Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

28 perccel korábban, Bence1997 írta:

RC film: A TCW -nek hála a kánonban vannak, de eddig lapítanak, mint a sz*r.

Én velük kapcsolatban inkább egy új játékot szeretnék :P

 

Sajnos  mindkét Story filmmel akadtak bőven bajok a forgatáskor. A RO harmadás újra kellett forgatni, amíg a Solonál szinte az egész filmet 0-ról kellett kezdeni. Ugyan a RO szépen teljseített mind kritikailag, mind pénzügyileg, addig a Solo csak azok várakozásait ugrotta meg, akik nagyon lenthagyták a lécet.

Szívesen néznék ilyen szösszeneteket évente, viszont megértem mekkora kockázat rejlik bennük. SW filmet nem lehet kis költségvetéssel megcsinálni, és ugyan a merchandising sokat dob az összképen, mégis az évenkénti filmekben benne volt a bukás lehetősége (elég ha csak az utolsó 2 film szerény teljesítményét nézzük).

 

Esetleg ha változik a Lucasfilm vezetése, és kijelölnek végre egy irányvonalat, ami felé lehet építkezni, nem csak össze vissza dobálóznak ötletekkel, mint ahogy azt az új trilógiában és a spon offok terén is láthattuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden projektben van kockázat. Ha tudatosan előre kitalálnak mindent, akkoris ott van a pakliban hogy rögtön az első film elhasal mert senkit nem érdekel. Szerintem a Solo gyenge fogadtatását túlreagálták. Ahogy az RO óriási siker volt úgy ugyanigy lehetett volna nagy siker a következő spin-off is. A Solo-nak eleve minden baja volt: Han Solo mint karakter érdektelen. Az egyetlen ok amiért az emberek szerették a figurát, az Harrison Ford játéka. Erre pont ő nincs benne a Solo filmben. Sok mindent elmond erről a produkcióról, hogy napokkal a bemutató előtt mi a hardcore SW fanok akik bukunk mindenre, ami Csillagok Háborúja, azon tanakodtunk hogy igazából ez a film olyan nagyon minket nem érdekel. Na ha egy film ennyit tud kihozni a rajongói magból akkor látszik hogy ott egészen alapvető problémák vannak.

 

Egy elpuskázott projekt miatt kár volt elkaszálni a spin-offok ötletét. Annyi jó és érdekes film kijöhetett volna még ebből.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit azt érzem, hogy a Solo "bukásáról" szóló narratíva hatása alá került a Disney, túl nagy jelentőséget tulajdonítottak ezeknek a hangos károgásoknak. Nem volt ez annyira bukta, hogy emiatt kaszálni kelljen a Stories filmeket. Remélem, pár év pihenő után ezt a projektet felélesztik, de ha sorozatgyártásra gyúrnának most rá, én azzal is kiegyezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 minutes ago, Bomarr said:

A Solo-nak eleve minden baja volt: Han Solo mint karakter érdektelen. Az egyetlen ok amiért az emberek szerették a figurát, az Harrison Ford játéka.

Én ezzel vitába szállnék. Szerintem Han Solo abszolút nem ilyen karakter, és én nem feltétlenül Ford játéka miatt kedveltem meg. Nekem tetszett mindig is a laza stílusa, az olykor elmés megjegyzései, a paprikás párbeszédei a hercegnővel stb. A róla szóló vagy vele kapcsolatos regényeket például nagyon szeretem. 

Azt viszont hozzátenném, hogy vizuális formában nekem is csak Ford az igazi Solo, de a róla szóló spin-off megnézése után még nem változott a véleményem a karakterével kapcsolatban - egyszerűen csak a színészt nem tudtam elfogadni Hanként. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Igazából azt sajnálom, hogy anno a Rebelsben terveztek egy olyan epizódot, ahol Vader szemszögéből láthatunk egy "vadászatot", aminek a végén kiderült volna, hogy Maul a célpontja. Mint tudjuk ez nem került elkészítésre, de mindenképp érdekes lett volna

Na ebből lehetne egy jó Vader vs Maul film. Maulnak a Rebels idejére el kell buknia, és Vader a legjobb választás aki szétzúzhatná a bűnszervezetét. Mondja is Maul a rebelsben, hogy a sithek mindent elvettek tőle, meg egyedül nem tudja legyőzni Vadert. Eresszék össze a két sith nagyurat. Ilyet még úgyse láttunk mozivásznon. És aztán hagyják őket, ebben a két karakterben már nincs több lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ha tudatosan előre kitalálnak mindent, akkoris ott van a pakliban hogy rögtön az első film elhasal mert senkit nem érdekel.

