Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem, központból jön. Illetve a ház tetején van valami központi modem és onnan jön hozzám be. Itt bent csak a kábel van.
Azt hallottam, hogy ha vihar van akkor nincs Digi TV... Persze ha tányéros. De mintha nálunk is bent lenne a kábel. Na ennek utána járok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hallottam, hogy ha vihar van akkor nincs Digi TV... Persze ha tányéros. De mintha nálunk is bent lenne a kábel. Na ennek utána járok.

 

 

Nem igaz. A legbrutálissabb villámlásos ,jégesős viharban is simán van minden, tányérosnál is. Kollégánál tányáros van és egyszer fél percre elment a Sport1. Ennyi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, már ne is haragudj, de ha műholdas a Digi, akkor minden vihar idején elmegy a kép. Ezt tanúsítani tudom, nálunk ugyanis ez a helyzet.

 

Ody, egyszerű a képlet. Ha Cegléden van kábel és van Digi, akkor igénybe veheted. Nálunk van ugyan Digi, de nincs kábel, így csak a műholdassal szívhatunk, és a netcsomagjukat sem vehetem igénybe, ilyen egyszerű.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, már ne is haragudj, de ha műholdas a Digi, akkor minden vihar idején elmegy a kép. Ezt tanúsítani tudom, nálunk ugyanis ez a helyzet.

Akkor ti a ritka kivételek vagytok, mert én is csak azt tudom mondani, mint Frenkie. A fél ház parabolás Digivel van felszerelve (berendelték, mert évekbe telt, mire ideért a kábel), és a legnagyobb gáz az volt, amikor letépte az antennát a szél. Ekkor elment, de azt hiszem, ez elégé érthető :o Más gond amúgy nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk is elmegy mindig a Digi (műholdas) mikor vihar van... amit Donát mond nem egyedi eset.... de már megszoktuk.

De természetesen jobban örülnénk, ha nem menne le.

 

A netemről meg talán egyszer majd írok egy kisregényt... mert az valami borzalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jöttünk meg Nolcsival a kontrolljáról. Megnézte a gégész bácsi, és kiírt minket szeptember négyre orrmandulaműtétre. Azt mondta, sajnos bár most 2-3 hete rendben van, az orrmandulája nagy, nam javasolná, hogy várjunk vele. Úgyhogy szeppt harmadikán bemegyünk, kikapják, és ha minden jól megy, másnap jövünk haza. Utána kb 2 hét lábadozás. Remélem, minden rendben lesz! :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha másnap már el lehet hozni az tök jó. Engem benntartok vagy egy hétig és nem látogathattak meg a szülők, mert kicsi voltam, és akkor jött volna a sírás ami meg felszakítja a sebeket.

Életem egyik legrosszabb élménye volt, mivel simán azt hittem, hogy a szüleim ott hagytak...csodás volt...

Aztán mikor egy hét után megjöttek tényleg volt sírás. :o (de aztán kiengeszteltek egy Gi Joeval) :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha másnap már el lehet hozni az tök jó. Engem benntartok vagy egy hétig és nem látogathattak meg a szülők, mert kicsi voltam, és akkor jött volna a sírás ami meg felszakítja a sebeket.
Szerencsére a legtöbb helyen rájöttek, hogy a szülő jelenléte jó hatással van a gyógyulásra. én bent alszom vele, és akkor nincs sírás, egyebek. Hozzáteszem, hogy könnyítem a nővér melóját, pelusozom, fürdetem, etetem a gyereket. Szerintem jó ez mindkét félnek.

sajnálom, hogy neked egy hétig szülő nélkül kellett bent lenni. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jövök rá milyen amatőr voltam én egykor, hogy nem kértem semmi ajándékot sírás ellen. Viszont az volt az alku, hogy egy nappal korábban hazaadnak :clap2: Utólag meggondolva, nem ez az egyetlen ami kimaradt a picikoromból. Na de akkor is... szerintetek ezt utólag hogyan kompenzáljam? :)

Amúgy nem tudom mennyi idős voltam akkor. Azt tudom, hogy műanyag bödönökben adták a kórházi levest, és beleért az állam a műanyagperembe. Ez aztán komoly emlék, igaz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kizárt, hogy a fiú eleve ezért randizott.

