mostanság elmerengtem azon, hogy ki vehetné át John Williamstől a Star Wars filmek zenéjét a 9. epizód után. Elég sok filmzenét hallgatok, úgy-ahogy ismerem az egyes zeneszerzők munkásságát, és szerintem a tökéletes választás egy másik kedvencem, a mesteri James Newton Howard lenne. Ez főleg a Legendás Állatok - Grindelwald bűntettei zenéjét hallgatva fogalmazódott meg bennem, sőt, úgy hasított belém a gondolat, hogy ha ugyanazt a hangzásvilágot szeretnénk a továbbiakban is, akkor neki KELL folytatnia az örökséget. Bár el lesz foglalva a Legendás Állatok folytatásokkal is, plusz ki tudja még mivel, és azért már ő is benne van a korban, szóval sok esélyt sajna nem látok rá, de hallgassátok meg pl. ezt, főleg 4:21-től!

Ha nem tudod minek a zenéje, simán Star Wars-t mondasz rá. Ugyanaz a hangszerelés, szerintem nagy eséllyel ugyanaz az egész csapat is, hiszen ezt is a londoni Abbey Road stúdióban vették fel. Hasonlóan "SW-s" munkája még a Kincses bolygó, de akár a Dínó című Disney film főtémája is. James Newton Howard mondhatni ugyanaz az "iskola". Nagyon fülbemászó témákat alkot, szóval én mindenekelőtt neki örülnék. De esélyesebb John Powell. Michael Giacchino-nak azért nem örülnék, mert bár a Zsivány Egyeshez rekord rövid idő alatt egész jó zenét írt, mostanság ő is el van havazva, szinte mindent bevállal, és az ő zenéje alapvetően más stílusú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha valaki szeretné veszteségmentes változatban élvezni John Williams legújabb Star Wars muzsikáját, amit a Galaxy's Edge park számára komponált.

Szerintem lenyűgöző.

 

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 3
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egy kérdés, ami mindig foglalkoztatott a Star Wars zenéjével kapcsolatban, hogy melyek azok, amelyikek a filmek világán belül is léteznek. Ugye vannak nyilvánvalóak, mint például a Cantina Band vagy az I. epizód végén az ünnepi dal. De mi a helyzet a birodalmi indulóval például? Az tényleg a Birodalom hivatalos indulója, vagy csak egy háttérzene, amit a birodalmiakhoz írt Williams, és a filmek világán belül nem is létezik? Illetve a Duel of the Fates, én arra mindig is szerettem úgy gondolni, mint valami ősi sith harci ének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Whill írta:

Egy kérdés, ami mindig foglalkoztatott a Star Wars zenéjével kapcsolatban, hogy melyek azok, amelyikek a filmek világán belül is léteznek. Ugye vannak nyilvánvalóak, mint például a Cantina Band vagy az I. epizód végén az ünnepi dal. De mi a helyzet a birodalmi indulóval például? Az tényleg a Birodalom hivatalos indulója, vagy csak egy háttérzene, amit a birodalmiakhoz írt Williams, és a filmek világán belül nem is létezik? Illetve a Duel of the Fates, én arra mindig is szerettem úgy gondolni, mint valami ősi sith harci ének. 

ITT vannak összegyűjtve a Source music pontban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, cyrano írta:

Én nagyon szeretnék egyszer egy sw mozit, vagy sorozatot, aminek a zenéjét Zimmer szerzi. Évek óta ő a kedvenc zeneszerzőm, Budapesten volt szerencsém élőben megtekinteni/meghallgatni. John után a legnagyobb. 

Thrawn témájánál láttuk a Rebels-ben, hogy a SW-ban működik az orgona, szóval miért ne? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Meglepődnék, ha valakit érdekelne, de természetesen nem tartok vissza egy ilyen ultra nagy ritkaságot!

Az EWOK filmek OST-je tökéletes minőségben FLAC-ben!!!

Csak bakeliten került kiadásra, ez került digitalizálásra.

 

Ha valaki mégis letölti, jó szórakozást hozzá! :)

 

 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.