Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Íme, az új szabályok:

  • az üzletek időkorlátozás nélkül kinyithatnak.
  • Megnyithatnak az éttermek, kávézók teraszai és kerthelyiségei,
  • látogathatóak lesznek a szabadtéri strandok.
  • Az üzletekben és a tömegközlekedésen kötelező lesz betartani a másfél méteres távolságot és maszkot viselni, vagy valamilyen más módon eltakarni az arcot.
  • Az idősek védett vásárlási sávja (9-12) a továbbiakban is megmarad, és Orbán külön arra kérte az időseket, hogy csak kellő indokkal hagyják el otthonaikat.

 

Mindez csak VIDÉKEN, Budapesten marad minden úgy, ahogy eddig. A konkrétabb részleteket holnap ismertetik.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az üzletekre, éttermekre vonatkozó részt nyugodtan lehetne Budapestre is alkalmazni lassan. A vége majd az lesz, hogy aki teheti az vidékre megy majd éttermezni meg strandolni (pláne hogy már itt a jó idő).

 

De azért megvárom még a holnapi részleteket, ez csak első vélemény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A több hetes kvázi bezártság után szerintem nagyon sok embernek lesz kedve :) Van akiknek mindegy lesz már, csak mehessen valamerre végre. Pláne úgy, hogy itt Budapesten ugye hétvégére amit tudnak parkokat stb. lezárnak hogy ne legyen tömörülés. Egy részük biztos megfog indulni hétvégente vidékre így.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Jól értem ugye, hogy Pest megyében is lazítanak és csak Budapesten marad minden a régiben.

Illetve az agglomerációban is marad és csak hétfőtől lesznek a lazítások.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van erre külön lista hogy hivatalosan mely települések számítanak be az agglomerációba ebben az esetben? Már csak azért is kérdezem mert elvileg agglomerációs településen lakok és tudom hogy itt szinte minden vállalkozás ki akar nyitni hétfőtől. Annyira, hogy jó részük már be is jelentette ezt és el is kezdték fogadni a különféle foglalásokat, munkákat....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Van erre külön lista hogy hivatalosan mely települések számítanak be az agglomerációba ebben az esetben? Már csak azért is kérdezem mert elvileg agglomerációs településen lakok és tudom hogy itt szinte minden vállalkozás ki akar nyitni hétfőtől. Annyira, hogy jó részük már be is jelentette ezt és el is kezdték fogadni a különféle foglalásokat, munkákat....

Majd ha megjelenik a kormányrendelet biztos egyértelműbb lesz. Addig mondjuk a cégeknek se kéne ugrálniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az agglomerációt illetően fogalmazhatnának egyértelműbben már a hírben is. Az iskolákkal kapcsolatban pedig én is vártam volna valami kijelentést, hogy marad-e már így ez a tanév (6 hét van hátra), vagy befejezik előbb (május végén), vagy utolsó 4 hétre újra nyitják 2 hét múlva pl., mert én már ilyen pletykát is hallottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy az iskolák újranyitásával már sokra mennének, max hogy a BKV reggelente újra zsúfolt lenne. A maradék pár hét alatt csodát már nem lehet tenni, hisz ahol eddig is döcögött a távoktatás, ott ez már nem segít. Ezzel szemben a kiürített kollégiumokat is újra meg kellene tölteni, és ez most olyan "népvándorlást" idézne el, hogy a járvány iztos elszabadulna az egész országban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximum a szülőknek tennének jót az iskola nyitással, meg lenne oldva a gyerekek elhelyezése, tudnának újra a munkára koncentrálni. Most elsősorban a még 1-4. osztályosokra gondoltam akik még nagyobb szülői felügyeletet igényelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az iskolákat most újranyitnák, nem tudnának a jelenlegi szabályokkal (egy teremben max 10 fő, stb...) érettségiztetni, mivel üres termek kellenek.
De szerintem amúgy sincs már ételme kinyitni őket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az agglomerációt illetően fogalmazhatnának egyértelműbben már a hírben is.

