Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Azzal érvelni, hogy csak egy hiszti volt az egész, mert hát kevesen halnak meg, az pont akkora baromság, mintha közúti necces szitu előtt halálra rémülve az utolsó pillanatban félrerántanád a kormányt és ezzel megúsznád a balesetet, majd ezután utólag hisztinek minősítenéd az esetet mondván, hogy végül is nem halt meg senki. 

Nem utólag minősítem, hanem ez elejétől fogva ezt mondom. Meg amúgy sem erről volt itt szó teljesen, hanem arról, hogy be se ülj a kocsiba, mert biztos ütközni fogsz és belehalsz, holott nagy valószínűséggel nem is fogsz ütközni, vagy ha ütközöl akkor sem maradsz ott.

Idézet

Pont azért nem volt sok áldozat, mert komolyan vettük és bezárkóztunk. Ahol nem ezt tették, meg lehet nézni, hova futott ki az egész. Épp ezért nagyon fontos összekapcsolni fejben a sikert és a korlátozások bevezetését / betartását. Szóval erősen ajánlom, hogy mindenki gondolja végig az ok okozati összefüggéseket a két dolog között...

Olaszországban ahol nagy volt a geb*sz, na meg későn kaptak észbe ott is 33000 fő halott volt a 60 milliós lakosságból az kb.: 0,055 % 1800 emberből 1.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Olaszországban ahol nagy volt a geb*sz, na meg későn kaptak észbe ott is 33000 fő halott volt a 60 milliós lakosságból az kb.: 0,055 % 1800 emberből 1.

Ez ok, de pár hét alatt volt ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a zöme pár hét alatt halt meg. :) És azért voltak videók az ott dolgozó orvosoktól is, hogy ez azért nem egyszerű influenza. Persze innen nehéz ezt átélni, hisz nem voltunk benne igazán. Nekem csak az nem tetszik, hogy mindenki annyira okos ebben a témában, holott szerintem csak érzései vannak amiket tényként közöl. @SimonZ talán tudna erről mesélni, mert biológus. Talán egyszer erre téved és ír arról mennyire valós a vírus okozta probléma. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Olaszországban ahol nagy volt a geb*sz, na meg későn kaptak észbe ott is 33000 fő halott volt a 60 milliós lakosságból az kb.: 0,055 % 1800 emberből 1.

Igen, és a tavalyi év azonos időszakához képest 50%-os (vagy még magasabb) többlethalálozás történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a történethez hozzátartozik, hogy bár jópár fajta koronavírust ismerünk (pl. a laza nátha is koronavírus), azért a tudósok előtt mégis ismeretlen volt nagyrészt, hiába van egyezőség akár 96%-ban is más koronavírussal. Meg azért ez nem olyan mint például a SARS vagy a MERS, hogy pontosan tudni hogy ki az aki fertőzött mert 2 nap alatt ágyhoz vág. Pont azért terjedt sikeresen mert az akár 2 hetes lappangási idő alatt is fertőz úgy az ember, hogy azt sem tudja baja van.

Sokan az influenzához hasonlítják hogy abba is belehal x ember évente minek pánikolni. De azt legalább ismerjük, és még ha mutálódik is minden évben, azt le tudjuk követni és van rá vakcina, míg a koronavírusra nincs. Meg mivel letud az ember állapota annyira romlani a koronától hogy lélegeztető gép nélkül meghalna, nagyon nem mindegy hogy egyszerre 100.000 embernek van szüksége a gépre vagy pedig csak 100-nak. Az előbbi kivitelezhetetlen, míg az utóbbi legalább kontrollálható, és legfőképpen ezért volt a bezárkózás: hogy ne terheljük túl az egészségügyi rendszert, ne a Covid-os betegek ellátás kösse le 100%-ban az orvosokat hanem emelett halaszthatatlan műtéteket, kezeléseket is el tudjanak végezni. Meg sajnos nagyon sok orvos is belehalt ebbe a fertőzésbe ami szintén nem elhanyagolható dolog, mert őket sem lehet egyből pótolni.

