Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
On 10/29/2019 at 10:22 AM , Dzséjt said:

A pyke-ok csak egy X. idegen faj az SW-ben, igazából semmi különleges nincs bennük, ugyanolyanok, mint a huttok. Az Éjnővérek meg egy másik Erőhasználó csoport a Jedik és a Sith-ek mellett (és amúgy a Legendsből lettek átemelve). Nem egy feleslegesen egy másik galaxisból idecitált (mintha az SW Galaxisa nem lenne elég nagy - persze, amikor az íróknak csak ex-birodalmi tisztek és Sötét Jedik/Sith-ek jutnak csak eszébe, mint ellenségek...), az életet adó Erőtől elkülönülő (tehát az SW alapjait szembeköpő), és az egész Star Wars univerzumot szó szerint módszeresen leromboló (elpusztítanak ismert bolygókat, megölnek egy rahedli szereplőt) elcseszett lények. Minden aspektusukból az SW megcsúfolását jelentik. És ezt úgy írom, hogy én nem csak egy műben találkoztam velük. ;)

Tehát akkor te olvastad a The New Jedi Ordert?

Én nemrégiben kezdtem bele, és eleinte picit féltem, hogy olyan agyatlan barmok lesznek a vongok, mint a District 9 űrlényei, de most már úgy vagyok vele, hogy kifejezetten érdekes fajnak találom őket. Eleinte kicsit afféle Predator-hatást keltettek, de aztán rájöttem, hogy ennél ők valamivel többet érnek: nem csak szimpla gyilkológépek, vannak érzelmeik, rafináltak, kissé babonásak is (vannak isteneik, és mindenféle velük kapcsolatos relikviákat hordoznak magukkal). A kultúrájuk is érdekes (ott van pl. az a yammosk) meg a kommunikációs módszerük.

Tény, hogy ez az inváziós dolog nem egy eredeti ötlet, de még mindig jobb, mint feltámasztani az x-edik szereplőt (itt most nem konkrétan Sidiousra célzok, sok más karaktert visszahoztak már a síron túlról). Ráadásul én kedvelem ezeket az inváziós témájú sci-fiket, A függetlenség napja meg a Világok harca nagy kedvenceim. Azt szeretem ezekben, hogy megismerhetünk egy teljesen másik, idegen kultúrát. De amit még jobban szeretek ezekben, hogy láthatjuk, hogyan reagál az emberiség egy ilyen invázióra, ki tudja-e védeni, meg tudja-e akadályozni. Szerintem ez Star Wars-os környezetben is jól működhet.

Quote

persze, amikor az íróknak csak ex-birodalmi tisztek és Sötét Jedik/Sith-ek jutnak csak eszébe, mint ellenségek...)

Tehát ha ellenségről beszélünk, ne legyen ex-birodalmi tiszt, ne legyen sötét Jedi, ne legyen Sith se, ahogyan egy másik galaxisból érkező hódító faj se. De akkor mi vagy ki legyen? :D Esetleg kalózok? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem nekem írtál, azért válaszolok erre, mégha annyira nem ismerem a vongokat. :)

23 perccel korábban, caseyjones írta:

Én nemrégiben kezdtem bele, és eleinte picit féltem, hogy olyan agyatlan barmok lesznek a vongok, mint a District 9 űrlényei, de most már úgy vagyok vele, hogy kifejezetten érdekes fajnak találom őket. Eleinte kicsit afféle Predator-hatást keltettek, de aztán rájöttem, hogy ennél ők valamivel többet érnek: nem csak szimpla gyilkológépek, vannak érzelmeik, rafináltak, kissé babonásak is (vannak isteneik, és mindenféle velük kapcsolatos relikviákat hordoznak magukkal). A kultúrájuk is érdekes (ott van pl. az a yammosk) meg a kommunikációs módszerük.

Tény, hogy ez az inváziós dolog nem egy eredeti ötlet, de még mindig jobb, mint feltámasztani az x-edik szereplőt (itt most nem konkrétan Sidiousra célzok, sok más karaktert visszahoztak már a síron túlról). Ráadásul én kedvelem ezeket az inváziós témájú sci-fiket, A függetlenség napja meg a Világok harca nagy kedvenceim. Azt szeretem ezekben, hogy megismerhetünk egy teljesen másik, idegen kultúrát. De amit még jobban szeretek ezekben, hogy láthatjuk, hogyan reagál az emberiség egy ilyen invázióra, ki tudja-e védeni, meg tudja-e akadályozni. Szerintem ez Star Wars-os környezetben is jól működhet.

