Ugrás a kommentre

Premier megtekintés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Húha... aszem jön a "fosszinkron vs űbermájereredetihang" vita... ne így legyen.

 

Remélem ott tudok lenni én is a közös bulin!!! Még sajnos semmi biztosat nem tudok mondani, meglátjuk.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek terén én csak egyszer tapasztaltam negatívat a szinkronnal, lentebb részletezem, egyébként a filmeknél (szerintem) mindig jól megcsinálják a szinkront. A szinkronizálás terén egy valami rossz, de nagyon. Az animáció. Akár TCW, akár a Rebels, a szinkron nagyon rossz, rémes. Azt én is angolul nézem magyar felirattal. A filmeknél egyetlen egy hibát tapasztaltam: az előzmény trilógiában lézerkardot mondanak, ami nagyon bosszantó. Én úgy tudom, hogy ez fordítási hiba, mert az akkori tudatlan Anakin az epI-ben lasersword-ot mond, mikor meglátja Qui-Qon fénykardját és azóta megy ez a lézerkard vs fénykard vita.

Szóval a filmeknél én ezt az egy hibát tapasztaltam, ezt leszámítva semmi bajom a szinkronnal, sőt, filmeket csak úgy.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, többségünk inkább feliratpárti lesz, de ezen fórumosok kb. 90%-ának nem is igazán van szüksége a feliratra, vagy legalábbis nagyjából nem, az a kevés olvasnivaló meg belefér ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep1 szinkronja még egész jó lett, de az idősebb Anakin hangját annyira elszúrták, hogy a másik két film élménye magyarul már nagyon távol esik az eredeti verzióétól.

 

Én majd úgyis megnézem szinkronnal a családommal, de a premiert eredeti nyelven szeretném látni. :) Az IMAX, vagy a 3D egyáltalán nem izgat, ha van - van, ha nincs - nincs, a lényeg a premier, az angol és a közös élmény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én majd úgyis megnézem szinkronnal a családommal, de a premiert eredeti nyelven szeretném látni. :)

Hasonlóan, majd anyuval meg fogom nézni valamilyen formában, de először feliratosan szeretném látni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alapvetően szinkronpárti vagyok az SW-filmek tekintetében (talán az EP1-et csak egyetlenegyszer láttam eredeti nyelven), de a mostani szinkronokban már nincs bizodalmam, mint jó 10 éve, így először mindenképp feliratosan szeretném megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én simán bevállalom emiatt a költséget. Egyszer azt mondtad, olyan látványfilmet, mint a Gravity, létfontosságú IMAX-ben nézni. Mist visszakapod: Star Warst eredeti nyelven létfontosságú megtekinteni. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sose értettem,miért jó az, ha egy régóta várt filmet úgy nézi meg valaki először,hogy közben folyton olvasgatnia kell a képernyő alját. Közben lehet.hogy lemaradsz dolgokról, mert nem látod, mi történik. Én nem olvasgatni megyek Star Warst, hanem NÉZNI... kikapcsolt aggyal és tele alsóneművel... :peace: A szinkronhangok is elég jók már ahhoz, hogy vissza adják az eredeti feelinget szerintem.

 

 

Meg kell tanulni gyorsan olvasni. Én is félig-meddig tudok angolul, kell a felirat, de simán elolvasom. Mondjuk ehhez rengeteg könyvet kell elolvasni. A szinkron meg nem adja vissza az eredetit főleg az EP3-nál.

Szóval felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én simán bevállalom emiatt a költséget. Egyszer azt mondtad, olyan látványfilmet, mint a Gravity, létfontosságú IMAX-ben nézni. Most visszakapod: Star Warst eredeti nyelven létfontosságú megtekinteni. :P:D

 

 

Jogos, alá is írom (bár a kettő nem teljesen ugyanaz :P ) Az EP III-ra felmotoroztam Pestre, igaz, az ötödik nézésre - bár mondjuk nem feltétlenül az eredeti szöveg miatt, inkább az eredeti hangzás miatt. Nálunk pocsékul szólt itthon.

 

Úgyhogy igazad van, szerintem sort is kerítek rá - majd keresek valami okot, hogy mennem kelljen Pestre, akkor beülök rá. Hacsak nem lesz a szomszédban eredeti nyelv+német felirat kombó... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint sosem voltam szinkron ellenes, sőt többször láttam eddig a filmeket szinkronnal mint eredeti nyelven, de Nute-hoz hasonlóan az elmúlt évek tapasztalata miatt vannak kétségeim. Mindenesetre ha szinkronosan látom először nem esek kétségbe úgyis jó nekem, de mostmár jobban hajloka feliratra mint a korábbi filmek esetében.

