Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Értem, majd akkor egyszer utánnanézek ott is, hátha van valami :D 19. századot akartam írni, csak elnyomtam :oops: Amúgy akkor lehet jobb volt, de hát ha a többség amerikai földre távozott, akkor az ősöm miért ide jött? :D Szerintem leghülyébbet kidobták a hintóból Hortobágy legközepén, mást nem tudok elképzelni.

Szerintem az volt a ritkább család, ahol senki nem ment ki Amerikába. A XIX. században egyes feljegyzések szerint két millió magyar vándorolt az Egyesült Államokba (bár többnyire hamar beolvadtak a többségi társadalomba, Ohio államban például a mai napig közel 200 ezer magyar származásút tartanak nyilván). Állitolag akkoriban volt olyan iskola ahol az volt a házi-feladat, hogy győzd meg az egyik barátodat, hogy NE költözzenek a családjával Amerikába. És persze ez nem magyar-specifikus jelenség volt, hanem Európaszerte, de főleg Kelet-Európaszerte ez ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzá kell tenni, hogy a Monarchia többi nemzetiségéhez képest kevés magyar ment ki az USA-ba. Ennek is volt köszönhető, hogy a XX. század elejére javultak a nemzetiségi arányok és a magyarság aránya 50 % fölé emelkedett az összlakossághoz viszonyítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzá kell tenni, hogy a Monarchia többi nemzetiségéhez képest kevés magyar ment ki az USA-ba. Ennek is volt köszönhető, hogy a XX. század elejére javultak a nemzetiségi arányok és a magyarság aránya 50 % fölé emelkedett az összlakossághoz viszonyítva.

Igen, ahogy mindig, akkor is azok mentek főleg akik kilátástalanabbnak látták az itteni helyzetüket. Egyébként meg mire leltem a Wikipédián! Az Ohio állambeli Toledo városában, a Magyar street-en álló Szent István katolikus templom tornyai. Lol!

450px-Sign_of_Magyar_street_and_St_Stephen_Hungarian_Church_01.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ahogy mindig, akkor is azok mentek főleg akik kilátástalanabbnak látták az itteni helyzetüket. Egyébként meg mire leltem a Wikipédián! Az Ohio állambeli Toledo városában, a Magyar street-en álló Szent István katolikus templom tornyai. Lol!

 

Na ez nem semmi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, Missouriben és Georgiában található egy-egy Budapest nevű település is. Iowa legnagyobb megyéje a Kossuth megye nevet viseli.

 

New Yorkban is van egy Szent István nevét viselő római katolikus templom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg csak neked ment el a humorérzéked, régen rugalmasabb és viccesebb is voltál. Biztos nem tett jót a "felnőttek" társasága.

Én abban semmi humorost nem találok, hogy egyes fórumozókat burkoltan ilyetén minősíted. De biztos bennem van a hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abban semmi humorost nem találok, hogy egyes fórumozókat burkoltan ilyetén minősíted. De biztos bennem van a hiba.

 

 

Ilyenkor tűnik el az úriember. majd 3 nap múlva előkerül mikor az általa generált feszültség alábbhagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, egyikünk sincs nagyon - nagyon oda az amerikai ünnepekért, de....

Részemről, azt hiszem, hálát lehet adni hogy a Disney továbbviszi, amit Lucas megalapozott. :):rock:

És lesz Celebration Europe II. Meg Ep2 és 3 3D. :yes:

 

Egyéb hálásságaim: átúsztam a Balatont, megvan másfél nehéz közigazgatási vizsgám, nagyim átkerült Komlóról a Malomvölgyi szoc otthonba, megszületett a másodunokatesóm kislánya. Jó ez! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú, ha valaki azt az olasz ízléstelen k*csögöt komolyan vette. :) Tényleg csak viccnek szántam, szerintem rajta és a klipben szereplő pár barátján kívül másnak nem tetszett az a ... szóval az! Persze komolyan is lehet venni a dolgot, meg minden sz*rt belebeszélni egy egyértelműen lényegtelen dologba, de úgy tudom ez trollkodásnak számít!

