Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az angol Wikipedia nagyon durván cenzúráz az eseményeknél, a szerkesztők jelentős része támogatja a megmozdulást és minden csöpögős, szirupos esetet megírnak, a kellemetlen dolgokat meg elhallgatják.

@Bomarr ugyanilyen elfogultnak tűnik, csak fordított irányban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Csakhogy én nem enciklopédiát vezetek az eseményekről. Én csak leirom amit én érdekesnek vélek vagy azt látom hogy máshol senki vagy alig ir róla. Kicsit más kategória mint kicenzúrázni egy enciklopédiában azt ami nem tetszik.

Van rá bizonyíték, hogy kicenzúrázzák?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Szerintem hamvába holt ötlet amit csinálnak, de kíváncsi vagyok azért hogy meddig húzzák. Mondjuk a tehéntej rape felfogással nem nagyon lesznek önfenntartók, meg hat háztömbön nem lesz azért egy virágzó agrárkultúra pláne ha senki se ért hozzá.

Pontosan, viszont szerintem dicséretes, hogy nem akarják kihasználni az állatokat (pláne, hogy az állatoknak szánt takarmányt is meg kell termelni valahol).

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az angol Wikipedia nagyon durván cenzúráz az eseményeknél, a szerkesztők jelentős része támogatja a megmozdulást és minden csöpögős, szirupos esetet megírnak, a kellemetlen dolgokat meg elhallgatják.

Én nagyon nézem a talk page-et, de semmilyen cenzúrára utaló jelet nem látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szobordöntögetést világszerte most olvastam az Indexen. Számomra nem különbek ők sem mint az ISIS szobordöntögetői. Ez a történelem egy része, ami bár szomorú akkor is megtörtént. Egy szobortól nem lesz senki náci rasszista.

Eljutottunk a teljes örületig, mikor a csöcselék(aki a kisebbség hisz a többség dolgozik és nem ér rá ilyenekkel foglalkozni) dönt műemlékekről szobrokról. De még ez sem annyira durva( az ilyen egysejtűek mindig is romboltak, gyújtogattak általában jó részegen), hanem hogy nem mernek ellenük fellépni.

Maga az a normalitás szünt meg hogy engem mint törvénytisztelő polgárt megvédjenek ezektől, Holott mindig is erőszakkal lehetett ezeket felszámolni.

Ha a rendőrség kezéből kiveszik a hatalmat, akkor ezek akár őlni is fognak, nem csak Nike-cipőket lopkodni. Nehogymár az legyen hogy nekem dolgozó tisztességes polgárnak keljen félnem ezektől mert a rendőrség annyira fél hogy mit szólnak a rendteremtési eszközeikhez, hogy inkább hagyja hogy megöljenek.

Csakhogy egyszer a csendes dolgozó többségnek is el fog durrani az agya és elő fogja venni az AR 15-öst.

Nem tudom láttátok-e azt a videót mikor egy lakóparknál a falnál áll egy csomó fegyveres lakó hogy megvédje az értékeit, és oda nem is mertek bemenni.

 

Pont egy barátommal beszéltük hogy hova jutott el az USA 30-40 év alatt. Felnőtt az Internet - generáció aki elképesztő véleménynyilvánítási hatalommal bír a közösségi média miatt. Bárhol valaki felvesz valamit és jön az örjöngés. Ha nem tetszik a film, gyalázzuk, fenyegessük az alkotókat. Msot meg a rendőrséget oszlassuk fel, mert volt egy rendőri túlkapás. Közben meg életképtelen idióták , mert önállóan semmit nem tudnak megcsinálni.

 

Itt tudjátok rólam hogy szeretem az USA-t, de most már egyre kevésbé. Én nem ebbe szerettem bele, hanem a reagen-i Amerikába, amit Clint Eastwood is képvisel a filmjeivel.

Ez a síró, picsogó, mobil és net nélkül éhenhaló generációtól én okádom. Semmit nem tettek le az asztalra, de követelni azt tudnak.

