Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, pontosan, teljesen egyetértek és így gondolom.

Az szuper, de akkor miért nem azt írod? 

 

37 perccel korábban, Pildi írta:

Ezzel teljesen egyetértek. Gyerekként nagyon utáltam, amikor a szüleim nem engedték nézni a tévében a korhatáros filmeket, amikor még nem értem el az adott kort, de gyakorló szülőként azt mondom, igazuk volt. Nem azért nem jó, ha valaki pl. 7 évesen erőszakos filmekkel találkozik vagy ilyen játékokat játszik, mert akkor rosszat fog tőlük álmodni, hanem pont ellenkezőleg: ha túl korán találkozik az erőszak megnyilvánulásával, még azelőtt, hogy értené, pontosan mit is lát, akkor jó eséllyel nem fogja tudni megkülönböztetni később a jót a rossztól, úgymond érzéketlenné válik, akiben nem is merül fel, hogy ha bánt egy másik embert vagy állatot, az miért rossz. Az érzelmi intelligenciájára lehet nagyon rossz hatással, ha túl korán találkozik a kegyetlenséggel a képernyőn vagy egy játékban. És ez aztán kihatással lehet az egész életére, a párkapcsolataira, a többi élőlényhez való viszonyára. Nem biztos, hogy ez mindenkinél így történik, de jó esély van rá.

Volt egy "kobra" című japán film, ami egy elég szexuális jelenettel kezdődött. Minket akkor kizavartak a szobából, hogy ezt ne lássuk. Akkoriban nem csak az erőszakos jelentekre mentek rá, sőt, nagyobb tabu volt a szex. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Volt egy "kobra" című japán film, ami egy elég szexuális jelenettel kezdődött. Minket akkor kizavartak a szobából, hogy ezt ne lássuk. Akkoriban nem csak az erőszakos jelentekre mentek rá, sőt, nagyobb tabu volt a szex. 

Én is ezt írtam feljebb, hogy egy cicit előbb kitakartak előlem, mint egy erőszakos, véres csihi-puhit :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy, az a kiállás, amiről beszélsz, fordítva is elsülhet. Mert a gyámoltalanabb gyerek lehet, hogy dühében a sok terrorizálás miatt nekimegy a támadójának és abból verekedés lesz. Akkor meg előjön az, hogy ő is verekedett. Ez nem megfelelő viselkedés. Azt eredményezheti, hogy a gyerek kemény fizikai vissza támadással tud csak védekezni. Mondjuk a tanárok egy része pártolja azt, hogy a gyerek álljon ki magárt és üssön vissza a bántalmazójának, más része meg elítéli ezt is. Ez is megoszlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az USA-ban most el is lett felejtve a koronavírus? Ha így folytatják a tömegrendezvényeket és tüntetéseket, most fog igazán aratni ott a halál.

Ott már a korlátozások ellen is tüntettek :lol: idióta egy nép...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Cupsy, az a kiállás, amiről beszélsz, fordítva is elsülhet. Mert a gyámoltalanabb gyerek lehet, hogy dühében a sok terrorizálás miatt nekimegy a támadójának és abból verekedés lesz. Akkor meg előjön az, hogy ő is verekedett. Ez nem megfelelő viselkedés. Azt eredményezheti, hogy a gyerek kemény fizikai vissza támadással tud csak védekezni. Mondjuk a tanárok egy része pártolja azt, hogy a gyerek álljon ki magárt és üssön vissza a bántalmazójának, más része meg elítéli ezt is. Ez is megoszlik.

Az, hogy kiáll magáért nem feltétlen azt jelenti, hogy ütnie kell, de ha ő kapja az elsőt akkor feltétlen vissza tudja azt adni, amúgy is ezek a terrorizálások főként a terrorizáló felektől fordul át fizikális megnyilvánulásba, főleg gyerekeknél. De ha ő üt először és jól elpicsázza a terrorizálókat azzal sincs baj, mert legalább van esély rá, hogy a terrorizálók abbahagyják a zrikálást, mer 2x meggondolják megéri-e cseszegetni azért, hogy után bucira legyen verve a fejük, viszont ha nem tesz semmit akkor biztos hogy nem hagyják abba és attól nyomorodik meg a gyerek lelkileg. Ilyenkor jön be a képbe megint az, hogy mennyire normális a gyerek és tudja, hogy nem mindenre ez a megoldás egyből, illetve a szülők feladata meg a tanároké, hogy ezt beláttassák vele. 
 