 

Ma a buszmegállóban két részeg höbörgött, volt náluk 3 db 2 literes Koccintós üveg. 3-4 percenként ittak belőle, aztán mindenkinek beszóltak, meg ordibáltak. Ki is jöttek a zsaruk, az egyiknek "véletlenül" beleverték a fejét az autó tetejébe, mert nem akart beszállni a hátsó ülésre. Mostanában, hogy itt a hideg, egyre többen isznak, szinte nem telt el úgy nap, az elmúlt két hétben, hogy amikor délutános voltam és este jöttem haza, a megállóban ne lettek volna ittas emberek. Szóval az állami támogatás, meg a sok reklám megtette a hatását!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma 50%os játékár visszatérítés hirdettünk ami azért durvára sikerült. A parkolóban nem volt hely és minden dolgozónak kasszázni kellett, kivéve nekem, mivel a főpénztáros azt hitte, hogy szabadnapos vagyok és holnap jövök majd, így rám nem osztott ki kasszát. A kassza előtti emberek néha már kiértek a sorból, magyarul van pl. az a sor, ahol az ásványvizek vannak csak, az full tele volt vevővel. Az elején örültem neki, aztán rájöttem, hogy minden gyökér vásárló engem talál meg, ilyen kérdésekkel, hogy hol a tej, meg a kutyakaja...

Aztán, elfogyott az árú is, nekem kellett egyedül beépítenem az új termékeket és leárazni, de minden 2. ember odajött, hogy mi van a 150Ft-os almával...elég nehéz így dolgozni. Aztán ki is akadtam, mert volt a szigeten hálós, 1 kg-os mandarin, a büdös parasztok meg felbontották, kivettek 1-2 szemet és otthagyták a többit. Így nem lehet már eladni és a lédiggel sem keverhetem, mert más a színe, az érettsége, származása. Szóval, az ilyen vevőnek a k*rva anyját, kb. 4 kiló jófajta mandarin ment a selejtbe.

Holnap szabadnapos leszek, aztán 6 napot megyek egymás után, egy délután és 5 délelőtt. :cry:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején örültem neki, aztán rájöttem, hogy minden gyökér vásárló engem talál meg, ilyen kérdésekkel, hogy hol a tej, meg a kutyakaja...

 

 

Mivel a Tescoban senkit nem találni. Állandóan át van rendezve ahol tegnap a sör volt ott most a tv-k vannak. És amikor nem találod akkor senki nincs ott. Hát nem úgy kéne hogy minden sorhoz legyen ott egy ember aki feltölti a polcot, és segít a vevőknek? Látod ez van itthon. Nyugaton meg az hogy nem is tudják hogy segítsenek az embereknek mert akkor máskor is bemegy. Ezért tartunk itt és itt is fogunk. Az igénytelenségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Flóri most figyelj mert ilyet nem tapasztaltál még. Bírálom most az USA-t. Komolyan döbbenetese ez a vérprimitív hozzáállás amit az USA lakossága megenged magának a fekete pénteken.

 

http://www.origo.hu/nagyvilag/20121123-fegyverrel-es-okollel-estek-egymasnak-az-amerikai-vasarlok.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fősoron max lehet TV helyett sör, vagy fordítva, de a sorában 0%, mivel minden Tescoban a sorok fixáltak, tehát ahol száraz árú van, oda csak száraz árú mehet, még nagy átépítés után is. Magyarul alkohol helyére elektromos készülék soha az életben nem kerül a során belül, mivel azok a polcok és a beszerelés felépítése (áram ellátás, tisztítási környezet) nem felelnek meg neki, így ez ebben a formában biztosan kamu volt. A fősort, magyarul amikor bemész és van egy széles sor, elárulom minden csütörtök délután nekilátnak a planogram árúfeltöltők, akik a legdurvábbak, este 6körül munkába állnak és másnap 8-9ig folyamatosan, kemény fizikai munkával átépítik az egész sort. A Tescoban minden csütörtökön van áruváltás, pénteken teljesen máshogy néz ki az eladótér, de a fősor kivételével, minden más sorba csak azt lehet tölteni fajtája szerint, ami ott volt eddig is.

A másik pedig a marketing, ésszerű, hogy ha van egy áruházad, akkor időnként átrendezed, van amikor alaposan. Miért? Hogy aki megszokta, hogy itt, meg ott a tej, az szépen fogja és most nekiáll keresni. Közben meglátja ezt és meglátja azt, aztán meg is veszi. Az, meg, hogy nyugaton mi van, senkit sem érdekel, ott a Tescoban nem amerikaiak dolgoznak, hanem bevándorlók, ilyen munkákat egy jenki nem szívesen vállal. Mexikóiból meg minden sorra jut vagy 30, jó, hogy más az áruház felépítése, gondolom a fizetésükön is meglátszik ez. Amúgy felfelé kell nézni, minden sor elején ki van írva, hogy éppen abban a sorban mit találsz és ésszerű, hogy pl. az élesztőt vagy a hűtőknél keresed, vagy a por alakú formáját a sütési hozzávalók sorában. Én sem tudom, hogy pl. a csalántea pontosan hol van, de fent kikeresem a teák sorát és ott már csak rátalálok és megmutatom.