 

Bár nem kedvelem Trump-ot, de most igaza van. Most már a hadsereget kéne bevetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

A szobordöntögetést világszerte most olvastam az Indexen. Számomra nem különbek ők sem mint az ISIS szobordöntögetői. Ez a történelem egy része, ami bár szomorú akkor is megtörtént. Egy szobortól nem lesz senki náci rasszista. (…) Ha a rendőrség kezéből kiveszik a hatalmat, akkor ezek akár őlni is fognak, nem csak Nike-cipőket lopkodni.

Az '56-os forradalmárokról is ez a véleményed, akik Sztálin szobrát döntötték le?

 

Idézet

Ez a síró, picsogó, mobil és net nélkül éhenhaló generációtól én okádom. Semmit nem tettek le az asztalra, de követelni azt tudnak.

A fiatalabb generáció egyre nehezebb helyzetben van, főleg Amerikában. Azt látják, hogy a szüleik még tudtak pl. saját ingatlant venni, számukra viszont ez az egyre növekvő jövedelmi egyenlőtlenségek miatt egyre nehezebb. Azt látják, hogy az életük kilátástalan, életük végéig dolgozniuk kell, és ezzel nem érnek el semmit, kivéve azt, hogy nem halnak éhen. A feketék körében ez még rosszabb, hiszen köztük sokkal több a szegény. Beszédes a következő grafikon, ami a termelékenységet (felső vonal) és a béreket (alsó vonal) veti össze:

 

lECzz6q.png

 

A rendőri erőszak, ami a rasszizmus miatt a feketéket még jobban sújtja, csak hab a tortán. Lehet mondani, hogy tetszettek volna nem Trumpra szavazni, de ha megnézed a grafikont, a demokrata elnökök alatt ugyanúgy nőtt az egyenlőtlenség. Mindkét párt, a demokraták és a republikánusok is az uralkodó osztályt szolgálja ki az elcseszett lobbirendszer miatt, amin keresztül, ha gazdag vagy, egyszerűen megvásárolhatod a politikusokat. Minneapolisban, ahol a zavargások kirobbantak, demokrata polgármester van, ahogy kb. az összes nagyobb városban is. Obama elnöksége alatt fekete volt az államügyész és a belbiztonsági államtitkár, mégsem kezdtek semmit a rendőri erőszakkal. Az elcseszett választási rendszer miatt pedig harmadik pártnak nincs esélye győzni. Az emberek tehetetlennek érzik magukat, kilátástalan helyzetben vannak, és akkor csodálkozunk, hogy lázadozni kezdenek? Én még azon sem lepődök meg, hogy Nike-cipőt fosztogatnak, hiszen a társadalmunk elképesztő szinten fetisizálja az anyagi javakat.

 

Zárásul itt egy magyar feliratos videó a zavargások valódi okairól:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, kolmilan írta:

Az emberek tehetetlennek érzik magukat, kilátástalan helyzetben vannak, és akkor csodálkozunk, hogy lázadozni kezdenek?

Kelet-Európában az életszinvonal jóval alacsonyabb mint nyugaton, a tüntetéseken mégse szokás üzleteket kirabolni. Pedig például Csehországban amikor kiborul a bili akkor nem két ember szokott demonstrálni.

Czechs demand Babis quit in largest protest since communism ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Kelet-Európában az életszinvonal jóval alacsonyabb mint nyugaton, a tüntetéseken mégse szokás üzleteket kirabolni. Pedig például Csehországban amikor kiborul a bili akkor nem két ember szokott demonstrálni.

Meghackelték az accountodat? Nem ismerek rád. Lehet, hogy Amerikában az átlagjövedelem nagyobb, de az egyenlőtlenség is, rengeteg szegény ember van, nem is beszélve arról, hogy sok embernek még betegbiztosítása sincs. Ami azért még Kelet-Európában is mindenkinek ingyen jár. Szerinted jó dolgukban lázadoznak és rombolnak az emberek? Nem értem, mi más magyarázat van erre, mint hogy elkeseredettek, és nem látnak más kiutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, kolmilan írta:

Az '56-os forradalmárokról is ez a véleményed, akik Sztálin szobrát döntötték le?

