Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szuper. Közben itt az amerikai mozgolódás egy másik arca:

 

Itt egy gyújtogatás Kaliforniában.

Itt a fosztogatások közben miközben egy üzletvezető próbálja rávenni az embereket hogy ne fosszák ki egyszerüen kiütik.

Itt félholtra vernek egy fickót aki a felvételek alapján csak a saját boltját akarta védeni (elég brutális úgyhogy csak saját felelősségre kattintsatok)

Itt egy Rolex bolt kifosztása New Yorkban.

Itt a fosztogatók egymással küzdenek a lopott áru felett.

Itt fosztogatók betörnek egy boltba.

Itt kirámolnak egy Amazonos kocsit.

Itt egy idős hölgy amikor megpróbálják kifosztani a boltját megpróbálja elküldeni az illetőket. Egy idő után tele lesz a pohár a fosztogatóknál és szétverik.

Itt fényes nappal kirámolnak egy Nike üzletet.

 

Természetesen a többség békés tüntető Amerikában viszont a neten ijesztően sok videó van a vandalizmusról. A legjobb példa arra hogy hogy eltud ez harapódzni az ez az NBA játékos. Amikor első nap Minneapolis belvárosa jó részt lángokban állt akkor nagy rajongója volt a pusztitásnak és biztatta a tüntetőket hogy igy tovább:

Kép

 

Aztán viszont a randalirozás az ő környékére is elért. Na akkor már nem volt ekkora rajongója a dolognak:

 

Kép

 

Nálunk mikor az emberek 56-ban egy olyan rendszer ellen keltek fel amelyik politikai táborokba küldte őket ha rosszat szóltak és sok helyen éheztek az emberek nem kezdtek el boltokat gyújtogatni és fosztogatni. Remélem ez nem politikai megjegyzés és ebben egyetérthetünk hogy ez nem feszültség levezetés hanem szimpla barbarizmus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Trumpnak is vastagon van felelőssége az USA fertőzöttségi helyzetben, szóval akkor neki is a fejét vehetnék. És bár eltérő okból, de jelenleg is védeni kell. Ironikus. 

Na igen. Remélem eltakarítják hamarosan. 

 

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Szuper. Közben itt az amerikai mozgolódás egy másik arca:

 

Itt egy gyújtogatás Kaliforniában.

Itt a fosztogatások közben miközben egy üzletvezető próbálja rávenni az embereket hogy ne fosszák ki egyszerüen kiütik.

Itt félholtra vernek egy fickót aki a felvételek alapján csak a saját boltját akarta védeni (elég brutális úgyhogy csak saját felelősségre kattintsatok)

Itt egy Rolex bolt kifosztása New Yorkban.

Itt a fosztogatók egymással küzdenek a lopott áru felett.

Itt fosztogatók betörnek egy boltba.

Itt kirámolnak egy Amazonos kocsit.

Itt egy idős hölgy amikor megpróbálják kifosztani a boltját megpróbálja elküldeni az illetőket. Egy idő után tele lesz a pohár a fosztogatóknál és szétverik.

Itt fényes nappal kirámolnak egy Nike üzletet.

 

Természetesen a többség békés tüntető Amerikában viszont a neten ijesztően sok videó van a vandalizmusról. A legjobb példa arra hogy hogy eltud ez harapódzni az ez az NBA játékos. Amikor első nap Minneapolis belvárosa jó részt lángokban állt akkor nagy rajongója volt a pusztitásnak és biztatta a tüntetőket hogy igy tovább:

Kép

 

Aztán viszont a randalirozás az ő környékére is elért. Na akkor már nem volt ekkora rajongója a dolognak:

 

Kép

 

Nálunk mikor az emberek 56-ban egy olyan rendszer ellen keltek fel amelyik politikai táborokba küldte őket ha rosszat szóltak és sok helyen éheztek az emberek nem kezdtek el boltokat gyújtogatni és fosztogatni. Remélem ez nem politikai megjegyzés és ebben egyetérthetünk hogy ez nem feszültség levezetés hanem szimpla barbarizmus.