Azzal meg, hogy de hát x ország lakosságához képest csak x db a fertőzött és x db a halálozás, így utólag könnyű dobálózni, de egy jórészt ismeretlen vírusnál ezt előre a Jóisten sem tudja megmondani hogy mi lesz a kimenete. Meg ezt azért pl. az olaszoknak, spanyoloknak valaki próbálja meg elmagyarázni, hogy "Ok hogy meghaltak nálatok 30.000-en, de ott vagytok 30 millióan, csak a lakosság 0,1 százaléka halt bele." Igen, de ez a 30.000 ember is valakinek a szülője, nagyszülője, gyerek, barátja stb. volt, és a halálozás napi több százas nagyságrendű volt. És igen, lehet hogy békeidőben is meghalnak valahol a világban napi 100-an, de ez nem többféle halálozási oknak tudható be összesen, hanem csupán egynek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt is hozzá kell tenni, hogy ezek az adatok nem feltétlenül pontosak. Egy amerikai kommentben olvastam, hogy ha Covid-fertőzött vagy, és autóbalesetben meghalsz, akkor te koronavírus általi halállal leszel nyilvántartva.

 

A másik, hogy rokonok kinn élnek San José-ban, és tökéletesen, szarkasztikusan megfogalmazták az ottani helyzetet: "Azóta, hogy megjelent a Covid-19, hirtelen minden más halálos betegség eltűnt." Ezzel nyíltan utalva arra, hogy az utóbbi időben nagyon sok olyan eset történt, amikor nem a koronavírus volt a ludas a halálozáskor, mégis úgy van elkönyvelve.  

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Egy amerikai kommentben olvastam, hogy ha Covid-fertőzött vagy, és autóbalesetben meghalsz, akkor te koronavírus általi halállal leszel nyilvántartva.

Erre a legjobb példa Thaiföldön, egy 25 éves magyar motoros elhunyt koronavírusban, így hozták le, de amúgy nem mellesleg motorbalestben halt meg. Nyilván az előbbi szólt jóval nagyobbat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Adrián írta:

Erre a legjobb példa Thaiföldön, egy 25 éves magyar motoros elhunyt koronavírusban, így hozták le, de amúgy nem mellesleg motorbalestben halt meg. Nyilván az előbbi szólt jóval nagyobbat.

Igen, egy Thaiföldi újság hozta le így, hogy elhunyt egy koronavírusos magyar, amit korrigáltak is a hatóságok. A hivatalos statisztikákba ő sosem került bele. De az összeesküvés-elmélet hívők már felkapták ezt az egy esetet is, és persze elkezdték terjeszteni, hogy akkor mindenki aki autóbalesetben hal meg, azt koronavírus áldozatai közé sorolják.

 

Arra, hogy egy "amerikai kommentelő" mit állít felesleges alapozni, ugyanannyi jelentősége van ez ügyben, mint a mi itteni hozzászólásainknak. Nincsenek alátámasztva ilyen fantazmagóriák, hogy a balesetben elhunytakat is odaírják, főleg hogy a legtöbb helyen nem is tesztelik az elhunytakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egy amerikai kommentben olvastam, hogy ha Covid-fertőzött vagy, és autóbalesetben meghalsz, akkor te koronavírus általi halállal leszel nyilvántartva

Ez konkrétan kamu. Itt, Magyarországon mindenképp. De szerintem bárhol a világon is. 

 

Boldog születésnapot Fulcrum!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Yoda József said:

Arra, hogy egy "amerikai kommentelő" mit állít felesleges alapozni, ugyanannyi jelentősége van ez ügyben, mint a mi itteni hozzászólásainknak. Nincsenek alátámasztva ilyen fantazmagóriák, hogy a balesetben elhunytakat is odaírják, főleg hogy a legtöbb helyen nem is tesztelik az elhunytakat.

 

43 minutes ago, Donát said:

Ez konkrétan kamu. Itt, Magyarországon mindenképp. De szerintem bárhol a világon is. 