 

Arra a nyakamat teszem, hogy John Boyega szinkronhangja vagy az az illető lesz aki Harry Potter hangját is kölcsönözte(nem tudom a nevét) vagy Szalay Csongor. Ha nem ebből a kettőből kerül ki, az egész fórum vendégem egy sörre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, hogy nem kell utazni!

Én akkor ott leszek, tervezem kamerával is megörökíteni az eseményt. (Nem a filmet, hogy még egy büntetést kapjon Magyarország:))

 

Remélem ismét ilyen remek összeállítással jelentkezel, mint anno 2005-ben. Az már csak nagy plusz, hogy végre csodás HD képanyagot lehet majd készíteni a fórumos premier találkozó alatt. :clap::yes:

Nagyon jó volt újra nézni, micsoda hangulat volt 2005-ben a III. epizód bemutatója kapcsán.

Amikor Szellő István híradós kommentálása alatt Dzséjt és Krande összecsap, na az se semmi (15:42 környékén) :D:cool:

Vagy Tibur55 nyilatkozik, hogy ezt meg kell nézni még párszor. (15:02)

Donát, Ody és Bomarr izgatottan várja már a kezdést (10:30 környékén)

12:28-nál meg a rejtett kamerás felvételeken sok-sok magyar rajongó kurjantja el magát, amint a film elkezdődik...

Csodás, csodás.. Hasonló élményeket szeretnék átélni majd december 18-án. Én is részese lehetek valami csodának. Remélhetőleg :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük, hogy ezek nem egyszeri és megismételhetetlen pillanatok. :) Egyébként ezt a videót az EPIII részlegből már pár napja, hete el lehet érni. :) Szinkron rajongók ne nézzék meg. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a 2005-s vetítésen ti a Magyar Star Wars klub által megszervezett rendezvényen voltatok nem igaz?

Most látom a facebook oldalukon, hogy természetesen most is megünneplik a világpremiert éjfélkor, és december 18., 00.01-es Star Wars Klub-os vetítésre regisztrálni lehet egy bizonyos email címen. (Egyébként eddig már több mint 500-an jelezték, hogy szívesen ott lennének!) Olvasható ez augusztus 12.én, szóval lehet hogy már 600-an is szívesen ott lennének :D

 

Na csak arra akarok kilyukadni, hogy mi most függetlenül mennénk egy másik moziba Ody, ugye? :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem velük voltunk hanem az sw.hu -s arcokkal. Ez a hír annyiból jó, hogy biztos lesz éjféli premier. Nagyon résen kell lennünk. Jó lenen a Duna Pláza, mert oda van ismeretség. azt viszont nem tudni manapság mi a helyzet arrafelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ismét ilyen remek összeállítással jelentkezel, mint anno 2005-ben. Az már csak nagy plusz, hogy végre csodás HD képanyagot lehet majd készíteni a fórumos premier találkozó alatt. :clap::yes:

 

Hát igen a HD (full HD) felbontás ma már alap. Kamerával persze nem fognak beengedni, de egy GoPro-t azért könnyű elrejteni:)

Nagyon köszi a premier videó elemzést, már vártam egy ilyen reakciót (amik egyébként mehetnek az episode 3-as megfelelő fórumba is)

 

Biztos öregedtünk az elmúlt 10 évben, de a Starwars szeretet ugyanaz marad a szemünkben:)

Szerkesztve: - Knight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem velük voltunk hanem az sw.hu -s arcokkal. Ez a hír annyiból jó, hogy biztos lesz éjféli premier. Nagyon résen kell lennünk. Jó lenen a Duna Pláza, mert oda van ismeretség. azt viszont nem tudni manapság mi a helyzet arrafelé.

Ody, Te anno hogy szerezted a jegyet? Mert én lehet, hogy pont egy ilyen klubnapra mentem el a Duna Plázába, és ott vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A ROTS premierre emlékszik valaki, hogy mikortól lehetett jegyeket venni rá?

 

 

Szerintem ez mozitól függ, azon belül esetleg filmektől. Én úgy emlékszem, itt Szombathelyen már egy héttel előtte lehetett, de alapból hétfőn kerülnek ki a moziműsorok és hétfőtől lehet az adott csütörtöki premierekre venni.

 

Aztán valószínűleg ez a SW filmmel az érdeklődés miatt megint másképp lesz. De ha tippelnem kellene, egy hét, max 10 nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.