Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezeket a jómadarakat nem lehet megfogni állhírek terjesztéséért? 

https://index.hu/techtud/2020/04/16/etikai_vizsgalatot_kezdemenyeztek_az_alhireket_terjeszto_orvos_ellen/

 

Tamási ellen ma kezdeményeztek eljárást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://index.hu/belfold/2020/04/16/koronavirus_magyarorszag_erettsegi_szobeli_irasbeli/

 

Ez már megint egy alapos tájékoztatás. :lol: Azokról nem írnak semmit, akik már leérettségiztek korábban, de idén szintemelő vizsgát akarnak tenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Azokról nem írnak semmit, akik már leérettségiztek korábban, de idén szintemelő vizsgát akarnak tenni. 

"Kizárólag azok érettségizhetnek most, akiknek most kell a továbbtanuláshoz."

 

Szerintem ez ebbe a kategóriába esik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem épphogy valamivel jobb a helyzet mint a felfüggesztéskor. De persze fontosabb a pénz. :)

 

Amúgy ami minket érint, az fog változni? Megint kimehetünk az utcára korlátozás nélkül? Mert ha igen akkor egy két hónapos járvány miatt kiáltottak világkatasztrófát? 

Nos, a pénz is fontos. Az élelem pénzbe kerül, a számlákat ki kell fizetni. Gyógyszerekről nem is beszélve. Nagyon sok ember ebben az országban létminimumon, vagy az alatti szinten él. És akkor most rengetegen munka nélkül vannak, vagy munka nélkül lesznek. Rengeteg embernek nincs tartaléka sem. Épp a közelmúltban olvastam, hogy társadalom kutatók és szociológusok humanitárius katasztrófát jósolnak nálunk, ha a jelenlegi állapotok tartósan fennmaradnak. Tehát, arra is van esély nálunk, hogy ha elhúzódik a jelenlegi válság, akkor több ember fog a szegénység miatt meghalni, mint a vírus miatt. És ezt kutatók állítják, nem én.

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Már nem azért, de semmi okot nem látok arra, hogy a 40 milliós szám ne lehetne valós, ha újraindítjuk a gazdaságot. Mi változott? Továbbra is rohadt gyorsan terjed, továbbra sincs védőoltás, se gyógyszer, továbbra is vannak tünetmentes vagy minimál tüntetes fertőzöttek a társadalomban. Ha enyhítés lesz az nem azért lesz, mert vége a válságnak, hanem mert feláldozzák az emberi életeket a gazdaság oltárán. Aki azt hiszi, hogy ennek hamarosan vége, az veszélyesen naiv. 

Igen, ezek jó gondolatok.. Én belegondoltam a következőbe: fenn lehetne tartani világszinten, több országban a korlátozásokat, egészen addig, míg ki nem fejlesztik az ellenszert? Laikusként belegondolva: nem kivitelezhető. Legalábbis nem mindenhol. Nálunk biztosan nem, mert az Magyarországon tömeges nyomort és elszegényedést jelentene. Akkor tényleg valóra válhat, az, amit a fentebb írtam: a kutatók humanitárius katasztrófát jósolnak. Tehát akkor tényleg többen meghalnak az éhezés, vagy a szegénység miatt, mint a vírus miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Revan! Fújhatod a pénzed ha belehalsz a betegségbe.

Nem látod át. Nem tudod mennyi ember él jelenleg is szegénységben, vagy mély szegénységben. Ha elfogy az ember pénze és nem tud élelmet venni magának, akkor éhen hal. És akkor hiába ússza meg a vírust, ha az éhezés végez vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Te nézed csak a saját szemszögedből. Most nincs munkád ezért az a lényeg, hogy melózhass, más nem is számít. 

Súlyos tévedés. Mások is elveszítették a munkájukat, nem csak én. És folyamatosan egyre több a munkanélküli. Én veled ellentétben át tudom érezni azok helyzetét is, akik még nálam is rosszabb anyagi körülmények között élnek. Olyanokét, akiknek még egy hónapra sincs tartalékuk. Olyanokét, ahol van tartós beteg és kell a gyógyszerre a pénz. És, mint fentebb említettem, csak ugyebár nem vetted észre, társadalom kutató szociológusok jósolnak humanitárius katasztrófát, ha a jelenlegi állapotok tartósan fennmaradnak. Ők szakemberek, ezzel foglalkoznak. Felmérik a társadalom állapotát.

