Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

De itt egy menekülő és bujdosó  Jedi lenne a főszereplő a birodalom korában. Ez már önmagában egy izgalmas történet mert ilyet még filmen nem láttunk.  Birodalom és a lázadás miatt már lehetne is kötni a fősodorhoz.

Nem tudjuk hogy egy olyan film ami csak címében sw és nincs benne egy ismert karakter se birodalom, hogy teljesítene. De ha nem kockáztatnak akkor örökké az ismert karakterekről és az ismert 60 évről fogják lehúzni a bőrt. Azt is megunhatják az átlag nézők elég hamar. És akkor sose jöhetne régi köztársaság film, aminek nagyon nem örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, ati írta:

De itt egy menekülő és bujdosó  Jedi lenne a főszereplő a birodalom korában. Ez már önmagában egy izgalmas történet mert ilyet még filmen nem láttunk.  Birodalom és a lázadás miatt már lehetne is kötni a fősodorhoz.

Nem tudjuk hogy egy olyan film ami csak címében sw és nincs benne egy ismert karakter se birodalom, hogy teljesítene. De ha nem kockáztatnak akkor örökké az ismert karakterekről és az ismert 60 évről fogják lehúzni a bőrt. Azt is megunhatják az átlag nézők elég hamar. És akkor sose jöhetne régi köztársaság film, aminek nagyon nem örülnék.

Nem a spin-off-okkal kell kockáztatni, a számozott részek kvázi eladják magukat, ott kell eltávolodni aztán az ott felbukkanó, új karakterekre, eseményekre lehet felhúzni az újabb spin-off-okat.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, ati írta:

Ahsoka járta a galaxist, segítette a lázadást, általa még az inkvizítorokat is be lehetne hozni a filmbe, nem beszélve Bail Organáról. Organa miatt meg akár a szenátus is feltűnhetne. Míg Kenobi csak vigyázott Lukra. Pont hogy ő nem bírna el egy egész filmet. Egy Boba Fett vagy Solo film Tatuini jelenetében cameozhatna Obi de ennnyi.
Annyi előnye van egy Kenobi filmnek hogy olcsó lenne megcsinálni még CGI se sok kellene bele. De az hogy most miatta találjanak ki egy nagy eseményt a Tatuinra az erőltetett lenne. Az se biztos hogy kasszát robbantana, a rajongóknak tettszene, de a nézők nem akarnának két órán át sivatagot bámulni egy star wars filmben.

Azért nagy szerencse, hogy nem neked kell megcsinálni az Obi-Wan filmet, mert ebben a felfogásban valóban nem lenne jó film. Mázli, hogy azért kreatívabb emberkék ülnek a Lucasfilmnél, akik nyilván ki tudják mozdítani Obi-Want a sivatagból. Elvégre soha, sehol, senki sem állított olyat, hogy 19 éven át ott dekkolt. Ezt csak te képzeled így. ;) 

 

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ashoka Egy Star Wars Történet. Ez a legtöbb embernek nem mondana semmit és bár sokszor van ostorozva a Disney, hogy miért a régi karakterekre építi/akarja építeni a spin-offokat az igazság az, hogy az átlag nézőt nem fogja érdekelni egy olyan spin-off film amit egyáltalán nem tud kötni a fő sodorhoz és csak a címéből látja, hogy ennek köze van az SW-hez. Akkor meg megint ott tartunk, hogy Ashokára hiába lehet könnyebben felhúzni egy storyt, mert nem helyhez kötött (amit egyébként Ben esetében is ki tudnak küszöbölni szerintem) csupán a rajongók fogják megnézni, de nagyobb bevételt nem fog hozni.

Ugyanakkor azt meg lehetne csinálni, hogy egy másik spin-offban bemesélik Ahsokát, és (amennyiben kedvező a fogadtatása) abból kinőhetne az Ahsoka spin-off. Az egész csak a jó sztori és filmmenetrend kérdése. Például, ha az Obi-Wan filmnek Maul lesz a főgonosza, annak most nagyon jó alapot adott a 

Solo, mert ezzel már a filmekben is helyet kapott a visszatérése. Akit érdekel, az az Obi-Wan filmig teljesen képbe kerül, és nem fog pislogni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ugyanakkor azt meg lehetne csinálni, hogy egy másik spin-offban bemesélik Ahsokát, és (amennyiben kedvező a fogadtatása) abból kinőhetne az Ahsoka spin-off. Az egész csak a jó sztori és filmmenetrend kérdése. Például, ha az Obi-Wan filmnek Maul lesz a főgonosza, annak most nagyon jó alapot adott a Solo, mert ezzel már a filmekben is helyet kapott a visszatérése. Akit érdekel, az az Obi-Wan filmig teljesen képbe kerül, és nem fog pislogni.