Persze. Sok állat kihasználja ezt a helyzetet, és feljogosítva érzi magát arra, hogy fosztogasson. Anno is ez volt a kilencvenes években, akkor a katonaságot kellett bevetni és csak utána lett rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan, mintha különböző országokban más "kultúrája" (nagyon idézőjelben) lenne az elégedetlenségnek. Az USA helyzettel nem vagyok képben, de a híresen nemzet ironikus Simpson család elég sokat foglalkozik ezzel a fosztogatás témával: ha bármi káosz kerekedik, egyből megjelenik a motívum, tehát beteg ezt kimondani, de mintha nemzet szinten ennek ott hagyománya lenne. A franciáknál dettó, ők kocsikat szoktak gyújtogatni. Én azt se tudnám elképzelni itt, bár anno az MTV székház ostrom kicsit hasonló volt ahhoz, de az inkább kivétel itthon, semmint szabály. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ironikus, hogy pont a Nike boltot fosztják ki, pedig pont az ilyenekért kampányolt nem is régen.

Az új Lucasfilm meg természetesen megszólalt és megint melyik oldalon... ha már filmet nem készítenek.

@Donát, szerinted nem kellene megvédeni az elnököt az őrjöngő csőcseléktől, akik között a fekete a legkevesebb? Egyáltalán mi köze van hozzá? Az Obama-rendszerben hány ugyanilyen volt, akkor ő mégsem volt felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Brodie írta:

Az új Lucasfilm meg természetesen megszólalt és megint melyik oldalon...

Szerintem pont a jó oldalon. Nyilván nem az anarchiát támogatják, hanem a rasszizmus ellen vannak. Gondolom ez nem a rossz oldal. Az más tészta, ha feketék fosztogatnak meg gyújtogatnak. Akkor azokat le kell tartóztatni. A törvény mindenkire ugyanúgy vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Brodie írta:

szerinted nem kellene megvédeni az elnököt az őrjöngő csőcseléktől, akik között a fekete a legkevesebb? Egyáltalán mi köze van hozzá? Az Obama-rendszerben hány ugyanilyen volt, akkor ő mégsem volt felelős

Dehogynem. Csak ha már felelősöket keresel, valahogy ő kimaradt. Nem is értem, hogy. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Dehogynem. Csak ha már felelősöket keresel, valahogy ő kimaradt. Nem is értem, hogy. :lol:

Van akinek ő fontosabb, mint nekem. ;)

Az Egyesült Királyságot írtam, nem ugyanaz? :D

Nem gondoltam, hogy mindegyiket fel kell sorolnom, de akkor még jöhet a kínai vezető, Macron, a belga stb.

És persze Putyin. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Brodie írta:

Van akinek ő fontosabb, mint nekem. ;)

Az Egyesült Királyságot írtam, nem ugyanaz? :D

Nem gondoltam, hogy mindegyiket fel kell sorolnom, de akkor még jöhet a kínai vezető, Macron, a belga stb.

És persze Putyin. :D

Hát az USA igencsak élenjár a megbetegedésekben, szóval Kína után nekem ők az elsők, akik eszembe jutnak, ha fiaskóról van szó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Azért ez is összetettebb. Statisztikák szerint többször öl meg fekete feketét, mint fehér.

Most ezt csak így mindenfajta konkrét szitutól függetlenül bedobom, mint társadalomtudományi dolgot. A rasszizmus valóban egy összetettebb kérdés, mert önmagában semmi köze ahhoz, hogy melyik csoport támadja melyiket, a kulcskérdés az indíték. Ha X csoport megtámad 1000 esetben vkit egy Y csoportból, ez még nem lesz rasszista cselekedet, ha nem "megfelelő" hozzá az indíték. Ha viszont Y-ból X-re támadnak csak 10 esetben, de ezek mögött az indíték a faji megkülönböztetés, akkor az rasszizmus. Ezt mennyiségi kérdésként értelmezni tehát hamis megközelítés, mert a rasszizmus egy minőségi kérdés.

Azt persze sok esetben nehéz eldönteni, hogy milyen indíttatás húzódik meg valójában a háttérben. A dolog pikantériáját viszont az adja, hogy ha pont sikerül egy olyan esetre ráhúzni, hogy rasszista cselekedet volt, aminek a hátterében valójában nem ez volt, akkor maga ez a gyanúsítás és feltételezés lesz egy rasszista megközelítés, hiszen a rassz alapján bontom fel az ügy érintettjeit, ráadásul hamisan ezt jelölöm meg, mint mozgatórugót. Ezért olyan pengeélen táncolós sokszor ez a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Közben itt az amerikai mozgolódás egy másik arca:

 

Sajnos sokszor pont azzal tudja elvenni a csőcselék az ideológiai jogosságát egy tüntetésnek, ha csatlakozik hozzá és a tüntetések és a jogos elégedetlenkedés leple és ürügye alatt rombol és erőszakoskodik. Ezzel annyira könnyű a társadalom békés (és sokszor alapvetően nem érintett) részét a tüntetők ellen fordítani, hogy ezek titokban történő mozgósításával számos kormány és hatalmon lévő csoport élt és él a mai napig is, ha el akar lehetetleníteni egy mozgalmat úgy, hogy látszólag betartja a törvényt, demokráciát játszik és nem lövet közéjük, pedig legszívesebben azt tenné.

