Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most olvastam én is. Hát ez szép lesz ha még 2 évig így kell élni, illetve senki sehova. Ezt azért már egyik szektor sem fogja kibírni.

 

 

Afriában még az a helyzet hogy a lakosság nagy többsége fiatal így kevesebben fognak meghalni, illetve kevesebben fognak kórházba kerülni. Legalábbis a járványügyi szakemeberk ebben reménykednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Frenkie írta:

Most olvastam én is. Hát ez szép lesz ha még 2 évig így kell élni, illetve senki sehova. Ezt azért már egyik szektor sem fogja kibírni.

 

 

Afriában még az a helyzet hogy a lakosság nagy többsége fiatal így kevesebben fognak meghalni, illetve kevesebben fognak kórházba kerülni. Legalábbis a járványügyi szakemeberk ebben reménykednek.

A senki sehova biztosan változni fog, nem lehet 2 évig azt fenntartani amit most, de ősznél tovább semmiképpen se, a gazdaságot  be kell indítani.

Azt el tudom képzelni, hogy szezoniálisan lesznek tömegbeli korlátozások, értsd nem lehet majd x embernél nagyobb tömegrendezvényeket tartani például. De ami éppen jelenleg van azon enyhíteni fognak annyira (nálunk szerintem május végére), hogy a gazdaság működőképes legyen újból, inkább a szabadidős tevékenységeket fogják továbbra is korlátozni. A többit pedig majd azután meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a 2 évet nagyon túlzásnak tartom, meg azt is, hogy addig ne lenne védőoltás, vagy gyógyszer. A rempdesivir nevű gyógyszer 125 súlyos betegből 123-at meggyógyított a napokban, szóval ígéretes lehet... Ha már létezne egy ilyen biztos gyógyszer, amit patikából meg tud venni az ember, akkor már nem lenne szükség ilyen korlátozásokra. Akkor mondhatnánk, hogy influenzává silányult a vírus. Szerintem.

 

Ez meg jó hírnek tűnik: https://index.hu/belfold/2020/04/19/koronavirus_orban_viktor_facebook_video/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Engem ezek a hírek (bizonytalanság érzése, hogy "soha" nem lesz vége) sokkal jobban megrettentenek, mint maga a vírus, a napi adatok halálozásokról, megbetegedésekről.

 

Ha tényleg ez lenne a helyzet, a karantén és a gazdasági leállás tarthatatlan lenne. Muszáj beindulnia a termelésnek és már most sok cég kezd visszaállni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Valahol jónak tartom, hogy már legalább látnak egy dátumot amikor tetőzhet. Most az egyszer azt kívánom legyen igaza, mások csak júliusra várják. Így sokkal hamarabb elindulhatna újra az élet.

8 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Engem ezek a hírek (bizonytalanság érzése, hogy "soha" nem lesz vége) sokkal jobban megrettentenek, mint maga a vírus, a napi adatok halálozásokról, megbetegedésekről.

 

Én alapból nem szeretem a bizonytalan szituációkat, azokat meg pláne nem amiknek nem tudom hogy hogyan, és mikor lesz vége. Na ez a világjárvány pont ilyen. És nagyon sok embernek pont ez okoz pszichológiai kihívást, hogy bizonytalanná vált az élet kb. minden szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ez meg jó hírnek tűnik:

Jah, baromi jó hír, hogy csomó olyan ember helyzete lett rosszabb vagy fordult éppen végzetesre, mert ők "főpróbát" tartanak. Nevetséges, hogy leukémiás, daganatos beteg, vagy vakság miatt műtétre várakozó embereket küldenek haza, hogy legyen 40.000 ágy, miközben jelenleg sokkal kevesebbre lenne szükség...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Frenkie said:

Most olvastam én is. Hát ez szép lesz ha még 2 évig így kell élni, illetve senki sehova. Ezt azért már egyik szektor sem fogja kibírni.

Viszont azt is írja a cikk, hogy akár már idén meglehet a vakcina. Én bizakodó vagyok. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Donát írta:

Jah, baromi jó hír, hogy csomó olyan ember helyzete lett rosszabb vagy fordult éppen végzetesre, mert ők "főpróbát" tartanak. Nevetséges, hogy leukémiás, daganatos beteg, vagy vakság miatt műtétre várakozó embereket küldenek haza, hogy legyen 40.000 ágy, miközben jelenleg sokkal kevesebbre lenne szükség...

Én a május 2-i tetőzésre gondoltam. Szerintem az jó hír. A hazaküldött betegekről meg jó sok csúsztatást hallottam a médiában (innen is, onnan is).

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Én a május 2-i tetőzésre gondoltam. Szerintem az jó hír. A hazaküldött betegekről meg jó sok csúsztatást hallottam a médiában (innen is, onnan is).

