Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, kolmilan írta:

Bármit csinálnak a liberálisok/baloldaliak, a jobboldal mindig fog találni valamit, hogy lejárassa. Nem szabad a kegyüket keresni, és közben feladni az elveinket.

 

Na ez a baj. Ha valaki így fogja fel. A társadalom ugyanis normál keretek között nem háború. Hanem párbeszéd. Eltérő beállítottságú emberek döntésbeli kompromisszuma. Ilyen értelemben mindenkinek a másik kegyét IS kéne keresni. A közös hangot. A közös nevezőt. A középutat és nem a szélsőségeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Na ez a baj. Ha valaki így fogja fel. A társadalom ugyanis normál keretek között nem háború. Hanem párbeszéd. Eltérő beállítottságú emberek döntésbeli kompromisszuma. Ilyen értelemben mindenkinek a másik kegyét IS kéne keresni. A közös hangot. A közös nevezőt. A középutat és nem a szélsőségeket. 

Ezzel még egyet is tudnék érteni, de nem értem, hogy lehetne ezt pl. a mai magyar jobboldallal megoldani, akik mindenáron még több hatalmat és pénzt akarnak, és egyáltalán nem keresik senkivel sem a kompromisszumot. Én akkor tudnék így gondolkodni, ha olyan emberekkel kellene kompromisszumot kötnöm, akiknek legalább a nagyvonalú céljaik megegyeznek az enyéimmel. Ha pl. az én célom az, hogy egyetlen gyerek se nőjön fel szegénységben, ők meg azt mondják, hogy a szegény családban nevelkedő gyerekek megérdemlik, hogy szegénységben nőjenek fel, azzal mit lehet kezdeni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kolmilan írta:

Ezzel még egyet is tudnék érteni, de nem értem, hogy lehetne ezt pl. a mai magyar jobboldallal megoldani, akik mindenáron még több hatalmat és pénzt akarnak, és egyáltalán nem keresik senkivel sem a kompromisszumot.

Nem nagyon akarok nagyon politizálásba kezdeni, de ahogy én látom, Magyarországon egyik politikai oldal sem kompromisszumképes a másikkal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarországon sem a baloldal sem a jobboldal nem érdekelt a kölcsönös gyűlölködés eltörlésében. Az egyetlen csoport amiben van hajlandóság erre, az a két oldal közötti "senkiföldjén" van, és mindkét irányból köpködik őket (Puzsér, Hont, Schiffer, stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kolmilan írta:

Ezzel még egyet is tudnék érteni, de nem értem, hogy lehetne ezt pl. a mai magyar jobboldallal megoldani, akik mindenáron még több hatalmat és pénzt akarnak,

Nem a politikusokkal kell kompromisszumot kötni, hanem a hozzád hasonló EMBEREKKEL. Brodie-val, vagy Yodával, vagy Bomarral, vagy Kis Pistával, aki máshogy gondolkozik mint te. Ha a két szavazótábor megtalálná a közös hangot, akkor a politika is reagálna erre. De hát erről szó sincs, hisz az emberek megelégszenek a felülről ledobott gumicsontokkal, amin lehet rágódni, a hergeléssel, amiben lehet tobzódni. Ezért nem szeretem az olyan céltábla fogalmakat mint Soros, libsi, náci, homofób, rasszista, stb. mert ezzel rögtön elvágjuk a normál beszélgetés lehetőségét. Könnyebb annyit mondani, hogy xy libsi vagy zx rasszista (és én is estem már ebbe a hibába!), mint normál párbeszédben megérteni, hogy ki mit miért gondol. Pont ezért a legtöbb ilyen légvár fogalom az értelmes beszélgetések 1. percében összeomlik, mert nincs mivel megtámogatni. Lehullik a lepel és látszik, hogy attól, hogy benyögjük hogy Soros vagy Náci még nem oldódik meg semmi, csak mindenki hajtogatja tovább a magáét és elbeszél a másik mellett. Meg sem akarja érteni a mondandóját, mert kapott egy skatulyát és akkor úgy is hülyeség, amit mond. 

 

Épp ezért az elmúlt időszakban a legjobb videó, amit láttam, az egy Gulyás Márton Bayer Zsolt Trianon beszélgetés volt. Mert szerintem az ilyen párbeszédekre lenne szükség, még ha alapból nehéz is valakivel megtalálni a közös hangot, akivel nem egyezik az értékrended. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Épp ezért az elmúlt időszakban a legjobb videó, amit láttam, az egy Gulyás Márton Bayer Zsolt Trianon beszélgetés volt. Mert szerintem az ilyen párbeszédekre lenne szükség, még ha alapból nehéz is valakivel megtalálni a közös hangot, akivel nem egyezik az értékrended. 

Ezt én is láttam és egészen meglepődtem rajta, hogx Bayer tényleg elvállalta az interjút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

De hiába volt ott normális Bayer, ha másnap a saját műsorában ugyanúgy fröcsög, és olyanokat mond, hogy "Kib*szott négerek mocskos bakancsát kell csókolgatni". 

