Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ezt érdemes elolvasni:

 

Valamit tuti elszámoltak, mert 400 milliárdos lenne kb. a beszedett bevétel, ők meg 20 milliárddal számolnak. Azaz a korábbi 150 forint helyett csak a huszada, 7,5 forint lenne gigabyte-onként a dolog.

 

http://nol.hu/gazdasag/netado-150-forint-megkezdett-gigabajtonkent-1493855

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindegy, de a torrenteknek akkor is lőttek. Ott épp az a lényeg, hogy egyfolytában tölts fel. Ha pénzt kell fizetni ki fog feltölteni bármit is?

 

Ezt a szolgáltatók fogják fizetni nem mi... mondjuk ettől még lehet ránk hatással.

Te melyik bolygón élsz?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt érdemes elolvasni:

 

Valamit tuti elszámoltak, mert 400 milliárdos lenne kb. a beszedett bevétel, ők meg 20 milliárddal számolnak. Azaz a korábbi 150 forint helyett csak a huszada, 7,5 forint lenne gigabyte-onként a dolog.

 

http://nol.hu/gazdasag/netado-150-forint-megkezdett-gigabajtonkent-1493855

A dilettantizmus magasiskolája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen elképesztő ez az internetadó... Csak ezekből az elképesztő ötletekből nálunk, "hála" a parlamenti abszolút többségnek semmi perc alatt törvény lesz... :(

De én még reménykedem, hogy a lenti cikknek igaza van, és ha lesz is, de sokkal kisebb összegű, és most valaki megint hülyeséget kommunikált.

 

Ezt érdemes elolvasni:

 

Valamit tuti elszámoltak, mert 400 milliárdos lenne kb. a beszedett bevétel, ők meg 20 milliárddal számolnak. Azaz a korábbi 150 forint helyett csak a huszada, 7,5 forint lenne gigabyte-onként a dolog.

 

http://nol.hu/gazdasag/netado-150-forint-megkezdett-gigabajtonkent-1493855

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Es mivel a szolgaltatok nem tudnak penzt izzadni vagy penzfat ultetni ezert jonnek a forgalom alapu vagy a meregdraga netszamlak. Pont mint a bankadonal: az ado a penzintezeteket sujtja de cserebe a vallalkozasok szinte alig jutnak penzhez a beruhazasok pedig brutalis mod visszaestek.

 

Asszem hanygolnok kene a hirolvasast amig kint vagyok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben elolvastam a híreket erről. Ennek annyira borzalmas és iszonyatos következményei lesznek a mindennapjainkra mint ha Mohács érné az országot. Csak gondoljuk el miket csinálunk a neten. megvásárolsz játékot a Steamen ami kb 40-50 GB. Játszol vele multiban, a Windows és a programok frissitése, zene streaming, youitube-on videók nézése szinte csak full hd-ban ami nagyon nagy adatmennyiséget generál. Rengeteg ember, szinte mindenki Skype-on kommunikál külföldön élő rokonaival. Felhőszolgálatást nyújtó cégeknél tartjuk a képeinket a videóinkat.. Ezen szolgáltatás mindig szinkronizál, de ha már csak 1 képet megmutatsz valakinek már az adatforgalmat generál és ugye több ezer képről van szó.

Az okostv-k is netforgalmat generálnak. Az Xbox-live is. Az embereknek az életük része a net, főleg a fiataloknak, okostelefonon beszélnek egymással, onnan néznek szállást busz vagy vonatindulást megnézik mi hol olcsóbb.

Tovább nem sorolom. A torrent persze nincs is benne, pedig benne lehetne mert rengeteg legális dolog van fent rajta. Pl régi filmek. Vagy olyan sorozatokat amiket itthon nem adnak. A Walking Dead 2010-ben indult Amerikában. Itthon azt hiszem idén. Ennek a következménye még az is lesz hogy nem fogjuk indulástól látni a sorozatokat csak akkor ha a magyar tv adja. Nézhetjük megint időre, reklámmal tarkítva. Ez szó szerint a kőkorszakba visszalépést foja jelenteni.

Egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy egy jól működő dolgot ami jó az embereknek miért kell teljesen tönkretenni ebben az országban? Én éltem a Kádár-rendszerben is. Soha nem szóltak bele ennyire az életünkbe.

Ugyanakkor mióta 2010-ben Orbánék hatalomra kerültek olyan mélységben van beleszólva a magánéletünkbe hogy elképesztő. Soha nem ártottam ennek az orszánank se nekik és amióta ők vannak csak szopok és szopok. Én már csak azt kivánom hogy hagyjanak már élni. Ne vegyenek el olyat ami jó.

Ez olyan gyökeresen meg fogja változtatni a mindennapjaimat mintha szétlőtték volna a lakásomat.

Nincs az embereknek elég bajuk megélhetési gondjaik? Még ez is? Olyan szinten el vagyok keseredve, annyira gyülölöm már a semmihez sem értő Orbán-kormányt hogy azt nem tudom elmondani. Mert akinek ez a törvényjavaslat az eszébe jutott annak fogalma sincs a mai valóságról, a net adatforgalmáról a mindennapokról. "Köszönöm" szépen azoknak akik a nyakamba szavazták ezt a haza-és nemzetáruló kormányt. Mert azok. Mert most tértünk le végleg arról az útról ami Európába visz minket.

És sírni tudnék mikor olvasom hogy Nyugat-Európában fejlesztenek ,Dél-Koreában 30 Gbit-es hálózat van, a net baromi olcsó és gyors és as kormány mindent megtesz hogy vidékre is szélessávot vigyenek. Ők fejlődni fognak mi meg nem.

Amelyik fiatal meg itthon maradt az most fog elhúzni.

Sikerült totális, sivár, kilátástalan, reménytelken jövőképet festeni a fiatalok elé.

 

http://index.hu/gazdasag/2014/10/21/elkepesztoen_durva_lesz_az_internetado/

 

Itt azt írja, hogy a szolgáltatónak kell fizetnie

 

A tranzakciós adót a bankadót a telekommunikációs adóra is azt mondták. Természetesen te fizeted azokat is ,mert áthárították rád az érintett cégek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: ez számos céges csődöt eredményezne (bár ráháríthatják csak a lakosságra, az viszont nagyon necces üzenet lenne a "család barát" kormánytól) olyan adóbevétel elesést eredményezne, amit nem tudnak szerintem pótolni. Azt is írja a lenti cikk, hogy talán csak gumicsontnak lett bedobva az USA ügy miatt. Ez túl durva ahhoz, hogy így bevezessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: ez számos céges csődöt eredményezne (bár ráháríthatják csak a lakosságra, az viszont nagyon necces üzenet lenne a "család barát" kormánytól) olyan adóbevétel elesést eredményezne, amit nem tudnak szerintem pótolni. Azt is írja a lenti cikk, hogy talán csak gumicsontnak lett bedobva az USA ügy miatt. Ez túl durva ahhoz, hogy így bevezessék.

 

 

A szolgáltatók az összes adót ránkhárították eddig is. Tisztán látszik a számláimon mennyivel emelkedtek 2010 óta a szolgáltatások. Felemelték az egyenleglekérdezést pl 30 ft-al. meg ingyenes kétszeres pénzfelvétel. Ja persze, mást meg megemeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://index.hu/gazdasag/2014/10/21/elkepesztoen_durva_lesz_az_internetado/

 

Itt azt írja, hogy a szolgáltatónak kell fizetnie

Úgy is rád fogják terhelni mint a bankadót meg a többit! Szerinted minden így marad mint most ha lesz adó? Ne legyél ennyire naiv. :)

 

Es mivel a szolgaltatok nem tudnak penzt izzadni vagy penzfat ultetni ezert jonnek a forgalom alapu vagy a meregdraga netszamlak. Pont mint a bankadonal: az ado a penzintezeteket sujtja de cserebe a vallalkozasok szinte alig jutnak penzhez a beruhazasok pedig brutalis mod visszaestek.