Meg aztán nem mindenki hal bele ebbe a betegségbe. Ha így lenne, sokkal súlyosabb lenne a helyzet. Az tényleg ijesztő, hogy van esély arra, hogy ha elkapja valaki, akkor belehalhat.

A jelenlegi helyzetben sajnos jó döntések nem születhetnek. Mindegyik döntés rossz. Ha fennmaradnának mindenhol a világon a korlátozások és a kijárási tilalmak, egészen addig , míg nincs ellenszer, az tömegek halálra ítélését is jelenti egyben. Akkor ki tudja, hányan halnak éhen? Nem véletlenül mondják azt a kutatók ilyen esetben, hogy akkor többen fognak meghalni bizonyos helyeken, mintha a vírus végzett volna velük.

A másik döntés is rossz, ha kockáztatnak az  országok és a tömeges elszegényedés elkerülése miatt újra indítják a gazdaságokat. Mert ekkor a vírus miatt emberi életek veszélybe kerülnek. Ennek ellenére több európai ország e mellett teszi le a voksát.

Mi lenne a legjobb? Egy olyan megoldás, mely anyagilag kivitelezhetetlen: Minden munka nélkül maradt ember kap olyan alapellátást, amiből úgy meg tudna élni, mintha dolgozna és e mellett fenntartanák a kijárási korlátozásokat és tilalmakat. Egészen addig, míg nincs ellenszer. De nyilván ez nem megoldható. Mikor lesz ellenszer? Sokan azt mondják, hogy csak jövőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Súlyos tévedés. Mások is elveszítették a munkájukat, nem csak én. És folyamatosan egyre több a munkanélküli. Én veled ellentétben át tudom érezni azok helyzetét is, akik még nálam is rosszabb anyagi körülmények között élnek. Olyanokét, akiknek még egy hónapra sincs tartalékuk. Olyanokét, ahol van tartós beteg és kell a gyógyszerre a pénz. És, mint fentebb említettem, csak ugyebár nem vetted észre, társadalom kutató szociológusok jósolnak humanitárius katasztrófát, ha a jelenlegi állapotok tartósan fennmaradnak. Ők szakemberek, ezzel foglalkoznak. Felmérik a társadalom állapotát.

Köszönöm, de a minősítéseidet tartsd meg magadnak. Nehogy azt gondold már, hogy érzéketlen vagyok mert nem értek veled egyet. Azóta vagy ennyire együtt érző mióta rosszabb helyzetbe vagy. Előtte nem voltál az elesettek védőszentje. Szóval engem kímélj meg ettől az okoskodástól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kellene átlátni, hogy az egész egy láncreakciót indított el, ráadásul több szálon is, a vendéglátás satu már egy hónapja és előtte is gyenge menet volt már, nagyon sok helyen elküldték az embereket, vagy csak valami minimális juttatást kapnak én pl. a rendes fizum harmadát, ami nem fedezi az albimat, ha nem lenne félre rakott lóvém akkor kakukk van. És ugye én még kapok valamit, de van aki ennyit sem. Na az ő fogyasztásuk bizonyos termékek iránt megcsappan az biztos, ami az azon áruk eladását intéző cégnek bevétel kiesés, ami egy idő után azt eredményezi , hogy nem fog tudni annyi alkalmazottat alkalmazni amennyit eddig, így leépít, na ezen egyének csatlakoznak a többiekhez, akik nem fognak normálisan fogyasztani. Emellett, mivel nem fogy áru egy bizonyos idő után gyártani sem kell annyit, mert nem lesz aki felvásárolja, tehát a gyár is leépít, mert nem kell annyi munkaerő illetve nem fogja megérni neki alkalmazni őket. 
Kiindulhatunk másik irányba is pl. csak nekünk a cégbe napi 60 zsemlecipót hoztak, 6 toast kenyeret, 6 szeletelt kenyeret, 6 simát meg két barna teljes kiőrlésüt és ez csak egy hely ahova az a bizonyos pékség szállított és ami most a helyzet miatt kiesik neki, mint bevétel ami megint csak azt eredményezi, hogy nem tud annyi embert foglalkoztatni.
Menjünk az építőipar felől, mert máskor az ember, ha máshova nem is, de feketén eltudott menni akár kőműves mellé mulának, de most építkezések sincsenek, haverom a Leiernél dolgozik és mondta, hogy egyszerűen nincs megrendelésük, le is álltak egy hete. Mivel építkezések sincsenek az az ág is kezdi gyarapítani azok létszámát akiket feljebb felsoroltam. És még lehetne folytatni.

