Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez a lényeg, nem pedig az, hogy tudom-e a Himnuszt, a Szózatot, vagy a Nemzeti Dalt.

Én négy dolgot várok el egy magyar embertől, mint alapvető műveltség:

1. Tudjon magyarul beszélni, képes legyen a szép és színes anyanyelvünkön kifejezni magát.

2. Tudjon helyesen írni, fogalmazni. Nem kell mindig hibátlannak lenni, de az esetek többségében azért mégis.

3. Tudja a Himnusz és a Szózat kötelező versszakait, és tudja, kik írták.

4. Ismerje Magyarország fontosabb történelmi eseményeit.

Ez szerintem és számomra egy magyar ember kötelező minimális műveltségi szintje. Lehet ezek nélkül is magyar, csak akkor bunkó, tudatlan paraszt magyar lesz a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Himnusz egy nemzeti jelkép, akár tetszik valakinek, mint vers vagy akár ének, akár nem. Nekem pl. jobban tetszik a Szózat, valahogy a szövegezése közelebb áll hozzám, de ettől még mindkettő nagy hatással van rám, amikor nagy tömeg részeként én is éneklem. Ez olyan összetartozás érzést ad, mégha tudja is az ember, hogy a magyar nem egy összetartó nép - legalábbis manapság. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Himnusz egy nemzeti jelkép, akár tetszik valakinek, mint vers vagy akár ének, akár nem. Nekem pl. jobban tetszik a Szózat, valahogy a szövegezése közelebb áll hozzám, de ettől még mindkettő nagy hatással van rám, amikor nagy tömeg részeként én is éneklem. Ez olyan összetartozás érzést ad, mégha tudja is az ember, hogy a magyar nem egy összetartó nép - legalábbis manapság. :D

Nekem ilyen tekintetven a Nemzeti dal tetszik, az legalább optimista, buzdító :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés ez az Észak Korea.Ilyenkor hol van a U.S Army vagy Marine?Durva lenne ha ez a primitív horda ledobná Szöulra bombát.Ebben egyfajta irigységet érzek a déli szomszéddal szemben merthogy az gazdag ország lett jóléttel, világhírű cégekkel.

ÉszaK-Korea is megcsinálhatta volan, de könnyebb sztálinista államban élni.

Azon véleményen vagyok, hogy az amcsi hadsereg 80 %-át odavezényelni, és ha még egyszer fenyegetőznek akkor Hummerekkel be, melyek elött Apache-ok és A-10-es tisztitják az utat, persze Phenjan addigra szétbombázva(csak katonai célpontok) a marine-ek meg írtják az ellent.

Nem kell itt tárgyalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet az, hogy az amcsik már egyszer megjátszották ezt, úgy 50-60 évvel ezelőtt... Nem egészen úgy sült el, ahogy szerették volna. Az észak-koreai hadsereg a legnagyobbak egyike. Katonai erővel eléggé nehéz lenne leállítani őket.

Éppen ezért kell tárgyalni, mégpedig úgy, hogy az USA, Oroszország és Kína is odaáll, és megmondja nekik, hogy elég volt. Vagy leállnak, vagy a három nagyhatalommal kell egyszerre szembenézniük. Az talán elég hatásos lesz, hogy felfogják, ha pattognak, csak maguk alatt vágják a fát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az amerikai hadseregnek pont az a legkevésbé az érdeke, hogy sarokba szoritsa Észak-Koreát mert akkor még a végén tényleg bevetnék a fegyverüket minden mindegy alapon... a mostani felállásban ez kizárt. Észak-Korea per pillanat egy fogatlan oroszlán, amit a legjobb hagyni hogy magától kimuljon (ez alatt értve azt hogy akár a helyiek akár Kim Dzsongil belső ellenzéke kihuzza alóla a szőnyeget). A háború ritkán megoldás és ez esetben szerintem kifejezetten nem lenne az.

