Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

46 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem tudjátok, hogy vonatjegyet lehet venni az állomásokon? Mert egy olyan ismerősöm aki finoman szólva nem épp a technika fenegyereke vasúton utazna és annak az esélye, hogy online képes lesz jegyet venni konvergál a nullához. 
MÁV oldalon ezt találtam:
"A sorbanállások és személyes érintkezések/kontaktusok csökkentése érdekében kérjük, jegy- és bérletvásárlás esetén részesítsék előnyben MÁV applikáció használatát és az e-vonatjegy váltási lehetőséget."

 

Én ebből úgy veszem ki, hogy lehet jegyet venni "hagyományos" mód is csak ajánlott az online, de jó lenne valami tapasztalati információ is :D 

Lehet venni állomásokon vonatjegyet (azt nem tudom zártak e be esetleg pénztárakat a kevesebb utas miatt). De tud venni automatából is ha éppen van azon az állomáson, azokat se nagy ördöngösség kezelni. Egyébként nem kell technikai fenegyereknek lenni az e-jegyhez sem, tényleg kb. 4-5 kattintásból megvan :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Lehet venni állomásokon vonatjegyet (azt nem tudom zártak e be esetleg pénztárakat a kevesebb utas miatt).

Köszi!

Idézet

De tud venni automatából is ha éppen van azon az állomáson, azokat se nagy ördöngösség kezelni. Egyébként nem kell technikai fenegyereknek lenni az e-jegyhez sem, tényleg kb. 4-5 kattintásból megvan :) 

Én tudom, de ő.... reménytelen :lol:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Persze. :) 

Kalauztól csak abban az esetben lehet jegyet venni büntetés nélkül, ha nincs jegypénztár azon az állomáson, ahol felszállsz, én így tudom. Vagy most a járványhelyzetre való tekintettel lehet venni a kalauztól is bármikor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem tudjátok, hogy vonatjegyet lehet venni az állomásokon?

Természetesen lehet venni. :) Max. csak fele pénztár működik, mint korábban. Naponta vonatozok, szóval van rálátásom a dologra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Természetesen lehet venni. :) Max. csak fele pénztár működik, mint korábban. Naponta vonatozok, szóval van rálátásom a dologra.

Csak abból gondoltam, mert a buszjáratokon változott a rendszer és csak online lehetett (bár most olvastam, hogy ez is enyhül és csak a Pest megyét érintő járatoknál marad meg) és hátha a MÁV is bevezette ezt. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot az ünnepelteknek!

5 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Én milliószor láttam már hogy olyan állomáson szállt fel valaki ahol automata és pénztár is van nyitva, és mégsem pótdíjas jegyet kapott az illető.

Már láttam olyat nem is egyszer, hogy az utas váltig állította, hogy az állomáson a pénztár be volt zárva, erre a kalauz meg felhívta az állomást, hogy tényleg így volt-e. Azok mondját jól, akik azt mondják, hogy normál jegyet a kalauztól csak akkor lehet venni, ha az állomáson nincs rá lehetőség, ellenkező esetben csak pótdíjjal tud adni.

Ettől függetlenül az álllomáson a pénztárak működni szoktak, az automata (ha van), meg mindig megy ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nabopolasszar írta:

Boldog születésnapot az ünnepelteknek!

Már láttam olyat nem is egyszer, hogy az utas váltig állította, hogy az állomáson a pénztár be volt zárva, erre a kalauz meg felhívta az állomást, hogy tényleg így volt-e. Azok mondját jól, akik azt mondják, hogy normál jegyet a kalauztól csak akkor lehet venni, ha az állomáson nincs rá lehetőség, ellenkező esetben csak pótdíjjal tud adni.

Ettől függetlenül az álllomáson a pénztárak működni szoktak, az automata (ha van), meg mindig megy ;)

Jah, én nem állítottam az ellenkezőjét :D Én csak azt írtam amit látni szoktam, azért is írtam hogy lehet kalauza válogatja. Mondjuk ezek az emberek általában 2-3 állomást mennek csak, lehet van valami km limit ami alatt nincs pótdíj, nem tudom :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ettől függetlenül az álllomáson a pénztárak működni szoktak, az automata (ha van), meg mindig megy ;)

Nem mindig megy. Többször futottam bele rossz, nem működő automatába, szóval ez az opció sem biztos. 

 

Boldog születésnapot, A pécsi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, MissKarrde írta:

Nem mindig megy. Többször futottam bele rossz, nem működő automatába, szóval ez az opció sem biztos. 

Ilyen nekem is volt már Győrben, már nem emlékszem miért, de nem volt jegypénztár, egy haverral voltam, odamegyünk az automatához, látom ki van írva rá, hogy a papírpénzt bevevő része nem jó, kérik használjanak mást, szerencsére volt nálam bőven apró elkezdtem szórni, de mindent kiköpködte. Erre megszólal haver: -Próbáld meg kártyával! - szépen lassan ránéztem majd ezt mondtam: - Rá van írva, hogy a papír pénzt nem veszi be, az aprót itt kiköpködi kifelé. Szerinted mennyi esély van arra, ha most beteszem a kártyát nem nyeli be, zúzza össze vagy valami, ne legyél hülye! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kártya érintőmódban is működik az automatáknál :P 

Itt helyben és Pesten is belefutottam problémákba. Vagy egyáltalán nem működtek az automaták, vagy csak kp-t/kártyát fogadtak el. A Nyugatiban volt olyan szitu, amikor kettőt is ott kellett hagynom. Na jó, ennél a szitunál az automata kártyát nem fogadott el, én viszont kp-val sose fizetek automatánál :hehe: 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Automaták beszerzését nem állították le a járványhelyzet miatt hogy kell a pénz máshova? Mintha valami ilyesmit olvastam volna valamikor.

Az egyik jóbaratom csapata írja hozzá a szoftvert, majd megkérdezem mi a helyzet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.