Én elhiszem aki most rendesen dolgozik és meg is fizetik rendesen az úgy érzi, hogy a betegség a prioritás, (pedig egészséges felnőtt átvészeli simán, jó az öreg rokonok miatt értem ha aggódik vki), de ha ez a helyzet sokáig így marad az a lánc elér mindenkit. 

Meg tegyük, hozzá, hogy nem mindenki olyan "bárány" lelkületű, mint Revan, hogy ha nem tud pénzt, élelmet szerezni akkor éhen hal, valaki megszerzi amire szüksége van így vagy úgy és vírus ide vagy oda az sem lesz majd kellemes, ha leszúrják az embert, boltba menet vagy jövet egy kg kenyérért.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

pedig egészséges felnőtt átvészeli simán

Legeza Örs, 48 éves fizikus kutató, semmilyen krónikus betegsége nincs, rendszeresen sportol. Itt a beszámolója a vírus lefolyásáról az ő esetében. Majdnem elpatkolt.

 

https://www.valaszonline.hu/2020/04/14/legeza-ors-koronavirus/

 

A sok "koronatagadónak" (itt a fórumon senkit nem tartok ilyennek!) vagy valamelyik rokonának át kéne esnie egy ilyen procedúrán, egyből más lenne a véleményük!

 

Nem olyan rég linkeltem egy videót, amelyben szó volt arról, hogy a 20-44 éves korosztályban is az igazolt fertőzöttek közül 15-20%-nak van szüksége orvosi ellátásra. Ez számokkal annyit jelent, hogy az én 1000 fős koliban, ha beszabadult volna a vírus, és mind megbetegedtünk volna, kb. 150 ember kórházba került volna. És kb. 2-en meg is haltak volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem jóslat ezek tények rengetegen vesztették el a munkájukat és ha sokáig fennmarad ez a helyzet akkor az ehhez fog vezetni sőt eszkalálódik, mert az olyan helyzetben lévők is, mint én akik semmi munkára kapnak valami kis pénzt, ezt sem fogják örökké tartani a cégek, nekem is még 2 hónapig jár aztán semmi. A kapitalizmus fogyasztásra épül és ez most erősen megcsappant lehet tagadni, de felesleges. Ezt elkerülendő fogják újraindítani a gazdaságot.

 

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Legeza Örs, 48 éves fizikus kutató, semmilyen krónikus betegsége nincs, rendszeresen sportol. Itt a beszámolója a vírus lefolyásáról az ő esetében. Majdnem elpatkolt.

 

https://www.valaszonline.hu/2020/04/14/legeza-ors-koronavirus/

A kivétel erősíti a szabályt. 

Én is belinkeltem egy videót amin egy Tirolban kinn dolgozó pincérnő beszélt arról, hogy enyhe lefolyással átvészelte az egészet, ráadásul asztmásként semmi légúti panasza nem volt, mi több Ajkán kezelték, amihez volt párszor szerencsém személyesen is, ha ott megtudták gyógyítani akkor arra más kórházban csak nagyobb az esély.

9 perccel korábban, Yoda József írta:

A sok "koronatagadónak" (itt a fórumon senkit nem tartok ilyennek!) vagy valamelyik rokonának át kéne esnie egy ilyen procedúrán, egyből más lenne a véleményük!

Engem tarthatsz nyugodtan. Anyám nővér szóval lehet lesz benne részem, majd beszámolok róla ígérem.