De a SW nem egy új franchise, aminél félő, hogy elhasal. A gond ott volt, hogy minden projekt kb ment a saját feje után.

Most az epizódfilmekbe nem mennék bele, mert azt már egy párszor kibeszéltük, de a Story filmek sem különbek.

 

Hogy valósult meg a Rogue One: John Knoll odament KK-hez, és felvázolta az ötletét a tervek elrablásáról, oké, megkapta a filmet.

Hogy valósult meg a Solo: Még Lucas kérte meg Kasdant a Disney üzlet előtt, hogy kezdjen el Solo előzményt írni, és ha ez már úgyis előkészületben volt, akkor legyen belőle film.

De ilyen alapon osztották ki a Boba Fett filmet is, a Kenobi filmet is, Ryan trilógiáját is, hogy D&D trilógiájáról ne is beszéljek.

Minden koncepció nélkül, aki fel tudott böfögni valami ígéretesen hangzó koncepciós, már kapott is valami projektet. Ekkora összevisszaságban aztán nem csoda, hogy egy random Solo már senkit sem érdeklet, főleg miközben mentek az episode részek

 

A mai napig állítom, hogyha a story filmek az új trilógia szerves kiegészítői lettek volna, amik mondjuk az ER elleni háborúról szólnak, és olyan szereplőket helyeztek volna a fókuszba, akik az epizódfilmekben csak mellézöngék voltak, akkor az érdeklődés sem lohadt volna le a második filmre.

A Rogue One-t imádom, de semmi sem akadályozta meg abban, hogy egy hasonló történetet az új trilógia idején meséljenek el. Hisz a RO nem attól lett jó, hogy X-wing, meg Halálcsillag (na nem mintha ezek hiányoznának az új filmekből), hanem azért mert az egy igazi háborús film volt SW köntösben. 

 

És ezt a hibát a vezetőség nyakába varrom, mert ők döntenek, hogy mi lesz az irányvonal, és hogy melyik projektek kapnak zöld utat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Nabopolasszar said:

Mondjuk azt sem szabad elfelejteni, hogy ha van egy karakter, akit kifogástalanul kezel a Disney éra, akkor az Vader. Minden megjelenése tekintélytparancsoló, és legtöbbször odatesz az ellennek, ahogy azt várnánk valakitől, aki ennyire hírhedt galaxis szerte. 

Okés, de ez sem indokolja szerintem, hogy ha egyszer még készülne Stories film, akkor az róla szóljon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem nem lesznek. Kár értük. Jó kis koncepció volt ez.

Sajnos benne van a pakliban, de reménykedek benne, hogy ha mozifilm nem is, de a Disney+-ra jön majd még ilyen film.

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Han Solo mint karakter érdektelen. Az egyetlen ok amiért az emberek szerették a figurát, az Harrison Ford játéka.

Szerintem ez erős túlzás. Ford játéka nyilván rengeteget hozzátett a karakterhez, de azt nem mondanám, hogy csak emiatt szerették vagy érdektelen lenne.

Ő ebben a rendkívül izgalmas és különleges fantáziavilágban az "egyszerű ember", leginkább vele tud azonosulni egy átlagos néző. A maga egyszerű módján látja a világot, boldogulni akar, csinálja, amihez ért, fogalma nincs az Erőről. Ha mi is csak úgy belecsöppennénk a SW univerzumába, akkor jó eséllyel hasonlóan lennénk a dolgokkal.

Mellé egy laza, vagány, jó humorú, szarkasztikus fazon, taplraesett, de helyén van a szíve. Egy igazi űrcowboy, az ilyet pedig zabálták annak idején, de ma is népszerű. Elég megnézni mondjuk a Galaxis őrzőiben Űrlordot. Nem ez az archetípus öregedett a legjobban, de sokakat azért még ma is megmozgat, már csak azért is, mert ritkábban nyúlnak ilyen karakterekhez manapság.