A szakemberek szerint jelenleg semmi sem indokolja az ágyak ilyen mértékű felszabadítását. Nem véletlen kér az orvosi kamara magyarázatot. Mindenki, aki ezen döntése miatt az életét veszti, miközben megmenthető lett volna, lényegében gyilkosság áldozata. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Mindenki, aki ezen döntése miatt az életét veszti, miközben megmenthető lett volna, lényegében gyilkosság áldozata. 

Pont az ehhez hasonló hisztériakeltésre gondoltam csúsztatás alatt. Nem tudom elhinni azt, hogy felelős orvosok olyan betegeket küldtek haza, akiknek életveszélyes az állapota. Az nem érdekel, hogy egy újságíró (vagy maga a beteg) életveszélyesnek tart valamit, ami mondjuk az orvos szerint nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Pont az ehhez hasonló hisztériakeltésre gondoltam csúsztatás alatt. Nem tudom elhinni azt, hogy felelős orvosok olyan betegeket küldtek haza, akiknek életveszélyes az állapota. Az nem érdekel, hogy egy újságíró (vagy maga a beteg) életveszélyesnek tart valamit, ami mondjuk az orvos szerint nem az.

Hát én nagyon mást olvastam...

 

Szerinted amúgy miből lesz a semmiből 40000 szabad ágy? Ha hazaküldik azokat, akik elvágták az ujjukat? Az idecitálf felelős orvosok nem mernek szembe menni a rendelettel. Olvass utána, hamar hiteles forrásból láthatod, hogy kik kerültek kórházon kívülre hirtelen.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Tudna valaki segíteni abban, hogy német nyelvű filmeket honnan tudnék letölteni? Most nem németországi német filmekre gondolok, hanem amerikai filmekre német szinkronnal. Én csak Microbiten vagyok fenn, ott szinte minden csak angolul van az idegennyelvű filmek között... Pirate Bay-en szintén alig akad bármi is német szinkronnal. 

Esetleg német torrentoldal? Én nem tudok egyről sem... 

Netflixen rengeteg film van fent német szinkronnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Na ez az ami szerény hazánkban nem nagyon van...

Akkor olvass mindkét oldalró és vedd az átlagát. :) Sajnos a híres neves orvosok békeidőben is tesznek olyat, amitől az ember haja égnek áll, főleg az egészségügy hűbéresi rendszeréből fakadóan, de említhetném a szokásos parancskövető rugalmatlanságot is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Pont az ehhez hasonló hisztériakeltésre gondoltam csúsztatás alatt. Nem tudom elhinni azt, hogy felelős orvosok olyan betegeket küldtek haza, akiknek életveszélyes az állapota. Az nem érdekel, hogy egy újságíró (vagy maga a beteg) életveszélyesnek tart valamit, ami mondjuk az orvos szerint nem az.

Tudjuk, hogy az orvosi kamara elnöke milyen komoly és független szakember. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Brodie írta:

Tudjuk, hogy az orvosi kamara elnöke milyen komoly és független szakember. :P

Idézet

Az orvosi diploma megszerzése után fül-orr-gégész szakorvosként dolgozott. Kincses Gyula 1990 és 1994 között országgyűlési képviselő volt az MDF színeiben. 1998 és 2000 között az első Orbán-kormány alatt a Miniszterelnöki Hivatalban, a Kormányzati Stratégiai Elemző Központban, majd a miniszteri kabinetben a kormányfő tanácsadója volt. 2007 októbere és 2008 májusa között a második Gyurcsány-kormány egészségügyi államtitkára volt. 2001 és 2010 között ő vezette az Egészségügyi Stratégiai Kutatóintézetet.

MDF: 1 pozíció
Fidesz: 1 pozíció

MSZP: 1 pozíció

 

És tényleg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@kolmilan Mondjuk örültem volna, ha nincs pártlogóval ellátva a kép :D

 

Másrészt van különbség aközött, amikor valamilyen újságíró echte hazudik (ekkor jön általában a helyreigazítási per) és amikor egy újságíró a megfogalmazásával igazat mond, de befolyásolja azt, hogy az olvasó hogyan gondolkodjon valamiről (erre a legjobb példa, hogy ne politikai legyen: az IGN, amit a SW-szal kapcsolatban leművel). Utóbbi esetben nem szokott helyreigazítási per elindulni.

 

Nem kérdőjelezem meg az ábra valóságtartalmát amúgy. Nekem is ez a tapasztalatom, hogy a kormánypárti médiában sok a hazugság. A nem kormánypártiban viszont nem a hazugság sok, hanem az olvasó gondolkodását befolyásoló írás, na meg sok esetben hírek és információk elhallgatása. Utóbbi szintén nem hazugság és nem jár helyreigazítási perrel. Én pl. ma is láttam olyan index cikket, amiben minden amit leírtak igaz, csak éppen hiányoztak belőle dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

Tényleg.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Brodie ne süllyedjünk már le arra a szintre itt, hogy a Számok nevű, tudjuk milyen kötődésű propaganda Facebook oldalról rakunk be screeneket. Szerintem amennyire lehet kerüljük már a pártpolitikát és bizonyos ,,hír" oldalakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

@kolmilan Mondjuk örültem volna, ha nincs pártlogóval ellátva a kép :D

Sejtettem, hogy ebbe bele fogsz kötni, de nem azt kell nézni, hanem az alján a forrást.