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem olyan rég linkeltem egy videót, amelyben szó volt arról, hogy a 20-44 éves korosztályban is az igazolt fertőzöttek közül 15-20%-nak van szüksége orvosi ellátásra. Ez számokkal annyit jelent, hogy az én 1000 fős koliban, ha beszabadult volna a vírus, és mind megbetegedtünk volna, kb. 150 ember kórházba került volna. És kb. 2-en meg is haltak volna...

Az, hogy orvosi ellátásra szorul, meg hogy kórházba kell mennie azért nem ugyanaz. Egyébként abból a 15-20%-ból mind makk egészséges volt amúgy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél idősebb valaki annál nagyobb a kockázat, de ez nem jelenti azt, hogy nem fordulhat súlyosabbra az állapota bárkinek. A maradandó károsodásokról pedig még nem is beszéltünk, sajnos erről még nincs konszenzus, hogy okoz-e a tüdőben maradandó károsodást.

 

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én is belinkeltem egy videót amin egy Tirolban kinn dolgozó pincérnő beszélt arról, hogy enyhe lefolyással átvészelte az egészet, ráadásul asztmásként semmi légúti panasza nem volt, mi több Ajkán kezelték, amihez volt párszor szerencsém személyesen is, ha ott megtudták gyógyítani akkor arra más kórházban csak nagyobb az esély.

 

Lásd a fentebbit.

 

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az, hogy orvosi ellátásra szorul, meg hogy kórházba kell mennie azért nem ugyanaz

 

Akkor pontosítok: ennyi %-nak kellett kórházba mennie. Itt van a videó néhány oldallal korábban, láthatod, hogy "hospitalized"-ot írt.

 

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egyébként abból a 15-20%-ból mind makk egészséges volt amúgy?

Nyilván nem.

 

De amúgy sok olyan ember is van, aki nem is tudja magáról, hogy krónikus betegsége van. Én pl. ismerek olyat, akinek csak a 30 éves korában mutatták ki, hogy veleszületett szívbetegsége van. Azért, mivel korábban nem jelentkezett nála semmilyen szívprobléma, és nem is ment orvoshoz.

 

Tény, hogy megvannak a tényezők, amelyek miatt valakinél nagyobb a kockázat, de nem szabad azt elfelejteni, hogy ha ez a vírus olyan testet talál, ami tetszik neki, akkor súlyos is lehet a dolog. A kicsi kockázat is kockázat.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszönöm, de a minősítéseidet tartsd meg magadnak. Nehogy azt gondold már, hogy érzéketlen vagyok mert nem értek veled egyet. Azóta vagy ennyire együtt érző mióta rosszabb helyzetbe vagy. Előtte nem voltál az elesettek védőszentje. Szóval engem kímélj meg ettől az okoskodástól. 

Megint csak tévedsz. Én az egész életemben el tudtam képzelni milyen szegénynek lenni. Édesanyám meg aztán végképp, aki gyerekkorában éhezett is és a semmiből indult el. Ez nem azt jelenti, hogy én és a hozzám hasonlóak az elesettek védőszentjei vagyunk. És ez az "okoskodás" megnyilvánul a szakembereknél is. Akik az egész társadalmat vizsgálják sokkal jobban átlátják ezeket a dolgokat. Akkor a szakemberek is csak okoskodnak, meg hülyeségeket beszélnek? A világon több országban is a vezetők csak okoskodnak, mikor a gazdaság újra indítását tervezik? Cupsy is jó leírta a dolgokat ezzel kapcsolatban. Én is elhiszem, hogy akik dolgoznak, illetve van biztos jövedelmük, azoknak a betegség a prioritás. De előbb-utóbb ez tényleg el fog érni mindenkit. És lesznek, akiket súlyosabban fog érinteni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 2
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Volt már válság 2008-ban is, akkor se volt ennyire drasztikus végkifejlet. Ilyenkor mindig jönnek a világvége jóslatok, amikből rendszerint nem sok jön be. Most is ez várható.

