Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Donát, gratula :clap:

 

Hiába öregszem. :D Meszesednek az izületek.

Egyik kolléganőmnek már 30 éves korában ízületi problémái voltak, szóval ez sok mindentől függ az "öregségen" (sicc!! by Dzséjt) kívül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Készülsz már a vagyonőri vizsgára? :lol: Stílusosan csak annyit mondok: a k*rva anyjukat! :cool:

Ne is mond. Aki ezt kitalálta, annak is feldugnék egy esernyőt a valagába, hogy aztán nyitva húzzam ki. Egy vagyon, mire az ember kiváltja az igazolványt, hogy aztán éhbérért, sok esetben embertelen körülmények között dolgozzon, és még perkáljak a továbbképzésért? Ráadásul annyit kérnek, amennyi sok vagyonőr havi fizetése! És még ötévenként további továbbképzést? Hát meg a...

Igen, itt vidéken iszonyú sz*r a vagyonőrök helyzete, az én órabérem azért a munkáért, amit csinálok, császári fizetés. Van, aki száz-százötven, akár kétszáz forinttal is kevesebbet kap, de sokkal rosszabb körülmények között sokkal többet kell csinálnia, sokkal több elvárással. Hát nem is véletlen ragaszkodom ehhez a helyhez... Kár, hogy március végén lehet, hogy megyünk a levesbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is a fejetlenség meg a hülyeség megy. Egyszerű pénzlehúzás van megint. Ez az egész csak arról szól. Egyébként simán lehetne csak a "veszélyeztetett szakokat" tanítgatni (ha már a west balkánra hivatkoznak). Inkább azzal kellene foglalkozniuk, hogy a szakma megtisztuljon és javuljon a helyzet, és nem azok kellene folyton agyalniuk, hogy miként lehetne még több pénzt kivasalni szegény dolgozóból (egyébként 12 ezer forintot kell leszurkolni). A csúcs az meg a négy évente ismétlődő vizsga. Hát öcsém mi ez? Nem az MNB széfjét őrzöm. Jól néznénk ki, ha minden érettségizettnek négy évente újra kellene raknia a vizsgát, mert a világ azóta változott. :roll: Komolyan, agyrém ami ebben az országban van. :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én negyvenezerről tudok és ötévenkénti vizsgákról. :hmm: De akárhogy is, ahogy írod, csak pénzlehúzás az egész. Nekem is mit akarnak megtanítani még? Hogy hogyan unjam szét az agyam? Olyanoknak tényleg lenne értelme, mint a fegyveres járőrök, pénzszállítók, de olyan lótifutik, mint te vagy én, minek? De persze a nyolcvan nyolc alvállalkozón keresztülmenő alkalmazás ellen semmit sem tesznek. Azért, hogy a vagyonőröknek legyen olyan, hogy fizetett szabadnap, urambocsá szabadság, hogy fantáziáljak még, jutalom és tisztességes fizetés, az még inkább smafu. A mi cégünk még alkalmazni sem akar senkit, csak vállalkozókat foglalkoztat. Eh... Ha márciusban felmondanak, tuti abbahagyom a vagyonőrködést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sajnálatos, de több szakmában is van kötelező továbbképzés, és régebb óta. A regisztrált könyvelőknek évente van kötelező továbbképzés pl. Csak éppen nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell ezért kifizetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sajnálatos, de több szakmában is van kötelező továbbképzés, és régebb óta. A regisztrált könyvelőknek évente van kötelező továbbképzés pl. Csak éppen nagyon nem mindegy, hogy mennyit kell ezért kifizetni.

A könyvelőknél érthető, hiszen legjobb tudomásom szerint - a könyvelőm panaszaiból kiindulva -, elég sűrűn változnak a jogszabályok. Esetünkben általában a legnagyobb változás az, ha pár bekezdést öt évenként átfogalmaznak, de az értelme ugyanaz marad. A módosítások olyan minimálisak, hogy azt a legnagyobb idióta is felfogja, ha kézbe kapja a cég által mindig gondosan kiadott új nyomtatványt (legalábbis akiknek eddig dolgoztam, azok mindig ügyeltek arra, hogy legyen egy példány az őrhelyeken).

