Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog szülinapot, Dzséjt! :)

 

(Tetszik a Pentagonos elemzésed, és teljes mértekben egyetértek vele. :D )

 

 

Krande, én a JGL-szótárt használom. Ingyenes és az angol-magyar nagyszótár kb a nyomtatott kéziszótárnak felelhet meg.

Itt tudod letölteni: JGL-szótár

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Először is boldog szülinapot kivánok.Holnap akkor nehogy tejet igyál. :) .Na látod erre vártam.Mármint a leírásodra.Ez így teljesen korrekt.Lenne pár kérdésem még ezzel, de tulajdonképpen ha ez igaz amiket leírtál(mondjuk nem hamis a szimuláció), akkor meg vagyok győzve.Persze nem arról, hogy arab terroristák tették mert utálták Amerikát, hanem, hogy tényleg repülő csapódott a Pentagonba.A kérdéseket majd priviben felteszem, nem akarom már itt feszíteni a húrt.

 

Kicsit rosszul fogalmaztam.Helyesen úgy lett volna, hogy bizonyos kérdésekben hasonlóan gondolkodtam mint te.Ezeket meg a fórumbeli megnyilvánulásaidból szűrtem le.Valamennyire azért ismerjük itt már egymás gondolkodámódját.Persze nem teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is, boldog születésnapot Dzséjt. :)

 

Másodszor:

 

"A rakéta nem tud olyan alacsonyan, a földdel párhuzamosan repülni, ...."

 

Pedig dehogynem. Tomahawk :D

 

No meg azt a sok kicsillagozott jelzőt nehogy már a nyakamba varrd mert ilyet egyszr se ejtettem ki a számon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, MissKarrde, Donát, Gyoka, frenkie, Riddick, Oldi, köszönöm nektek is :)

 

Dzséjt, boldog születésnapot :D Aztán mulass jól, ha lesz rá alkalom :D

Fogok :D

 

Dzséjt: Először is boldog szülinapot kivánok.Holnap akkor nehogy tejet igyál. :D .

Ettől nem kell tartani :D

 

A kérdéseket majd priviben felteszem, nem akarom már itt feszíteni a húrt.

Okézsoké.

 

Helyesen úgy lett volna, hogy bizonyos kérdésekben hasonlóan gondolkodtam mint te.

Így már egyetértek veled.

 

Pedig dehogynem. Tomahawk :D

 

No meg azt a sok kicsillagozott jelzőt nehogy már a nyakamba varrd mert ilyet egyszr se ejtettem ki a számon.

Oké, ebben igazad van, a Tomahawk tényleg le tud menni olyan alacsonyra. Csak az meg nem lehetett, mivel azt egyedül a Navy használja, plusz azért az esetek többségében az is felülről csap le (alacsonyra inkább hadihajók esetében megy, amiknél ugye kulcsfontosságú, hogy az oldalát trafálja el).

Természetesen nem varrom a nyakadba, csak költői túlzással éltem. Ha a nyakadba akarok varrni valamit, akkor majd néven nevezlek, meg idézek tőled :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma részt vettünk egy nagyon érdekes kiránduláson. :D Piacon szoktuk venni a mézet, termelőtől, ráadásul elég sokat (heti egy kg elfogy), és most a termelő meghívott minket a többi törzsvevőjével együtt egy méhészet látogatásra, Dömsödre és Soltra. Megmutatták, hogy szorgoskodnak a a méhcsaládok a lépeken, hogy kell a lépből kipergetni a mézet (lehetett próbálkozni is vele), aztán hogy szűrik át felmelegítve a még benne maradt szennyeződéseket a mézből, hogy aztán egy tök jó kis gépezettel megtölthessék az üvegeket. A méhekről nagyon sok érdekeset megtudtunk, a kommunikációjukról (pl. a hogy tánccal magyarázzák el a társaiknak, merrefelé, és mennyit kell repülniük, hogy jó nektár lelőhelyet találjanak - bár ezt a Vizipók sorozatból én már ismertem, de azért jó volt hallani egy méhész szájából is, hogy igaz :D).

Remek nap volt, felért egy komplett biológia órával!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, miért írja, de egyrészt, rohadt idegesítő ez az "én vagyok az öreg, te meg a h*lye fiatal p*cs, úgyhogy a véleményed semmit nem ér az enyémmel szemben" hozzáállás (pláne, hogy nincs is olyan tetemes évszám köztünk), másrészt, húsz évesek is élhettek már meg annyit, mint egy negyven éves.