Közgazdászként mondom, hogy ez a válság más lesz, mint az eddigiek, mert egy rohadt nagy esés történt nagyon gyorsan. Viszont ez csak a kezdet. Ha sokáig tartanak a korlátozások, szinte minden szektorba be fognak gyűrűzni a negatív hatások szimplán a jövedelem és ezáltal a kereslet visszaesése miatt. Tehát a gazdasági hatások, amiről Revan ír, nagyon is valósak. Viszont Revan egy dologban téved: még pedig abban: hogy ne lehetne alapjövedelemhez juttatni az embereket. Már vizsgálják is, miképpen lehetséges, de pont a jövedelmek visszaesése miatt történő deflációs hatás miatt az infláció veszélye nélkül lehet szépen pénzzel ellátni az embereket munka nélkül, amíg a válságnak nincs vége.

Unortodox gazdasági megoldások kellenek és korrekt mód látni kell, hogy ez a válság mennyi embernek mekkora kiesést okozhat. Ne ess abba a hibába, amibe SZERINTEM a kormány is esett, hogy egy nagyon szűk réteg számára ad csak kompenzáló juttatásokat, és nem mérte fel reálisan, hogy mekkora erejű lesz a gazdasági válság.

 

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A kivétel erősíti a szabályt. 

 

Ez egy gyenge érv. Yoda példája és statisztikája jól mutatja, hogy nemcsak az idősekre veszélyes, bár ARÁNYAIBAN a fiatalabbakra kevésbé az. Teszem azt, te szívesen tennéd ki magadat a betegségnek mondván, hogy 20-ból 1x kórházba kerülsz és mondjuk egy életre lecsökken a tüdőkapacitásod? 

 

És akkor ez még az egyéni szemszög, mert a valódi ár az az, amit Bomarr is írt: ha szabadon engeded a vírust, annyira leterheltek lesznek a kórházak, hogy több ezer ember fog meghalni amiatt, mert nem jut hely és ellátó személyzet a kórházban neki. Emberek, akik megmenthetőek lennének. Szerintem nincs az a gazdasági ár, ami miatt etikai szempontból be lehetne vállalni az emberek életével való játszadozást. "Egyszerűen" unortodox gazdasági megoldással el kell látni az embereket jövedelemmel, a vállalatokat támogatással, mégha ennek gazdasági eladósodás is az ára. Nem véletlenül jelentett be pl. Trump vagy az EKB is korábban szinte példátlan nagyságú mentőcsomagot.

 

Ez Ody egyébként neked is mutathatja, hogy mennyire téves dolog elbagatellizálni a gazdasági hatást. A valóság ez összefoglalva:

1. nagyon komoly egészségügyi hatása van a vírusnak, mert az öregekre nagy veszélyt jelent, a többiekre közepes veszélyt jelent, de a rendszer leterheltsége MINDENKIre nagy veszélyt jelent

2. gazdasági hatása az önkéntes izoláció miatt már az elején drasztikus volt, ami a hosszú távú korlátozások esetében begyűrűzik majd minden szektorban

3. ettől függetlenül NEM az a helyes döntés, hogy feloldjuk a szigorítást, hanem az, hogy célzott támogatással látjuk el a rászorulókat és lehetőség szerint fenntartjuk a keresletet egy olyan szinten, ami életben tartja a gazdasági szereplők 80-85%-át, elhozva ezzel egy "egészséges" megtisztulást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Minél idősebb valaki annál nagyobb a kockázat, de ez nem jelenti azt, hogy nem fordulhat súlyosabbra az állapota bárkinek. 

De azt sem jelenti, hogy mert volt pár eset akik egészségesek, középkorúak és vagy fiatalabbak mégis súlyosabb volt a lefolyás náluk, akkor feltétlen a nagy többség ezen rétegből nem vészeli át  komolyabb tünetek nélkül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De azt sem jelenti, hogy mert volt pár eset akik egészségesek, középkorúak és vagy fiatalabbak mégis súlyosabb volt a lefolyás náluk, akkor feltétlen a nagy többség ezen rétegből nem vészeli át  komolyabb tünetek nélkül.