A héten is 5 napot megyek, két nap szünetem volt, már fogytam 5 kilót és ma futottam a buszra, kb. 200 métert, mikor leültem, nem kapkodtam a levegőt, szóval jön vissza a régi, sportos formám, tegnap már felvettem a szúkebb farmerem is, amiben régen mindig csajozni jártam! :) Ez eddig 2-3 centi többlet miatt nem volt begombolható.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fősoron max lehet TV helyett sör, vagy fordítva, de a sorában 0%, mivel minden Tescoban a sorok fixáltak, tehát ahol száraz árú van, oda csak száraz árú mehet, még nagy átépítés után is. Magyarul alkohol helyére elektromos készülék soha az életben nem kerül a során belül, mivel azok a polcok és a beszerelés felépítése (áram ellátás, tisztítási környezet) nem felelnek meg neki, így ez ebben a formában biztosan kamu volt. A fősort, magyarul amikor bemész és van egy széles sor, elárulom minden csütörtök délután nekilátnak a planogram árúfeltöltők, akik a legdurvábbak, este 6körül munkába állnak és másnap 8-9ig folyamatosan, kemény fizikai munkával átépítik az egész sort. A Tescoban minden csütörtökön van áruváltás, pénteken teljesen máshogy néz ki az eladótér, de a fősor kivételével, minden más sorba csak azt lehet tölteni fajtája szerint, ami ott volt eddig is.

A másik pedig a marketing, ésszerű, hogy ha van egy áruházad, akkor időnként átrendezed, van amikor alaposan. Miért? Hogy aki megszokta, hogy itt, meg ott a tej, az szépen fogja és most nekiáll keresni. Közben meglátja ezt és meglátja azt, aztán meg is veszi. Az, meg, hogy nyugaton mi van, senkit sem érdekel, ott a Tescoban nem amerikaiak dolgoznak, hanem bevándorlók, ilyen munkákat egy jenki nem szívesen vállal. Mexikóiból meg minden sorra jut vagy 30, jó, hogy más az áruház felépítése, gondolom a fizetésükön is meglátszik ez. Amúgy felfelé kell nézni, minden sor elején ki van írva, hogy éppen abban a sorban mit találsz és ésszerű, hogy pl. az élesztőt vagy a hűtőknél keresed, vagy a por alakú formáját a sütési hozzávalók sorában. Én sem tudom, hogy pl. a csalántea pontosan hol van, de fent kikeresem a teák sorát és ott már csak rátalálok és megmutatom.

A héten is 5 napot megyek, két nap szünetem volt, már fogytam 5 kilót és ma futottam a buszra, kb. 200 métert, mikor leültem, nem kapkodtam a levegőt, szóval jön vissza a régi, sportos formám, tegnap már felvettem a szúkebb farmerem is, amiben régen mindig csajozni jártam! :) Ez eddig 2-3 centi többlet miatt nem volt begombolható.

 

 

De ha ez észszerű akkor miért nyavajogsz ha valaki kérdez valamit? Természetesen nem magamra gondoltam mert én mindig akár átrendezés után is megtalálok mindent, mert én vagyok a MESTER, azaz van agyam amit használok. Például azt amit írtál hogy felnézek és hoppá ott van a sör.

És baszki ne vedd már szó szerint amit írok. A tv csak példa volt nyilván nem ezt a kettőt cserélik fel másnapra. Mondom én az ÉLET MESTERE vagyok úgyhogy tudom mi a dörgés Tesco és Auchan fronton. Frenkie bácsit nem tudják átb*szni mert figyelek.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ő elég kemény drogos volt, elég sok LSD-t benyalt, kórházban is volt miatta. Ahhoz képest szép kort megélt, mint színész kifejezetten jól játszott.

Az Élet Mesterének üzenem, ha ekkora arc, akkor ne mindig hajnali 1-2 óra körül érjen haza a buliból, ha mégis, akkor ne egyedül (nem arra gondolok, hogy hazahozzák és lefektetik), mert ez így eléggé savanyú. Ha meg mégis korán hazaér és ittas is, meg egyedül van, akkor inkább nézze az ismeretterjesztő csatornákat, vagy valami felnőtt adót.

Amúgy azért nyavajogtam, mert megmondták, hogy mit csináljak és nem volt kevés a kitölteni való, na minden 2. percben ezt abba kellett hagynom és elmászkálni, megmutogatni mi merre van. Addig a kedves vásárló nem pakolja fel helyettem a 10 kilós krumplit.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most olvastam. R.I.P.

 

Flóri: Nem buliban voltam tegnap este. Kb fél tízre se értem haza és ittam 4 sört amiből 3-at a kollégánál ittam meg ahol a Win8-at telepítettem. Kicsit lazább voltam nem mondom ,de részeg nem. Különben szerintem nem idióta az aki megkérdi egy Tescoban hogy hol a tej.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.