 

Ez nekem is megfordult a fejemben, viszont némileg alátámasztja az, amit Adrián írt a thaiföldi halálesettel kapcsolatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, caseyjones írta:

 

 

Ez nekem is megfordult a fejemben, viszont némileg alátámasztja az, amit Adrián írt a thaiföldi halálesettel kapcsolatban. 

De a thaiföldi eset nem került be semmilyen HIVATALOS statisztikába, csak egy thaiföldi médium hozta le tévesen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, Yoda József said:

De a thaiföldi eset nem került be semmilyen HIVATALOS statisztikába, csak egy thaiföldi médium hozta le tévesen!

Okés, viszont abban, amit a rokonomék cinikusan megjegyeztek, miszerint a Covid-19 óta hirtelen minden más halálos betegség eltűnt, van valami...

Most találomra kiválasztottam két elhunytat a kormány oldaláról, akiknek az alapbetegségük emlőrák volt, ráadásul áttétekkel. Mi alapján tudják megállapítani, hogy a koronavírus okozta a halált, nem pedig az emlőrák? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 28. - 21:26, caseyjones írta:

És azt is hozzá kell tenni, hogy ezek az adatok nem feltétlenül pontosak. Egy amerikai kommentben olvastam, hogy ha Covid-fertőzött vagy, és autóbalesetben meghalsz, akkor te koronavírus általi halállal leszel nyilvántartva.

 

A másik, hogy rokonok kinn élnek San José-ban, és tökéletesen, szarkasztikusan megfogalmazták az ottani helyzetet: "Azóta, hogy megjelent a Covid-19, hirtelen minden más halálos betegség eltűnt." Ezzel nyíltan utalva arra, hogy az utóbbi időben nagyon sok olyan eset történt, amikor nem a koronavírus volt a ludas a halálozáskor, mégis úgy van elkönyvelve.  

Pontosan. Olaszoknál ha meghalt valaki és kimutatták a koronavírustz a szervezetében azt oda írták, pedig másban halt meg. Amondó vagyok hogy majd 2-3 év múlva mikor elemzik a mostani adatokat, kiderül a tényleges fertözöttek száma akkor lehet való képet kapni a mostról. Azt sem tudják hány fertőzött van valójában ahhoz le kéne tesztelni a lakosság 80 %-át minimum.

Nyilván ez most ökölcsapásként ért mindenkit, de remélem ebből tanulnak és a következő járványnál már ésszerübben viselkednek.

Szóval betartom én is a szabályokat de baromi feleslegesnek érzem a 12 utáni vásárlást, meg a maszkot is. A pénztárnál ugyanúgy egymás után állnak az emberek, és 12 után is sok idős ember van a boltban.

De tegyük fel tényleg mindeni akkor járna vásárolni mikor nek van az időpont rendelve. De a buszon mellém is ülhet egy idős ember. Akkor meg mi értelme van külön vásárlásnak, ha maszkot viselünk?

A vírus tudja hány óra van? A BKK járművein lehetek együtt idősekkel, a boltban meg nem?

Kitartok amelett amit különben már minden ország csinál, hogy elkezdik visszanyitni a dolgokat. Mától pl lehet újra bent ülni étteremben.

Nem csak én jöttem rá arra hogy vissza kell engedni az embereket az életükhöz, és az értelmetlen rendelkezéseket eltörölni.

Én egy átlagbéla vagyok, de az államok is ezt csinálják már.  Vagy azok is süsük?

 

 

@Yoda József

 

A batmanes képhez annyit írnék hogy tudod igazolni hogy a maszkok és a különvásárlások miatt volt nálunk ennyire kevés beteg és haláleset? Semmilyen adat nincs erről. Persze én sem tudom az ellenkezőjét.

Mert papíron szépen hangzik, de ahogy fentebb írtam az utóbbi két hónapban rengetegen nem tartották be a szabályokat(maszk, másfél méter a másiktól nem a neki kiírt időpontban vásárlás)), sokan voltak tömegben ebben az időszakban is. Az véletlenül sem lehet hogy nagyon sok emberen észrevétlenül átment ez a vírus illetve enyhe tünetekkel átvészelte.

