Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

A kérdés az, hogy ez valóban csak a Boba Fett film törlését jelenti vagy hogy úgy általában elbúcsúzhatunk a spin-off filmektől.

 

Értelmetlennek nem nevezném, mert a film alkalmas lett volna a sokak által áhított alvilág részletesebb bemutatására, melynek felszínét a Solo épphogy csak kaparászta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha az alvilág benne les za sorozatban, amire azért nagy tétet raknék, akkor nem sok értelme van egy erről szóló mozinak. Ha már csinálni akarnak stories filmet ,akkor csinálják meg az Obi filmet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a mandaloriban sokkal több potenciál van mint egy Boba filmben. Szerintem az utóbbit hagyni kéne, ha egyszer a téma kap egy külön sorozatot. Jó lenne ha minden nagyobb produkció más aspektusát mutatná be a világnak. Most hogy van egy külön TV-sorozat egy mandalori páncélt viselő "badass"-nak, fölösleges külön Fett filmmel foglalkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Boba Fett film nagyjából annyira sem mozgatott meg, mint egy Han Solo film, még úgy is, hogy több potenciált láttam benne. Én még mindig azt remélem, hogy a következő spin-off vagy egy Obi-Wan film lesz, vagy egy olyan mozi, ami közvetve folytatja a Solót. Vagyis olyan, amiben nem feltétlen Han a főszereplő, de a fiatal Han, Chewie és Lando megjelenik, és más (esetleg új) karakterek oldalán kerülnek bele valami zűrbe. Egy ilyenben Boba Fett is szerepet kaphatna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Felmerült bennem a kérdés a fentebbiek alapján. Ha a távoli jövőben lennének a Jedik eredetével, a Sithek eredetével, vagy akár a Jedi-Sith háborúkkal foglalkozó filmek, akkor azokra lenne-e széles igény?

Engem baromira érdekelne mindhárom téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Felmerült bennem a kérdés a fentebbiek alapján. Ha a távoli jövőben lennének a Jedik eredetével, a Sithek eredetével, vagy akár a Jedi-Sith háborúkkal foglalkozó filmek, akkor azokra lenne-e széles igény?

Jó kérdés. Engem biztos érdekelne. Igazából a stories filmeket, ha még lesznek jó lenne elvinni ebbe az irányba. Az ismert karakterek helyett inkább a mitológiát magyarázzák. Abban több a lehetőség. Mondjuk esélyes, hogy a Benioff & Weiss produkció, amit nemrég Iger is belengetett talán épp a sith-jedi konfliktus múltját fogja boncolgatni. Örülnék neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Felmerült bennem a kérdés a fentebbiek alapján. Ha a távoli jövőben lennének a Jedik eredetével, a Sithek eredetével, vagy akár a Jedi-Sith háborúkkal foglalkozó filmek, akkor azokra lenne-e széles igény?

Ha valamire, akkor erre szerintem mindenképp. Legalábbis remélem. Engem mindenesetre tuti érdekelne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ep9 után, vagyis lényegében már előtte, nagyjából most fel kell mérniük, hogy mi az, ami a széles közönséget és a rajongókat is érdekli, mi az, ami első sorban kell nekik a Star Warsból. Mondogathatjuk, hogy a régi Köztársaság kora populáris, de ez még rajongói körökben sem biztos, nemhogy azon kívül. Itt azért hard-core rajongók vannak, de még közöttünk is tuti van olyan, akinek lövése sincs, ki az a Darth Revan vagy Zayne Carrick. Ráadásul tuti, hogy nagyon sok dolog meg lenne változtatva az EU-hoz képest, még úgy is, hogy a populárisabb karaktereket, mint Revan, valószínűleg kanonizálnák. De az élettörténetük is esélyes, hogy más lenne. Ez visszásan hathat azok szemében, akik szeretik a régi Köztársaságról szóló sztorikat.

Ugyanakkor egy teljesen új éra, ami nagyon messze esik a Skywalker Sagatól igen nagy szabadságot adhat a készítőknek. Már láttuk, hogy az A Star Wars Story filmekkel is sokkal bátrabbak, mint az ep7-8-cal. Az ep8 persze szintén bátor film, sztori és karakterek szintjén a legbátrabb, de látvány és kísérletezés terén jelenleg a Rogue One és a Solo az etalon. Jobban játszanak a műfajokkal, a tónusokkal, a karakterekkel, és persze sokkal látványosabban, bátrabban bővítik az univerzumot. Pedig még ezek is kapcsolódnak a Skywalker Saga-hoz, egyik rendkívül szorosan, a másik érintőlegesen.