Azt ugye érezzük, hogy nem ugyanaz lázadni a demokratikus jogállam ellen és egy könyörtelen kommunista diktatúra ellen?

Arról nem beszélve, hogy Sztálin nem magyar történelmi személyiség volt, hanem annak a Szovjetuniónak a vezetője, ami megszállta az országot és nem mellesleg a világtörténelem egyik legkegyetlenebb hóhérja is volt.

Ettől eltekintve jó a hasonlat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kolmilan írta:

A rendőri erőszak, ami a rasszizmus miatt a feketéket még jobban sújtja, csak hab a tortán

Na ez a nagy hazugság az egészben, ez a tüntetéssorozat már rég nem erről szól. Mellesleg az amerikai rendőrség nem rasszista, ezt kriminológusok is megmondják adatokkal alátámasztva. Persze erről a másik oldal médiája egy betűt sem fog írni, szóval nem lepődök meg azon, hogy ez nem jut el egyesekhez: https://mandiner.hu/cikk/20200606_nem_rasszista_az_amerikai_rendorseg_a_tudomanyos_adatok_szerint

 

12 perccel korábban, kolmilan írta:

Lehet mondani, hogy tetszettek volna nem Trumpra szavazni, de ha megnézed a grafikont, a demokrata elnökök alatt ugyanúgy nőtt az egyenlőtlenség.

És mégis csak most lett ez felkapva, amikor nem Demokrata elnök van :D senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy ez a választásokig is el fog húzódni, mert óriási politikai haszna van belőle az éppen nem hatalmon lévő oldalnak.

 

Nem egyenlőtlenség van, szimplán sz*r az amerikai rendőrség és igazságszolgáltatás, amivel senki nem kezdett semmit.

 

17 perccel korábban, kolmilan írta:

Zárásul itt egy magyar feliratos videó a zavargások valódi okairól:

A CNN objektivitásáról inkább nem is írok semmit...

 

18 perccel korábban, kolmilan írta:

Az '56-os forradalmárokról is ez a véleményed, akik Sztálin szobrát döntötték le?

A kettő között egyenlőségjelet tenni szimplán komolytalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, kolmilan írta:

Ez egy interjú, aminek a nagy részében Cornel West professzor beszél. Vagy szerinted a CNN írta meg neki, hogy mit mondjon?

Nem, de ez ugyanolyan, mintha az Echo TV-ben felvilágosítást tartana Bayer Zsolt valamiről.

Vagy az ATV-ben Vágó István

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem, de ez ugyanolyan, mintha az Echo TV-ben felvilágosítást tartana Bayer Zsolt valamiről.

Vagy az ATV-ben Vágó István

Tartalmi kritikád is van, vagy csak a személyt, ill. a csatornát tudod minősíteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell ilyen magasztos gondolatokat belelátni. Ezek csak egy valódi tragédia ürügyén fosztogatnak, rabolnak, gyújtogatnak. Semmiféle állítólagos társadalmi elnyomás sem indokolja, hogy ártatlan tulajokat verjenek félholtra, csak mert védeni merik a saját tulajdonukat! Jól mondja, Frenkie. Eljutottunk oda, hogy már nem mernek fellépni ellenük, mert jaj, mit fog szólni ehhez a mainstream véleményterror. Hát pedig ezeket most kell elfojtani, amíg nem késő.

 

Hihetetlen, de most Trump jelenti a normalitást az USA-ban. A különböző demokrata megnyilvánulások (Pelosi stb.) meg vérlázítóak, szítják az indulatokat.  

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nem kell ilyen magasztos gondolatokat belelátni. Ezek csak egy valódi tragédia ürügyén fosztogatnak, rabolnak, gyújtogatnak. Semmiféle állítólagos társadalmi elnyomás sem indokolja, hogy ártatlan tulajokat verjenek félholtra, csak mert védeni merik a saját tulajdonukat! Jól mondja, Frenkie. Eljutottunk oda, hogy már nem mernek fellépni ellenük, mert jaj, mit fog szólni ehhez a mainstream véleményterror. Hát pedig ezeket most kell elfojtani, amíg nem késő.