 

Magyar himnusz: alaptudás része. Nem ettől lesz senki magyar, de a nem-ismerete rohadt gáz. Az viszont hogy Linda ott és akkor megakadt vele: simán lehet az izgulás miatt is. Túl lett pörgetve az eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek hogy tetszik, én ha rajtam múlta már rég lecseréltem volna. Nincs még egy olyan ország amelyiknek olyan lenne a himnusza mint egy gyászinduló.

Egy kicsit olyan, de felfoghatjuk úgy is, hogy legalább ünnepélyes, amilyennek szerintem egy Himnusznak lennie kell (mivel főleg ünnepeken hangzik el, stb. ezért nem kell, hogy fesztiválhangulata legyen, mert mi azért nem olyan nép vagyunk :D ).

Szerintem sem bunkó az, aki nem tudja a két említett vers különböző versszakait. Illik tudni, de ettől még nem kerül valaki erre a szintre. Sőt, még tudatlan sem lesz, mert idővel megkopott a tudás, és valaki nem emlékszi rá pontosan. Mert ilyen is lehet. Ha nem hallanám időnként, mint dalt, bizony én is elfelejteném (a dal forma segít felidézni), mert bizony versek úgy kiesnek a memóriámból, ahogy illik.

 

Király Linda:

1. Beégett. Nincs mit tagadni. Botrány lett belőle. Gondolom, azóta megtanulta.

2. Mikor is volt ez? 3-4-5 éve? Nem tudom. Nem is érdekel. Lejárt szám...

Igazság szerint nekem is ez jutott eszembe tegnap. Kit érdekel ez már ennyi idő után? Egy volt a sok kínos esetből, mások fújják fel. Nekem már rég ki is ment a fejemből, mert számomra egy totál lényegtelen esemény volt anno is. Ciki egy kicsit, mert előadóként felsült vele (bármi volt az oka), de haladjunk tovább, ennyit nem ér meg az egész. Igazából annyit sem, hogy beírjam ezt a pár mondatot :D

 

Boldog születésnapot, Coce :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Himnusz:

1. Illik tudni legalább azt az egy versszakot belőle.

2. Ha valaki nem tudja, attól még lehet magyar.

3. Valóban eléggé kilóg a sorból, és talán jobb lenne egy másik... DE: ez a miénk. Már több, mint 150 éve. És hát a hagyomány, az hagyomány.

 

Király Linda:

1. Beégett. Nincs mit tagadni. Botrány lett belőle. Gondolom, azóta megtanulta.

2. Mikor is volt ez? 3-4-5 éve? Nem tudom. Nem is érdekel. Lejárt szám...

3. Mikor is volt ez? Nem sokkal az után, hogy hazajött. Még akkor, amikor nem, ismétlem nem magyarul gondolkodott, hanem angol nyelven, amely nyelven élete előző tizenvalahány évét élte. Azaz számára megtanulni ezt a verset kissé nehezebb, mint egy itthoni magyarnak.

4. Sokáig én sem tudtam. Miért? Mert szép lassan elfelejtettem, mivel a Himnusz nem jelentett számomra mást, mint két perc vigyázzállást valami unalmas iskolai ünnepségen, miközben valami rettenetes minőségű felvételen egy kórus kornyikált valamit, amiből alig lehetett érteni pár szót. Nem vagyok (voltam) magyar? Hát ha csak ez tesz magyarrá, akkor NEM. Én másban látom a magyarságomat. Magyar vagyok, mert magyarnak születtem, magyarként nevelkedtem, magyarként élek és magyarként fogok meghalni. De legfőképpen azért, mert Magyarnak gondolom, érzem magam, és a saját mércém szerint úgy is élek. Szerintem ez a lényeg, nem pedig az, hogy tudom-e a Himnuszt, a Szózatot, vagy a Nemzeti Dalt.

 

Reklám: Tudtommal betiltották ezt a fajta reklámozást. Aki ilyent csinál, törvényt (rendeletet?) szeg. És Ő valóban BUNKÓ!

1. A pici lány, Lilla, két éves. Gondolom az ő hobbija nem az előadóművészet, mint a "h*lye p*cs*nak" de egyetlen hibát sem ejtett, korához képest vérprofin adta elő a Himnuszt.