Képzeljük el, mi lenne, ha a készítők kezét még annyi sem kötné meg, mint a Rogue One vagy a Solo esetében. Semmi sem kötné őket se sztori, se karakter, se műfaj, se dizájn szinten. Én pl. imádnék egy olyan Coruscantot látni, ahol még hósipkás hegyek és zöldellő erdők vannak, és csak egy nagyvárossal bír a bolygó. Ahol a Szenátus még egy viszonylag kicsi épület, ahol a szenátorok nem elszeparált páholyokban, hanem egymással kapcsolatban, egymáshoz közel ülnek, a főkancellár meg nem egy emelvényről kuksol lefelé, hanem ott van a szenátorok között a földszinten. És ahol a Jedi Templom még egy inkább templomjellegű kőépítmény egy hegy lábánál, vagy még inkább, magában a hegyben, mint Ahch-Tón.

 

És szerintem amúgy erre is fognak elmenni az ep9 után. Esetleg még lesz néhány film az ep6-7 között, attól függően, mekkora szeletet ölel fel a The Mandalorian, de szerintem is a GoT csávók már "KotOR sztorin" dolgoznak. Vagy éppen Johnson az, aki ezt a feladatot vállalta magára. Amúgy lehet, hogy az sem lenne rossz húzás, ha a tévében a The Mandalorian a "jelenről" mesélne, a GoT-s skacok a múltat mutatnák be tévéfilmek formájában, Johnos trilógiája meg a jövőt mesélné el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondogathatjuk, hogy a régi Köztársaság kora populáris, de ez még rajongói körökben sem biztos, nemhogy azon kívül. Itt azért hard-core rajongók vannak, de még közöttünk is tuti van olyan, akinek lövése sincs, ki az a Darth Revan vagy Zayne Carrick.

Ez jogos, viszont szerintem nem is az a lényeg, hogy a jelenlegi Legends világát ki mennyire ismeri. Sokkal inkább az, hogy mennyire érdekelnék ezek a témák. Aki pl. nem szeret videojátékozni (vagy azon belül nem kedvel 1-1 "alfajt") vagy olvasni, annak nem is igen volt esélye megismerkedni a régi EU-val, de attól még amúgy érdeklődhet olyan korszakok vagy események iránt, amiket ezekben dolgoztak fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen igaz, én csak arra gondoltam, hogy nem szabad kiindulni abból, hogy mennyire véljük populárisak a KotOR időszakot. Mert ha ma megkérdezel erről a korszakról valakit, az elsősorban a játékra, a képregényre vagy a kevés könyvre fog gondolni, és az alapján ítél, azok alapján fogja mondani, hogy érdekli vagy sem. Aki meg nem ismeri ezeket, az abszolút lutri. Szóval, amit ki akartam hozni, hogy nehéz lenne felmérni most, mennyire lenne népszerű egy régi időkben játszódó filmsorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő dolgot is érdekes lehet felmérni: milyen típusú karakterek népszerűek a Star Wars-ban úgy általánosságban?

Jedik, Sithek, más Erőhasználók, csempészek, fejvadászok, alvilági figurák, politikusok, kémek, pilóták, katonák, roncsvadászok,.... stb. Milyen karakterek köré lenne érdemes filmet építeni? Korosztályonként vizsgálva is érdemes lehet ezt megvizsgálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Dzséjt írta:

Teljesen igaz, én csak arra gondoltam, hogy nem szabad kiindulni abból, hogy mennyire véljük populárisak a KotOR időszakot. Mert ha ma megkérdezel erről a korszakról valakit, az elsősorban a játékra, a képregényre vagy a kevés könyvre fog gondolni, és az alapján ítél, azok alapján fogja mondani, hogy érdekli vagy sem. Aki meg nem ismeri ezeket, az abszolút lutri. Szóval, amit ki akartam hozni, hogy nehéz lenne felmérni most, mennyire lenne népszerű egy régi időkben játszódó filmsorozat.