Szerintem nem hiába. Egyrészt ez az interjú 3 évvel ezelőtt volt. Másrészt megmutatja, hogy lehet normálisan is beszélgetni, minél több ilyen van, annál kevésbé hiteles a fröcsögés. Harmadrészt rávilágít a csoportdinamika problémakörére. Ami mondjuk előjön a tüntetéseknél, ahol egymást tolják el az emberek a szélsőséges megnyilvánulások irányába, ugyanez történhet mondjuk egy olyan show-ban is, ahol mindenki egy követ fúj, és egymást lökik a szélsőség felé, mert nincs érdemi párbeszéd a másik oldallal (hiszen nincs ott senki a másik oldalról, aki azt mondaná, hogy hohó, én ezt másként látom MERT). Pont ez mutatja meg, hogy a buborék tájékozódás és a buborék beszélgetés, amikor szándékosan elvágod magad a másik oldaltól, csak tovább tolja a véleményed a szélsőség felé és tovább mélyíti a szakadékot az emberek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem nem hiába. Egyrészt ez az interjú 3 évvel ezelőtt volt. Másrészt megmutatja, hogy lehet normálisan is beszélgetni, minél több ilyen van, annál kevésbé hiteles a fröcsögés. Harmadrészt rávilágít a csoportdinamika problémakörére. Ami mondjuk előjön a tüntetéseknél, ahol egymást tolják el az emberek a szélsőséges megnyilvánulások irányába, ugyanez történhet mondjuk egy olyan show-ban is, ahol mindenki egy követ fúj, és egymást lökik a szélsőség felé, mert nincs érdemi párbeszéd a másik oldallal (hiszen nincs ott senki a másik oldalról, aki azt mondaná, hogy hohó, én ezt másként látom MERT). Pont ez mutatja meg, hogy a buborék tájékozódás és a buborék beszélgetés, amikor szándékosan elvágod magad a másik oldaltól, csak tovább tolja a véleményed a szélsőség felé és tovább mélyíti a szakadékot az emberek között.

Mit lehet kezdeni azzal, ha az egyik oldalnak nem áll érdekében a normális párbeszéd folytatása?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kolmilan írta:

Mit lehet kezdeni azzal, ha az egyik oldalnak nem áll érdekében a normális párbeszéd folytatása?

Én nem gondolnám, hogy erről van szó. Csak fel kell nőni egy generációnak, ami végre maga mögé tudja tenni a korábbi társadalmi ellentéteket. Kicsit olyan ez, mint a PT trilógia megítélése. Anno foggal körömmel védeni kellett, azóta viszont felnőtt egy generáció, ami teljesen máshogy látja a dolgot. Itt is hasonló a helyzet: folyamatosan próbálkozni kell, mert társadalmi párbeszéd nélkül bármit érsz is el, kirekesztő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elnézem, az utánpótlás még rosszabb. Most nem mondok neveket, direkt. 

 

Nem fog felnőni ilyen generáció, mert az efféle közösség kitermeli magából az ezen a stíluson és hozzáálláson szocializálódó figurákat. Csak ezek még rosszabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

A legutóbbi hírek szerint a filmben talán végig a fekete nő lesz a 007-es. Daniel Craig lesz James Bond és egy fekete nő lesz a 007-es. Csak ez olyan, mintha Robert Pattinson lenne Bruce Wayne csak Zoe Kravitz lenne Batman.

Mintha olyasmiről lenne szó a sztoriban, hogy Bond visszavonult és így kapja meg Nomi a 007-est. Így sztori szempontból nem igazán látok ezzel problémát jelenleg, persze ha végleg megkapja akkor viszont már én is haragudni fogok :D De nem hiszem, hogy ez lesz a vége.

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Az idézeted majdnem pontos volt, (már persze ha ugyanarra a nyilatkozatra gondolunk) de abban Barbara Broccoli csak azt mondta, hogy férfi, nem azt, hogy fehér férfi. Még jó, hogy férfi, furcsa is lenne egy James nevű nő. :D 

De már ez is nagyon gáz, mivel 1953 óta James Bond a 007-es ügynök. És ez sem egy spontán ötlet, hogy na most már ne is James Bond legyen a 007-es ügynök, hanem akár lehetne Lashana Lynch is.

Bocsi, akkor én emlékszem rossszul :D  De nekem annyi is elég hogy nem hajlandó behódolni a mai divatnak, és nem lesz James Bond egy albinó-néger transszexuális törpe.

48 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Koronavírus, fosztogatások-tüntetések, szobordöntögetések, és most már India és Kína is egymásnak esett. Megőrült a világ.

Évet meg azzal kezdtük rögtön, hogy Irán és az USA egymásnak feszült elég keményen, és abból azért hamar lehetett volna háború. India meg Kína már vagy 50-60 éve öli egymást azon a határon, volt ott már keményebb összecsapás is a mostaninál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kolmilan írta:

Megkérdezhetem, minek kell folyton a transzokkal jönni?