De a lány is nagyon felelőtlen és naiv volt. Én biztos nem mennék (sőt, 20 évesen sem mentem volna el) elhagyatott helyre olyannal, akit egy-két napja ismerek, és csak a netről.

Teljesen egyetértek! Mig ifjabb, de érg volt, 14-15 éves koromban achat.hun chateltem és minden második hímnemű kérdése ahányévesvagyésakarsztalálkozniésdugni volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kizárt, hogy a fiú eleve ezért randizott.

De a lány is nagyon felelőtlen és naiv volt. Én biztos nem mennék (sőt, 20 évesen sem mentem volna el) elhagyatott helyre olyannal, akit egy-két napja ismerek, és csak a netről.

 

 

Vagy Shotival. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek! Mig ifjabb, de érg volt, 14-15 éves koromban achat.hun chateltem és minden második hímnemű kérdése ahányévesvagyésakarsztalálkozniésdugni volt.
Az ilyen chateken általában az emberi társadalom hulladékainak 85% előfordul.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ígértem a süti recepteket, lőn:

Csokis-diós:

Hv: 20 dkg finomliszt, 10 dkg darát dió, 1 kiskanál sütőpor, csipetnyi só, 15 dkg puha vaj vagy sütőmargarin, 20 dkg cukor, 2 csomag vaníliás cukor, 2 db tojás, 10 dkg étcsoki. A recept barna cukrot ír, de én a hagyományos kristálycukrot raktam bele, és eredetileg csilis a recept, aki gondolja, rak bele egy kis csilipaprikát (2 kis csilipaprika mag nélkül finomra törve, őrölve) :)

A lisztet a dióval, a sütőporral és a sóval összekeverjük. A puha vajat jól kikeverjük, majd a kétféle cukrot beleszórva tovább habosítjuk. Ezután egyesével (én együtt szoktam) beledolgozzuk a tojásokat, majd hozzáadjuk a lisztes diót (a csiliport) és az apróra vágott vagy lereszelt csokit. Lágy tésztát kapunk.

Gáztepsibe sütőpapírra kb. 4*5 db diónyi halmot rakunk (nem kell vele vacakolni, kanállal könnyen lehet rakosgatni, nem kell agyon formázni). Sütés közben egy kicsit szétterülnek, így kell a hely a sütik között, mindenkinek a sütő mérete dönti el, hogy mennyi fér el egy tepsiben. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 fok, légkeveréses sütőben 165 fok) 13-15 perc alatt megsütjük. Mire kihűl, ropogós lesz, a sütőből közvetlenül kivéve még akár egy picit puha is lehet, szóval ez ne tévesszen meg senkit.

 

Kakaós:

Hv:20 dkg puha vaj vagy sütőmargarin, 20 dkg kristálycukor (vagy barna), 1 db tojás, 35 dkg finomliszt, 2 evőkanál keserű kakaópor, 2 mokkáskanál sütőpor, fél csomag vaníliás cukor.

A margarint és a cukrot kikeverjük, a tojást hozzáadjuk és simára dolgozzuk. A lisztet a kakaóval, a sütőporral meg a vaníliás cukorral összekeverjük, majd a margarinnal összegyúrjuk, ez egy keményebb tészta lesz, tényleg gyúrni kell a végén.

Hat egyenlő részre osztjuk, és egyenként jó ujjnyi vastagságú rudakat sodrunk belőlük, melyeket egymás mellét egy sütőpapírral bélelt tepsibe rakunk. Sajnos egy tepsibe nem fér bele mind a hat, így én felezni szoktam, 3-3 rúd megy egybe. Igazából a rudaknál a tepsi hossza dönt, de így is kb. ujjnyi vastagok lesznek, de erre nem igazán kell figyelni. A rudakat ellapítjuk úgy, hogy két ujjnyi tésztacsíkokat kapjunk (lapos legyen a süti). A recept szerint felvert tojással lekenjük és cukorral megszórjuk őket, de ezt ki szoktam hagyni. Aki szeretne, kísérletezhet más díszítéssel is.