 

Igen, valóban ez is egy jó megvalósítás lehetne, de az szerintem úgy, hogy a TCW és Rebels után bedobjuk Ashokát az meredek. Igen így egy laza kapcsolat kialakulhat a spin-off-ok között, ami szerintem nagyon jó ötlet lenne és hasonlítana a Marvel mintához is ami, mint tudjuk működik. Amúgy ez nem spoileres picit? Mármint nem kell hatalmas deduktív képesség szerintem ahhoz, hogy az utolsó előtti mondatodból össze álljon a dolog. :D

 

szerk.: Eszembe jutott valami: azt elképzelhetőnek tartanád, hogy vissza fele gondolkodással építenék fel a spin-offokat a számozott részek köré, mint a Marvelnél az önálló filmeket a Bosszúállók köré? És, hogy ez jól sülne-e el?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagy álmom, hogy Ahsokát egyszer élőszereplős filmben láthassam, de őszintén szólva nincsenek illúzióim. Persze Gerrerával áttörték azt a falat, hogy egy tisztán animációs karakter feltűnjön élőszereplős alkotásban is, de nem tudom számíthatunk-e még ilyenekre. Bár nem tudom mennyi ideig él egy togruta, a Rebels belengette, hogy Ahsokának még fontos szerepe lesz. Visszatérhet a 6 utáni "lyukba" valahol.

Abban biztos vagyok, hogy a fiatalabb Tanot már nem fogjuk látni élőben. A Rebels továbbvitte a karakterét, ráadásul kezd nagyon zsúfolttá válni ez az időszak. A 2-3 a TCW-vel bőven tömény, aztán a 3 után ugyan van rés, de a RO, a Rebels és a Solo is ekkor játszódik, ahogyan nyilván a Kenobi-film is fog. Szóval aligha fognak még ide egy újabb spin-offot tenni, pláne Ahsokával. Ellenben a 6-7 közi hatalmas teret ki lehet és nyilván ki is akarják majd tölteni, ide jöhet vissza Ahsoka és Ezra. Sőt, a kalandjuk akár már az OT-val párhuzamosan is elkezdődhet, hiszen tudjuk hogy ért véget a Rebels.

 

Azzal egyébként nem értek egyet, hogy Ahsoka ne tudna elvinni egy filmet kvázi egyedül. A 3-4 közti ténykedése is bőven alkalmas lenne rá, de az előbbi okokból kifolyólag kb. esélytelen. A Rebels utáni időszakban meg aztán pláne rengeteg lehetőség van. Szóval alapanyag az van dögivel a sztorijához, bár nem is ebben kételkedett senki. Inkább abban, hogy egy ugyan rendkívül fontos, ámde élőszereplős alkotásban még nem szereplő figurára lehet-e alapozni. Nos, én azt mondom lehet. Sőt, ennyi merészséget fel kell vállalni, ha tényleg akarnak is valami újdonságot hosszabb távon.

A RO igazából Ep. 3,5. A Soloban visszahoznak egy kultkaraktert, de Hannak úgy volt tökéletes a belépője, ahogy, mégis előszedték, pedig a 7-ben is ott van. Még nem láttam a filmet, lehet baromi jó lett, de azzal kapcsolatban továbbra is szkeptikus vagyok, hogy biztos őt kellett-e előhúzni a kalapból erre a célra. Ha valaki, én aztán imádom Kenobit, de megint egy olyan karakter, aki szerepelt már 6 filmben és 2 animációs sorozatban. Meg szó van Bobáról, aki szintén ismert filmes figura. Szerintem nem kéne ennyire beleragadni ebbe a vonalba.