 

 

De itt most nem azokkal van gond, akik átvészelik. Ha a 10 millió emberből 17% szorul "csak" kórházi ellátásra, számolj utána, hogy az mekkora terhet ró az egészségügyre, meg a társadalomra. Vagy mondjuk azt, hogy sok embernél tünetmentes a betegség, és  a valóságban ez csak 5%. Még mindig 500ezer emberről beszélünk, aki kórházi ellátásra szorul és maradandó tüdő vagy szív (!) károsodása lehet. Ezt nem lehet bevállalni a gazdaság oltárán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ma reggelre ráadásul az aktív fertőzöttek száma is csökkent tegnaphoz képest, ez most fordult elő elöször a járvány kitörése óta. Reméljük így folytatódik holnap is.

Mert feleannyi tesztet végeztek, mint az azt megelőző napokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

3. ettől függetlenül NEM az a helyes döntés, hogy feloldjuk a szigorítást, hanem az, hogy célzott támogatással látjuk el a rászorulókat és lehetőség szerint fenntartjuk a keresletet egy olyan szinten, ami életben tartja a gazdasági szereplők 80-85%-át, elhozva ezzel egy "egészséges" megtisztulást.

Ez kellene, ehelyett viszont a válságkezelésre beszedett ágazati különadót a bankok levonhatják az adójukból, ha csapatsport támogatásra fordítják. Biztos, hogy most erre kell költeni? Lehetne ilyenekből fizetni az alapjövedelmet..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Donát írta:

Teszem azt, te szívesen tennéd ki magadat a betegségnek mondván, hogy 20-ból 1x kórházba kerülsz és mondjuk egy életre lecsökken a tüdőkapacitásod? 

Én kitenném magamat, és naponta dokumentálnám vloggal esküszöm, mert nagy összegbe fogadnék, hogy nem lenne semmi komolyabb problémám és próbálnám terjeszteni a videót minél jobban, hogy próbáljam kompenzálni azokat a híreket, amik csak a drasztikus lefolyásokról szólnak meg arról, hogy minél jobban besz*rassák az embereket, mert ahogy én látom ezek vannak túlsúlyban a másik oldal ami ugyanúgy létezik, gyógyult betegek stb. meg elsikkad a médiában. 

Idézet

És akkor ez még az egyéni szemszög, mert a valódi ár az az, amit Bomarr is írt: ha szabadon engeded a vírust, annyira leterheltek lesznek a kórházak, hogy több ezer ember fog meghalni amiatt, mert nem jut hely és ellátó személyzet a kórházban neki. Emberek, akik megmenthetőek lennének. Szerintem nincs az a gazdasági ár, ami miatt etikai szempontból be lehetne vállalni az emberek életével való játszadozást. 

10 perccel korábban, Donát írta:

De itt most nem azokkal van gond, akik átvészelik. Ha a 10 millió emberből 17% szorul "csak" kórházi ellátásra, számolj utána, hogy az mekkora terhet ró az egészségügyre, meg a társadalomra. Vagy mondjuk azt, hogy sok embernél tünetmentes a betegség, és  a valóságban ez csak 5%. Még mindig 500ezer emberről beszélünk, aki kórházi ellátásra szorul és maradandó tüdő vagy szív (!) károsodása lehet. Ezt nem lehet bevállalni a gazdaság oltárán.

Az meg majd a rendőrségre fog terhet róni (na meg a lakosságra is nem kicsit) amikor a társadalmunk bizonyos rétegének tagjai, akik eleddig sem a mintapolgár példaképei voltak, elkezdenek rosszalkodni, hogy legyen mit enniük, ott keleten ezt nem is értem, hogy nem látod?

 

Én értem, hogy leterhelné az egészségügyet, de ez a helyzet sem tartható ami most van.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az meg majd a rendőrségre fog terhet róni (na meg a lakosságra is nem kicsit) amikor a társadalmunk bizonyos rétegének tagjai, akik eleddig sem a mintapolgár példaképei voltak, elkezdenek rosszalkodni, ott keleten ezt nem is értem, hogy nem látod?

A rasszizmussal nálam rossz helyen kopogtatsz. :) Jövedelem kell az embereknek és akkor nem fognak ugrálni, ezt írtam fentebb én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

A rasszizmussal nálam rossz helyen kopogtatsz. :) 

Ez nem rasszizmus csak évek tapasztalata. Se engem se az ismerőseimet nem próbált még lehúzni más, mint abba a kisebbségbe tartozó emberke. Ettől független volt tök normális cigány kollégám is, ismerősöm is, akivel semmi gondom nem volt, de a nagy többség azért nem ilyen. 
 

