Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

21 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hagyjuk már aki ki akar törni a szegénységből és tesz is érte az ki is tud. Ismerőseim között is van rá példa nem is egy. Csak sajnos van az a réteg aki rohadtul nem akar dolgozni, inkább eltengődik segélyen meg amit összeseftel, csak nehogy dolgozni kelljen. Szintén ezen réteg ha valamit kap nem tudja megbecsülni, nem egyfajta ugródeszkának használja, hanem inkább lezülleszti/ beleépíti a maga kis életvitelébe. Meg lehet nézni Magyarországon is hány meg hány önkormányzati meg egyéb lakás lett kiutalva romák számára, aztán amikor nem volt pénzük akkor eladogatták belőle a cuccokat, meg lelakták az egészet, eltüzelték amit lehetett bútort ajtót stb.

Sajnos ez sem olyan egyszerű azért, mert nem csak azon múlik akar e dolgozni vagy sem. Mert hiába akarna dolgozni ha ahhoz a munkához pl. olyan képzettség kell ami neki nincs, és megfelelő lehetőség híjján nem is lesz meg neki. Így eltengődik akár közmunkán akár más alacsonyabb fizetésű munkán és sose lesz esélye feljebb jutni. És ez nemcsak Magyarországra jellemző, hanem ez az egyik forrása az amerikai feketék problémáinak is.

 

11 perccel korábban, kolmilan írta:

Akkor szerintetek miért fosztogatnak egyes tüntetők?

Mert ez egy nagyon jó lehetőség arra, hogy amíg a szervek le vannak foglalva, a felfordulást kihasználva "beszerezzenek" csomó cuccot, amivel aztán vagy lehet hencegni vagy pedig szépen el lehet őket adni. Lásd az iPhone-ok esetét, csak csórik megszívták mert az Apple szépen beépített ilyen esetekre egy mechanizmust a telefonokba ami által azok nem adhatóak el.

 

Sokat számít a csorda szellem is, ha látják hogy ezek az egyesek fosztogatnak és a kutya nem törődik velük és nincs következménye a dolognak, akkor ők is úgy vannak vele hogy Hát akkor miért ne? Kedvencem amúgy egy csávó aki egy Lego készletet vitt el az egyik boltból :D 

Idézet

Egy ilyen van, a B12, azt szedni kell.

Köszi a megerősítést, akkor annyira nem voltam eltévejedve :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Sajnos ez sem olyan egyszerű azért, mert nem csak azon múlik akar e dolgozni vagy sem. Mert hiába akarna dolgozni ha ahhoz a munkához pl. olyan képzettség kell ami neki nincs, és megfelelő lehetőség híjján nem is lesz meg neki. Így eltengődik akár közmunkán akár más alacsonyabb fizetésű munkán és sose lesz esélye feljebb jutni. És ez nemcsak Magyarországra jellemző, hanem ez az egyik forrása az amerikai feketék problémáinak is.

Fenn említett ismerőseim, sem többszörös diplomával rendelkező emberek, mind szakmunkás és azzal tudott kimászni onnan ahonnan jött. Közoktatás meg ha jól tudom Amerikában is van 12. osztályig. A lehetőség meg egy olyan dolog, hogy nem feltétlen az ember ölébe hullik, de megteremtheti. Közmunkára tapasztalataim szerint csak a nagyon alja kényszerül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felsorolt okok mellett én azt érzem, hogy a viszonylagos szegénységben élő fekete közösségek igen nagy számban idegennek érzik magukat ott ahol vannak, részben ezért nincs akkora fokú tisztelet a magántulajdon iránt. Nincs meg az a fajta összekovácsoló erő ami például az Erdélyben élő székelyeknél megvan. Ott a közösség fontosabb annál hogy kinek mennyi pénze van (ami nem azt jelenti hogy ott nincs tolvaj, csak roppant kis arányban). Azért is emlitem a székelyeket mert ők is egy kisebbség, akiket lekezel a hatalom és szegényebbek az országos átlagnál. Minneapolisban egyébként a legtöbb leégetett/kifosztott üzlet feketék kezében volt. A kár értéke meglehetősen tetemes: 500 millió dollár volt. Szerintem nyugodtan elmondható hogy vannak Minneapolisnál szegényebb megyei jogú városok Magyarországon, de ilyen képet nem tudnék itthon elképzelni (ez Minneapolis a zavargások után).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Minneapolisnál szegényebb megyei jogú városok Magyarországon, de ilyen képet nem tudnék itthon elképzelni

Itthon az ilyen tökösebben lenne kezelve szerintem, mint odakint! (párttól függetlenül)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

(párttól függetlenül)