Ez az, a probléma okaival ne kezdjünk semmit, csak öljünk meg még több embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, kolmilan írta:

Meghackelték az accountodat? Nem ismerek rád. Lehet, hogy Amerikában az átlagjövedelem nagyobb, de az egyenlőtlenség is, rengeteg szegény ember van, nem is beszélve arról, hogy sok embernek még betegbiztosítása sincs. Ami azért még Kelet-Európában is mindenkinek ingyen jár. Szerinted jó dolgukban lázadoznak és rombolnak az emberek? Nem értem, mi más magyarázat van erre, mint hogy elkeseredettek, és nem látnak más kiutat.

Tehát Kelet-Európában nincsenek óriási egyenlőtlenségek meg nincs rengeteg szegény ember? Nem hekkelték meg az accountomat viszont láttam nem egy videót, ahol látható hogy nem mélyszegénységben élő emberek lopkodnak. Itt egy videó, ahol egy nő azután megy Nike üzletet rabolni hogy látta hogy megy a fosztogatás megállt az út közepén ellopott pár csukát majd lelécelt vele. Tessék, itt látszik ahogy megy vissza az autójához:

Én azt látom hogy sok ember azért fosztogat mert úgy látják hogy megtehetik. Én nem azt mondom, hogy nincsenek óriási problémák az USA-ban. Van pár dolog amit irtál és egyetértek vele. A politikai rendszer tényleg betokosodott. Bernie ezért lehetett népszerű, mert struktúrális változásokat akart és nyilván ezért is fogtak ellene össze. És pont ebből is látszik hogy a jelenlegi elit majdnem kirobbanthatatlan. Az egészségügyi rendszer az oktatás a szegény emberek részéről jobban elvan cseszve Amerikában mint nálunk, ami nem kis mutatvány. Szóval ezen az oldalon értem hogy gyülnek az indulatok. Ahogy ott is hogy nem tudják kiszavazni a politikai elitet. Viszont nem látom azt hogy tényleg óriási tömeg lenne aki ezért lenne az utcán. Nagyon sok a tüntető között aki hithü demokrata. A felmérések alapján az agyhalott Biden népszerűsége primán áll, sőt növekszik. A fosztogatók jó rész meg azért csinálja mert megteheti. Szerintem csak azért mert jó pár embernek alapos oka van arra hogy nagyon ideges legyen nem ok arra hogy mindenkit együltő helyében felmentsünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, kolmilan írta:

Tartalmi kritikád is van, vagy csak a személyt, ill. a csatornát tudod minősíteni?

Ez egy érzelmektől túlfűtött interjú. amiben az alany elmondja a saját véleményét. Nem tényeket, a véleményét.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Én azt látom hogy sok ember azért fosztogat mert úgy látják hogy megtehetik. Én nem azt mondom, hogy nincsenek óriási problémák az USA-ban. Van pár dolog amit irtál és egyetértek vele. A politikai rendszer tényleg betokosodott. Bernie ezért lehetett népszerű, mert struktúrális változásokat akart és nyilván ezért is fogtak ellene össze. És pont ebből is látszik hogy a jelenlegi helyzet majdnem kirobbanthatatlan. Az egészségügyi rendszer az oktatás a szegény emberek részéről jobban elvan cseszve Amerikában mint nálunk, ami nem kis mutatvány. Szóval ezen az oldalon értem hogy gyülnek az indulatok. Ahogy ott is hogy nem tudják kiszavazni a politikai elitet. Viszont nem látom azt hogy tényleg óriási tömeg lenne aki ezért lenne az utcán. Nagyon sok a tüntető között aki hithü demokrata. A felmérések alapján az agyhalott Biden népszerűsége primán áll, sőt növekszik. A fosztogatók jó rész meg azért csinálja mert megteheti. Szerintem csak azért mert jó pár embernek alapos oka van arra hogy nagyon ideges legyen nem ok arra hogy mindenkit együltő helyében felmentsünk.