2 perccel korábban, Donát írta:

Jövedelem kell az embereknek és akkor nem fognak ugrálni, ezt írtam fentebb én is.

És te, mint közgazdász, hogy látod, szerinted ezt a magyar kormány/gazdaság meg tudja oldani? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez nem rasszizmus csak évek tapasztalata. Se engem se az ismerőseimet nem próbált még lehúzni más, mint abba a kisebbségbe tartozó emberke. Ettől független volt tök normális cigány kollégám is, ismerősöm is, akivel semmi gondom nem volt, de a nagy többség azért nem ilyen. 
 

És te, mint közgazdász, hogy látod, szerinted ezt a magyar kormány/gazdaság meg tudja oldani? 

Visszaszívom akkor. :peace:

 

A magyar kormány és az Eu közösen szerintem tud annyit tompítani, amivel elkerülhető a nagyobb gazdasági katasztrófa. 

Yoda: na ezzel még nem találkoztam. De világ szinten nagyon komoly visszaesések lesznek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gazdasági hatáshoz még annyit, hogy nem "csak" az lesz a gond, hogy sok ember munkanélkülivé válik, nem lesz jövedelem, hanem az is, hogy sok cég tönkre is megy/mehet. Sajnos a kormány nem a jelen akut állapot tompítására törekszik, hanem az a célja, hogy majd a lefutás után beindítja a gazdaságot - munkaalapú társadalom meg hasonló sz**ság, ami a jelen helyzetben abszolút nem megengedhető. Nehéz lesz, ha nem lesz mire alapozni, pl. cégek hiányában. Gondolok itt elsősorban a kormánykedvenc magyar kkv-kra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Közgazdászként mondom...

 

3. ettől függetlenül NEM az a helyes döntés, hogy feloldjuk a szigorítást, hanem az, hogy célzott támogatással látjuk el a rászorulókat és lehetőség szerint fenntartjuk a keresletet egy olyan szinten, ami életben tartja a gazdasági szereplők 80-85%-át, elhozva ezzel egy "egészséges" megtisztulást.

Én is közgazdásznak tanulok :peace: 

 

Egyébként szerintem, meg sok más szakértő szerint is most kellene bevezetni az alapjövedelmet még ha csak ideiglenesen is pár hónapra. Most egyszerre fel lépett a keresleti és a kínálati sokk is, kb. egyik napról a másikra. Ha nincs miből az embereknek fogyasztaniuk akkor a kínálati oldal is tönkre fog menni nagyon hamar, és akkor a gazdaság sem fog tovább működni. Most nem politizálni akarok, de azzal a hozzállással amit jelenleg képviselnek a Duna parti épületben, hogy a pénzért meg kell dolgozni nincs az ingyen és munka alapú társadalom vagyunk azt pont a jelenlegi helyzetben kellene félre tenni mert az lesz amit Revan is írt, hogy a társadalom nagy része el fog szegényedni.

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én kitenném magamat, és naponta dokumentálnám vloggal esküszöm, mert nagy összegbe fogadnék, hogy nem lenne semmi komolyabb problémám és próbálnám terjeszteni a videót minél jobban, hogy próbáljam kompenzálni azokat a híreket, amik csak a drasztikus lefolyásokról szólnak meg arról, hogy minél jobban besz*rassák az embereket, mert ahogy én látom ezek vannak túlsúlyban a másik oldal ami ugyanúgy létezik, gyógyult betegek stb. meg elsikkad a médiában. 

Az meg majd a rendőrségre fog terhet róni (na meg a lakosságra is nem kicsit) amikor a társadalmunk bizonyos rétegének tagjai, akik eleddig sem a mintapolgár példaképei voltak, elkezdenek rosszalkodni, hogy legyen mit enniük, ott keleten ezt nem is értem, hogy nem látod?

 

Én értem, hogy leterhelné az egészségügyet, de ez a helyzet sem tartható ami most van.