Ha tetszik ha nem ezel a covid-19 együtt kell élnünk a jövőben. De nem úgy hogy évente kétszer leállítunk mindent mert jön a vírus.

Hanem mint az influenzához. Ott sem állítanak le mindent, pedig arat rendesen. Nyilván a mostani leállítás érthető, hisz sokan kerülnének kórházba összeomlana az egészségügy. 

De ezt ahogy írtam plussz kórházakkal, egyfajta tartalékos személyzettel(mint a hadseregben a tartalékos kationák), lélegeztetőgépekkel meg lehet oldani úgy hogy az immunis nagy többség életét nem lehetetlenítjük el.  A gazdaságról már írtam, de az iskolák leállítása is gáz ha sokszor elő fog fordulni. Ki fog a gyerekkel otthon mradbni, hogy tanulnak( a távoktatás nem jó hosszútávon)?

Nekem van sok gyerekes ismerősőm elhiheted hogy az utóbbi 2 hónap nem volt életük legjobb időszaka.

Zárszóként még ideírnám hogyha ha spanyolnátha halálozási ráta lenne, vagy még durvább, tényleg hullanának az emberek mint a legyek, én lőném agyon a maszk nélküieket.

De ez így nekem egy nudli utólag. Aztán meglátjuk 2-3 év múlva milyen következtetéseket fognak levonni a mostból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Frenkie írta:

A batmanes képhez annyit írnék hogy tudod igazolni hogy a maszkok és a különvásárlások miatt volt nálunk ennyire kevés beteg és haláleset?

Hát az egy tudományosan bizonyított tény, hogyha holnaptól kezdve senki sem érintkezne az égvilágon senkivel, csak otthon lenne, akkor a vírus kb. 3-4 hét alatt eltűnne a Föld színéről teljesen, legalábbis az emberek szervezetéből. Persze nyilvánvalóan ez teljes mértékben kivitelezhetetlen, de ezek az intézkedések lassítják a terjedést, tehát kevesebb ember fog meghalni is, ez tudományosan igazolt. Már pusztán a maszk hordás is óriási jelentőséggel bír. Japánban pl. alig rendeltek el komolyabb korlátozásokat, és mégse történt baj, méghozzá azért, mert a japán emberek többsége alapból hord maszkot odakinn és tömegközlekedésen, akkor is ha nincs semmilyen járványveszély.

 

25 perccel korábban, Frenkie írta:

Az véletlenül sem lehet hogy nagyon sok emberen észrevétlenül átment ez a vírus illetve enyhe tünetekkel átvészelte.

Hát a reprezentatív tesztelés, ami során letesztelek sok véletlenszerűen kiválasztott embert (kb. 10 ezret), azt mutatta ki, hogy 22 ezer és 98 ezer között van azoknak a száma, akik átestek a víruson itthon. Ez nem nagyon sok ember, a nyájimmunitáshoz pedig édeskevés.

 

Egyébként én is azt gondolom, hogy ideje feloldani a korlátozásokat lassan Európában. Az elmúlt időszakot arra kellett kihasználni, hogy egy nagyobb terhelésre felkészítsék az egészségügyet, tehát növeljék a kapacitást, a készleteket, stb...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most találomra kiválasztottam két elhunytat a kormány oldaláról, akiknek az alapbetegségük emlőrák volt, ráadásul áttétekkel. Mi alapján tudják megállapítani, hogy a koronavírus okozta a halált, nem pedig az emlőrák?

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Olaszoknál ha meghalt valaki és kimutatták a koronavírustz a szervezetében azt oda írták, pedig másban halt meg.

Ez egy nagyon népszerű, de hamis narratíva. Én mindig az AIDS-et szoktam felhozni példaként, ami persze sok szempontból túlzás, de talán pont ezért teszi szemléletessé a dolgot. Ennyi erővel mondhatjuk azt is, hogy AIDS-ben se hal meg senki, mert végül is mindig egy másik betegség viszi el az embert.