2. Valóban, lejárt szám, de itt Lilla előadása lett volna a főszám. :D

3. Odahaza magyarul beszéltek. Nem tudom mennyivel volt nehezebb neki megtanulni, mint még a beszélni is alig tudó Lillának. Gondolom jelentős előnyben volt. :D

4. KL előadó. Nem okozna neki gondot bemagolnia a Himnuszt. Sőt mi több, még a közönséget igyekezett lejáratni. Erre nem tudok mást mondani mint, hogy vérbunkó.

 

Remélem, hogy egyszer, ha a pici lány felnő, majd visszanézni a róla készült videót és igen büszke lesz magára. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. A pici lány, Lilla, két éves. Gondolom az ő hobbija nem az előadóművészet, mint a "h*lye p*cs*nak" de egyetlen hibát sem ejtett, korához képest vérprofin adta elő a Himnuszt.

2. Valóban, lejárt szám, de itt Lilla előadása lett volna a főszám. :D

3. Odahaza magyarul beszéltek. Nem tudom mennyivel volt nehezebb neki megtanulni, mint még a beszélni is alig tudó Lillának. Gondolom jelentős előnyben volt. :D

4. KL előadó. Nem okozna neki gondot bemagolnia a Himnuszt. Sőt mi több, még a közönséget igyekezett lejáratni. Erre nem tudok mást mondani mint, hogy vérbunkó.

 

Remélem, hogy egyszer, ha a pici lány felnő, majd visszanézni a róla készült videót és igen büszke lesz magára. :D

Nos, nekem felháborítóbb az, hogy egy talán 2 éves kislánynak ilyeneket kell megtanulnia. Nem KL a bunkó, mert felsült a Himnusszal, hanem a kislány szülei, amiért erre kényszerítenek egy ennyi idős gyereket. Én iskolás koromig azt sem tudtam, mi az, hogy Himnusz. Az óvodában sem ilyeneket tanítottak, hanem az Éliás Tóbiást és társait. Megtanítani egy ekkora gyereknek a Himnuszt kb olyan, mint egy 3-4 évesnek a RotS-ot nyomatni. Nagy teljesítmény ez a kislánytól, de szerintem mérhetetlenül alacsony, és égő a szüleitől.

Igen, Lindának meg illett volna rendesen megtanulni. Nem tette, beégett egy ország előtt. Gondolom, nem azért nem tanulta meg, mert nem vette komolyan. Valószínűleg akadtak más, akkor fontosabbnak tűnő dolgai, ami miatt nem maradt rá elég ideje. Ne feledjük, hogy ő egy sztár, azaz nem rendelkezik szabadon az idejével. Azt is kétlem, hogy az övé volt az első és/vagy utolsó hasonló szintű beégés. A többit miért nem szedjük elő, hogy lám egy kétéves is többet tud nála? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valószínűleg a kislány játéknak fogta fel. Mint ahogy játéknak fogják fel azok a kislányok is, akiket a szüleik szépségversenyekre visznek 3-4-5 évesen. (Simk, ruhapróbák, kiporciózott "egészséges" étkezések, stress, stb) És ami a lényeg, hogy a kislány jelen esetben nem tudja, mit is tanult meg. Megtanult egy dalt. Számára ez ennyi. Pont. Majd egyszer sok év múlva visszanézi a videót, és rácsodálkozik, hogy "jé, én már akkor tudtam a Himnuszt?"

A lényeg, hogy nem neki való dal. És KL égése sem egyedi. Nem értem, miért kell még most is foglalkozni vele. Vagy bármelyik sztár, bármelyik beégésével. Ők is emberek, azaz nem tökéletesek.