23 perccel korábban, caseyjones írta:

Tehát ha ellenségről beszélünk, ne legyen ex-birodalmi tiszt, ne legyen sötét Jedi, ne legyen Sith se, ahogyan egy másik galaxisból érkező hódító faj se. De akkor mi vagy ki legyen? :D Esetleg kalózok? 

Szerintem Dzséjtnek nem csak ez az inváziós "klisé" az egyetlen zavaró pont. Hanem a másik galaxisból érkezés is. Ezzel tkp. annyira lekicsinyítették a SW eddig ismert galaxisát, hogy az hihetetlen. Mintha az eddig ismert térség csak Európa lett volna és akkor jönnek az Amerikaiak hódítani. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Bence1997 said:

Szerintem Dzséjtnek nem csak ez az inváziós "klisé" az egyetlen zavaró pont. Hanem a másik galaxisból érkezés is. Ezzel tkp. annyira lekicsinyítették a SW eddig ismert galaxisát, hogy az hihetetlen. Mintha az eddig ismert térség csak Európa lett volna és akkor jönnek az Amerikaiak hódítani. :D

Ez jogos felvetés, és valóban, írta is ezt. Viszont azt se feledjük, hogy az ilyen inváziós sztorik rendszerint pont arról szólnak, hogy egy távoli galaxisból érkező idegen faj meg akarja hódítani a Földet - jelen esetben a Star Wars galaxisát. Kicsit fura lett volna, ha a Vongok a Tatooine-ról vagy a Naboo-ról származnának, és gondolnak egyet egyik nap, hogy le kéne rombolni a környező bolygókat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezek jó észrevételek a Vong invázióval kapcsolatban. Ha azt találták volna ki, hogy nem másik galaxisból, hanem valahonnan az Ismeretlen Régiókból jöttek elő, akkor meg az lett volna egyesek szerint a "baj", hogy mit csináltak eddig? Miért rejtőzködtek? Miért nem avatkoztak bele az eseményekbe a klónháború, vagy a galaktikus polgárháború alatt?

A másik észrevétel is nagyon jó. "persze, amikor az íróknak csak ex-birodalmi tisztek és Sötét Jedik/Sith-ek jutnak csak eszébe, mint ellenségek...) "

Nézzük a folytatás trilógiát. Az Első Rendben bőven vannak exbirodalmi tisztek - Canady, Enric Pryde. Illetve birodalmiak utódai - Hux. Kylo Ren egy sötét oldali Erőhasználó. Kvázi tekinthetjük sötét Jedinek is. Sith-ek. Végül is Sidios se maradt ki. De kvázi az Első Rend is a Birodalom utódjának tekinti magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom a yuuzhan vongokkal, mint hódító fajjal. Azért, mert van élet a Galaxison kívül is, még nem érzem, hogy zsugorodna a Star Wars univerzuma. Szükséges volt valami újszerűt előhúzni a 20. birodalmi frakció és az innen-onnan felbukkanó Sötét Jedik után. Noha az is igaz, hogy erre a szerepre tökéletesen alkalmas lett volna egy Galaxis-beli (esetleg Ismeretlen Régiókban élő) faj is, amely nem "immúnis" az Erőre. Az új kánonban a gryskek töltik/tölthetik be többé kevésbé ezt a szerepet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 minutes ago, Darth Sky said:

Noha az is igaz, hogy erre a szerepre tökéletesen alkalmas lett volna egy Galaxis-beli (esetleg Ismeretlen Régiókban élő) faj is, amely nem "immúnis" az Erőre

Már korábban is előkerült ebben a topikban az, hogy esetleg azért "immúnisak" az Erőre, mert távolról, egy jó messzi Galaxisból érkeztek, ebből kifolyólag mások biológiailag. Még Ody írta ezt az elképzelést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nekem nincs bajom a yuuzhan vongokkal, mint hódító fajjal. Azért, mert van élet a Galaxison kívül is, még nem érzem, hogy zsugorodna a Star Wars univerzuma. Szükséges volt valami újszerűt előhúzni a 20. birodalmi frakció és az innen-onnan felbukkanó Sötét Jedik után. Noha az is igaz, hogy erre a szerepre tökéletesen alkalmas lett volna egy Galaxis-beli (esetleg Ismeretlen Régiókban élő) faj is, amely nem "immúnis" az Erőre. Az új kánonban a gryskek töltik/tölthetik be többé kevésbé ezt a szerepet.