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Sok mindent elmond erről a produkcióról, hogy napokkal a bemutató előtt mi a hardcore SW fanok akik bukunk mindenre, ami Csillagok Háborúja, azon tanakodtunk hogy igazából ez a film olyan nagyon minket nem érdekel.

Ezzel azért vigyázzunk szerintem, mert én azt tapasztaltam, hogy Han pont a nem "hardcore SW fanok" köreiben népszerűbb. Ennek oka főképp a korábban is írt jellemzőiben keresendő. Minket igazán Boba Fett sem érdekel, aztán mégis kultkarakter, egy csomóan ácsingóznak külön filmre vele. Hannal is hasonló volt a helyzet.

Az más kérdés, hogy Solo kapitány rajongótáborának másik legjelentősebb része a keményvonalas OT fanokból derül ki, hiszen náluk eleve sokkal szűkebbek a lehetőségek, mivel az OT-n kívüli szereplőket nemigen ismerik el. Viszont ők mereven ragaszkodnak is a Ford-féle Hanhoz, így egyfajta disszonanciában találják magukat. Maga Han Solo érdekli őket és szomjazzák a filmjét, de az irritálja őket, hogy új film, Disney, nincs Ford stb..

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nem volt ez annyira bukta, hogy emiatt kaszálni kelljen a Stories filmeket. Remélem, pár év pihenő után ezt a projektet felélesztik, de ha sorozatgyártásra gyúrnának most rá, én azzal is kiegyezek.

Én is inkább erre hajlok. Főképp, hogy a RO olyan átütő siker lett, hogy még a legvérmesebb Disney-utálók is elismerik, hogy milyen jó lett. Sokan ezt tartják az új éra legjobb filmjének, lepipálva aPT-t is.

Jó eséllyel most nyomják a sorozatokat, aztán látjuk majd mi lesz. Azért jó sok SW tartalommal tervez a Disney az elkövetkezendő évtizedekben, szóval abba bőven férnek be ilyen spin offok. Sőt, ha belegondolunk, bele is kéne férjenek, mert különben nehéz lesz annyi mindennel előállni. Csak érdemes azt is számításba venni, hogy jelenleg jó eséllyel egy új éra irányába akarnak majd nyitni, aminek már eleve van egy spin off jellege, így nem indokolt a Saga környékére tenni spin offokat. Az új érát pedig még fel kell építeni, hogy ott is meglegyen a főszál, az alapvonalak, amiből le lehet ágaztatni az extra sztoritartalmakat, szóval ezen a területen meg még ezért nem aktuálisak a spin offok, mert nincs meg az alap sem.

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én ezzel vitába szállnék. Szerintem Han Solo abszolút nem ilyen karakter, és én nem feltétlenül Ford játéka miatt kedveltem meg. Nekem tetszett mindig is a laza stílusa, az olykor elmés megjegyzései, a paprikás párbeszédei a hercegnővel stb. A róla szóló vagy vele kapcsolatos regényeket például nagyon szeretem.

Egyetértek. Én sose kedveltem különösebben a karaktert, számomra fura módon pont a ST tette sokkal szimpatikusabbá és értékesebb szereplővé, de ez csak az én személyes hozzáállásom.

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azt viszont hozzátenném, hogy vizuális formában nekem is csak Ford az igazi Solo, de a róla szóló spin-off megnézése után még nem változott a véleményem a karakterével kapcsolatban - egyszerűen csak a színészt nem tudtam elfogadni Hanként. 

Itt csatolnék vissza kicsit arra, amit korábban írtam Fordról. Akit Han karaktere érdekel, megnézi a Solot, max. nem fog különösebben tetszeni neki az új színész miatt. De ez önmagában talán nem fog különösebb bevételkiesést okozni, a film értékelését húzhatja lejjebb.