Viszont nem is szabad emiatt mindenkit befeketíteni, aki részt vesz a megmozdulásokban. A fosztogatásokról: sajnos ez történik egy olyan társadalomban, ami mindennél, még az emberéleteknél is fontosabbnak tartja az anyagi javakat. Mindenki gazdag akar lenni, vagy, ami még pontosabb, gazdagnak akar tűnni. Magyarországon a szegények is megveszik a gyerekeiknek az okostelefont, akár eladósodás árán is, miért? Mert ha nem veszik meg neki, kiközösítik az iskolában, és a szülő alapvető ösztöne, hogy mindent meg akar adni a gyerekének. A társadalomnak alapjaiban kellene megváltoznia, hogy ezek a reflexek eltűnjenek az emberekből, ami viszont - hangsúlyozom - nem lehetetlen. Látszik erre a törekvés, például az általad is bemutatott "autonóm területen", aminek én sem tagadom a hibáit(!), viszont megmutatja, hogy néhány emberben megvan az igény valami más iránt, ezt pedig pozitív dolognak tartom. A megvalósítás módjával nem értek egyet, de szerintem nem szabad rögtön lesöpörni az asztalról minden törekvést egy igazságosabb, egyenlőbb társadalom iránt. A kapitalizmus és a rendőrség kb. 200 éve létezik. Nem szabad biztosra venni, hogy nincs jobb megoldás azokra a problémákra, melyeket jelenleg ez a két intézmény hivatott megoldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, kolmilan írta:

A fiatalabb generáció egyre nehezebb helyzetben van, főleg Amerikában. Azt látják, hogy a szüleik még tudtak pl. saját ingatlant venni, számukra viszont ez az egyre növekvő jövedelmi egyenlőtlenségek miatt egyre nehezebb. Azt látják, hogy az életük kilátástalan, életük végéig dolgozniuk kell, és ezzel nem érnek el semmit, kivéve azt, hogy nem halnak éhen.

Mert Magyarországon aztán teljesen más a helyzet valóban... mégse fosztogatnak tömegek az utcán.

 

21 perccel korábban, kolmilan írta:

Meghackelték az accountodat? Nem ismerek rád. Lehet, hogy Amerikában az átlagjövedelem nagyobb, de az egyenlőtlenség is, rengeteg szegény ember van, nem is beszélve arról, hogy sok embernek még betegbiztosítása sincs. Ami azért még Kelet-Európában is mindenkinek ingyen jár. 

Tényleg? :o Akkor ezek a szemetek évek óta lehúznak valami egészségbiztosítási járuléknak nevezett cuccal?! :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Tényleg? :o Akkor ezek a szemetek évek óta lehúznak valami egészségbiztosítási járuléknak nevezett cuccal?! :hmm:

Jó, rosszul fogalmaztam, nem ingyen, de nincs olyan, hogy a társadalom 10%-ának nincs biztosítása, akinek meg van, azt is ott húzza le a biztosító, ahogy tudja. Így megfelel?

 

Szerk.: épp tegnap hozott le az Index egy cikket, melyben a tüntetések okait elemzik.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kolmilan írta:

 Szerinted jó dolgukban lázadoznak és rombolnak az emberek? Nem értem, mi más magyarázat van erre, mint hogy elkeseredettek, és nem látnak más kiutat.

Nem tudom más tulajdonának a szétcseszése, egy élet munkájának a tönkrétele miben javít bármit is a másik élethelyzetén? 

 

Ez már csak arról szól, hogy mert megtehetik és kihasználják a helyzetet. Amúgy fun fact, de akárhány ilyen videót látok többségében mindig a feketék hordják tonnaszám a cuccokat hazafele, és utána meg fel vannak háborodva ha megbélyegzik őket.