6 vagy 7-es koromban visszajött az osztályomba egy gyerek akivel 1-2-ban is együtt jártunk csak aztán elköltöztek, de már akkor is elég sok incidens volt vele, mert mindig balhézott valakivel, százas se volt, mert tudtuk, hogy a szülei pszichológushoz viszik. Na szóval amikor visszatért folytatta azt amit elkezdett, egyik szünetben elkezdte azt játszani, hogy köpdös random embereket, de úgy hogy odaállt eléd és pofánköpött utána meg elhúzott onnan lehetőleg olyan helyre, hogy a tanárok jól lássák, 2x sikerült ezt eljátszania a harmadiknál már aztán felőlem akárki szeme elé menekülhetett volna, megkaptam felemeltem úgy derék magasságig aztán amilyen erősen csak tudtam földhözb*sztam csak úgy nyekkent utána meg rátérdeltem a melkasára és megkérdeztem tőle, hogy "Elnyugszol?" Leszálltam róla, közbe a tanár is odaért megkérdezte mi folyik ott, mondtam, hogy "Semmi" a gyerek is azt válaszolta, hogy "Semmi" és csodák csodájára több köpködés nem volt nemcsak ellenem, de más ellen se, tőlem meg még a 2 métert is igyekezett megtartani, aztán év végén el is húzott ismét

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúúú hova fajult ez az egész. Igazából csak azt akarom írni, hogy a vírustémát én lezártnak tekintem(azért nem is válaszoltam), kezd olyan megosztó lenni mint a politika. Mindenki leírta már róla a véleményét, szerintem innentől csak rúgozás lenne a téma.

Ha valakinek erős volt amit írtam ,tőle elnézést kérek, jóval árnyaltabb a kérdés, hogy most helyes választ lehessen rá adni. Majd a történelem itél.

 

Közben nézem hogy az amerikai "ügy" lett terítéken, ahhoz viszont nem szólnék, mert az sem egyszerű, főleg párezer kilométerrel idébb nem ismerve az ő rendszerüket életüket belülről. Remélem lehiggadnak a kedélyek mihamarabb az USA-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsém... holnap lenne Villanytan vizsgám, 11 -től. Erre most derül ki számomra, hogy holnap áramszünet lesz. Remélem délután megy el az áram, mert nem akarom jövőhéten megírni. Dimat is veszélyben van jövőhéten, elvileg hétfő/kedd tájékán is lesz munka a faluban, remélem kedden du. 2 -kor már nem lesz semmi probléma. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Öcsém... holnap lenne Villanytan vizsgám, 11 -től. Erre most derül ki számomra, hogy holnap áramszünet lesz. Remélem délután megy el az áram, mert nem akarom jövőhéten megírni. Dimat is veszélyben van jövőhéten, elvileg hétfő/kedd tájékán is lesz munka a faluban, remélem kedden du. 2 -kor már nem lesz semmi probléma. :(

Mobilnet esetleg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Mobilnet esetleg?

Igen, szerencsére ez járható út számomra. Utólag én is erre gondoltam, a leírás pillanatában azonban még nem. :P

 

Bár az oktatási rendszer... hát finoman fogalmazva is valami borzadály. Komolyan, itt az van, hogy - pl. Analízis vizsgánál volt ez pl. meg régebbi zhnál - lapra leírni a megfejtést, LEFÉNYKÉPEZNI, majd feltölteni a gépre a képet és pdf formátumban elküldeni. Nem tudom kinek hogy szokott menni az online oktatás/vizsgázás, de ez valami borzalom. :|:|:|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, szerencsére ez járható út számomra. Utólag én is erre gondoltam, a leírás pillanatában azonban még nem. :P

 

Bár az oktatási rendszer... hát finoman fogalmazva is valami borzadály. Komolyan, itt az van, hogy - pl. Analízis vizsgánál volt ez pl. meg régebbi zhnál - lapra leírni a megfejtést, LEFÉNYKÉPEZNI, majd feltölteni a gépre a képet és pdf formátumban elküldeni. Nem tudom kinek hogy szokott menni az online oktatás/vizsgázás, de ez valami borzalom. :|:|:|

Nálunk Moodle teszt volt eddig, vagy pedig papírra leírni és scanelni.

