Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A youtube másnál sem érhető el? Négy órája még el tudtam érni, most meg nem hozza be.

Nálam is rendetlenkedik a youtube. Én magát az oldalt meg tudom nyitni, de ha új lapon nyitok meg videót, akkor a végtelenségig tölt. Ha simán rákattintok egy videóra, akkor egyből tudom nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az elején még én is úgy láttam hogy van értelme ennek de így két hónap múlva már inkább hisztinek látom. Magyar adat: 3816 fertőzött, 509 halott. Egy 10 milliós országban. Szerintem autóbalesetben halnak meg ennyien.

 Ezt mondom az elejétől fogva, fel van fújva az egész.

 

 

Ha ez a vírus olyan nagy fenyegetés lenne akkor nem ilyen lepkefing mozgáskorlátozás lett volna, hogy csak akkor menjél ki, ha alaposan indokolt és az alapos indokok között ilyen nevetségesek is találhatók, mint a kozmetikus, meg a szabadidős sportevékenység, meg piac!!! amiket ráadásul a kutya nem ellenőriz. Nem, ha az lenne akkor kőkemény kijárási tilalom lett volna, ahol max. dolgozni, meg vásárolni mehetett volna ki az ember, de abból is csak a legszükségesebbeket és igazolásnak kellett volna mindenkinél lennie, hogy hova is megy, mert ha ellenőrzik és nem tudja akkor nem bírságot kapott volna hanem kapásból elzárást. A maszk viselése sem csak önkéntes alapú lett volna, hanem kötelező és nem csak a boltban, hanem mindenhol. Ha olyan kemény lenne ez a vírus akkor a meghozott döntések, nem állították volna meg a terjedését, mert az emberek nagy része magasról tett rá, nem hordtak maszkot nem tartották be a távolsági szabályokat, hirtelen mindenki annyira fitt lett, hogy neki aztán ki kellett menni futni mindennap, meg a szabadba bármit csinálni, mert annyira nem bírja a 4 fal között, pedig máskor otthon döglött a tévé előtt félnapokat. 

 

 

  

  

5 órával ezelőtt, pb69 írta:

azt is érdemes megjegyezni, hogy amíg külföldre nem lehet menni, addig az országon belüli turizmus felerősödik, ami ugyan nem pótolja teljesen a kieső pénzt, de enyhíti a bajokat.

Az országon belüli turizmussal ki lehet törölni a s*ggünket magyarán megmondva, lóf*sz, pláne a frekventált helyeken, az amúgy sem fergeteges jólétben élő átlag magyar átlagpolgár aki ráadásul most kapott egy válságot is a nyakára nem fog lemenni a Balatonra hekket enni kilószám, mert amúgy is meggondolandó amennyire elvannak szállva az árak, nem most amikor ilyen instabil az anyagi helyzete. De Hanzinak ez aprópénz, pláne jönne ide, hisz neki is válság van azért, de itt többet ér a pénze. 

És akkor ott vannak a fullos 5 csillagos szállodák, oda pláne nem fog a magyar száz szám menni. 
Határmenti városok dettó, főként tudom mert Sopronban lakom, amióta teraszok lehetnek azóta nyitva van az étterem meg a hotel is ahol dolgozom (bár én még mindig nem, mert nem kell annyi ember), ha 5 ember bemegy az étterembe már örül mindenki, mint majom a farkának, tegnap volt a legnagyobb forgalom... 100e forint, a szállodába 4nél többen még nem voltak egyszerre, ennyiből a rezsi nem jön ki, és akkor még bérekről nem is beszélt az ember.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont elég rémisztő volt látni, hogy New Yorkban tömegsírokat ásnak. Meg az olasz és spanyol helyzet is vérfagyasztó volt. Lehetett volna rosszabb is nálunk is. Ezt akkor nem lehetett látni. Tudomásom szerint a kutatók pár hónapja még azt is reálisnak tartották, hogy a vírus mutálódni fog és valami spanyolnáthához hasonló, vagy annál is durvább dolog lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze mert a média erre ment rá, hogy ijesztgessék a népeket, ha megnézed a halálesetek számát az adott ország lakosságához képest máris nem tűnik olyan drasztikusnak a helyzet és még ott van az a tényező, hogy sok ember ugyanúgy elkapott volna valamilyen más betegséget ebben az időszakban és ugyanúgy belehal csak akkor a kutyát nem érdekelte volna. Ha arra lett volna bármi reális esély, hogy spanyolnátha vagy még annál durvább valamivé alakul pláne vasszigorú intézkedések lettek volna, nem ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetségesnek tartom, hogy a vasszigorú intézkedések azért is maradtak el, mert sokan reménykedtek, hogy nem következnek be a legrosszabb forgatókönyvek. Gondolom így se lesz könnyű újraindítani a gazdaságokat. Ha vasszigorúak lettek volna az intézkedések még tovább eltartana, míg helyrerázódik minden. De ha bekövetkezett volna a legrosszabb és mutálódik a vírus, akkor átmentek volna vasszigorba mindenhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ténylegesen ilyen veszély lett volna akkor nem lehetett volna reménykedésre alapozni, mert mire találkoztak volna a brutális mutálódott vírussal konkrétan cseszhették volna az egészet, hiába kezdenek el szigorítgatni akkor már. Abban az esetben viszont lett volna értelme megállítani a gazdaságot ennél jobban is akármilyen nehéz lett volna újraindítani, ebben az esetben viszont még ennyire sem volt értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal érvelni, hogy csak egy hiszti volt az egész, mert hát kevesen halnak meg, az pont akkora baromság, mintha közúti necces szitu előtt halálra rémülve az utolsó pillanatban félrerántanád a kormányt és ezzel megúsznád a balesetet, majd ezután utólag hisztinek minősítenéd az esetet mondván, hogy végül is nem halt meg senki. 

 

Pont azért nem volt sok áldozat, mert komolyan vettük és bezárkóztunk. Ahol nem ezt tették, meg lehet nézni, hova futott ki az egész. Épp ezért nagyon fontos összekapcsolni fejben a sikert és a korlátozások bevezetését / betartását. Szóval erősen ajánlom, hogy mindenki gondolja végig az ok okozati összefüggéseket a két dolog között...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.