Hát igen. Ráadásul Orbán egy interjúban azt mondta hogy az agglomeráció egyes részein fog maradni a régi szabályozás. Tehát ennél érthetetlenebb nem is lehetne hogy ez pontosan mely településekre vonatkozik. Azért így csütörtök délelőtt már jó lenne tisztázni a cégeknek hogy hétfőre mire készüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://index.hu/belfold/2020/04/30/kormanyinfo_gulyas_gergely_sajtotajekoztato_kijarasi_korlatozas_enyhites/

 

Május 4-től a védekezés átlép a második szakaszba, mondta Gulyás.

  • Az idősek továbbra is csak a legszükségesebb esetben hagyják el otthonaikat, kérte a miniszter.
  • Tömegközlekedésen és boltokban kötelező lesz maszkot viselni, tartsunk másfél méteres távolságot egymástól.
  • Május végéig biztosan nem tér vissza a rendes oktatás, továbbra is digitálisan folytatódik.
  • Marad az ingyenes parkolás az egész országban.
  • Augusztus 15-ig 500 száz főnél nagyobb rendezvényt nem lehet megtartani.
  • Az üzeletek időkorlát nélkül kinyithatnak, marad az idősek védúsaávja (9-12).
  • A szabadtéri múzeumok kinyithatnak.
  • A szolgáltatások korlátozások nélkül működhetnek.
  • Profi sportban engedélyezik az edzést.
  • A korábbi szabályok betartásával megtarthatóak a temetések, esküvők, istentiszteletek.
  • A magánegészségügyben feloldják a korlátozásokat május 4-től.
  • A közegészségügyben négy lépésben oldják fel a korlátozásokat. 
Nekem nem igazán egyértelmű, hogy pl. az üzletek korlátlan nyitvatartása Budapestre is vonatkozik-e.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az iskoláknál semmibe nem került volna kimondani, hogy a tanév végéig marad a digitális oktatás, mert két hétre nem érdemes kinyitni, kivéve, ha felmerült a gondolat, hogy meghosszabbítják a tanévet. Remélem, nem ebben gondolkodnak.

 

A budapesti bolt nyitvatartási korlátozással ebben a helyzetben meg már nem értek egyet. Akinek cipőre van szüksége (az tipikusan olyasmi, amit nem neten rendel az ember, mert fel kell próbálni), az majd most letódul vidékre vásárolni. Én újranyitnám a boltokat, biztonsági intézkedések mellett Pesten is. 

 

Ez az agglomerációs téma sem világos továbbra sem, hogy pontosan mi a kritérium, a távolság vagy egyéb szempontok is (ingázók aránya pl.). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se lenne érdemes júniusban két hétre kinyitni az iskolákat.

 

Augusztus 15-ig 500 száz főnél nagyobb rendezvényt nem lehet megtartani.

Ez azt jelenti, hogy a mozik újra nyithatnak?

 

A szolgáltatások korlátozások nélkül működhetnek.

Ebbe bele lehet érteni azt, hogy a könyvtárak is kinyitnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A szolgáltatások korlátozások nélkül működhetnek.

Ebbe bele lehet érteni azt, hogy a könyvtárak is kinyitnak?

Én is ezt kérdezném, hogy ezekbe mi tartozik bele? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élőben néztem a tájékoztatót, és a cikkben nem említik és csak fél mondatban ugyan, de azt mondta Gulyás, hogy május közepéig maradnak biztosan a korlátozások Budapesten, egyetértésben a főpolgármesterrel.

 

Úgy gondolom onnantól már itt is lesznek enyhítések.

 

Egyébként kezdem magam diszkriminálva érezni mint budapesti :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétum említése nélkül azt mondta az előbb a főpolgármester, hogy heteken belül kezdődhet az enyhítés Budapesten is: "Arra a kérdésre pedig, hogy mik azok a konkrét paraméterek, amik alapján dönteni fognak az óvatos nyitásról, Karácsony így válaszolt: egyrészt figyelik, hogy a kormány mikor dönt erről, másrészt pedig figyelemmel kísérik a külföldi tapasztalatokat. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.