 

De amúgy vannak bajok. Tegnapelőtt este az egyik tanárunk a nyilvános Google Drive mappájába véletlenül feltette az összes vizsgát, amit ebben a vizsgaidőszakban akart megíratni, a megoldásokkal együtt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Yoda József írta:

De amúgy vannak bajok. Tegnapelőtt este az egyik tanárunk a nyilvános Google Drive mappájába véletlenül feltette az összes vizsgát, amit ebben a vizsgaidőszakban akart megíratni, a megoldásokkal együtt :D

Emelem kalapom a tanárotok előtt. :D

 

42 perccel korábban, Yoda József írta:

Nálunk Moodle teszt volt eddig, vagy pedig papírra leírni és scanelni.

Tesztek nálunk is voltak - meg még lesz egypár - de nálam a scanelés eléggé nehéz lenne megoldani megfelelő eszköz nélkül. :P Szóval marad a fényképezés. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A feszült pillanatok egyike. :lol: Nekem volt az, pont holnap lesz két hete, hogy Analízisnél meg volt adva 70(!) perc 5 feladatra, plusz fényképezés és pdf -ben leadás. Nos... a fényképezéssel elment egy kis idő... pontban 10:10 -kor adtam le... és nem fogadták el. :D E-mailben lett elküldve. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Bár az oktatási rendszer... hát finoman fogalmazva is valami borzadály. Komolyan, itt az van, hogy - pl. Analízis vizsgánál volt ez pl. meg régebbi zhnál - lapra leírni a megfejtést, LEFÉNYKÉPEZNI, majd feltölteni a gépre a képet és pdf formátumban elküldeni. Nem tudom kinek hogy szokott menni az online oktatás/vizsgázás, de ez valami borzalom. :|:|:|

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást? Mit puskázást, ágyúzást, légvédelmet, a szájbatoszott Csillagpusztítót? Mert a webkamera látótere meglehetősen szűkös, azon túl egy egész könyvtár nyitva állhat, de minek ide könyvtár, a Chrome is elég ehhez. Mert én, aki annak idején teljesen becsületes diák voltam  és csak hobbiból tanultam meg mikrobetűkkel felírni egy origami módjára hajtogatható harminc centis cetlire egy fél tankönyvet, tuti nem használnám ki teljes számítástechnikai tudásomat ezen a téren, de hát nem mindenki olyan böcsületes és tiszta lélek, mint én...

...

...

...

Jé, mi ez a repedés a plafonon? Ez új! :D 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

De amúgy vannak bajok. Tegnapelőtt este az egyik tanárunk a nyilvános Google Drive mappájába véletlenül feltette az összes vizsgát, amit ebben a vizsgaidőszakban akart megíratni, a megoldásokkal együtt :D

Innen is őszinte gratulációm neki. Biztos nem élt vissza senki a helyzettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást? Mit puskázást, ágyúzást, légvédelmet, a szájbatoszott Csillagpusztítót? Mert a webkamera látótere meglehetősen szűkös, azon túl egy egész könyvtár nyitva állhat, de minek ide könyvtár, a Chrome is elég ehhez. Mert én, aki annak idején teljesen becsületes diák voltam  és csak hobbiból tanultam meg mikrobetűkkel felírni egy origami módjára hajtogatható harminc centis cetlire egy fél tankönyvet, tuti nem használnám ki teljes számítástechnikai tudásomat ezen a téren, de hát nem mindenki olyan böcsületes és tiszta lélek, mint én...

...

Vannak gyakorló vizsgázó ismerőseim, és a tapasztalataikból úgy tűnik, egyetlen eszköze van a tanároknak: minimális időt adnak a válaszokra. Ha fejből tudod, akkor is épp csak le tudod írni, amit tudsz, de ha lassabb író/gépelő vagy, akkor már nem. Elgondolkozni a válaszon meg szinte egyáltalán nincs idő. Szóval eléggé igazságtalan ez a megoldás azokkal szemben, akik egyébként nem puskáznak, csak nem ügyes gépírók vagy lassú a netük. Szerintem a tanároknak ezt toleránsabban kellene most venniük, hiszen egy félévről beszélünk, és elengedni azt a problémát, hogy van, aki puskázik. Nem ezen fog múlni, hogy milyen szakember lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást?