Az alapbetegségekkel is az a helyzet, hogy könnyen rásütik, hogy amúgy is belehaltak volna az emberek, csak hát az se mindegy mikor. Ezt persze igencsak nehéz bizonyítani, mármint, hogy covid nélkül mikor halt volna meg az illető, vagy akár azt, hogy aki még él, élne-e akkor is, ha elkapja ezt a vírust. Mindenesetre kifejezetten bugyuta és alantas érvelésnek tartom ezt az "amúgy is meghalt volna" mantrát. Előbb-utóbb mki meghal, most akkor mit tökölünk az egészségügyön?

Meg nézzük már meg milyen krónikus betegségek kerülnek itt elő. Vérnyomással kapcsolatos problémák, májbetegségek, autoimmun betegségek, cukorbetegség stb.. A társadalom nagy része ezek közül legalább az egyikben érintett. Sokan ezt úgy képzelik el, hogy vki épp a halálos ágyán fekszik és készül kilehelni a lelkét, amikor épp beszedi a covidot, aztán meghal. Édesanyámnak sajnos a fentiek közül több betegsége is van, de bizonyos fájdalmak ellenére szerencsére stabilan él, ezekkel együtt élve kvázi évtizedek óta. Hála a sorsnak még egyszer sem került életveszély közelébe se. De sokszor még a súlyos rákkal küzdők is sok-sok évig élnek.

De meg lehet nézni a statisztikákat, a különféle alapbetegségekkel rendelkezők száma lényegileg nem változott mondjuk a tavalyi időszakhoz képest, mégis nagyságrendekkel több ember került kórházba most a covid alatt, mint akkor. És nem kamuból mentek el, hanem tényleg komolyabb ellátásra szorultak. Itt pedig elérkezünk egy másik nagyon fontos aspektushoz. A halottak száma önmagában nem feltétlenül jó mérce.

Ez ugyanis a "gyógyíthatósággal", kezelhetőséggel függ össze, nem a betegség súlyosságával, erősségével. Ha van egy X betegség, amiből otthon pár nap alatt "magától" felépülnek, meg van egy Y, amiből ugyan szintén ugyanannyian felépülnek, csak ehhez hetekig kórházban kell feküdni, lélegeztetőgépen és infúzión tengődve, akkor ez a két betegség nagyon, de nagyon nem egy szinten van súlyosság terén. Pedig a halálozási rátája akár ugyanakkora is lehet. Mert ugye mindkettő hatékonyan kezelhető, csak épp az egyikhez sokkal nagyobb erőfeszítések kellenek.

 

Az pedig "nyílt titok", hogy a világ "leállítása" elsősorban nem azért történt, hogy kevesebben haljanak meg közvetlenül a vírustól. Hanem azért, hogy az eü. rendszerek ne omoljanak össze. Ugyanis a covid kezeléséhez sokaknak kórházba kell menni, ahol egy ekkora járványhoz (ha szabadon terjedhetett volna) nincs sem elég felszerelés, sem elég munkaerő. Ráadásul a kórházakban eleve sok a beteg, hiszen azért vannak ott, náluk egy ilyen fertőzés már óriási kockázat. Értsd, jönnek belőle a közvetett halálesetek. Amire persze az okosok majd ráhúzzák, hogy "hát eleve kórházban volt betegen, persze, hogy meghalt".

Plusz a könnyű terjedés miatt az eü. dolgozók is simán megbetegszenek, ami drasztikus sebességgel redukálja a létszámukat, amikor amúgy is kevesen vannak. A fokozódó terhelés a megmaradtaknál növeli a fertőzés esélyét, ill. a tömegesen megjelenő új betegek miatt egyre kevésbé lehet fizikálisan a megfelelő körülményeket biztosítani. Ez egy durva dominóhatás, aminek a mentén a kezelésre szorulók és az azt nyújtani képes emberek közötti arány nagy sebességgel romlik.