És nálunk erre hivatkoznak, hogy a jogszabály változások miatt kellenek a továbbképzések. Még ha önvédelem vagy fegyverhasználat lenne (utóbbinál amúgy kötelező is a negyedéves lövészet, és ha jól rémlik, a három évenkénti újra vizsgázás), de nem, ilyenről szó sincs, csak a jogszabályok változása és azok helyes alkalmazása. Hát anyád, még mindig ugyanaz van benne, mint mikor először tanultam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én negyvenezerről tudok és ötévenkénti vizsgákról. :hmm: De akárhogy is, ahogy írod, csak pénzlehúzás az egész. Nekem is mit akarnak megtanítani még? Hogy hogyan unjam szét az agyam? Olyanoknak tényleg lenne értelme, mint a fegyveres járőrök, pénzszállítók, de olyan lótifutik, mint te vagy én, minek? De persze a nyolcvan nyolc alvállalkozón keresztülmenő alkalmazás ellen semmit sem tesznek. Azért, hogy a vagyonőröknek legyen olyan, hogy fizetett szabadnap, urambocsá szabadság, hogy fantáziáljak még, jutalom és tisztességes fizetés, az még inkább smafu. A mi cégünk még alkalmazni sem akar senkit, csak vállalkozókat foglalkoztat. Eh... Ha márciusban felmondanak, tuti abbahagyom a vagyonőrködést.

Drága barátom én ezért negyvenezret nem fogok kifizetni. Akkor megyek vissza a szakmámba, vagy ráállok valami másra. Álljon már meg a sihuhu.

 

Egyébként itt van a metódus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drága barátom én ezért negyvenezret nem fogok kifizetni. Akkor megyek vissza a szakmámba, vagy ráállok valami másra. Álljon már meg a sihuhu.

Én sem. Bár őszintén szólva, még tizenkétezret sem (én nem vagyok kamara tag, úgyhogy ugrik a nagylelkű támogatásuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nálunk erre hivatkoznak, hogy a jogszabály változások miatt kellenek a továbbképzések.

Ha ennyire nincsenek változások a szabályozásban, akkor valóban elég fölöslegesnek tűnik ez esetben.

Egyébiránt a jogszabályokat azon kívül kell(ene) követni, és a továbbképzés sem garancia semmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És négy(öt) évente automatikus lehúzás. így is röhejes, hogy a 3000 -es órabérből megkapok 430 Ft -ot. A többi megy a fejesek zsebébe. És akkor még ez is. Vizsgáztassa az anyucikáját. Vagy tudok még jobbat! Álljon őrt!

 

Egyébként csinálhatnánk egy vállalkozást, már pedzegettem Frenkie -nek a dolgot, ha érdekelnek a részletek keress meg privátban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy titeket olvaslak Ody és Dzséjt hálát adok az égnek hogy ilyen jó munkahelyem van.

Nincs üresedés? Bár nem vagyok egy kifejezett raktáros alkat, de már elértem a hatvan kilót! Habszivacsot már pakolhatok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ennyire nincsenek változások a szabályozásban, akkor valóban elég fölöslegesnek tűnik ez esetben.

Egyébiránt a jogszabályokat azon kívül kell(ene) követni, és a továbbképzés sem garancia semmire.

Az a baj Karrde, hogy az egész nem szól másról, mint a pénz fizetésről. Ha nem tudsz semmit akkor is meg fogod kapni a papírt. Így volt ez a vizsgán is anno. Volt ott olyan aki egy mukkot se tudott, csak mosolygott, mégis átment. Ebben az iparágban a pénz a lényeg nem a tudás.

 

Nincs üresedés? Bár nem vagyok egy kifejezett raktáros alkat, de már elértem a hatvan kilót! Habszivacsot már pakolhatok. :D

Én már próbálkoztam. :P:D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: már dolgozom egy ideje a Flavon nevű cégnél, ami tök jó fizut és változatos feladatokat ad. Úgyhogy elégedett vagyok eddig, remélhetőleg hosszú távon meg találom a számításom. :)

 

Ody, Dzséjt: ez elég lehúzás szagú, remélem ki tudtok találni valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, gratulálok! :):clap: A jó munkahelyhez is, mert ez még fontosabb. :D

 

 

Arról meg megvan a véleményem, hogy vagyonőri viszonylatban maximálisak az elvárások, miközben a javadalmazás elég szerény. A kettőnek valahol egyensúlyban kellene lennie: képezd magad, és több pénzt kapsz/jobb lehetőségeid lesznek, vagy alig fizetünk valamit, de legalább békén hagyunk az ilyenekkel.

Ha közvetlenül a cégek alkalmaznák az őröket, talán meg is lehetne ezt valósítani. De, ahogy Dzséjt is írta, mivel ez nagy üzlet a közbenső szereplőknek/alvállalkozóknak, így a dolgozónak már alig marad valami. A verseny is erős az egyes megbízásokért, ami még tovább nyomja az árakat, és így a fizetéseket is. Rajtatok kívül is van ismerősöm ebben a szakmában, és ugyanezeket mondja.

 

A könyvelőkél is teher ez a továbbképzés, de ott tényleg szükség is van rá, ha képben akarsz maradni. Viszont talán egy könyvelő jobban tudja érvényesíteni, pénzre váltani a tudását, pl. ha váltani akar és munkát keres.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.