Húgom modta, hogy szóbeli vizsgán a tanár megkérheti, hogy forgassa körbe a webkameráját/laptopját a vizsga előtt. Ezentúl ha a tanár úgy érzi, kötelezheti a hallgatót, hogy csukott szemmel feleljen.

A BME-ről hallottam olyat, hogy az írásbeli vizsgán nézik a kitöltők IP címét, és ha gyanúsan egy helyről jött egy csomó kitöltés (ergo a hallgatól összeültek közösen megcsinálni), akkor azokkal újrairathatják.

Hogy hogyan akadályozzák meg azt ha az írásbeli előtt a hallgatók indítsanak egy beszélgetést, és átbeszélik a kérdéseket? Sehogy. Barátnőmék már a sokadik vizsgán ezt csinálják

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hogy hogyan akadályozzák meg azt ha az írásbeli előtt a hallgatók indítsanak egy beszélgetést, és átbeszélik a kérdéseket? Sehogy. Barátnőmék már a sokadik vizsgán ezt csinálják

Tesómék dettó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Vannak gyakorló vizsgázó ismerőseim, és a tapasztalataikból úgy tűnik, egyetlen eszköze van a tanároknak: minimális időt adnak a válaszokra. Ha fejből tudod, akkor is épp csak le tudod írni, amit tudsz, de ha lassabb író/gépelő vagy, akkor már nem. Elgondolkozni a válaszon meg szinte egyáltalán nincs idő. Szóval eléggé igazságtalan ez a megoldás azokkal szemben, akik egyébként nem puskáznak, csak nem ügyes gépírók vagy lassú a netük. Szerintem a tanároknak ezt toleránsabban kellene most venniük, hiszen egy félévről beszélünk, és elengedni azt a problémát, hogy van, aki puskázik. Nem ezen fog múlni, hogy milyen szakember lesz belőle.

Nagyon rossz ez a digitális vizsgáztatás. Én agybajt kapnék tőle. De jó, hogy ilyenen nem kellett részt vennem. A technikai problémák csúnyán betehetnek a teljesítménynek. Ez a legrosszabb vizsgáztatási forma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást?

A puskázást sehogy. Kifejezetten mondják is, hogy nyugodtan használhatjuk a jegyzetet. Éppen ezért az ügyes tanár olyan zh-kat, vizsgákat állít össze, amelyek a megértésre mennek rá, tehát a válaszokat nem fogod egy az egyben megtalálni sehol. Tovább kell gondolnod a tanultakat kicsit, hogy rájöjj a válaszra. Na meg mérnöki szakon ugye gyakorlati feladatot is lehet adni. Ellenben egy humán szakon, hogy mit csinálnak, na az jó kérdés, mert ott már sokkal nehezebb olyan vizsgát összeállítani, ami nem lexikális tudást kér számon, hanem megértést.

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mert a webkamera látótere meglehetősen szűkös, azon túl egy egész könyvtár nyitva állhat, de minek ide könyvtár, a Chrome is elég ehhez

Vannak olyan online vizsgáztató platformok (pl. az Edubase ilyen), ami tudja figyelni, hogy a vizsgázó kikattint-e a teszt ablakából, szóval a Chrome-ot ki lehet védeni. Persze, ha valaki egy másik eszközt használ a keresésre, pl. telefont, vagy másik gépet, akkor ez már nem ér sokat.

 

Nálunk (BME) nem kötelezhető a hallgató a webkamera bekapcsolására.

 

Az egymással való megbeszélést csak úgy lehet megakadályozni, ha mindenki más kérdéseket kap egy online kérdésbankból. Vagy ha kevés időt hagynak a megoldásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

lapra leírni a megfejtést, LEFÉNYKÉPEZNI, majd feltölteni a gépre a képet és pdf formátumban elküldeni. Nem tudom kinek hogy szokott menni az online oktatás/vizsgázás, de ez valami borzalom. 

Nekünk hasonlót talált ki a kémia tanár, de már az utolsó hetekben én nem csinálom, mert csak az idő megy vele, simán fényképként küldöm. Apropó dolgozatok, hát eddig a legjobb az volt, amikor 5 perccel a leadási határidő előtt láttam meg a német dolgozatot, mitagadás izgalmas volt.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást?