Mindezekből pedig következik az is, hogy a túlterhelt eü. rendszer így rengeteg olyan embert nem tud ellátni, akit amúgy normál körülmények közt el tudna. Nemcsak covidosok halnak meg a vírushelyzet miatt, de pl. olyanok is, akik emiatt nem tudnak/mernek kórházba/orvoshoz menni. Vagy ha igen, ott nem kapnak megfelelő ellátást. Vagy akár bent, akár kint nem jutnak gyógyszerhez. És tegyük hozzá gyorsan, hogy lehet gúnyolódni azon, hogy akiket a covid áldozatainak írnak, közülük igazából LEHET, hogy páran másban haltak meg, de az egészen biztos, hogy sok olyan közvetett áldozata van a vírushelyzetnek, akiket pedig garantáltan nem írnak bele a covid-halottak statjaiba, hiszen nem is voltak vele fertőzöttek.

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Amondó vagyok hogy majd 2-3 év múlva mikor elemzik a mostani adatokat, kiderül a tényleges fertözöttek száma akkor lehet való képet kapni a mostról.

Hát szerintem túl sok adat ilyen téren nem fog 2-3 év múlva sem előkerülni. Az adatokat most gyűjtik, 2-3 év múlva több adat lesz, ami nyilván az ezutáni időszakból születik majd, de a MOST-ra vonatkozóan abból azért nehéz lesz komolyabb és érdemi következtetéseket levonni, így visszavetítve. Hogy most hány fertőzött van, hányan halnak meg, kiket melyik oldalra írnak fel stb., ezek most dőlnek el, évekkel később sem lesznek ezek más adatok. Pl. akire most behúzzák, hogy a covidtól halt meg, az már jó eséllyel örökre így lesz elkönyvelve.

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De a buszon mellém is ülhet egy idős ember. Akkor meg mi értelme van külön vásárlásnak, ha maszkot viselünk?

A vírus tudja hány óra van? A BKK járművein lehetek együtt idősekkel, a boltban meg nem?

Ez egy óvintézkedés. Az érvelésed olyan, mintha azt mondanám, hogy minek a lépcsőkre vagy a hidakra korlát, más helyekről is le lehet zuhanni, meg amúgy is sokféleképp el lehet esni, amiben megsérülnek emberek, akkor ezek feleslegesek. Ez a "vírus tudja hány óra van" hülyeség se értem milyen forrásból jött, de már több helyen hallottam.

Az idősávok a veszélyeztetett korosztály szeparálására vannak, nincs köze a vírus jellegéhez ilyen téren. Nem azért mehetnek csak adott sávban, mert akkor épp nincs vírus vagy kevésbé fertőz, hanem mert így jóval kevesebb emberrel érintkeznek, akiktől elkaphatnák. Ha az időseknek van egy csöpp eszük, akkor vigyáznak magukra, így köztük eleve kevesebb fertőzött lesz, ill. aki megbetegszik, az jó eséllyel már nem fog sokáig kint bóklászni, mert mennie kell kezelésre. A fiatalabbak viszont érthető módon eleve kevésbé vigyáznak, mert nem akkora kockázat a dolog, ill. az esetükben simán lefolyhat az egész komoly tünetek nélkül, szóval több időn keresztül vannak a társadalomban akár fertőző állapotban is.

A másik, hogy az idősávokat nemcsak boltokra hozták, hanem egyéb intézményekre is. Mondod, hogy melléd ülhet az idős a buszon a számukra "tiltott" periódusban is, akkor meg minek az egész? Hát elég kézenfekvő a logika a dologban, ha szűkíted az utazási célpontjaik körét, akkor utazni is jóval kevesebbet fognak akkortájt. Aki betartja közülük a dolgot, az lényegében az adott idősávban nem mehet boltba, orvoshoz (csak ha tényleg muszáj), gyógyszertárba, piacra, egy csomó egyéb lehetőség meg egyébként is (időponttól függetlenül) ki van lőve. Szóval akkor mégis hova utazgatna olyankor? Meglepő módon az fog leülni melléd a buszon a tiltott időpontban, aki 90+% eséllyel olyan helyre közlekedik éppen, ahová nem is mehetne. Magyarul ha minden idős betartaná, amit kell, akkor szinte senki nem ülne melléd a buszon se. Ezért (is) vannak ezek a korlátozások.