 

Egyébként meg amit most mondasz, hogy elhallgatnak dolgokat, az nem befolyásolja a kórházból kidobott emberekről szóló cikkeik valóságtartalmát.

 

@Brodie: mindenkinek lehet magánvéleménye, és kedve szerint lájkolhat Facebook-oldalakat Amúgy honnan van ez a kép, valami forrást nem tudnál hozzá? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Brodie ne süllyedjünk már le arra a szintre itt, hogy a Számok nevű, tudjuk milyen kötődésű propaganda Facebook oldalról rakunk be screeneket. Szerintem amennyire lehet kerüljük már a pártpolitikát és bizonyos ,,hír" oldalakat.

Nincs benne hazugság.

De egy párt politikai propagandája viszont nagyon tetszett itt, úgy látom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

Nincs benne hazugság.

De egy párt politikai propagandája viszont nagyon tetszett itt, úgy látom. 

Annyi a különbség, hogy míg a te általad berakott kép egy konkrét személyt próbál negatív színben feltüntetni, addig amit kolmilan tett ki, inkább vonatkozik a sajtó helyzetére. A kettő nem nagyon egy kategória. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Annyi a különbség, hogy míg a te általad berakott kép egy konkrét személyt próbál negatív színben feltüntetni, addig amit kolmilan tett ki, inkább vonatkozik a sajtó helyzetére. A kettő nem nagyon egy kategória. 

Valójában egy különbség van. Az egyik Neked tetszik, a másik nekem. 

Az egyik egy párt szóróanyaga, a másik egy facebook oldalé.

 

Az egyik azt a hazugságot cáfolja, hogy nincs sajtószabadság, nem független a bíróság.

A másik azt a hazugságot cáfolja, hogy a jobboldaliak el vannak hallgatva a facebook-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mindenki olyan facebook-oldalakat lájkol, amilyet akar, legyen az orvos, tanár, katona, fórumozó. :) Nehogy már ez befolyásolja olyan valaki szakmai múltját, mint Kincses Gyula. Ezzel dehonesztálni valakinek a szakmai mondandóját meglehetősen gyerekes és ostoba, olyan tipikus kormánypropaganda-módi. :)

 

 (Én pl. "kedvelem" a FB-on Karácsony és Orbán oldalát is, pusztán a közvetlen tájékozódás miatt. Na akkor ebből most bármit le lehet szűrni?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Brodie írta:

Tényleg.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Mondjuk az sem mindegy, hogy itt a hivatalosan NNK által megerősített esetszámra gondolt vagy pedig ebbe beletartoznak e a nem teszteltek is. Ha az utóbbi akkor simán igaza lehet. Hogy segítséget vár a kormánytól az is jogos. Hogy miket követ a Facebookon azt meg nem tudom hogyan a hírhez kapcsolni. Vagy félre értem a lényeget? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, kolmilan írta:

Sejtettem, hogy ebbe bele fogsz kötni, de nem azt kell nézni, hanem az alján a forrást.

 

Egyébként meg amit most mondasz, hogy elhallgatnak dolgokat, az nem befolyásolja a kórházból kidobott emberekről szóló cikkeik valóságtartalmát.

Nemcsak abba kötöttem ám bele, de ha már itt tartunk, az Átlátszó függetlenségéről és objektivitásáról nem vagyok meggyőződve. Az index ezerszer színvonalasabb és objektívebb szerintem.

 

Nemcsak elhallgatást írtam, hanem megfogalmazást is. Bármit meg lehet úgy fogalmazni, hogy az ellenszenvet váltson ki. Ezeket a "kidobott emberekről" szóló cikkeket is. És én még mindig jobban bízom az orvosok ítélőképességében, mint egy (adott esetben elfogult) újságíró cikkében. Hogy nálad ez fordítva van, az a te dolgod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyébként mindenki olyan facebook-oldalakat lájkol, amilyet akar, legyen az orvos, tanár, katona, fórumozó. :) Nehogy már ez befolyásolja olyan valaki szakmai múltját, mint Kincses Gyula. Ezzel dehonesztálni valakinek a szakmai mondandóját meglehetősen gyerekes és ostoba, olyan tipikus kormánypropaganda-módi. :)

 

 (Én pl. "kedvelem" a FB-on Karácsony és Orbán oldalát is, pusztán a közvetlen tájékozódás miatt. Na akkor ebből most bármit le lehet szűrni?)

Én pont ezért nem "kedvelni" szoktam ezeket az oldalakat, nehogy visszaüssön a magánéletemben vagy a hivatásomban. Szerencsére sima "követés" funkció is van, és ha jól tudom, azt nem kürtöli világgá a facebook, hogy milyen oldalakat követek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.