Egyébként meg KL egy szép nő, aki még ráadásul énekelni is tud (és ezt nem csak én mondom, hanem szakemberek is). Néha az ilyen lejárató kampányokból az irigységet vélem felfedezni. "Több, mint én, hát döngöljük a földbe a legkisebb hibáért is. Vagy csak úgy, alapból..." És itt nem csak Lindára célzok, hanem mindegyik ismert médiaszemélyiségre, akit lek**váznak, lebunkóznak, és az életében vájkálnak, cseppet sem pozitív szándékkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés ez az Észak Korea.Ilyenkor hol van a U.S Army vagy Marine?Durva lenne ha ez a primitív horda ledobná Szöulra bombát.Ebben egyfajta irigységet érzek a déli szomszéddal szemben merthogy az gazdag ország lett jóléttel, világhírű cégekkel.

ÉszaK-Korea is megcsinálhatta volan, de könnyebb sztálinista államban élni.

Azon véleményen vagyok, hogy az amcsi hadsereg 80 %-át odavezényelni, és ha még egyszer fenyegetőznek akkor Hummerekkel be, melyek elött Apache-ok és A-10-es tisztitják az utat, persze Phenjan addigra szétbombázva(csak katonai célpontok) a marine-ek meg írtják az ellent.

Nem kell itt tárgyalás.

Mégis hol lenne az U.S. Army? Tudsz te olyanról, hogy nyersanyagban gazdag lenne Észak-Korea? Vagy esetleg arról, hogy egy légicsapást Kína csak úgy megtűrne, főleg, hogy Amerikaország a lekötelezettje?

Ch....majd szépen elcsónakáznak ott a partoknál továbbra is és kivárnak. Az agyonéheztetett lakosság tuti nem fog fellépni a vezetők ellen, ergó, szépen meg kell várni míg kihalnak a Sztálin hű elvtársak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valószínűleg a kislány játéknak fogta fel. Mint ahogy játéknak fogják fel azok a kislányok is, akiket a szüleik szépségversenyekre visznek 3-4-5 évesen. (Simk, ruhapróbák, kiporciózott "egészséges" étkezések, stress, stb) És ami a lényeg, hogy a kislány jelen esetben nem tudja, mit is tanult meg. Megtanult egy dalt. Számára ez ennyi. Pont. Majd egyszer sok év múlva visszanézi a videót, és rácsodálkozik, hogy "jé, én már akkor tudtam a Himnuszt?"

A lényeg, hogy nem neki való dal. És KL égése sem egyedi. Nem értem, miért kell még most is foglalkozni vele. Vagy bármelyik sztár, bármelyik beégésével. Ők is emberek, azaz nem tökéletesek.

Egyébként meg KL egy szép nő, aki még ráadásul énekelni is tud (és ezt nem csak én mondom, hanem szakemberek is). Néha az ilyen lejárató kampányokból az irigységet vélem felfedezni. "Több, mint én, hát döngöljük a földbe a legkisebb hibáért is. Vagy csak úgy, alapból..." És itt nem csak Lindára célzok, hanem mindegyik ismert médiaszemélyiségre, akit lek**váznak, lebunkóznak, és az életében vájkálnak, cseppet sem pozitív szándékkal.

Érzésem szerint kicsit elrugaszkodtál a témától. ;)

Amúgy anno a húgom kb ennyi idősen Z'zi Labor számokat énekelt fel magnókazettára, kedvtelésből, kényszer nélkül. :D Gondolom neki se jelentett sokat a szöveg, hanem ment a dallamra. Gondolom Lillánál is valami hasonló lehetett. Szóval nem kell ezt túlspilázni, szülői szigorral, meg kényszerhelyzetekkel.

 

Ezeket az önjelölt celebluvnyákat meg nem tudom irigyelni. némi szánalmat érzek.....igen, főleg azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit olyan, de felfoghatjuk úgy is, hogy legalább ünnepélyes, amilyennek szerintem egy Himnusznak lennie kell (mivel főleg ünnepeken hangzik el, stb. ezért nem kell, hogy fesztiválhangulata legyen, mert mi azért nem olyan nép vagyunk ;) ).