A gryskek egyelőre nekem nem tűnnek olyan fenyegetőnek. Még a Thrawn Árulásban sem. De majd meglátjuk mi lesz velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

Már korábban is előkerült ebben a topikban az, hogy esetleg azért "immúnisak" az Erőre, mert távolról, egy jó messzi Galaxisból érkeztek, ebből kifolyólag mások biológiailag. Még Ody írta ezt az elképzelést. 

Bár konkrétan nem olvastam az ide vonatkozó regényeket, de úgy tudom, hogy a vongok faj szinten vannak elvágva az Erőtöl. Ahogy pl. Luke is el volt vágva tőle az Ep8-ban. Csak a vongok ezt mesterségesen érték el, a technológiájuknak köszönhetően.

 

32 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A gryskek egyelőre nekem nem tűnnek olyan fenyegetőnek. Még a Thrawn Árulásban sem. De majd meglátjuk mi lesz velük.

Egyelőre nekem se tűnnek túl fenyegetőnek a gryskek. Inkább csak a chissek számára azok, mint az egész Galaxisra nézve. Egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte még úgy írták le a könyvekben, hogy a vongok nem léteznek az Erőben. Aztán az olvasók nyomására módosították ezt. A végére volt meg ez a magyarázat, hogy a vongok léteznek az Erőben, csak elvágják magukat tőle. Ha jól emlékszem James Luceno szorgalmazta ezt a változtatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban "elvágták" őket tőle.

 

"As discovered by the Jedi during the war with the Yuuzhan Vong they are apparently "absent" from the Force. In the book The New Jedi Order: The Unifying Force by James Luceno, the reason for this is given. The Yuuzhan Vong are not "absent" from the Force; their entire species has been cut off from it. It is surmised in the novel that 

Spoiler

this was implemented by the intelligence of their homeworld, the seed of which would one day become Zonama Sekot, because of their war-mongering and hostile conquering of other species."

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 09. - 13:25, HeirToGrievous írta:

Pontosabban "elvágták" őket tőle.

 

"As discovered by the Jedi during the war with the Yuuzhan Vong they are apparently "absent" from the Force. In the book The New Jedi Order: The Unifying Force by James Luceno, the reason for this is given. The Yuuzhan Vong are not "absent" from the Force; their entire species has been cut off from it. It is surmised in the novel that 

  Spoiler elrejtése

this was implemented by the intelligence of their homeworld, the seed of which would one day become Zonama Sekot, because of their war-mongering and hostile conquering of other species."

 

Na, valami hasonlóra emlékeztem. És pont James Luceno volt az, aki igazat adott azoknak az olvasóknak, hogy hülyeség az, hogy a vongok nem léteznek az Erőben. E miatt magyarázta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 7/19/2020 at 12:27 PM , Darth Revan9 said:

Én két verziót látok. 1. Kivonják a Legendák honosított kiadásait a forgalomból. Erre látom a legnagyobb esélyt.

De ha valóban így történne, nem jelentene a Lucasfilmnek/Disney-nek némi bevételkiesést? Elvégre még mindig sokan vannak, akik veszik, olvassák a Legendákat.

Habár, ha belegondolok, az utóbbi időben én nagyrészt antikváriumokban vásároltam Legendák-műveket. De hát ugye az ottani SW-választék sem tarthat örökké...

Másrészt nemcsak nálunk, de még az Egyesült Államokban is akad jó pár könyv, amely hiánycikknek minősül. Pl. a napokkal ezelőtt említett The Return to Ord Mantell, amely a The Young Jedi Knights-sorozat magyarul ki nem adott részeinek egyike.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De ha valóban így történne, nem jelentene a Lucasfilmnek/Disney-nek némi bevételkiesést? Elvégre még mindig sokan vannak, akik veszik, olvassák a Legendákat.