Előmelegített sütőben a közepesnél erősebb lánggal (200 fok, légkeverése sütőben 175 fok) kb. 15 percig sütjük, vigyázzunk, hogy átsüljön, de ne száradjon ki (mondjuk ez nem is annyira egyszerű, de én többnyire hagyom 15 percig, és utána kiveszem, ilyenkor még kicsit puha, de aztán ha kihűl, ez is ropogósabb lesz). 2-3 percig pihentetjük a tepsiben, majd még melegen rézsútosan felvágjuk.

Ami még saját tapasztalat, hogy a tepsit a sütőben érdemesebb fentebb rakni, és nem a középső rácsra, mert így a sütik alja kevésbé sül meg, vagyis nem barnul meg annyira. Igaz, hogy ott a papír alatta, de még úgyis jól meg tudnak sülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, köszi szépen a recepteket! :rock: Ha hazajöttünk nyaralásból, ki is fogom próbálni.

 

Zééé, boldog szülinapot! :)

Szerk: most nézem, hogy nincs is kiírva - akkor Phobos honnan tudja? :D De biztos az iwiw-ről, vagy valamelyik társától.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a recepteket! Akkor már beszállok én is :rock:

 

 

Zöld kókuszgolyó

 

1 kg keksz, konyhai diódarálón ledarálva (amit daráltan lehet kapni, az túl apró szemcséjű!)

1 kocka margarin

10 ek cukor, esetleg egy része vaníliás cukorral kiváltva

(tejpor, szójatejpor, kókusztejpor - ínyencekenek, és ha senki semmire nem allergiás. Elhagyható.)

kókuszreszelék

kakaópor (főzős, nesz, esetleg a kettő keveréke)

Egy üvegke mandulaaroma

 

 

A kekszdarálékot be egy nagy edénybe, rá a margarint (és ha teszel, akkor a tejport). Fölteszel vizet főni. Eredetileg tejet ír a recept, de az kifutékony, leégékeny, és nem is lehet olyan könnyen adagolni.

Amíg a víz felforr, kanállal összekevered az eddigi hozzávalókat. A margarinkockát esetleg elkezdheted kanállal darabolni, hogy majd minél nagyobb felületen érje a forró víz

Ha a víz felforrt, öntesz a keverékre kb 2-3 decit. A lényeg, hogy forró legyen, mert ő olvasztja meg a margarint, és a hőkezelés is így történik meg. Jól összekevered. Ha a kekszpor nagyon magába szívta, akkor újragyújtod a vízforraló alatt a tüzet, és FORRÓ vízzel utántöltesz. A lényeg, hogy a margarin szépen megolvadjon. Kanállal kevergeted.

Cukor, porcukor bele. Ha nagyon porzik, akkor még teszel hozzá vizet, ha gyanúsan vizes, akkor darával vagy teljes kiőrlésű liszttel lehet korrigálni (a teljes kiőrléses sokkal több vizet vesz föl mint a normál).

Utoljára jön hozzá a mandulaaroma. Az üvegkét a forró víz maradékával kilögybölöd, hogy egy cseppje se vesszen kárba.

Jól összegyúrod a masszát. Eleinte csak kanállal kevergesd, mert meleg!

A maradék vizet teaként leforrázod és megiszod.

Egy edénybe (praktikusan kompótostálba) teszel kókuszreszeléket, egy másikba pedig csapvizet. Tálcára tiszta szalvéta lesz a golyók landolópályája.

A vizes edényben megvizezed a kezedet, vizes kézzel gombócosítasz, bele a kókuszba. Kanállal (másikkal, az előzőről szedd le a massza maradékát és dobd a mosogatnivalók közé) óvatosan kutyulgatod a kókuszt a golyókra. Óvatosan!!!! Ha kész, száraz kézzel kiteszed a szalvétára és újravizezed a kezed az edénynél. NE FOLYÓVIZET HASZNÁLJ, mert az egész konyha vizes lesz, a csaptelep meg merő zsír a kezedtől. Kéztörlésre olyan konyharuhát használj, ami tiszta és nem kár ha nagyon koszos lesz.