Persze nem biztos, hogy épp most az USA-ban ez történik, de tény, hogy a rasszistáknak nagyon jól jön az ilyen "kapcsolt áru".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, pb69 írta:

Most ezt csak így mindenfajta konkrét szitutól függetlenül bedobom, mint társadalomtudományi dolgot. A rasszizmus valóban egy összetettebb kérdés, mert önmagában semmi köze ahhoz, hogy melyik csoport támadja melyiket, a kulcskérdés az indíték. Ha X csoport megtámad 1000 esetben vkit egy Y csoportból, ez még nem lesz rasszista cselekedet, ha nem "megfelelő" hozzá az indíték. Ha viszont Y-ból X-re támadnak csak 10 esetben, de ezek mögött az indíték a faji megkülönböztetés, akkor az rasszizmus. Ezt mennyiségi kérdésként értelmezni tehát hamis megközelítés, mert a rasszizmus egy minőségi kérdés.

Azt persze sok esetben nehéz eldönteni, hogy milyen indíttatás húzódik meg valójában a háttérben. A dolog pikantériáját viszont az adja, hogy ha pont sikerül egy olyan esetre ráhúzni, hogy rasszista cselekedet volt, aminek a hátterében valójában nem ez volt, akkor maga ez a gyanúsítás és feltételezés lesz egy rasszista megközelítés, hiszen a rassz alapján bontom fel az ügy érintettjeit, ráadásul hamisan ezt jelölöm meg, mint mozgatórugót. Ezért olyan pengeélen táncolós sokszor ez a téma.

Ráadásul ha csak azt lehet rasszizmusnak nevezni, ami X csoport ellen szól, az szintén nem a megbékélést segíti. Lásd: John Boyega heti twitteres produkciója.

 

De egyébként ez is jogos, hogy miért is lenne rasszizmus rögtön, ha rendőri brutalitás (nem is mindegyik volt fehér) miatt meghal egy fekete és semmi nem hangzott el az áldozat származásával kapcsolatban.

Ítéljék el a gyilkosokat és kész. Hatalmas bűn szítani az embereket polgár háború irányába. 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az a kérdés, hogy rendőri fellépés esetén van-e szisztematikus elfogultság a fekete elkövetők (gyanúsítottak?) irányában, vagy ez rassz semleges dolog. Én hajlok arra, hogy a rendőrök agresszív fellépése sokkal inkább következménye az amerikai fegyvertartás lazaságának, semmint a rasszizmusnak, de nem látok bele ebbe kellőképpen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap meg ma feltűnően alacsony volt az új fertőzöttek száma. Remélem, ez már azt jelenti, hogy kezdünk kijönni ebből a nyüvekből. 

Habár volt már rá példa áprilisban vagy márciusban, hogy kb. 11 új fertőzöttet azonosítottak, másnap meg 70-et... 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kell, hogy legyen valami oka annak, hogy ilyen lassan terjed nálunk (és egész Közép-Kelet Európában) a vírus. Ha nem a BCG-oltás, akkor más. Lassan egy hónapja szét vannak engedve az emberek, és még sincs kiugró fertőzöttszám. A halálozás is azért ilyen magas, mert főleg kórházakban és idősotthonokban terjed. Az olaszoknál ekkora esetszámnál már ezresével ugrált felfelé a fertőzöttek száma naponta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Itt az a kérdés, hogy rendőri fellépés esetén van-e szisztematikus elfogultság a fekete elkövetők (gyanúsítottak?) irányában, vagy ez rassz semleges dolog. Én hajlok arra, hogy a rendőrök agresszív fellépése sokkal inkább következménye az amerikai fegyvertartás lazaságának, semmint a rasszizmusnak, de nem látok bele ebbe kellőképpen. 