 

Lehet azt mondani, hogy "senki" nem tudná kiről van szó, meg milyen rossz lenne, ha így a "semmiből" derülne ki, hogy Anakinnak tanítványa volt stb.. De az se lenne jobb, ha egy másik spin-offban csak úgy feltűnne, ezzel megalapozva egy saját filmet. Aki amúgy nem ismeri, annak ugyanúgy egy nímand lenne, aki semmit nem jelent. A jelentőségét és a múltját meg úgyse lehetne belengetni mellékszereplőként. Pl. mennyivel lenne jobb, ha így derülne ki, hogy Anakin tanítványa volt? Ha eleve ő a főszereplő, akkor legalább van idő rendesen bemutatni, és ügyesen meg lehetne oldani azt is, hogy mindenki megismerhesse a múltjának fontos elemeit, mégse legyen izzadságszagú.

 

Azért is lenne jó a 6 után felvenni a fonalat, mert az már időben elég távol van ahhoz a 2-3-tól, hogy ne legyen Anakin megkerülhetetlen figura Ahsoka kapcsán. Addig úgyis jó sok egyéb dolog is történik vele. Persze tök jól meg lehet említeni, de ennyi.

Ráadásul mire egy ilyen film elkészül, az úgyis odább van. Addig jó marketinggel talán az animációs sorozatokat is népszerűbbé lehet tenni, így Ahsokával is többen megismerkedhetnek addig. Ne felejtsük el, hogy gyakorlatilag felnőtt egy olyan generáció, akiknek az animációs műfajok már messze többet jelentenek gyerekes meséknél. Egyre jobban kopik ki az a réteg, amely elvből elutasítja az animációs témát, így az újra reflektorfénybe kerülő SW-ban egyre fontosabb szerepet kaphat a TCW és a Rebels.

Ha meg valaki addigra se tudja ki Ahsoka, akkor pont azért csinálhat tökéletes reklámot az animációs sorozatoknak. Ha valakinek bejön a karaktere és az a spin-off, akkor érdekelheti annyira az egész téma, hogy félretegye az előítéletességét és nekiugorjon megnézni azokat a sorozatokat, amikben a lány fiatalabban feltűnik. Előbb-utóbb úgyis nagyobb fókuszt kell helyezniük az animációs vonalra is, nincs nagyon más út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

De az se lenne jobb, ha egy másik spin-offban csak úgy feltűnne, ezzel megalapozva egy saját filmet. Aki amúgy nem ismeri, annak ugyanúgy egy nímand lenne, aki semmit nem jelent. A jelentőségét és a múltját meg úgyse lehetne belengetni mellékszereplőként. Pl. mennyivel lenne jobb, ha így derülne ki, hogy Anakin tanítványa volt? Ha eleve ő a főszereplő, akkor legalább van idő rendesen bemutatni, és ügyesen meg lehetne oldani azt is, hogy mindenki megismerhesse a múltjának fontos elemeit, mégse legyen izzadságszagú.

De nagyságrendekkel jobb lenne, mert az átlag néző is tudná hova kötni nem csak lógna a levegőben, egyébként ha mellékszereplő lenne pont nem is kellene kibontani a múltját, az átlag ember azt látná, hogy nini itt egy fénykardforgató, vajon ki lehet? És pontosan ezért ülne be megnézni a később aztán Ashokára alapozott filmet, mert érdekelni ki is ez.

1 órával korábban, pb69 írta:

Ráadásul mire egy ilyen film elkészül, az úgyis odább van. Addig jó marketinggel talán az animációs sorozatokat is népszerűbbé lehet tenni, így Ahsokával is többen megismerkedhetnek addig.

 

Aki eddig nem nézte meg ezután sem fogja a nagy átlagból akármennyire népszerűsítenék.

1 órával korábban, pb69 írta:

Ne felejtsük el, hogy gyakorlatilag felnőtt egy olyan generáció, akiknek az animációs műfajok már messze többet jelentenek gyerekes meséknél. Egyre jobban kopik ki az a réteg, amely elvből elutasítja az animációs témát, így az újra reflektorfénybe kerülő SW-ban egyre fontosabb szerepet kaphat a TCW és a Rebels.

Hát ezzel nem értek egyet maradéktalanul, ok a generáció felnőtt ez tény, de abból a generációból is van aki gyerekként nézte a "meséket", de ma már nem fűlik hozzá a foga.