Ez már csak azért is igaz, mert amikor más közéleti vita van itt a fórumon, akkor mindig kiderül, hogy rengeteg fajta világnézetű ember van itt, de úgy látom, hogy ebben a témában most szinte mindannyian egyformán látjuk a helyzetet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Itthon az ilyen tökösebben lenne kezelve szerintem, mint odakint! (párttól függetlenül)

Na igen, ez meg a másik. Az hogy a városvezetők Amerikában annyira féltek a rasszizmus vádjától hogy sok helyen inkább hagyták hogy menjen a rombolás az még egy külön megsüvegelendő butaság volt. Mert lehet, hogy ezzel egy fekete lakos levezethette a feszültséget, de egy másik fekete lakos meg elvesztette a befektetését, a cége egy részét és lehet hogy emiatt pár embert le is kellett épitsen, ráadásul egy pandémia közepén. Itt az egyik bolttulaj aki beszámol arról hogy mit vesztett a gyújtogatások miatt:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

Ez már csak azért is igaz, mert amikor más közéleti vita van itt a fórumon, akkor mindig kiderül, hogy rengeteg fajta világnézetű ember van itt, de úgy látom, hogy ebben a témában most szinte mindannyian egyformán látjuk a helyzetet. 

Nos, én alapvetően a kezdeti célt, a rasszizmus ellenességet és a rendőri túlkapások elleni felszólalást jó dolognak tartom, és az ilyenről szerintem kell is beszélni, de a végrehajtás módszerét, az eszközöket már nem. Elég csak látni azt hogy mi lett Mineapolissal. Nyilván nem kardlapozhatják ki a tüntetőket az országból, mert az erőszak csak erőszakot szül, akcióra reakció a válasz, de azt se lehet hagyni hogy komplett városokat romba döntsenek. Ez már rég nem arról szól, amiről szólnia kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Nos, én alapvetően a kezdeti célt, a rasszizmus ellenességet és a rendőri túlkapások elleni felszólalást jó dolognak tartom,

Abszolút, egy rendőr ne térdeljen még egy bűnöző nyakán se! Bár arra nincs bizonyíték, hogy rasszista eredetű lett volna a túlkapás.

Illetve a rasszizmus ellen se úgy harcoljunk, hogy közben a rendőröket bélyegezzük meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Nyilván nem kardlapozhatják ki a tüntetőket az országból, mert az erőszak csak erőszakot szül, akcióra reakció a válasz, de azt se lehet hagyni hogy komplett városokat romba döntsenek.

Csak hogy az akciót ők már meglépték innen a reakció teljesen jogos lenne.

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez már rég nem arról szól, amiről szólnia kéne.

Az elejétől fogva nem arról szólt és pont ez benne a rasszizmus oda-vissza, ha ez az eset két azonos rasszú ember közt történt volna akkor max. lett volna róla pár hír a tvben meg az újságban és ennyi, holott maga a tett az ami végletekig elfogadhatatlan miszerint egy rendőri túlkapás során, meghalt egy ember, de mivel két külön rasszú emberről van szó erre tökéletesen rá lehetett húzni a rasszizmust, ami aztán ezeket a "tüntetéseket" szülte, és le merném fogadni, hogy az ezekben résztvevők nagy része immár magasról tojik arra mi is az amiért "fellépnek2 csak tudjanak valamit behúzni otthonra, amit megtartanak vagy később elpasszolnak illetve rongálhassanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Közmunkára tapasztalataim szerint csak a nagyon alja kényszerül. 

Nekem van családtagom akinek van szakképesítése, de tavaly sajnos munkanélküli is lett meg ki is jött rajta olyan betegség ami által komolyabb fizikai munkát sem tudott végezni, még gyárba se tudott miatta menni akár összeszerelőnek. Mivel új munkalehetőség sem nagyon volt vidéken ahol él, ezért hogy megtudjon valamiből élni közmunkás lett egy időre. Úgyhogy nem feltétlen csak a nagyon alja a közmunkás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nekem van családtagom akinek van szakképesítése, de tavaly sajnos munkanélküli is lett meg ki is jött rajta olyan betegség ami által komolyabb fizikai munkát sem tudott végezni, még gyárba se tudott miatta menni akár összeszerelőnek. Mivel új munkalehetőség sem nagyon volt vidéken ahol él, ezért hogy megtudjon valamiből élni közmunkás lett egy időre. Úgyhogy nem feltétlen csak a nagyon alja a közmunkás.

Jó akkor nem mindenki, de nem is ez vagy hasonló az átlagos történet a közmunkások közt, a nagyon nagy többség alkoholista vagy olyan akinek büdös a munka és ott kényelmesen eltámaszkodhat a lapátnyélen azért is kap valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Jó akkor nem mindenki, de nem is ez vagy hasonló az átlagos történet a közmunkások közt, a nagyon nagy többség alkoholista vagy olyan akinek büdös a munka és ott kényelmesen eltámaszkodhat a lapátnyélen azért is kap valamit.