4 órával ezelőtt, kolmilan írta:

Pontosan, viszont szerintem dicséretes, hogy nem akarják kihasználni az állatokat (pláne, hogy az állatoknak szánt takarmányt is meg kell termelni valahol).

Nem akarok vega-nem vega vitát kirobbantani, de pusztán növényi táplálkozás hosszú távon nem jó az emberi szervezetnek, tehát egy idő után csak át kellene térni a húsra is. Nem tudom mennyi zöld felület van ott alapból, de szerintem bőven nincs annyi hogy azt a 6 blokknyi embert ellássák napi szinten.

 

Meg alapból mit akarnak kezdeni pl. a villany-vízszolgáltatással, azt kinek fizetik ha fizetnek egyáltalán? Következő és logikus lépés úgyis az lesz idővel, hogy ezeket mind lekapcsolják és akkor összeomlik szépen az egész.

4 órával ezelőtt, kolmilan írta:

A fiatalabb generáció egyre nehezebb helyzetben van, főleg Amerikában. Azt látják, hogy a szüleik még tudtak pl. saját ingatlant venni, számukra viszont ez az egyre növekvő jövedelmi egyenlőtlenségek miatt egyre nehezebb. Azt látják, hogy az életük kilátástalan, életük végéig dolgozniuk kell, és ezzel nem érnek el semmit, kivéve azt, hogy nem halnak éhen. A feketék körében ez még rosszabb, hiszen köztük sokkal több a szegény.

Meg hát náluk alapból a felsőoktatás is úgy működik hogy diákok nagy része hitelből finanszírozza magának, amiket aztán elnyögnek évekig, és még szerencsés az aki 10 év alatt visszafizeti.

 

De sajnos ez egy globálisan általános jelenség. Én most vagyok 26 éves és ha nem kerülök egyszer egy olyan pozícióba hogy százezreket viszek haza nettóban havonta, akkor nem nagyon látom hogy a jóistenbe fogok pl. lakást venni magamnak ha nem is holnap, de 10-20 év múlva.

3 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hihetetlen, de most Trump jelenti a normalitást az USA-ban. A különböző demokrata megnyilvánulások (Pelosi stb.) meg vérlázítóak, szítják az indulatokat.  

Ez már pusztán a szavazatszerzésről szól, ne felejtsük el hogy novemberben elnökválasztás. Az ellenzék egyértelmű hogy a tüntetők pártján áll, hisz így lesz reális esélyük elmozdítani Trumpot. Ezt mondjuk nem Pence-el kellene megtenni, de ez már más történet :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nem tudom más tulajdonának a szétcseszése, egy élet munkájának a tönkrétele miben javít bármit is a másik élethelyzetén? 

Kétségbeesett emberek cselekedeteiben ne keresd a racionalitást. Egy normális keretek között felnőtt, nélkülözést nem ismerő ember nem lesz erőszakos, kivéve, ha mentálisan beteg.

 

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

a feketék hordják tonnaszám a cuccokat hazafele, és utána meg fel vannak háborodva ha megbélyegzik őket.

Igen, ez azért van, mert többségében ők a szegények. A megbélyegzés biztos rengeteget segít nekik a kitörésben.

53 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nem akarok vega-nem vega vitát kirobbantani, de pusztán növényi táplálkozás hosszú távon nem jó az emberi szervezetnek, tehát egy idő után csak át kellene térni a húsra is.

A táplálkozástudomány szerint nem. Két éve vagyok vegán, ha érdekel, nagyon szívesen elküldöm a tökéletes vérképemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, kolmilan írta:

Igen, ez azért van, mert többségében ők a szegények. A megbélyegzés biztos rengeteget segít nekik a kitörésben.

A nagyszüleim is rendkívül szegények voltak a háború alatt, mégsem fosztogattak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A nagyszüleim is rendkívül szegények voltak a háború alatt, mégsem fosztogattak. 