1 órával korábban, pb69 írta:

Ha meg valaki addigra se tudja ki Ahsoka, akkor pont azért csinálhat tökéletes reklámot az animációs sorozatoknak. Ha valakinek bejön a karaktere és az a spin-off, akkor érdekelheti annyira az egész téma, hogy félretegye az előítéletességét és nekiugorjon megnézni azokat a sorozatokat, amikben a lány fiatalabban feltűnik. Előbb-utóbb úgyis nagyobb fókuszt kell helyezniük az animációs vonalra is, nincs nagyon más út.

Nem hinném, hogy sokak emiatt fognának bele egy 6 évados animációs sorozatba, max. megkérdeznek egy avatottabb ismerősüket, hogy vázolja fel a karaktert aztán annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nagyon remélem, hogy az Obi-van és a Boba Fett filmet még megcsinálják. Én is úgy gondolom, hogy Obi-vant ki lehet mozdítani a Tatuinról a Sötét Idők alatt.

A témák, melyek még megmozgatnának. Karakter filmek: Ahsoka, Qui-gon és Obi-van , Obi-van és Anakin (egy film a Baljós és a Klónok között, és egy külön film mondjuk a Klónháború idejéből), Jango Fett film, Snoke film, Ren lovagokról szóló film, Sith inkvizítorokról szóló film, Maul film, Darth Sidious/Darth Plagueis film (erősen merítve a Plagueis regényből), Yoda film (vagy akár több Yoda film is) Mace Windu film, Quinlan Vos film, Klónkommandósokról szóló film, egy közös Ezra-Sabine-Ahsoka-Thrawn film, stb. No meg persze a Jedik eredetéről, a Százéves Sötétségről, a Sithek megszületéséről, klasszikus Jedi-Sith háborúkról, vagy Darth Bane-ről és koráról szóló filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De nagyságrendekkel jobb lenne, mert az átlag néző is tudná hova kötni nem csak lógna a levegőben, egyébként ha mellékszereplő lenne pont nem is kellene kibontani a múltját, az átlag ember azt látná, hogy nini itt egy fénykardforgató, vajon ki lehet?

De ha nem bontanának ki semmit a múltjáról, csak úgy bedobnák a semmiből, pont akkor lógna a levegőben. Meg miért jobb az, ha a semmiből előkerül egy fénykardforgató mellékszereplő, aki ráadásul nem is jedi, mintha egy filmnek ő lenne a főszereplője, ahol ügyesen ismertetik is a múltja kritikus részeit. Eleve, akik a filmekből indultak ki, nem ismernek mást, csak jedit, hogyan venné ki magát egy világos oldali Erőhasználó, aki csak úgy van és nem jedi?

Az a baj, hogy elkerülhetetlen felvázolni bizonyos pontokat Ahsoka életéből, különben csak egy értelmezhetetlen folt lenne egy spin-off filmben, amit egy másik filmmel akarnak valahogy kiigazítani. Ha egyből megkapná a maga filmjét, akkor legalább azoknak összeállna minden, akik követték legalább az egyik animációs sorozatot. Ellenkező esetben fennáll a veszélye annak, hogy két szék között a földre esnek. Azaz akiknek ismeretlen a karakter, azoknak így se fog igazán ülni, akik viszont jól ismerik, csalódás lesz a maszatolás körülötte.

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát ezzel nem értek egyet maradéktalanul, ok a generáció felnőtt ez tény, de abból a generációból is van aki gyerekként nézte a "meséket", de ma már nem fűlik hozzá a foga.

De itt pont az a lényeg, hogy a fiatalabbak már eleve nem csak "meseként" tekintenek az animációs filmekre. Ez nyilván nemcsak korfüggő, de én úgy tapasztaltam, hogy a későbbi generációk sokkal nyitottabbak e téren. Az én korosztályomban már teljesen hétköznapi, hogy felnőttként is fogyasztunk animációs tartalmakat, míg mondjuk akik akár csak egy tízessel idősebbek, már ez jóval ritkább. Persze közülük is sokan vannak, de arányaiban kevesebben.