Én azt is el tudom képzelni, hogy a fehérek (vagy bármely más rassz irányában) is hasonló mértékben vannak rendőri túlkapások, csak a feketék ellen irányulókat hamarabb és sokkal jobban felkapják az emberek. De ez tényleg csak elképzelés, nem tudom van e erről bármiféle statisztika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát kíváncsi lennék mit szólsz ehhez a (nem is kicsit bújtatott) társadalomkritikához? 

 

 

SZEGÉNY EMBER

Hé! Nem lesz új, amit mondok,
Szegény embert még mindig éri a bánat,
Megkopott cipőjében járja útját,
Nincs már semmi vesztenivalója.

Hé! Ő, járja az útját,
Egymaga cipeli nehéz terhét,
Nem várja biztos otthon, szállás -
Lassan csatangol, botorkál.

A vállalatok kapják a kedvezményt,
Megtartva majdnem mindazt, amit kerestek,
És csak mondogatják, hogy sokáig eltart majd,
Hogy egyszer szétosszák, amire szert tettek.
Mikor fogják hát végre szétosztani?

Hé! Ő, aki az utcán tévelyeg,
Fekszik a hóban és a fagyban,
Csak egy kis ennivalóért kéreget,
De csavargónak tűnik.

Hé! Akik elsétálnak mellette,
Nem mernek a szemébe nézni,
És nem tudják megmondani, hogy miért nem -
De azt sem, hogy igazából mit élhet át.

A vállalatok kapják a kedvezményt,
Megtartva majdnem mindazt, amit kerestek,
És csak mondogatják, hogy sokáig eltart majd,
Hogy egyszer szétosszák, amire szert tettek.
Mikor fogják hát végre szétosztani?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Én azt is el tudom képzelni, hogy a fehérek (vagy bármely más rassz irányában) is hasonló mértékben vannak rendőri túlkapások, csak a feketék ellen irányulókat hamarabb és sokkal jobban felkapják az emberek. De ez tényleg csak elképzelés, nem tudom van e erről bármiféle statisztika.

Van egy témába vágó statisztika igaz ez kicsit régebbi. 2012-es. Az látszik, hogy a rendőrök több fehért ölnek meg mint feketét (nyilván azért is mert sokkal több fehér él az Államokban mint fekete) viszont összességében egy fekete nagyobb eséllyel esik áldozatul egy rendőri támadásnak mint egy fehér. Itt vannak az arányok:

When Force is Hardest to Justify, Victims of Police Violence Are ...

 

Ami kicsit fura lehet ezen a grafikonon, hogy a latinok külön rassznak vannak feltüntetve, annak ellenére hogy nem azok. Ez amolyan amerikai szokás, hogy őket külön veszik. A latinok valójában különféle rasszokból állnak. Amerikában a felük fehérnek számit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell még emésztgetem, hát nem leplezett az üzenete ennek a dalnak, annyi szent.

 

@Bomarr szóval akkor a tanulságok:

- 1. 2. grafikon: a fekete áldozatok felülreprezentáltak a társadalmi arányokhoz képest az összes rendőr áldozatból, ami még önmagában nem mond sokat, mert ehhez hozzá kéne nézni a rasszok által elkövetett bűnesetek számát is. Ha arányaiban a fekete népesség körében magasabb az egy főre jutó bűnelkövetés, akkor ez a statisztika önmagában is felülreprezentált lesz mindenféle rendőri agresszió nélkül

- 3. grafikon: itt szembetűnő, hogy az áldozatokhoz képest a fekete áldozatok arányaiban sokkal többször esnek áldozatául az erőszaknak, hogy nem tanúsítanak ellenállást (ha ez lenne a not attacking). Szerintem ez a statisztika vészjósló.

- az utolsót kicsit fura dekódolni, ez lenne az ittenihez hasonló torokra lépés és egyéb fizikai bántalmazás által okozott haláleset? Ha igen, akkor ezt érdemes összevetni a harmadik grafikonnal: mintha a fekete áldozatok inkább esnének áldozatául a fizikai bántalmazásnak, a fehéreket meg inkább lelövik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

- 3. grafikon: itt szembetűnő, hogy az áldozatokhoz képest a fekete áldozatok arányaiban sokkal többször esnek áldozatául az erőszaknak, hogy nem tanúsítanak ellenállást (ha ez lenne a not attacking). Szerintem ez a statisztika vészjósló.

Eleve fura, hogy ha valaki nem támad akkor miért ölik meg? Mondjuk kár, hogy nem látszik hogy egész pontosan hány esetről van itt szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.