Habár, ha belegondolok, az utóbbi időben én nagyrészt antikváriumokban vásároltam Legendák-műveket. De hát ugye az ottani SW-választék sem tarthat örökké...

Másrészt nemcsak nálunk, de még az Egyesült Államokban is akad jó pár könyv, amely hiánycikknek minősül. Pl. a napokkal ezelőtt említett The Return to Ord Mantell, amely a The Young Jedi Knights-sorozat magyarul ki nem adott részeinek egyike.

Meglehet, hogy bevételkiesést jelent, de gyanítom, hogy nem túl sokat. Ezek régi könyvek. Az ilyen franchise-oknál a jogtulaj mindig jobban preferálja a friss, új megjelenéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Darth Revan9 said:

Meglehet, hogy bevételkiesést jelent, de gyanítom, hogy nem túl sokat. Ezek régi könyvek. Az ilyen franchise-oknál a jogtulaj mindig jobban preferálja a friss, új megjelenéseket.

Ezt megértem. Őszintén szólva, én csak azoknak a Legendák-könyveknek a kiadását/sokszorosítását szorgalmaznám, amelyek mind nálunk, mind az USA-ban hiánycikknek számítanak. Amerikában például még a Young Jedi Knights egyes darabjai is nehezen beszerezhetők. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, caseyjones írta:

Ennek alapján akkor kíváncsi leszek, hogyan töltik ki a 6. és a 7. film közti rést a Kánonban Chewie-val kapcsolatban. Illetve hogy egyáltalán foglalkoznak-e majd vele a jövőben... Vagy foglalkoztak már? A Kánonban nem vagyok képben a post-Endort illetően.

Amennyiben nem: A Legendákban ugye YU 25-ben hal meg, a Kánonban meg ugye még YU 34-ben meg 35-ben is el és virul. Az plusz 9-10 év az "első" halálához viszonyítva. Kíváncsi leszek, mit művelt 30-31 év alatt, elvégre ezek szerint már anno az EU-ban se tudtak sok mindent kezdeni vele, pedig ott (mint már említettem) csak 20-21 évet kellett vele valahogy foglalkozni, itt meg még plusz 9-10-et. 

Nekem úgy rémlik (valahol mintha olvastam volna régebben), hogy azért tették el végül láb alól szörös barátunkat, mert sokak szemében "tét nélküli" volt a régi EU az által, hogy a főbb szereplők (Luke, Leia, Han, Lando, R2-D2, C-3PO) gyakorlatilag sérthetetlenek voltak. Így nem lehetett igazán izgulni értük. Ezért szükség volt egy igazán fajsúlyos halálra. Plusz az sem utolsó szempont, hogy ezzel megalapozták a TNO-könyvsorozat hangvételét, kiszámíthatatlanságát. Luke esetében azt hiszem maga Lucas kötötte ki, hogy nem ölhetik meg az EU-ban.

 

Ehhez képest a Kánonban a Luke-Leia-Han trió halott, így szükségtelen a fentebbi elv mentén Chewie-t is megölni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
On 2/24/2017 at 5:21 PM , Dzséjt said:

Gyűlölöm a vongok ötletét is! A Star Wars Prometheusának tartom a hozzájuk köthető történeteket, de a Prometheusban legalább látok jót. A legunalmasabb, legagyatlanabb és legstarwarsidegenebb szegmense az EU-nak, aminek kánonon kívülre helyezéséért már imába foglaltam a Disney-t. Akkor inkább Snoke legyen Palpatine klónja, vagy a fattya, vagy ő maga.