Nem idézem be az egészet, de a témához hozzátennék pár mondatot. Gondolkodtam is rajta, hogy beírjam-e, de a fene megenne, ha nem írnám le a véleményem ezzel kapcsolatban :D

Ez szerintem így nem egészen igaz, nem arról van szó, hogy a fiatalabb véleménye nem ér semmit, és most szigorúan a saját tapasztalataim és gondolataim írom le, utána lehet követ vetni rám, állok elébe, de a véleményen ez. Van egy olyan plusz az ember életében, amit kizárólag csak a kor adhat meg. Ezt az érzést nem lehet elmagyarázni, mert amíg magatok meg nem tapasztaljátok, ha már ti is mondjuk 30-on túl lesztek, addig nem könnyű megérteni, de még elmagyarázni sem. És itt most egyáltalán nem tárgyi tudásról van szó. A fiatalabbak mindig azzal jönnek az idősebbek felé (már pedig ebbe valóban belefutottam már nem egyszer), hogy a tapasztalat ad meg minden bölcsességet, stb. az embernek, ahogy te is körül írtad. Igen ám, csak hogy az én életem nem volt éppen eseménydús, bizonyos időszakokban csak úgy folydogált minden különösebb történés nélkül, egy idő után mégis úgy éreztem, hogy az élet bizonyos területeiről mást gondolok, mint előtte. És ezt a nem is tudom, milyen fajta érettséget kizárólag az képes megadni, hogy öregszünk, a tapasztalatnak nem sok köze van hozzá, az egy teljesen más tészta. Akár alá is írom, hogy neked jóval több élettapasztalatod van nálam, de a velünk megesett történéseket, vagy a világ dolgairól való gondolataimat az életkorom erősen befolyásolják, azért is gondolkodom egy csomó mindenről picit másképp, mint mondjuk egy 20 éves. És higgyétek el nekem, majd 30 után vagy akörül megértitek, miről hadováltam itt össze :D Legalább is szerintem, de kivételek lehetnek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(pl. a hogy tánccal magyarázzák el a társaiknak, merrefelé, és mennyit kell repülniük, hogy jó nektár lelőhelyet találjanak - bár ezt a Vizipók sorozatból én már ismertem, de azért jó volt hallani egy méhész szájából is, hogy igaz :D).

Én meg a Headway középhaladó könyvből, az első lecke a kommunikációról szól, benne volt ez is :D Remek kirándulás lehetett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, Pildi, köszi nektek is! :D

 

 

Karrde: Ha tíz évig nem történik veled semmi, az is tapasztalat, ami változtat. Belefásulsz vagy megelégelsz, de egy olyan tapasztalat, ami változtat. ez pedig ugyanaz, amit én mondtam. Nem csak az az élettapasztalat, ha minden nap történik valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde, én értem, mit szeretnél mondani, és csak bólogatni tudok. :D

Nem csak az a fontos, kinek mennyi élmény sűrűsödött bele az életébe, hanem az is, hogy mennyi idő távlatából tud rá visszatekinteni. Mert az évek növelik a bölcsességet (hogy ilyen nagy szót használjak erre, bár nem nagyképűségnek szánom egyáltalán), és egy idő után maguktól helyükre kerülnek a dolgok, és minnél hosszabb ez az idő, annál jobban. Átértékelődnek az eredmények és a kudarcok, még olyan is van, hogy felcserélődnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Ha tíz évig nem történik veled semmi, az is tapasztalat, ami változtat.

Majd elfilózom ezen, de mint írtam, szerintem nem igazán a tapasztalat teszi, hogy idősebben másképp gondolkodunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az a fontos, kinek mennyi élmény sűrűsödött bele az életébe, hanem az is, hogy mennyi idő távlatából tud rá visszatekinteni.

Á, ez az, ezt jól megfogalmaztad, ez nálam kimaradt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az a fontos, kinek mennyi élmény sűrűsödött bele az életébe, hanem az is, hogy mennyi idő távlatából tud rá visszatekinteni. Mert az évek növelik a bölcsességet

Az évek növelik a tapasztalatot, ami megváltoztatja az embert. Ilyen értelemben valóban az évek tesznek bölcsebbé, de egy húsz éves, aki húsz évig csak ücsörög, max arra fog rájönni visszatekintve, hogy hülyeség volt húsz évig ücsörögni, a világ többi részéről szerzett ismeretei viszont megrekedt a húsz évvel azelőtti szinten, amit ha elkezd hangoztatni, elmebetegnek fogják titulálni, nem bölcsnek. És nem is lesz bölcs. Viszont az a húsz éves, aki élt húsz évig, nem világmegváltó dolgokat, csak annyit, hogy munkát szerzett, amiben rendesen dolgozott vagy sem, barátokat talált, akiket megbecsült vagy elhagyott, családot alapított, amit szeretett vagy utált, és ezekkel az egyszeri, hétköznapi dolgokkal élt át azt a húsz évet, több dologra tekinthet vissza, szélesebb perspektívával. Az élettapasztalat formál. Egy húsz éves élhetett már annyit, mint egy negyven, és egy negyven éves is élhetett annyit, mint egy húsz éves. Persze az is áll, hogy a negyven éves kenterbe veri az ifjú suhancot. De nem mindenben, sőt, csak abban, amit ő élt meg. Mert amiről fingja sem volt húsz évvel azelőtt, arról akkor sem lesz, ha visszagondol rá, hiába öregedett (max az élet megtanította rá, hogy fogja be a száját és ne okoskodjon olyanban, amihez nem ért, de ez megint csak az, hogy valamikor érte olyan impulzus, ami rávezette. Ez lehetett egy csúnya megalázás, vagy tíz évnyi finom célozgatás, netán teljesen más). Extra bölcsességpont meg szerintem nem jár a korral (ha így lenne, akkor az évekig kómában fekvő feléledésekor minime Gandalfnak kéne lennie), ha nem élsz. Mint mindenért, ezért is neked kell gürizned. Az élet öregít, a tapasztalat nemesít, mondhatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.