Nálunk sehogy. :D Max. annyi, amit Yoda is írt, hogy kicsit rafináltabb kérdéseket tesznek fel. Bár ugye mindenki ismeri a Ctrl+F billentyűkombinációt, amivel egy jegyzetben seperc alatt meglett keresni a válaszra a választ. :P

 

Közben megvolt a villanytanos vizsga, áramszünet eddig még nem volt. Néztem is nagyokat. :D Lehet átvertek engemet?

A vizsgán persze megvolt kötve mit mennyi ideig csináljunk - tkp. 20-25 percenként nyílt meg egy új feladat. :D Szóval be volt osztva az idő, hogy mennyi idő alatt dolgozzuk ki, plusz fényképezés, pdf -ben leadás, stb. A 2. példánál majdnem megszívtam: annyit szöszmötöltem az egyik mellékszámítással, meg a gép is majdnem csütörtököt mondott - már a képet akartam bemásolni a doc -ba, amikor a Windows elkezdett játszani nekem. Azt hittem újraindul, vagy bead egy frissítést :D - de 3 másodperccel a vége előtt letudtam adni. Megmondom őszintén, ilyen sikerélményem még sosem volt... bár arra a feladatra lehet nulla pontot fogok kapni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást?

2013-ban volt egy online vizsgám adótanból. Fix időpont (nincs összeülés, mert mindenkinek be kell jelentkeznie), 50 tesztkérdés, 60 perc. Hidd el, úgy buktak az emberek rajta, hogy ihaj. Mert kérdezni tudni kell :D Pláne, hogy egy adótanvizsgán számolás, esettanulmány, és minden más is előfordulhat. 

Két éve volt egy jogvizsgám papíron, ahol mindent lehetett használni. Esettanulmányok megoldása szerepelt a vizsgán, az idő korlátozott. Nem a szabályok ismeretén múlt az eredmény, hanem azon, hogy egyáltalán felismered-e, mi/mire vonatkozik az eset, és milyen szabály ismerete kell hozzá :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

Vannak gyakorló vizsgázó ismerőseim, és a tapasztalataikból úgy tűnik, egyetlen eszköze van a tanároknak: minimális időt adnak a válaszokra. Ha fejből tudod, akkor is épp csak le tudod írni, amit tudsz, de ha lassabb író/gépelő vagy, akkor már nem. Elgondolkozni a válaszon meg szinte egyáltalán nincs idő. Szóval eléggé igazságtalan ez a megoldás azokkal szemben, akik egyébként nem puskáznak, csak nem ügyes gépírók vagy lassú a netük. Szerintem a tanároknak ezt toleránsabban kellene most venniük, hiszen egy félévről beszélünk, és elengedni azt a problémát, hogy van, aki puskázik. Nem ezen fog múlni, hogy milyen szakember lesz belőle.

Hát igen egy átlagember gépelési sebbeségét kéne nézni két ujjal. Mert ha Dzséjt gépelési sebességéhez igazítják az egész országban megbuknak a diákok.:D

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Vannak olyan online vizsgáztató platformok (pl. az Edubase ilyen), ami tudja figyelni, hogy a vizsgázó kikattint-e a teszt ablakából, szóval a Chrome-ot ki lehet védeni. 

Elképesztő hogy már mik vannak. Egyből arra gondoltam hogy jön a kérdés, tabbal másik fül, Google-ba a kérdés, közben persze szemmel mintha a kérdést nézném és meg is van. De így ha figyeli hogy elhagyom az aktív ablakot az gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Öcsém... holnap lenne Villanytan vizsgám, 11 -től. Erre most derül ki számomra, hogy holnap áramszünet lesz. Remélem délután megy el az áram, mert nem akarom jövőhéten megírni. Dimat is veszélyben van jövőhéten, elvileg hétfő/kedd tájékán is lesz munka a faluban, remélem kedden du. 2 -kor már nem lesz semmi probléma. :(

Az micsoda egybeesés hogy villanytan vizsga alatt nincs áram :D

21 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

IBár az oktatási rendszer... hát finoman fogalmazva is valami borzadály. Komolyan, itt az van, hogy - pl. Analízis vizsgánál volt ez pl. meg régebbi zhnál - lapra leírni a megfejtést, LEFÉNYKÉPEZNI, majd feltölteni a gépre a képet és pdf formátumban elküldeni. Nem tudom kinek hogy szokott menni az online oktatás/vizsgázás, de ez valami borzalom. :|:|:|

Nekem vállalati pénzügy vizsgának a számolásos része volt ilyen hogy PDF-ben kérte feltölteni. Én simán lefotóztam telefonnal dokumentum beolvasás funkcióval, és engedi is alapból PDF-ként menteni. A másik megoldás erre meg az Office Lens, az is kifejezetten erre lett kitalálva.