 

Asszem hanygolnok kene a hirolvasast amig kint vagyok...

Ne stresszeld magad Bomarr. :) Az nCore -on már ott van a filmek mellett az adó mértéke is forintban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szolgáltatók az összes adót ránkhárították eddig is. Tisztán látszik a számláimon mennyivel emelkedtek 2010 óta a szolgáltatások. Felemelték az egyenleglekérdezést pl 30 ft-al. meg ingyenes kétszeres pénzfelvétel. Ja persze, mást meg megemeltek.

Ezt nem is vitatom, de 150 ft rávetítve a valódi netes forgalomra tönkre vágná a gazdaságot, és nem is ennyi adóbevétellel számolnak, mint ami ebből bejönne, hanem sokkal kevesebbel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem is vitatom, de 150 ft rávetítve a valódi netes forgalomra tönkre vágná a gazdaságot, és nem is ennyi adóbevétellel számolnak, mint ami ebből bejönne, hanem sokkal kevesebbel.

 

 

Én ezt értem, már a bank meg a többi adónál is pontosan értettem amit Bomarr az elöbb felvázolt. Sok pénzt fizetettek a bankokkal a távközlési cégekkel, melyek a nagy részét áthárították az emberekre, plussz nem támogatták a beruházásokat és nem fejlesztettek. Amióta ezek vannak kormányon átgondolatlan a valósághoz sem közelítő döntések születnek. Adóztassuk meg a bankokat. Na de a következmények? Ja hát az senkit nem érdekel. Közben meg a Rákosi-érában megszokott propaganda hogy nem az emberekkel fizetették meg a költségeket hanem a multikkal meg a bankokkal. Most jönnek az internetszolgálatók.

Csakhogy nemhogy 150 ft, hanem 2 fillér is sok GB-ént. Csak pár TB-ot forgalmazok havonta. Gondolod el én a Diginél vagyok nemrég emelték duplára sebességet brutális gyors, 1080p-s filmeket töltök melyek 15-20 Gb méretüek. Számoljunk 2 TB-al havonta. Az 2048 GB. Legyen a 150 ft(most az hagyjuk hogy valami nem stimmel, erről ment be törvényjavaslat). Ez egész pontosan 307200 ft. És nehogy azt higgyjük hogy a full hd-s tv-k , a több terrás külső winchesterek, és a brutálisan gyors net korában ez valami szélsőséges szám(mármint a havi 2 TB), hanem 2014-ben ez bizony teljesen normális. Kiszámoltam 5 ft-al GB-onként ezt a forgalmat. Hát ez bizony 10240 ft. Én meg fizetek tv-vel együtt 6800 ft-ot a Diginek. Még 5 ft-nál is megdrágulna a netem(mert átháritják ahhoz nem fér kétség). Namost ez csak az én adatforgalmam. Hányan is neteznek Magyarországon? Semmilyen adót nem tudna fizetni egyik szolgáltató mert az megy is a csődbe. Ha megúszná mégis valahogy akkor olyan elviselhetetlenül megdrágul a netszolgáltatás hogy csak a jómódúak jutnak majd hozzá. És most eljutottunk a kulcsszóig. Mert folyamatosan jár az agyam vajon mi lehet a VALÓDI ok? Melyik társadalmi réteget is támogatja az Orbán-kormány? Hát persze hogy a jómódú gazdag embereket.

De már az is eszembe jutott hogy a Digit akarják tönkretenni(ez az adó őket gyakorlatilag a csődbe vinné) mert román.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként itt már bejön a képbe orbánc mentális állapota is. Tuti beteg és valami pszichiátriai baja van. Skizofréniáról hallani. Nyilván nem végső fázis de akkor is! Hogy lehet ilyen mentálisan beteg embernek engedni, hogy szétb*sszon egy egész országot? Kik támogatják a háttérből? Nem tán akiket kitiltottak amcsiból?