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy Aldennel ellentétben szerintem Donaldot jobban elfogadta a közönség - már persze akik Aldent nem tudták Ford mellett elképzelni Hanként. :)

Ennek több kézenfekvő oka is van. Egyrészt, Lando nem olyan kultikus karakter, mint Han, kevésbé érzékenyek rá a nézők ki játssza a szerepét. Másrészt, Billy Dee messze nem olyan kaliberű színész, mint Ford, sokkal könnyebben "pótolható". Harmadrészt, Glover legalább annyira jól teljesít, mint Aiden, de szerintem jobban is. Negyedrészt, ott sikerült találni egy olyan fazont, akinek a színészi képességei is rendben vannak, mellé pedig külsőre is kiköpött Lando. Ötödrészt pedig eleve könnyebb eljátszani egy Landot, aki igazából egy eléggé ripacs bájgúnár, egy dörzsölt üzletember. Úgy gondolom, hogy ennél egy nagyságrenddel nehezebb szerep Hané.

10 órával ezelőtt, ati írta:

Na ebből lehetne egy jó Vader vs Maul film.

Szerintem bőven eleget láttunk már mindkettejükből. Nem sok potenciált érzek ebben a témában. Vader nagyságrendekkel erősebb, mint Maul, semmi izgalom nem lenne az összecsapásukban, főleg úgy, hogy tudjuk mi lesz a szereplők sorsa később. Ilyen "kutassuk fel a másikat" küldetéseket meg már annyit láttunk a SW-ban, hogy semmi szükség egy újabbra.

10 órával ezelőtt, ati írta:

És aztán hagyják őket, ebben a két karakterben már nincs több lehetőség.

Úgy vélem, hogy már most sincs, szóval nyugodtan hagyhatják őket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az más kérdés, hogy Solo kapitány rajongótáborának másik legjelentősebb része a keményvonalas OT fanokból derül ki, hiszen náluk eleve sokkal szűkebbek a lehetőségek, mivel az OT-n kívüli szereplőket nemigen ismerik el. Viszont ők mereven ragaszkodnak is a Ford-féle Hanhoz, így egyfajta disszonanciában találják magukat. Maga Han Solo érdekli őket és szomjazzák a filmjét, de az irritálja őket, hogy új film, Disney, nincs Ford stb..

 

Érdekes eset, a prequel időszakban is folyamatosan ment, hogy miért nincs egy Han-szerű karaktere azoknak a filmeknek, sokan hangoztatták, mennyivel jobban izgatja őket a hétköznapi űrcowboy mint a "karót nyelt" Jedik, és pl a Kessel futam meg az egyszerűbb csempészkalandok, mennyivel izgalmasabban hangzik mint a háttérkavarások, politika... aztán amikor bejelentették a filmet akkor egyből jött, hogy igen, izgalmasabbnak hangzik, de megmutatni, jaaa, azt már nem kérjük.

Sok helyen elmondják, hogy a SW világát azért szeretik, mert tele van továbbgondolható kis háttértörténetekkel, de sokszor pont azért nem szeretik ezeknek a megvalósítását, mert a saját kis SW-képüket teszi úgymond semmissé. Ehhez még persze pont jön, hogy sokaknak nem opció egy Ford nélküli Solo, ahogyan egy esetleges új színész mint Indiana Jones is erősen megosztó csak elmélet szintjén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A VOX magazin szerkesztője Szöllőskei Gábor a facebook oldalán arról számol be hogy a következő stories film a fiatalkori Palpatine-ről fog szólni. Egy "friss hírre" hivatkozik, de én nem találtam  semmi ilyesmit...

Eddig nem úgy ismertem mint aki egy reddit bejegyzést, vagy hasonlót hírként közöl.

 

Ha ez mégis megvalósulna:

  1. Engem érdekelnek a politikai manipulációs történetek,  de nem hiszem hogy lesz csak politikával foglalkozó SW film. És Palpatine karakteréhez az illik hogy az ep.I elött viszonylag csendben tevékenykedett a háttérből. Ezért inkább ne legyen.
  2.  Ha Darth Plagueisszel való kapcsolatáról szólna, azzal a nagyközönség számára rendbe tennék az ep.9-et.  Jobban mint egy új trilógia előtti játszódó Exagol filmmel.   
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Fives írta:

Ha Darth Plagueisszel való kapcsolatáról szólna, azzal a nagyközönség számára rendbe tennék az ep.9-et.  Jobban mint egy új trilógia előtti játszódó Exagol filmmel.  