No offense, Dzséjt, de úgy érzem, hogy te kb. ugyanúgy ekézed a Vongokat, mint a - gyakran általad is emlegetett - Sequel Trilogy-gyűlölők a Sequel Trilogyt. :( Persze most nem azokra az agyatlan barmokra gondolok, akik már bizonyos színészek halálát kívánták meg zaklatták őket, hanem az átlagra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem veszem zokon, tényleg rühelem a vongokat és ezt sosem rejtettem véka alá. De nem hangoztatom úton útfélen, sőt nagyon foglalkozni sem szoktam velük, ha évente egyszer-kétszer valamiért eszembe jutnak, lehet, hogy sokat mondtam. Nem járok olyan fórumokra, ahol szeretik őket, és kezdem el ekézni ezeket a sztorikat, nem írom be minden SW cikk alá, hogy ez "jó, de mennyire sz*rok a vongok", nem írom be fórumokra, hogy "ez mennyire jobb, mint a vongok" stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A 2016-ban megjelent George Lucas Galaxisokon innen és túl önéletrajzi könyvében olvasható, hogyan folytatódott a bővített univerzum a Han Solo, Lando Calrissian kalandok és az Erőpróba megjelenése után:

 

"1988-ban Lou Aronica, a nagy példányszámú könyvek részlegének vezetője a Bantam Books kiadónál írt egy levelet Lucasnak, amely félig üzleti ajánlat, félig rajongói levél volt. Aronica hallotta, ahogy a rendező a Star Wars folytatások ügyében hímez-hámoz, és úgy gondolta, gyalázat lenne, ha sosem derülne ki, mi történt Luke-kal, Han-nal  és Leiával A Jedi visszatér után, ezért azzal a javaslattal állt elő, hogy a Bantam kiadna egy regénysorozatot, amely ott veszi fel a történet fonalát, ahol Lucas abbahagyta. " Ez a sorozat túl fontos a tömegkultúrában, ahhoz, hogy három film után véget érjen." - írta Aronica. 

 

Egy évbe telt, mire Lucas válaszolt a levelére, biztató, de távolról sem lelkes hangnemben: "A kutya se venné meg." - vélte a rendező. Azért Aronica megkapta a licencjogot és a szerző áldását - persze néhány kikötés kíséretében. A regények kizárólag A Jedi visszatér után játszódhatnak - előzménytörténetekről szó sem lehetett, mivel Lucas magának akarta azt a szeletet a tortából -, egyetlen már létező karakter sem halhat meg, a halottak közül pedig sem hozható vissza." 1991-2014 között virágzott ez a műfaj, amíg a Lucasfilm új vezetősége és a Skywalker Story Group le nem állította és legendáknak nem minősítette. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

A 2016-ban megjelent George Lucas Galaxisokon innen és túl önéletrajzi könyvében olvasható, hogyan folytatódott a bővített univerzum a Han Solo, Lando Calrissian kalandok és az Erőpróba megjelenése után:

 

"1988-ban Lou Aronica, a nagy példányszámú könyvek részlegének vezetője a Bantam Books kiadónál írt egy levelet Lucasnak, amely félig üzleti ajánlat, félig rajongói levél volt. Aronica hallotta, ahogy a rendező a Star Wars folytatások ügyében hímez-hámoz, és úgy gondolta, gyalázat lenne, ha sosem derülne ki, mi történt Luke-kal, Han-nal  és Leiával A Jedi visszatér után, ezért azzal a javaslattal állt elő, hogy a Bantam kiadna egy regénysorozatot, amely ott veszi fel a történet fonalát, ahol Lucas abbahagyta. " Ez a sorozat túl fontos a tömegkultúrában, ahhoz, hogy három film után véget érjen." - írta Aronica. 

 

Egy évbe telt, mire Lucas válaszolt a levelére, biztató, de távolról sem lelkes hangnemben: "A kutya se venné meg." - vélte a rendező. Azért Aronica megkapta a licencjogot és a szerző áldását - persze néhány kikötés kíséretében. A regények kizárólag A Jedi visszatér után játszódhatnak - előzménytörténetekről szó sem lehetett, mivel Lucas magának akarta azt a szeletet a tortából -, egyetlen már létező karakter sem halhat meg, a halottak közül pedig sem hozható vissza." 1991-2014 között virágzott ez a műfaj, amíg a Lucasfilm új vezetősége és a Skywalker Story Group le nem állította és legendáknak nem minősítette. 

Igen, ez tényleg érdekes. Lucas nagyon nagyot tévedett a 80-as évek végén. Ki tudja, lehet, hogy hosszú évekkel később még féltékeny is volt a könyvek sikerére. Ez A Jedi visszatér utáni kikötés egy idő után viszont ellaposította az eseményeket.  Az külön érdekes, hogy a Dark Horse a 90-es évek elején visszahozhatta Palpatine-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.