Szerintem sem bunkó az, aki nem tudja a két említett vers különböző versszakait. Illik tudni, de ettől még nem kerül valaki erre a szintre. Sőt, még tudatlan sem lesz, mert idővel megkopott a tudás, és valaki nem emlékszi rá pontosan. Mert ilyen is lehet. Ha nem hallanám időnként, mint dalt, bizony én is elfelejteném (a dal forma segít felidézni), mert bizony versek úgy kiesnek a memóriámból, ahogy illik.

 

Abszolut nem értek egyet. Ez olyan mintha valaki azt mondaná, hogy azért nem tudja ki az a Szent István mert elkopott a tudása... akinek legalább az a nyolc sor megjegyzése problémát jelent, ott valami gáz van.

 

Ami meg az Erkel Ferenc-féle dallamokat illeti: egy csomó himnusz ilyen. Vannak indulószerüek meg ilyen teátrálisak, mint a miénk. Tessék meghallgatni az angol, a cseh, a svéd vagy az osztrák himnuszt. Egyáltalán nem csak a miénk ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha az ilyen lejárató kampányokból az irigységet vélem felfedezni. "Több, mint én, hát döngöljük a földbe a legkisebb hibáért is. Vagy csak úgy, alapból..." És itt nem csak Lindára célzok, hanem mindegyik ismert médiaszemélyiségre, akit lek**váznak, lebunkóznak, és az életében vájkálnak, cseppet sem pozitív szándékkal.

Nos, akiben tényleg van tehetség, az nem hagyja, hogy celebezzék. Akiben van tehetség, de a celebkedéséből él meg, az meg menjen melegebb éghajlatra. Ezeknek nem vájkálnak az életükben, ezek kinyitják az életüket, mint egy könyvet, aztán lehet szabadon olvasni. Az ilyeneket nem, hogy nem irigylem, jószerivel le se csokizom.

Király Linda besült, kamerák és a közönség előtt, aztán meg a közönségre próbálta hárítani a kamerák előtt. Hogy miért nem tudta, baromira nem fontos. Azzal meg végképp ne mentegesse senki, hogy sztár, mert ez eleve csak egy rá ragasztott barom jelző, nem egy foglalkozás, másrészt, az a dolga, hogy szövegeket tanuljon, hiszen énekes. Szóval szakmai kötelessége egy fellépésre úgy menni, hogy a szám szövegét, amit el kell énekelnie, mert azért fogja kapni a pénzt (és nem keveset), azt tudja. Jól is nézne ki a világ, ha egy ács elmenne asztalt javítani, de szétforgácsolja, majd azt mondja: bocs, elfelejtettem, hogyan kell asztalt javítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a Himnusznak legalább az első versszakát nem tudja, az szégyellheti magát! Nemzeti versünk semmibe vétele külön kategória... Én is remélem, hogy nem erre megy a fiatalság.

 

 

Ne reménykedj! Sokan sz.rnak, unalmasnak tartják, ha éneklem és nyugodtan, fegyelmezetten állok, míg szól, akkor engem meg nácinak vagy hülyének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tudom a Himnuszt elejétől a végéig, az összes versszakát, viszont a Szózat első sorát és dallamát Egressy Bénistől sosem tudtam megjegyezni. Akkor én most bunkó lennék?

 

Nem hiszem. Szerintem a Himnusz első versszakának ismerete mindenegyes magyar számára kötelező, a többi, beleértve a Szózatot vagy a Himnusz többi sorát, opcionális. Engem sosem izgatott a Szózat, valahogy a dallam annyira borzalmas számomra, hogy sosem tudtam hosszú távon megjegyezni az egészet. Versként jó, de Egressy dallama... a hideg futkos a hátamon, valahányszor hallom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Koreák: valaki ott egy kis figyelmet szeretne. Ahhoz meg az kell hogy a "többi" nagyhatalom elhiggye hogy mije van neki.

 

Kétéves gyerek: aranyos!

 

KL: néhány éve Britney Spears eljátszotta ezt a szőkeséget, "Hol a fenében van Ausztrália?" címen. Marketingfogás, kéremszépen, avagy a negatív reklám is reklám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.