 

Tudom, hogy a fórumon nem politizálunk de akkor amikor a net, sőt a fórum léte veszélybe van, ezt nem kerülhetjük meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orbán bünteti a népet, amiért 2002-ben és 2006-ban választást bukott. Egyébként mindig is megvolt benne ez a diktatórikus hajlam, csak 1998-ban még nem volt hozzá 2/3-a. Emlékszem még én a három hetenként megtartott plenáris ülésekre és a többire.

 

Tudomásul kell venni sajnos, hogy egy maroknyi csoport túszul ejtette az országot. Ráadásul még normális alternatíva sincs, mert az ellenzék saját magát nyírja ki, és ők is borzalmasan kormányoztak 1990 óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sajnos Orbán nagyon is tehetséges, mint politikus. Az már más kérdés, hogy mindezt mire használja fel. Szépen felszámolta a párton belüli ellenállását, a párton kívülit meg megteszi neki a baloldal maga... na jó, néha persze ő is besegít. Vargában egyébként volt egy minimális bizodalmam, mert sokkal értelmesebb, mint Matolcsy, de ha ehhez a nevét, arcát adja, amit ma bejelentettek, az hatalmas baj... ez a döntés önmagában 10 évvel veti vissza az országot, és a gazdaságot. Persze vannak itt olyanok, akik biztosan ezt is meg tudnák magyarázni, nem mondok neveket, de úgy is tudjuk, kire gondolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ezt az internet adót melyik észlény találta ki megint..... Nem is értem ezt hogy gondolhatják egyáltalán komolyan. Csak most olvasgatva a hozzászólásokat szembesülök azzal, hogy ennek durvább következményei lehetnek mit gondoltam. Undorító az egész politika. Soha nem volt itt jó kormány és nem is lesz, volt, hogy nagyon alaposan foglalkoztam a témával, de sosem akadtam olyan rendeletre ami az emberek javait szolgálta volna (leszámítva a milliárdosokat akik azért sírnak mert csak 2 porsche áll a garázsukban). Viszont még így sem tudom ép ésszel felfogni, hogy miért akarhatnak egy ilyen eleve bukott dolgot bevezetni? Vannak persze érvek, de egyik sem állja meg a helyét logikusan hosszú távon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sajnos Orbán nagyon is tehetséges, mint politikus. Az már más kérdés, hogy mindezt mire használja fel. Szépen felszámolta a párton belüli ellenállását, a párton kívülit meg megteszi neki a baloldal maga... na jó, néha persze ő is besegít. Vargában egyébként volt egy minimális bizodalmam, mert sokkal értelmesebb, mint Matolcsy, de ha ehhez a nevét, arcát adja, amit ma bejelentettek, az hatalmas baj... ez a döntés önmagában 10 évvel veti vissza az országot, és a gazdaságot. Persze vannak itt olyanok, akik biztosan ezt is meg tudnák magyarázni, nem mondok neveket, de úgy is tudjuk, kire gondolok.

 

 

Bárcsak 10 évvel. Ez sajnos a kőkorszakba visz minket vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerika egyebkent szuper :D

Örülök, hogy jól érzed magad odaát :) Ne olvass magyar híreket, lazulj egy kicsit és aztán mesélj, hogy milyen volt :)

 

Ez a fórumra is hatással lesz, ugyanis több mint valószínű megszűnik. Ha nem lesz szolgáltató akkor hova tegyük fel? Vagy ha lesz mennyiért lesz? 10x -es árakon már nem lehet bevállalni a finanszírozást! Volt már rá példa, hogy egyik napról a másikra megszűntek szolgáltatók, se szó se beszéd.

Várjuk meg a végleges törvényt, de addig is lehetne agyalni ezen a problémán.

 

Boldog születésnapot, Werebazs :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.