Nekem is ez a bajom ezzel az érvvel. A nagyszüleim egy évben alig párszor ettek húst annyira szegények voltak. Ráadásul a vagyonuk egy részét elvitték az oroszok a háború alatt. Mégse fosztogattak, romboltak vagy gyújtogattak. De ugyanigy most is vannak rokonaink akik Erdélyben élnek a mi mércénk szerint elképesztő szegénységben. Mégse rabolták ki a közeli kisboltot. De mondhatnám az egyik szomszédunkat is. Télen fával tudnak csak tüzelni. Amikor egyszer felkináltam nekik a megmaradt rendelt pizzámat úgy reagáltak mintha egy kincsesládát ajánlottam volna fel. A pénz annyira kell nekik hogy megpróbálták már a régi családi örökségbe megmaradt könyveiket is eladni. Ettől még nem rúgják be az üzletek oldalát és viszik ami a kezük ügyébe kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Bident akartál írni, nem? :) Pence az Trump alelnöke.

Igen, Bident akartam :D Alelnökösdi bezavart fáradt fejjel.

52 perccel korábban, kolmilan írta:

Kétségbeesett emberek cselekedeteiben ne keresd a racionalitást. Egy normális keretek között felnőtt, nélkülözést nem ismerő ember nem lesz erőszakos, kivéve, ha mentálisan beteg.

A jelenlegi zavargásos idők nyílván nem ilyenek, de biztos van azaz esemény ahol ez a gát is átszakad egyesekben.

Idézet

Igen, ez azért van, mert többségében ők a szegények. A megbélyegzés biztos rengeteget segít nekik a kitörésben.

Csak ez valahol egy öngeneráló folyamat így, az a probléma.

Idézet

A táplálkozástudomány szerint nem. Két éve vagyok vegán, ha érdekel, nagyon szívesen elküldöm a tökéletes vérképemet.

Nem szükséges elküldeni, elhiszem :) Én egyébként úgy tudtam hogy vannak pl. vitaminok amikből nem lehet tisztán növényi forrásból annyit bevinni a szervezetbe amennyire annak szükséges lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kolmilan írta:

Kétségbeesett emberek cselekedeteiben ne keresd a racionalitást. Egy normális keretek között felnőtt, nélkülözést nem ismerő ember nem lesz erőszakos, kivéve, ha mentálisan beteg.

Ez attól még nem legitimizálja a tetteiket. Aztán meg majd ne csodálkozzanak amikor, majd oda lesz csapva nekik, persze akkor majd megint ők lesznek a szegény ártatlanok.

1 órával korábban, kolmilan írta:

Igen, ez azért van, mert többségében ők a szegények. A megbélyegzés biztos rengeteget segít nekik a kitörésben.

Hagyjuk már aki ki akar törni a szegénységből és tesz is érte az ki is tud. Ismerőseim között is van rá példa nem is egy. Csak sajnos van az a réteg aki rohadtul nem akar dolgozni, inkább eltengődik segélyen meg amit összeseftel, csak nehogy dolgozni kelljen. Szintén ezen réteg ha valamit kap nem tudja megbecsülni, nem egyfajta ugródeszkának használja, hanem inkább lezülleszti/ beleépíti a maga kis életvitelébe. Meg lehet nézni Magyarországon is hány meg hány önkormányzati meg egyéb lakás lett kiutalva romák számára, aztán amikor nem volt pénzük akkor eladogatták belőle a cuccokat, meg lelakták az egészet, eltüzelték amit lehetett bútort ajtót stb.

Idézet

A táplálkozástudomány szerint nem. Két éve vagyok vegán, ha érdekel, nagyon szívesen elküldöm a tökéletes vérképemet.

Magam és a többi hagyományosan étkező nevében nagyon szépen köszönöm, több hús marad nekünk.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor szerintetek miért fosztogatnak egyes tüntetők?

22 perccel korábban, NorbiLordi írta:

egyébként úgy tudtam hogy vannak pl. vitaminok amikből nem lehet tisztán növényi forrásból annyit bevinni a szervezetbe amennyire annak szükséges lenne. 

Egy ilyen van, a B12, azt szedni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.