Ezen már kiakadtak páran egyszer itt, de még mindig úgy gondolom, hogy a Luceno féle Plagueis könyvre alapozva lehetne egy jó kis Palpatine-filmet/sorozatot csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
On 8/10/2020 at 3:20 PM , Bomarr said:

Ezen nagyon nincs mit kibeszélni: nem készültek spin-off mozifilmek. Lucas akkor csak Saga mozifilmeket akart.

Az viszont érdekes, hogy ha spin-off mozifilmeket nem is, de olyan spin-offokat meg akart, amelyeket legalább a tv-ben leadnak. És ezek el is készültek: a két ewok film. Ja és akkor a Holiday Specialről ne is beszéljünk! :bumm:

De ugye Lucason nem nagyon lehet kiigazodni, egyik percről a másikra változik, hogy mit akar és mit nem. :hehe::D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 16. - 22:35, tomcsi80 írta:

Talán lesz Mace Windu film, az Ifjú Indiana Jones sorozathoz hasonlóan?

Nem gondolnám, hogy sok esély van rá. Amúgy, kövezzetek meg, de én komolyan mondom, hogy kifejezetten szívesen fogadnék egy ilyen szériát. Szerintem Windu egy méltatlanul érdektelenné váló karakter, akiben sokkal több lenne annál, mint amit eddig kihoztak belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg nem lesz belőle semmi, de én is nagyon vevő lennék egy ilyen sorozatra/filmre. Dooku mellett Windu a másik olyan karakter az előzménytrilógiában, aki marha jól ki van dolgozva, érdekes szereplő, de nem igazán tudunk meg róla semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár manapság szerintem már nincs olyan szereplő, akiről nem híresztelték, hogy sorozatot kap, így erőteljesen kételkedem benne, de egy vele foglalkozó szériát én is csípnék. A pozitív oldal egyik legnegatívabb megítélésű szereplője, emiatt már eleve izgalmas karakter. Ráadásul általa akár az ep1 előtti időszakba is betekinthetnénk, és találkozhatnánk olyan karakterekkel, mint a még Jedi Dooku, vagy a fiatalabb Qui-Gon Jinn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy Qui-gon Jinn és Obi-van Kenobi tv sorozatnak, filmnek, vagy rajzfilmsorozatnak örülnék.

Ifjú Palpatine film: én most úgy gondolom, hogy nekem nem kell. A Darth Plagueis ezt teljesen jól feldolgozta, annál jobb változatot nem tudnak készíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 9/18/2020 at 11:42 AM , Bomarr said:

Volt már egy képregény a fiatal Mace Winduval. Az például remek volt. Én vevő lennék egy Windus filmre.

Sőt, regény is, a Töréspont. Igaz, az nem a fiatal Winduról szólt, de egyet s mást megtudhattunk a múltjáról. Szerintem az egyik legjobb regény a Legendsben.

 

On 9/18/2020 at 4:34 PM , Darth Revan9 said:

Én egy Qui-gon Jinn és Obi-van Kenobi tv sorozatnak, filmnek, vagy rajzfilmsorozatnak örülnék.

Én egy ilyet nem igazán tudnék elképzelni Neeson meg McGregor nélkül. :(

 

On 9/18/2020 at 4:34 PM , Darth Revan9 said:

Ifjú Palpatine film: én most úgy gondolom, hogy nekem nem kell. A Darth Plagueis ezt teljesen jól feldolgozta, annál jobb változatot nem tudnak készíteni.

Előbb-utóbb úgyis hozzányúlnak. Én nem bánnám, ha film készülne belőle. Kíváncsi lennék, milyen volt fiatalként a sátán. :evil::death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Sőt, regény is, a Töréspont. Igaz, az nem a fiatal Winduról szólt, de egyet s mást megtudhattunk a múltjáról. Szerintem az egyik legjobb regény a Legendsben.

 

Én egy ilyet nem igazán tudnék elképzelni Neeson meg McGregor nélkül. :(

 

Előbb-utóbb úgyis hozzányúlnak. Én nem bánnám, ha film készülne belőle. Kíváncsi lennék, milyen volt fiatalként a sátán. :evil::death:

Biztos hozzányúlnak. De nem tudom elképzelni, hogy az nekem tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Dzséjt megváltoztatta a címet erre: A spin-off filmekről, általában
  • 11 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.