17 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az online vizsgázóktól kérdezném, mert ez érdekel: hogy a búbánatos, hamvas édes anyukájába küszöbölik ki ezen a módon a puskázást? Mit puskázást, ágyúzást, légvédelmet, a szájbatoszott Csillagpusztítót? Mert a webkamera látótere meglehetősen szűkös, azon túl egy egész könyvtár nyitva állhat, de minek ide könyvtár, a Chrome is elég ehhez. Mert én, aki annak idején teljesen becsületes diák voltam  és csak hobbiból tanultam meg mikrobetűkkel felírni egy origami módjára hajtogatható harminc centis cetlire egy fél tankönyvet, tuti nem használnám ki teljes számítástechnikai tudásomat ezen a téren, de hát nem mindenki olyan böcsületes és tiszta lélek, mint én...

...

...

...

Jé, mi ez a repedés a plafonon? Ez új! :D 

Innen is őszinte gratulációm neki. Biztos nem élt vissza senki a helyzettel.

Ahogy többen is írták előttem ezt főleg úgy tudják kiküszöbölni ha nagyon szűkös időkorlátot adnak meg. Nekem volt olyan zh-m ahol 50 kérdésre volt 35 perc, na ott mire magát a kérdést felfogja az ember már rég vége a bulinak :D De egyébként ha maga a jegyzet, diasor stb. olyan hogy bizonyos kulcsszavak max 1-2x szerepelnek benne akkor az adott kérdésre ígyis pillanatok alatt meglehet találni a választ.

 

Volt tanár amúgy aki elmondta órán, hogy ő konkrétan tojik rá hogy ki mit használ segítségképpen mert ugysincs befolyása rá, ha valaki akarja ígyis-úgyis megoldja.

 

Egy másik tanár viszont úgy állította be a Moodle alapú e-learning tesztnél, hogy állítólag ha valaki másik fülre vagy ablakra vált át azt érzékeli és egyből vége a dalnak. Biztos lehet ilyet, de valahogy senki sem volt elég bátor le is tesztelni. :) De ezt is nagyon könnyen kilehetett amúgy küszöbölni azzal, hogy a tananyagot felraktuk telefonra és onnan ment a segítségkérés ha nem ment :D A tanár úgy "hirdette" meg a vizsgát szó szerint, hogy így nincs lehetőség, sem pedig idő illegális segédeszközök használatára. Na hát a 40 kérdés/30 percnél még kétszer is volt időm átnézni a válaszokat.

 

Úgyhogy aki nagyon akarja és leleményes az megoldja a puskázást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A puskázást sehogy. Kifejezetten mondják is, hogy nyugodtan használhatjuk a jegyzetet. Éppen ezért az ügyes tanár olyan zh-kat, vizsgákat állít össze, amelyek a megértésre mennek rá, tehát a válaszokat nem fogod egy az egyben megtalálni sehol. Tovább kell gondolnod a tanultakat kicsit, hogy rájöjj a válaszra. Na meg mérnöki szakon ugye gyakorlati feladatot is lehet adni. Ellenben egy humán szakon, hogy mit csinálnak, na az jó kérdés, mert ott már sokkal nehezebb olyan vizsgát összeállítani, ami nem lexikális tudást kér számon, hanem megértést.

 

Ez nagyon jó mentalitás szerintem. A gimiben ilyen volt a fizika tanárom. Mindent lehetett használni. 10-ből 4 kérdés ért 5-öst. De a kérdések bizony nehezek voltak, és az volt a lényeg, hogy tudd alkalmazni a tudást. Sajnos nemrég halt meg a tanár úr, ő volt az egyetlen tanár, aki így vizsgáztatott, nagyon szerettük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.