Ráadásul azt se felejtsük el, hogy ez a hozzáállás rohamosan fog javulni a jövőben, hiszen a "nyitottabbak" közül egyre többen lesznek családos emberek, az ő gyerekeik pedig már szinte tuti abba fognak nőni, hogy az animációs műfajokat is minél egyenrangúbban érdemes kezelni az élőszereplős alkotásokkal.

De más megközelítésben is jó lehet a tendencia. A gyerkőcökhöz eleve közelebb áll a rajzolt világ, most már pedig vannak a SW-nak is ilyen lehetőségei. Ezzel hamarabb be lehet őket vonzani az univerzumba, elvégre a gyerek "mesét" néz, csak most épp nem Pókembert vagy Tininindzsa teknőcöket, hanem TCW-t meg Rebels-t. Ebben van a jövő, könnyen lehet, hogy akik most gyerekek, nemhogy nem az OT-val kezdik a SW-élményt, de még csak nem is a PT-val vagy a ST-val, hanem a TCW-Rebels vonallal.

 

Nyilván ezek nem teljesen általános érvényű dolgok, de szerintem ez lesz a fő csapásirány. Ahogy a PT egyre kevésbé lesz gyűlölet tárgya, ahogy (csúnya szóval élve) cserélődnek a rajongók, úgy az animációs sorozatok is egyre nagyobb teret kaphatnak. És szerencsére ezeknek nincs annyira masszív és kitartó hater-csoportja sem, mint a PT-nak. Ha nem lenne ott is több szekta, amely életcélként tűzte ki a PT-ellenes gyűlöletkampányt, ami miatt minden adódó lehetőséget megragadnak a fröcsögésre, akkor még jobban kikopott volna a divatból a PT fikázása.

Az animációs sorozatokat kb. senki nem utálja, max. nem érdeklődik irántuk. Ez szvsz könnyebben feloldható és megváltoztatható, mint az utálat. Főleg, hogy a PT filmjei nem illeszthetők be semmilyen globális társadalmi fejlődési folyamatba. Aki eddig felült a divatfikázásnak, annak semmi oka nincs meggondolni magát. Viszont az animációs alkotások (köszönhetően pl. a videojátékok fejlődésének is) egyre népszerűbbek és elfogadottabbak, így ott van is egyfajta társadalmi nyomás, ami segíthet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, pb69 írta:

De ha nem bontanának ki semmit a múltjáról, csak úgy bedobnák a semmiből, pont akkor lógna a levegőben. Meg miért jobb az, ha a semmiből előkerül egy fénykardforgató mellékszereplő, aki ráadásul nem is jedi, mintha egy filmnek ő lenne a főszereplője, ahol ügyesen ismertetik is a múltja kritikus részeit.

 

Mert egy teljes filmet nem alapozhatsz egy semmiből jövő valakire (természetesen, ha az átlag néző szemével nézzük) az SW-ben, míg mellékszereplőnek elfér és onnantól már nem lesz egy semmiből jövő valaki a saját film készítésekor. Képzeld el, hogy kijönne egy új spin-off film ami egy olyan karakterre épít amit csak ahhoz a filmhez találtak ki sehol nem szerepelt még, téged mennyire vonzana egy ilyen film?

 

16 perccel korábban, pb69 írta:

De itt pont az a lényeg, hogy a fiatalabbak már eleve nem csak "meseként" tekintenek az animációs filmekre. Ez nyilván nemcsak korfüggő, de én úgy tapasztaltam, hogy a későbbi generációk sokkal nyitottabbak e téren. Az én korosztályomban már teljesen hétköznapi, hogy felnőttként is fogyasztunk animációs tartalmakat, míg mondjuk akik akár csak egy tízessel idősebbek, már ez jóval ritkább. Persze közülük is sokan vannak, de arányaiban kevesebben.

Ráadásul azt se felejtsük el, hogy ez a hozzáállás rohamosan fog javulni a jövőben, hiszen a "nyitottabbak" közül egyre többen lesznek családos emberek, az ő gyerekeik pedig már szinte tuti abba fognak nőni, hogy az animációs műfajokat is minél egyenrangúbban érdemes kezelni az élőszereplős alkotásokkal.