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nem csak én jöttem rá arra hogy vissza kell engedni az embereket az életükhöz, és az értelmetlen rendelkezéseket eltörölni.

Én egy átlagbéla vagyok, de az államok is ezt csinálják már.  Vagy azok is süsük?

Nem süsük, csak éppen ez egy önbeteljesítő jóslat. A leghülyébbek is pontosan tudják, hogy egyszer úgyis újraindul az élet, eljön a visszarendeződés ideje, ehhez sok ész nem kell. Csak az időpont kérdéses. De könnyen belátható, hogy akár 1 hónappal hamarabb, akár 6-tal később jött volna el a lazítás ideje, a fenti mondatod akkor is ugyanúgy le tudtad volna írni. Ugyanúgy elő tudtak volna jönni az emberek a nagy felfedezésükkel, hogy "na ugye, hogy igazam volt, én már mikor megmondtam, hogy el kell törölni a korlátozásokat és újraindítani mindent". Nem nagy kunszt egy szükségszerű és elkerülhetetlen dolgot (időbeli elhatárolás nélkül) megjósolni...

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nyilván a mostani leállítás érthető, hisz sokan kerülnének kórházba összeomlana az egészségügy.

Pontosan, erről van szó. ;) 

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ha tetszik ha nem ezel a covid-19 együtt kell élnünk a jövőben. De nem úgy hogy évente kétszer leállítunk mindent mert jön a vírus.

Ezzel is egyetértek, de nem is mondta senki, hogy akkor mostantól az idők végezetéig majd évente kétszer leállítunk mindent.

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De ezt ahogy írtam plussz kórházakkal, egyfajta tartalékos személyzettel(mint a hadseregben a tartalékos kationák), lélegeztetőgépekkel meg lehet oldani úgy hogy az immunis nagy többség életét nem lehetetlenítjük el.

Így van. És ahogy Yoda is írta, bizonyos előkészületek, felkészülés történt is, így már aligha lesz szükség később ennyire drasztikusnak nevezhető óvintézkedésekre.

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem van sok gyerekes ismerősőm elhiheted hogy az utóbbi 2 hónap nem volt életük legjobb időszaka.

Ez teljesen jogos felvetés, de megint kicsit motoszkál bennem ez az "elkényeztetett hiszti" érzés. Senkinek nem jött jól ez az ún. "karantén" (ami amúgy messze-messze nem volt karantén, még kijárási tilalom se volt pl. itthon), senki nem jókedvében és örömittas szórakozásában élte úgy az életét, ahogy. Igen, a sokgyerekes családoknak is baromi nehéz volt, elismerem, de azért egy világjárvány idején ezen nyígni, nekem picit visszás. Kicsit olyan érzésem volt, mint anno voltak ezek a "first world problem" mémek.

Csak emiatt a járvány miatt százezrek veszítették el a munkájukat, sokan közülük a megélhetésüket is. Az eü. dolgozók csapágyasra lettek hajtva, nem kevés ember halt meg a vírusban, de akik túlélték, közülük is többen masszív kínokat éltek meg. Nekem egy ilyen helyzetben eszembe nem jutna még csak felvetni se azt, hogy "de rossz nekem itthon bezárva", "de rossz ennyi gyerekkel itthon szenvedni", "de rossz, hogy nem mehetek szórakozni", "de rossz, hogy most akkor nem látom a kedvenc sportolómat vagy művészemet" stb..

Teljes mértékben elfogadom, hogy ezek egyénileg komoly érvágások és drámák, de vhogy lehetne annyi szociális érzékenység az emberekben, hogy egy ilyen világszinten fos helyzetben kicsit visszább vesznek a panaszáradatból és csendben viselik a helyzetet, magukban fortyogva azon mennyire pórul jártak ők is. Ha vhol pl. épp egy hatalmas természeti katasztrófa tombol és szedi áldozatait, akkor sem illik azon nyilvánosan agonizálni, hogy épp nem tudtam megvenni a legújabb okostelót, vagy szakított velem a két hete megismert barátnőm, egyszerűen mert ízléstelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.