Azt senki nem tudhatja előre, hogy nála ez a vírus miképp fog lefolyni. Bárkinek lehet olyan egészségügyi problémája amiről nem tud mert teszem azt még csak kialakulóban van pl., amit aztán a korona csak súlyosbít. Vannak esetek (ritkán, de van), amikor életerős embereket vitt el, akiknek égadta világon semmilyen krónikus problémájuk nem volt. Haltak ebbe sajnos gyerekek is pedig rájuk aztán nagyon azt mondták az elején hogy ők a legkevésbé érintettek ebben.

 

Szerintem nem feltétlen a besz*ratásra mennek, bármennyire is nehéz néha de vakcina hiányában muszáj komolyan venni a helyzetet. De ha ehhez az kell néha hogy besz*rassák a népet akkor azt mondom tegyék, legalább életben maradunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közgazdászként egyetértek azzal, hogy ez a válság most más (lesz), mint a 2008-as volt.

És  egyáltalán nem értek egyet az alapjövedelemmel.

 

Én örülök, hogy olyan cégnél dolgozom, ahol 1 hónapja lehetséges a home office, de pl. a vendéglátós barátaim már 1 hónapja munkanélküliek, többen pici babával.

El kell jönnie annak a pillanatnak, hogy mérlegeljünk, hogy ezzel mennyit nyerünk és mennyit vesztünk. Persze, lehet mondani, hogy egyetlen ember élete is megfizethetetlen, de vannak a halálnál rosszabb dolgok is...

Különben is a járvány nem fog megszűnni, amíg nincs vakcina, vagy amíg a társadalom jelentős hányada "át nem fertőződik". Ha meg mindenki otthon ül, akkor ez nem fog bekövetkezni.

Akkor mi az elképzelés, ülünk otthon, még a körzeti orvos be nem olt a még el nem készített vakcinával talán 2021-ben, addig meg álljon le a világ?

 

Az alapjövedelem pedig szerencsére egyáltalán nem egyeztethető össze az európai társadalmak többségével. Itt nem buzog fel az olaj, ha testesebb ember alatt megsüllyed a talaj. Lassan ezen a kontinensen már ipar sincs, mert áttelepítettük Kínába, utána meg csesztetjük őket, hogy szennyezik a levegőt, mi meg tiszták vagyunk. (Nem azt mondom, hogy Kínában csak az európai székhelyű cégek szennyeznek, hanem azok is ott szennyeznek Európa helyett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Brodie írta:

Az alapjövedelem pedig szerencsére egyáltalán nem egyeztethető össze az európai társadalmak többségével. Itt nem buzog fel az olaj, ha testesebb ember alatt megsüllyed a talaj. Lassan ezen a kontinensen már ipar sincs, mert áttelepítettük Kínába, utána meg csesztetjük őket, hogy szennyezik a levegőt, mi meg tiszták vagyunk. (Nem azt mondom, hogy Kínában csak az európai székhelyű cégek szennyeznek, hanem azok is ott szennyeznek Európa helyett.)

Alapesetben egyetértenék. De ebben az extrém helyzetben ez a legkézenfekvőbb megoldás. Aki elveszti a munkáját és nem talál magának másikat, az kapjon alapjövedelmet - nevezhetjük munkanélküli segélynek is - hosszabb ideig. Ezek az intézkedések csak addig maradnának fenn, amíg a speciális helyzet fennáll. Fel kéne ébredni és látni, hogy ha a gazdaság zsugorodik, és az emberek utcára kerülnek, akkor az mindenki problémája lesz, nemcsak az adott rétegé. Ehhez kellenek olyan megoldások, amik segítenek ezeknek az embereknek és a vállalkozásoknak átvészelni ezt a periódust.

 

Szerintem a recept egyszerű: otthoni munka ameddig és akiknek lehetséges. Akik elvesztették az üzletüket (cégek) vagy az állásukat (magánszemélyek), azokat célzott anyagi támogatással megdotálni, állami vásárlásokkal stimulálni a piacot mindaddig, amíg oltás de legalább biztonságos gyógymód rendelkezésre nem áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.