Ha ráuntál a kókuszra, a maradék massza egy részét rakd át a kókuszozós edénybe, és gyúrd bele a kókuszt. Ezt a merőben kókuszos masszát is lehet gombócosítani és bedobni a többi közé, kevésbé elegáns, viszont finom.

Kakaós golyók: ami a porokat illeti, a főzős kakaópor zsírosabb tapintású, nehezebb vele bánni. A nesz állítólag kevésbé finom, meg porzik, szóval a kettő keverékét ajánlom leginkább. Ugyanúgy vizes kézzel gombócosítasz, kanállal (lehet ugyanaz ami a kókuszozós kanál volt) kavargatod, kiszeded szalvétára. Ha fogy a massza, a maradékot berakod a kakaózós tálba, összegyúrod vele. A masszát lehet gombócosítani, az eredmény kevésbé semmitmondó, mint a kókuszos esetében. Szép zöldesbarna színe lesz.

Elegánsabb megoldás: a végén a kókuszos és a kakaós masszából is véve változó arányban, vegyes gombócot is lehet gyúrni. Fontos hogy ne gyurmázd agyon a kettőt, hogy megmaradjon a zöld és a barna egymástól elkülönülten.

 

Mosogatólista:

a darálógép darálója

egy nagy bödön, amiben a massza összeállt

két kanál

két kisebb bödön (ha a kókuszos masszát kigolyósítottad a kakaós fázis előtt, akkor lehet ugyanebbe a kakaóport, és akkor csak egy kis bödön)

miután a golyók megszáradtak, a tálcákat is el kell mosni alaposan, mert a szalvéta alatt is zsírosak lesznek a margarintól

A konyharuhát mosd ki.

 

 

Két emberre szabott verzió:

Az egyik (vizes kezű) golyósít, a másik (száraz kezű) a kanállal kókuszozza/kakaózza a golyókat, és szedi át a tálcára. Harmadannyi idő, kevesebb locspocs, és a konyharuha is megússza.

 

Családi verzió:

Ki-ki kap egy edénykét, kókusszal, kakaóporral, darált dióval, egyéb golyóravaló anyaggal. Szobrásztehetségek előnyben. Kóstolgatni lehet, egymásét is, de utána mossatok kezet :) Utána teljes nagytakarítás.

 

Kétaromás verzió:

A masszát a forró vizes fázisnál kettéválasztod, az egyikbe mandulaaromát teszel (zöld), a másikba valami pirosasat vagy barnát (rum aroma, bonbonmeggy, ami van). Inkább a kakaóporos edénybe javaslom, mint a kókuszba, de persze szabadon kombinálható. A végén a golyókat lehet különrakni, lehet kétszínű golyókat csinálni, satöbbi, satöbbi. Lehet kapni színtelen aromákat is, ezek kókusszal nem mutatnak jól, háromszínű golyóhoz viszont ki lehet próbálni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszik, hogy ezt a receptet egy nő találta ki. :P Még hogy forróvizet kell használni, mert nem olvad el máskülönben a kockavaj! Tessék megtanulni gyúrni :P:) Szépen el lehet azt egyengetni a darált kekszben. :rock: Rá pedig a hideg tej, hogy könnyebb legyen formázni. Semmi tejport meg ilyen vacak :P

De a kimondott Zöld kókuszgolyókra van egy még jobb recept. Csináld meg simán, majd hagyd szobahőmérsékleten egy hónapig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszik, hogy ezt a receptet egy nő találta ki. :P Még hogy forróvizet kell használni, mert nem olvad el máskülönben a kockavaj! Tessék megtanulni gyúrni :P:) Szépen el lehet azt egyengetni a darált kekszben. :rock: Rá pedig a hideg tej, hogy könnyebb legyen formázni. Semmi tejport meg ilyen vacak :P

De a kimondott Zöld kókuszgolyókra van egy még jobb recept. Csináld meg simán, majd hagyd szobahőmérsékleten egy hónapig :D

 

 

 

Vagy hagyd a francba ,vegyél egy sört aztán idd meg. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.