De más megközelítésben is jó lehet a tendencia. A gyerkőcökhöz eleve közelebb áll a rajzolt világ, most már pedig vannak a SW-nak is ilyen lehetőségei. Ezzel hamarabb be lehet őket vonzani az univerzumba, elvégre a gyerek "mesét" néz, csak most épp nem Pókembert vagy Tininindzsa teknőcöket, hanem TCW-t meg Rebels-t. Ebben van a jövő, könnyen lehet, hogy akik most gyerekek, nemhogy nem az OT-val kezdik a SW-élményt, de még csak nem is a PT-val vagy a ST-val, hanem a TCW-Rebels vonallal.

Én is abba korosztályba tartozom és van jó pár ismerősöm aki gyerekként elvolt az animációs sorozatokkal/ filmekkel, de most már egyáltalán nem érdeklik én ebből indultam ki.

16 perccel korábban, pb69 írta:

 

Nyilván ezek nem teljesen általános érvényű dolgok, de szerintem ez lesz a fő csapásirány. Ahogy a PT egyre kevésbé lesz gyűlölet tárgya, ahogy (csúnya szóval élve) cserélődnek a rajongók, úgy az animációs sorozatok is egyre nagyobb teret kaphatnak. És szerencsére ezeknek nincs annyira masszív és kitartó hater-csoportja sem, mint a PT-nak. Ha nem lenne ott is több szekta, amely életcélként tűzte ki a PT-ellenes gyűlöletkampányt, ami miatt minden adódó lehetőséget megragadnak a fröcsögésre, akkor még jobban kikopott volna a divatból a PT fikázása.

Szerintem jó részt a PT haterek azokból kerülnek ki akik az OT-n szocializálódtak. Akik már a PT-vel tették meg az első lépést egy új világ felé azok közül arányiban jóval kevesebben utalják szerintem. Ilyen embertől már olyat is hallottam, hogy az OT mekkora gagyi. 

16 perccel korábban, pb69 írta:

Az animációs sorozatokat kb. senki nem utálja, max. nem érdeklődik irántuk. Ez szvsz könnyebben feloldható és megváltoztatható, mint az utálat. Főleg, hogy a PT filmjei nem illeszthetők be semmilyen globális társadalmi fejlődési folyamatba. Aki eddig felült a divatfikázásnak, annak semmi oka nincs meggondolni magát. Viszont az animációs alkotások (köszönhetően pl. a videojátékok fejlődésének is) egyre népszerűbbek és elfogadottabbak, így ott van is egyfajta társadalmi nyomás, ami segíthet.

Hát nem tudom, az érdektelenség néha még rosszabb is lehet, ha utálják legalább valamilyen érzelmet vált ki belőlük, szokták mondani, hogy a szeretetet és a gyűlöletet csak egy hajszál választja el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

A Disney ezentúl szerintem sokkal óvatosabb lesz. Meglepne ha nem kaszálnák el az Obi-Wan spin-offot. Az biztos hogy többet hozna a Solonál -pláne ha nem fél évvel az előző SW után kerül ki meg nem kell menetközben kirúgni a rendezőt :P-, de a kérdés, hogy mennyivel?

Korábban már azt is pedzegették, hogy a Solo után annyi lesz a spinoffoknak. De aztán jöttek az Obi és Fett hírek. Meglátjuk. Az biztos, hogy készülő (?) két trilógia mellett ennek a vonulatnak mennyi tere lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zsiványban benne volt Vader, Tarkin a Halálcsillag, hatalmas csata a végén ismerős járművekkel... Ez azért nem vethető össze az Obiban lévő potenciállal. A rajongók viszont már régóta ezután áhítoznak. A Soloban jóval több lett volna azt azért tegyük hozzá! A Disney elcseszte, ezen nincs mit szépíteni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok ezzel. Qi'ráról és Maulról nem is beszélve... Fél évvel a TLJ után és az IW/Deadpool2 párossal összeengedni egyenlő volt az öngyilkossággal. Soha a büdös életben nem fogom megérteni ennek mi értelme volt. Főleg akkor ha az Obi film issza meg a levét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már szerintem ők se értik. Egyszerüen túl elbizakodottak lettek. Egy 1 milliárdot kaszáló RO után azt hitték, hogy nyugodtan lehet sűriteni a bemutatónaptárt az se baj ha a kérdéses film körül zéró a hype és mindenki csak arról beszél hogy a rendezők ki lettek rúgva. Nem baj ha két agyonhypeolt film van a nyomában úgy hogy még normál marketinget se rakunk alá és bő három hónappal a premier előtt még egyetlen képkockát se mutatunk. Biztak abban hogy:

1. Ott a Star Wars logó

2. A film pedig jó.

 

Annyiból nem őrület a dolog hogy az RO után én is azt hittem hogy ennyi elég. De mondjuk én nem vagyok egy milliárdos médiabirodalom feje szóval én benézhetem. Ez egy drága kísérlet volt. Most már csak azt sajnálom hogy baromi sokat kell várnunk mire kiderül hogy ŐK milyen konzekvenciákat vontak le. Nyilván nem fognak kiállni a nagyközönség elé hogy bocs gyerekek túlbecsültük az SW brand erejét és elcsesztük egy jó film lehetőségeit. Emiatt most EZ és EZ a változás lesz a jövőben. Lehet hogy majd csak jövőre derül ki, hogy mi lesz az ep.9 után.... sőt lehet hogy a jövőbeli tervek véglegesitése előtt megvárják hogy mit tud az ep.9. Akkor meg várhatunk másfél évet a bejelentésekre (utóbbi eset akkor valószinü ha hajlandóak több mint egy évet várni az ep.9 után a következő SW mozival).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a naptárat kell átvariálni valahogy. A Disney ha megveszi a Fox-ot akkor jönni fog az Avatar is, csak nehogy az legyen, hogy az SW-t betegye a polcra aztán olyan legyen mint a többi sorozata. Abból sok jó nem fog kisülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal mi csak jól járunk ha hozzájuk kerül az Avatar. Az ugyanis a következő években letarolhatja a decembert. Ha viszont a Disney-nél lesznek akkor biztos vagyok hogy kétszer ugyanazt a hülyeséget nem fogják meglépni. Mostantól az SW-t nem fogják közel tenni más sikervárományos Disney produkciók mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Ha az Avatar a Disney kezében lesz, tuti hogy eltáncoltatják decemberről talán nyárra, ezzel is zöld utat engedve az SW -nek, amely így évente tudna kijönni decemberenként. December meg amúgy is egy olyan időszak, ahol nagy sikerfilmek nagyon ritkán vannak, ezért is volt sikeres az eddigi 3 film, konkurencia szinte nem volt. 

 

Úgy gondolom, kisebb változtatások lesznek a jövőt illetően, de maradni fognak a kijelölt úton. Látták, hogy nagy konkurencia esetén egy ilyen spin-off elhasal - bár tegyük hozzá, eddig eltelt 4-5 nap, várjuk ki még a végét szerintem :) - így bőven átrendezhetik a naptárat, mindet decemberre pakolva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs is ezzel semmi baj. Ha az Avatar hoz több pénz akkor ne csináljanak úgy mintha az SW hozna. Csak tegyék szép messze őket egymástól. Ha az Avatar prioritást élvez akkor csaknem rakják a nyakába a következő nagy SW projektet. Nyilván a Disney minden filmjéből sok pénzt akar látni. Én azt se bánnám ha az ep.9 után tartanánk egy nagyobb szünetet. Az SW-nek bizonyitottan jót tesz egy kis megállás. Addig is mehetnek a TV-sorozatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehúztak most ezek a jövő-parák. :( De nem hiszem, illetve remélem erősen, hogy nem futamodik meg a Disney az első ijedtség után. Lassít a gépezet és óvatosabban lépdel futás helyett. Kenobi és az eltervezett Maul háttér, Solo és Qira, Fett, Jabba, alvilág, stb.... ezeket ők már tuti, hogy "készen", egyben látják, kitalálták, jó is a vonal, megfilmesítik. Marvel világ SW módra, ez szinte biztos, hogy mára alaptétel náluk. Most átgondolnak sok mindent, marketing és egyebek, de nem térnek le egy kb. 6-10 éves Tervezett útról. Ezt gondolom. Remélem. Követelem. :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sok minden máson is múlt, hogy az Avatar első része ennyire sikeres lett, többek közt egy technológiai robbanáson. De szerintem a film nem öregedett túl jól. Nem lett egy túl masszív rajongótábora, és nem lett belőle franchise, amihez legalább egy film kellett volna még, ami szinten tartja a néző érdeklődését. A történet is lezárt volt.