James Bond kapcsán valóban fura lenne, ha hirtelen nőfaló macsó karakterből transznemű válna, nem? Szerintem szerencsésebb lenne egy új karaktert és új franchise-ot építeni erre a célra, ha nyitni akarnak aztán a nézők majd eldöntik, hogy érdekes vagy sem. De már egy meglévő, bejáratott karaktert újra pozícionálni mindig necces, kb. mintha az Uncle Benst akarnád átnevezni ööö.... hoppá. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Most említettem őket először :) 

Te lehet, hogy igen, de ha bármi diverzitásról szóló hír van, rögtön jön 5000 komment, hogy "höhö legyen inkább önmagát kecskének gondoló transznemű ázsiai"

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kolmilan írta:

Te lehet, hogy igen, de ha bármi diverzitásról szóló hír van, rögtön jön 5000 komment

Mert a diverzitás kapcsán ez egy megkerülhetetlen kategória. A csapból is ezt folyik, hogy el kell fogadni őket, sőt sokak még büszkélkednek is vele. Akár azzal, hogy azok, akár azzal, hogy elfogadják őket. Ezek után miért olyan meglepő, hogy a másik oldalon is mindig ez jön elő? Mintha azon csodálkoznánk, hogy a metoo kapcsán mindig előhozzák a nőket és a szexualitást. :D

Hozzátenném, hogy ez is az egyenlőséget mutatja. Amikor kiemelésre kerül egy adott közösség, bármilyen apropóból, ezt pedig felkapják, akkor biza minden oldalon gyakran fognak szóba kerülni. Az, hogy ez a transzneműekkel sincs másképp, mutatja, hogy őket sem ítéli meg a társadalom különb módon ebben a tekintetben.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, kolmilan írta:

Te lehet, hogy igen, de ha bármi diverzitásról szóló hír van, rögtön jön 5000 komment, hogy "höhö legyen inkább önmagát kecskének gondoló transznemű ázsiai"

Az 5000 kommentelő nevében nem tudok nyilatkozni, de ezek általában csak poénos reflekciók akarnak lenni arra, hogy minél sokszínűbbé akarnak az alkotók bármilyen médiumban tenni egy karaktert, csak hogy minél több embernek megfeleljenek vele. Transzok meg szintén reflektorfénybe kerültek az utóbbi ívekben, így ők is belerültek a pikszisbe amikor direkt eltúlózzák a diverzitást.

 

De ha bárkit megsértettem az albinó-néger transszexuális törpémmel akkor elnézést kérek :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A transz dolog az már olyan, amit sok ember gyomra nem vesz be, innen ezek a szélsőséges példák, ha valaminek az abszurditását jelezni kívánjuk.

 

Nálam például kizáró ok, hogy egy film transz főszereplőt vonultasson fel. Már maga a téma is teljesen hidegen hagy, de ha egy, a transz-témával egyáltalán nem foglalkozó sima akciófilmnek lenne transz főszereplője, már attól is a hideg rázna. Nálam itt a határ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nálam például kizáró ok, hogy egy film transz főszereplőt vonultasson fel. Már maga a téma is teljesen hidegen hagy, de ha egy, a transz-témával egyáltalán nem foglalkozó sima akciófilmnek lenne transz főszereplője, már attól is a hideg rázna. Nálam itt a határ.

Akkor hadd mutassam be Jake Grafet, aki angol színész, és transznemű férfi. :D Tőle is futkos a hátadon a hideg?

9IkwBL4.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, kolmilan írta:

Akkor hadd mutassam be Jake Grafet, aki angol színész, és transznemű férfi. :D

 

 

Amúgy meg nem mondanám hogy nőként "indult". Mondjuk ugyan ez megvan fordítva is, mikor egy nőről derül ki hogy eredetileg férfi volt, na az tud veszélyes lenni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Most csak a párkeresésre gondoltam, mikor felszed valaki egy nőt és aztán derülnek ki dolgok az ágyban :D 

Ja, ilyen biztos nagyon sokszor történik. Semmi esetre sem beszélnek róla előtte, vagy ilyesmi, nem. /s

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , kolmilan írta:

Ja, ilyen biztos nagyon sokszor történik. Semmi esetre sem beszélnek róla előtte, vagy ilyesmi, nem. /s

Viccből írtam egyébként, nem vedd komolyan :) 

 

Nem mondtam azt sem hogy sokszor történik, de biztos van ilyen. Meg tudnak lenni görbe esték.. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , NorbiLordi írta:

Viccből írtam egyébként, nem vedd komolyan :) 

 

Nem mondtam azt sem hogy sokszor történik, de biztos van ilyen. Meg tudnak lenni görbe esték.. :D 

A probléma az, hogyha így derül ki, annak sokszor szörnyű vége lesz. Vegyük például Gwen Araujo esetét, akit brutálisan meggyilkoltak, miután kiderítették, milyen nemi szervei vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, kolmilan írta:

A probléma az, hogyha így derül ki, annak sokszor szörnyű vége lesz. Vegyük például Gwen Araujo esetét, akit brutálisan meggyilkoltak, miután kiderítették, milyen nemi szervei vannak.

Hát ebben nem nagyon tudok nyilatkozni csak magamból kiindulni, de azóta szerintem már változott annyit a világ, hogy nem ez lenne egyből a vége. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.