Hát ha az eddigi Sw-k monumentalitását akarják hozni, akkor mindenképpen egy háborüs időszak kell. Ahhoz meg leginkàbb a Jedi Sith háború illik, ami legalább nyomokban kapcsolódik a mostani történetekhez (értsd: volt rá már utalás). Ilyen értelemben egy kicsit biztonságosabb, mint a távoli jövőbe menni. De előbb-utóbb arra is sor kerül majd úgy is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Milyen karakterek köré lenne érdemes filmet építeni? 

Én arra is gondoltam a Solo sikertelensége okán, hogy lehet az nem működik, ha egy karakter köré húznak fel egy storyt, hanem egy jó storyba kell belepakolni a karaktereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy bővítsék az univerzumot és legyen újszerűség, ugyanakkor erőteljesen maradjon is meg az egész SW jellege. Minden franchise-nak megvannak a maga alappillérei, amik igazán meghatározzák azt. Akkor lehet jól továbbépíteni a világot, ha bátran lelépünk egy-egy pillérről, újabbakra lépünk át, a többi viszont megmarad. Erre a SW eddig remek példa.

Ellenpéldának pedig pl. fel tudnám hozni a HP-t, ahol a Legendás állatok... már túl sok alapkövét vetette el az univerzumnak, így a végeredmény már annyira új lett, hogy szinte semmit nem adott át a HP hangulatából, akár teljesen új világban is játszódhatott volna.

 

Mik a SW alappillérei? Űrcsaták, monumentális események, jedik-sithek (vagy legalábbis valami ezekhez nagyon hasonló sötét és világos oldali Erőhasználók), az Erő és annak misztériuma, jellegzetes fajok (droidokat is beleértve), járművek és helyszínek, a jól ismert karakterek.

Ha egy időben távoli érában foglal helyet egy (vagy akár rögtön több) spin-off, akkor ott teljesen új karakterek lesznek, minden bizonnyal a helyszínek is újak lesznek (vagy ha ismert világokra is megyünk, akkor még/már tök más lesz). Kapunk egy teljesen más technológiai környezetet és egy más alapkonfliktust.

Ezen a ponton pedig valószínűleg érdemes is volna megállni, és a mérleg másik serpenyőjébe is pakolni valami ütőset. Olyan ismerős és esszenciális elemeket, amik garantálják, hogy hamisítatlan SW élményt kapjunk. Túl sok lehetőség nincs, egyértelműen az Erő és az Erőhasználók jelenthetik a legjobb és leginkább autentikus kapcsot. Itt kapóra is jön, hogy a sithek és jedik múltjáról nagyon keveset tudunk, azonban pont annyit, hogy kifejezetten érdekes téma legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Én arra is gondoltam a Solo sikertelensége okán, hogy lehet az nem működik, ha egy karakter köré húznak fel egy storyt, hanem egy jó storyba kell belepakolni a karaktereket.

Igen, de szerintem azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy milyen típusú karakterek a népszerűbbek. Melyeket kell jobban előtérbe tolni? Példa. A Disney dolgozik egy Star Wars filmen.  Egyik verzióban több Jedi és Sith szerepel, egy másik forgatókönyv verzióban pedig kevesebb és a másikban mondjuk több csempészt, fejvadászt, katonát raknak be. Tehát arra akarok kilyukadni, hogy a nézők - legyenek bár rajongók, vagy mezeiek - milyen figurákat szeretnének inkább látni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, de szerintem azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy milyen típusú karakterek a népszerűbbek. Melyeket kell jobban előtérbe tolni? Példa. A Disney dolgozik egy Star Wars filmen.  Egyik verzióban több Jedi és Sith szerepel, egy másik forgatókönyv verzióban pedig kevesebb és a másikban mondjuk több csempészt, fejvadászt, katonát raknak be. Tehát arra akarok kilyukadni, hogy a nézők - legyenek bár rajongók, vagy mezeiek - milyen figurákat szeretnének inkább látni?

Szerintem ezt nem lehet reálisan felmérni, mert ez ízlés kérdése. Han elvileg populáris karakter, mégsem volt képes önmagában elvinni egy filmet, sőt az önálló filmjében megítélésem szerint Lando lett a fan-favorit. Vannak, akik szerint Kylo Ren ezerszer jobb negatív karakter, mint Darth Vader, mások szerint Vader a non plus ultra, Kylo Ren meg borzalom. Van, aki szerint Boba Fett túlértékelt, másoknak ő a kedvence. Van, aki legendaként tekint Luke-ra, másokat csak az ep8-ban nem hagyta hidegen. Ahány ember, annyi szokás. Talán a renegát, humorosabb figurák népszerűbbek, de még erre sem mernék fogadni.