 

Bár Cameron jól ért ahhoz, hogy el tudja adni a filmjeit. Talán a világon a legjobban. De sokat tanult Lucastól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért várjunk még egy kicsit szerintem is. Kezdjük kicsit túl parázni. Képtelenség azt elvárni, hogy minden SW rekordot döntsön. Lehet, hogy az a cél mint az alacsonyabb szintű Marvel filmeknél, márpedig azt hozni fogják a stories filmek is. Lehet, hogy a RO volt a pozitív kivétel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem kell félni, egy reálisan gondolkodó ember sem várhatta, hogy minden film kasszasiker lesz, már csak a nagy számok törvénye alapján is. A Disneynek meg gondolom külön szakemberei vannak arra akik a siker valószínűségét és értékét mérik fel, becslik stb.

 

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most is sikerült majdnem egyszerre moziba küldeni az IW-t a Soloval, szóval erre nem alapoznék. :)

Egyébként erről az jutott eszembe, hogy mint feljebb is írtam a Disneynek vannak szakemberei ezekre dolgokra, na már most, egyik ilyen sem gondolhatta épp ésszel, hogy a másik nagy Franchise-uk (sőt ha mindent nézünk is a világon a második legnagyobb franchise) legjobban várt filmje árnyékában a Solo bankot robbant, szóval szerintem ők eleve tudták/ sejtették, hogy az érdeklődés mérsékelt/ gyenge lesz a Solo irányában, ezért is engedték ringbe egy ekkora rivális ellen vagyis ha ők eleve számoltak ezzel akkor talán a jövőbeni terveket nem nagyon érinti a "bukás", bár azért a gyártási költségeket gondolom bőven vissza fogja hozni+marchandising, így nem hiszem, hogy a disneynek annyira fog ez fájni, hogy elzárkózzon a további spin-off-októl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért várjunk még egy kicsit szerintem is. Kezdjük kicsit túl parázni. Képtelenség azt elvárni, hogy minden SW rekordot döntsön. Lehet, hogy az a cél mint az alacsonyabb szintű Marvel filmeknél, márpedig azt hozni fogják a stories filmek is. Lehet, hogy a RO volt a pozitív kivétel. 

Pontosan, az MCU is elég jó kiindulópont. Az első Captain America, a Thor és az Ant-Man nagyon gyengén szerepeltek a kasszáknál, pláne az USA-ban, mégis mindegyik kapott vagy fog kapni új részt. Még az MCU-ban leggyengébben teljesítő The Incredible Hulk után sem felejtették el Hulkot, a benne történteket, sőt mint láthattuk, más szereplő is feltűnt belőle (új film csak azért nem készült, mert a Hulk-jogok még mindig a Universalnal vannak). Ha a Solo hozza eme filmek mérsékelt sikerét, nem kell temetnünk semmit.

Amire szerintem számíthatunk:

- Jobban optimalizált premierdátumok. Még pár évig nem dobnak újra ilyen közel egymáshoz két SW filmet.

- Nem lesz több eredetfilm. Nem csak a Solo teljesítménye miatt, hanem mert nehéz is lenne még egyet csinálni. Technikailag Han és Lando volt az egyetlen a főbb szereplők közül, akiknek nem ismertük az eredetét, és érdekes is volt a múltjuk.

- Jobban fognak koncentrálni az új dolgokra, mint a már ismertek bemutatására. Azért valljuk be, a Solo sok olyan elemet tartalmazott, amit ismertünk, csak nem láttunk. Az rendben van, hogy a Rogue One teli van ismertebb karakterekkel és kütyükkel, ugyanakkor magából a történetből csak annyit tudtunk, hogy a Lázadók megszerzik a terveket. Hogyan és kik, az kérdéses volt. Itt viszont tudtuk, hogy lesz sabacc, Kessel-futam, találkozás Chewie-val és Landóval, a Falcon elnyerése. A Hannal kapcsolatos legfontosabb infókat van, aki negyvenegynéhány éve ismeri, most csak meg kellett mutatni neki. Szerintem az új spin-offok, ha még karakter központúak is lesznek (lásd Obi-Wan és Boba Fett), akkor is új dolgokat mutatnak be, sok új elemmel próbálják bővíteni a Star Wars és a karakterek világát.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.