Ilyen is van nem egy az tény, de ahogy Nute is írja vannak olyan régiók ahol közmunkán kívül nincsen más alternatíva. Pedzgették itt nemrég hogy szép lassan leépítik majd azt is

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így látom a fenti kérdést:

1. Amerikában hosszú ideje húzódik feszültség a társadalmi rétegek között, és ez sokszor bőrszín alapján is kijön. A fekete közösségek körében szerintem gyakoribb a szegénység, a jövedelmi különbség őket jobban hátráltatja. Erre egy alátámasztás:

image.png 

 

2. Sajnos itthon is látott összefüggés, hogy nagyobb szegénység nagyobb bűnözési hajlandósággal jár együtt. Ergo a feketék körében nagyobb a bűnelkövetési arány, ergo többször kerülnek szembe a rendőrökkel, mint fehér társaik.

3. Az USA-beli fegyvertartás törvények miatt az ottani rendőrök fellépése agresszívebb, hiszen sokszor tényleg az életük múlik rajta. Ez egyenes út a lehetséges túlkapásokhoz, hiszen a rendőrnek kell minden esetben jól felmérni, hogy mi indokolt és mi nem. Elég, ha csak rossz napja van, vagy ne adj isten tényleg rasszista a sok korábbi negatív tapasztalat miatt (lásd 2-es pont) és kész a baj. De a túlkapások jelentős része könnyen lehet, hogy egyáltalán nem rasszista indíttatású.

4. Az USA-ban a rasszizmus tekintélyes múltra tekint vissza, minden ilyen szituáció egy érzelmi gócpont, amire harapnak az emberek.

5. A tüntetések során létező jelenség a csoportdinamika ide értve a csoportok radikalizálódását is. Ez okozhatja, hogy egyre szélsőségesebb cselekedetek követ el a tömeg, és olyan tetteket is végrehajtanak, amit egyenként elszeparálva nem tennének meg. Ehhez társul némi kultúrális tüntetési jellemző, pl. franciáknál kukák, autók gyújtogatása, USA-ban fosztogatás, stb.

6. Szerintem a tüntetés jogos, mégha nem is kéne feltétlenül összekötni a rendőri túlkapást ÉS a rasszizmust, de mindkettő tetten érhető bőven az USA-ban. Valamiért nem értik meg, hogy a fegyvertartási törvényeikkel maguknak okozzák a bajt.

7. Véleményem szerint az elmúlt években bőven ömlött a gyűlölet a társadalomra felsőbb kormányzati körökből is, az ilyen gyűlölet befecskendezésnek előbb-utóbb meg van a látszatja a társadalom viselkedésére nézve is.

8. A Bomarr által írt tehetetlenség és fellépés hiány a rendfenntartó erőktől kész röhej. Itt szerintem egyértelmű az adott várost/államot irányító politikusok felelőssége.

9. Az USA-beli kétpártrendszer egyértelműen kimerítette a korlátait, kitéve a törvénykezést a tőkekoncentráló, jelentős lobbierőt felsorakoztató nagyvállalatoknak. Ez egyfajta vad kapitalizmus, mindenféle álca mögé rejtve.

10. A fosztogatókat elő kell állítani és jól megbüntetni. Mind az ország, mind a tüntetés megítélésének csak ártanak ezekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Időutazó vagy? :D

 

viccet félretéve ez nem valami összeesküvés elmélet akar lenni? :)

A szóviccekre eléggé ki vagyok élezve, de most ez magamtól nem jutott eszembe. :)

 

Csak arra gondoltam, hogy majdan után Joe Biden akkori alelnök fia ült be az ukrán gáztársaság igazgatóságába.

Most pedig ha valakinek jól jön ez az egész az egyértelműen Joe Biden. 

Természetesen nem hiszem azt, hogy konkrétan Joe Biden rendezte, ő belőle ilyesmit nem nézek ki, hogy képes lenne ezt megszervezni.

 

Egyébként a kiszivárgott WikiLeaks iratokból is kiderült, hogy Victoria Nuland akkori államtitkár-helyettes azt mondta, hogy 5 milliárd dollárba került majdan "megszervezése".

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt is hasonló..........

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mi épp az elkerülőn jártunk Csömör után de nem láttunk 20 méterre, úgy szakadt az eső. 

Ilyenkor amúgy mit csinálsz? Rémálmom, hogy egyszer ilyen szituba keveredek. Lelassítasz 20-ra és battyogsz a főúton tovább? Vagy lehúzódtatok oldalra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Autópályán nem tudsz megállni. A jégtől féltünk mert az szétverhette volna az autót. Lassan mentünk és szerencsére nem volt jég. 

Ja, pályán voltatok ráadásul? Azt hittem csak sima főút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.