Karakterek szintjén az a legjobb, ha minél változatosabb a skála, hogy minél többen megtalálják a nekik szimpatikus szereplőt, és ezek a figurák legyenek szerepükhöz mérten jól megírva. De szerintem semmiképpen ne alapozzanak történetet csak karakterre. A szereplők meséljék el a történetet, és ne ők legyenek a történet.

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Mik a SW alappillérei? Űrcsaták, monumentális események, jedik-sithek (vagy legalábbis valami ezekhez nagyon hasonló sötét és világos oldali Erőhasználók), az Erő és annak misztériuma, jellegzetes fajok (droidokat is beleértve), járművek és helyszínek, a jól ismert karakterek.

Ha egy időben távoli érában foglal helyet egy (vagy akár rögtön több) spin-off, akkor ott teljesen új karakterek lesznek, minden bizonnyal a helyszínek is újak lesznek (vagy ha ismert világokra is megyünk, akkor még/már tök más lesz). Kapunk egy teljesen más technológiai környezetet és egy más alapkonfliktust.

Ezen a ponton pedig valószínűleg érdemes is volna megállni, és a mérleg másik serpenyőjébe is pakolni valami ütőset. Olyan ismerős és esszenciális elemeket, amik garantálják, hogy hamisítatlan SW élményt kapjunk. Túl sok lehetőség nincs, egyértelműen az Erő és az Erőhasználók jelenthetik a legjobb és leginkább autentikus kapcsot. Itt kapóra is jön, hogy a sithek és jedik múltjáról nagyon keveset tudunk, azonban pont annyit, hogy kifejezetten érdekes téma legyen.

Azért a dizájnokon is sok múlik. Az ismerős formák újrahasználhatóak, csak arra kell figyelni, hogy ne olyan direkt másolatok legyenek, mint amilyennel a The Old Republicban élnek, mert az rettenetesen gáz. A Jedi és Sith adott, a fénykardok is jönnek ezzel, ez már autentikus Star Wars. De például, ha az ősi Jedi Templom a Coruscanton ugyanúgy több toronyból állna, az is adna egyfajta ismerős hangulatot. Ha a Sith-ek ki lennének tetoválva, mint Maul és néhány Kylo Ren maszkjához hasonló sisakot viselne, az is megerősíti ezt. Vagyis a környezet és a ruhák is lehetnek hasonlóak, ami megteremti az SW hangulatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Entertainment Weekly azt írta, hogy a Fett film - ami még régebben Trank rendezett volna, csak a F4 fiaskó miatt dobta a LF - Boba mellett további fejvadászokat tartalmazott volna. A fejvadászok a TESB -ből lettek volna, Bossk, IG-88, Zuckuss, 4-LOM és a többiek. Tehát egy fejvadászos film, aminek a főszereplője Boba Fett lett volna.

Amúgy azt mondják, hogy a távoli jövőben még megvalósulhat a projekt.

 

Érdekes mindenesetre, egy fejvadászos filmet már régen is gondoltam, Fett annyira nem érdekes, de a többiekkel lehetne valami jó kis történetet kitalálni. Szerintem nem lesz belőle semmi, hacsak a RJ és a GoT -os fiúk projektje után ráállnak újra a spin-offokra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

9 perccel korábban, Frenkie írta:

Az a baj hogy a többi fejvadász az EP5-ből is ugyanolyan érdektelen mint Fett.

Szerintem ezt azért így nem lehet kijelenteni, Dzséjt fogalmazta meg jól, mindenkinek más jön be, kinek ez kinek az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hiszem, hogy egy 4-LOM vagy Zuckuss tömegeket mozgatna meg. De érzésem szerint a mezei mozibajáró még a Solóban sem mosolyodott el, amikor Bosskot emlegették, hogy "ja, hát ő az a gyík, akit az ep5-6-ban láttam". :) És abban is egész biztos vagyok, hogy a rajongók sem indulnának tömegesen a moziba annak hallatán, hogy most aztán láthatják ezeket a biodíszleteket akcióban. És könnyeket sem ejt senki, hogy most mégsem lesz olyan film, amiben nagyobb szerepet kapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.