Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tény, nem volt nagy ferdítés, de akkor is ferdítés volt és megágyazott egy urban legendnek, miszerint mindenki elsüllyeszthetetlennek hitte a hajót, még a kapitány és Andrews is. :) Sajnos a marketing bullshitek már akkor is léteztek, és külön szomorú, hogy pont az az ember is puffogtatta őket, aki eredetileg előállt a 46 mentőcsónak ötletével - Alexander Carlisle Andrews javaslata alapján tervezte meg így az Olympic-osztályt.

Milyen forrásanyagokból jártad körbe a témát? Mert ugye van egy pár azért kérdezem esetleg melyik könyvet vagy dokut érdemes látni vagy olvasni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Kargarosz írta:

Milyen forrásanyagokból jártad körbe a témát? Mert ugye van egy pár azért kérdezem esetleg melyik könyvet vagy dokut érdemes látni vagy olvasni. 

Jó sok, a témában készült dokumentumfilm (az nmagról elég sok letölthető) mellett a következő könyveket forgattam: 

Walter Lord: A Titanic pusztulása - lényegében a legjobb mű a témában, hiszen Lord személyesen beszélgetett el több mint 60 emberrel, akik akkor a Titanicon utaztak és ez alapján írta meg a könyvet.

Titanic - ez egy olyan enciklopédia, amit az SW filmek mellé is szoktak kiadni, és bár csak a mániám miatt vettem be, egész jófajta, és szépek benne a képek.

Geoff Tibbals: A Titanic - '98-as könyv, gyönyörű képekkel illusztrálva.

Titanic – An Illustrated History - szintén egy gyönyörű, illusztrációkkal teli könyv. Magyar honban tudtommal nem jelent meg, nekem sincs meg, csak egy ismerősömnek, aki egy olvasás erejéig (és az életemre esküdve) kölcsönadta. :) 

 

Dokufilmek közül meg ezeket tudom ajánlani:

Titanic - 20 évvel később James Cameronnal (ez Cameron, azt hiszem, második merülése a roncshoz, főleg azért érdemes megnézni, mert az 1997 óta ismerté vállt új tényeket figyelembe véve a saját filmjét is górcső alá veszi)

Titanic - Kincsek a mélyben (nagyon régi dokufilm, de érdemes megnézni)

Titanic 100 - Rejtély megoldva (a hatásvadász cím ellenére elég jó doksi)

Titanic - tűz és jég között (ez annyira nem tetszett, rossz összeesküvés elmélet szaga van, de, ahogy Palpatine mondta: átfogó ismeret kell a dolgokról :D

A Titanic és James Cameron - Ez lényegében a 2012-es évfordulós BD kiadás egyik extrája, a filmben is látott süllyedési animációból készítenek egy új, a valósághoz közelebb álló animációt, de természetesen eközben rengeteg érdekes dolgot elmesélnek arról, mi történt a hajóval, miközben elindult 4 km-es útjára az óceánfenék felé.

Bob Ballard - Mentsük meg a Titanic-ot! - Ballard afféle kampányfilmje, amivel azt próbálta elérni, hogy nyilvánítsák védett területté a roncsot - személy szerint maximálisan nem értek egyet vele, nem is csípem ezt a filmet. Emlékeim szerint ebben elég nyíltan ekézi Cameront is, mert megrongálta a lassan elrohadó roncsot.

National Geographic - A Titanic titka - vagy 20 éves doksifilm, de ezt is érdemes megnézni

A Titanic tanúi - ez ilyen kosztümös dokumentarista jellegű tévéfilm-szerűség, igazából nem a jobb fajtából.

Virtuális Titanic - hellyel-közzel ugyanazzal foglalkozik, mint A Titanic és James Cameron, csak ez régebbi, csak ez jobban fókuszál a fenéken nyugvó roncsra.

Titanic - a tragédia utóhatása - a cím önmagáért beszél.

Titanic - Egy legenda születése - ez is egy kosztümös dokudráma, de nem olyan gáz, mint a DigiWorldös alkotások, ráadásul ez a Titanic és az Olympic megépítésével foglalkozik, nem a katasztrófával. Egyik személyes kedvencem a témában.

A Titanic elveszett testvérhajója - ez ugyan nem a Titanicról, hanem a Britannicról szól, de ezt is érdemes megnézni, Ballard expedíciója áll a középpontban, amikor megtalálta a roncsot.

Visszatérés a Titanicra - Szintén Ballard-dokumentumfilm, ez a második expedíciója a roncshoz (lehet, hogy a Cameron-ekézés ebben van).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem országos akkor többet árt mint használ. Olaszoknál nagy hiba volt, hogy először csak Lombardiát zárták le, ami miatt rengetegen elkezdtek "menekülni" a régióból és sokan délre utaztak. Közben vitték magukkal a betegséget. Ha ma bejelentenék hogy csak Budapest és Pest megye lesz lezárva akkor a fél főváros kocsiba vágná magát és a hosszú hétvégére menne a Balcsira, vidéki rokonokhoz stb. Aztán jól megfertőznék az egész országot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy másik fórumon azt írta valaki, aki közel van a tűzhöz, hogy teljes kijárási tilalom lesz az ünnepek alatt, azaz péntektől hétfőig.

És mikor jelentik be?

Általában indexen és más hírportálon már kint van címlapon, hogy Orbán Viktor be fog jelenteni valamit. De erről semmit nem lelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://index.hu/belfold/2020/04/08/csak_csutortokon_dont_a_kormany_a_virus_elleni_vedekezes_tovabbi_lepeseirol/

 

"Szerda délután aztán Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár videóüzenetben közölte, hogy szerdán Orbán Viktor miniszterelnök további egyeztetéseket tart, majd csütörtökön részt vesz az operatív törzs reggeli ülésén, majd virológusokkal, járványügyi szakértőkkel egyeztetve várhatóan csütörtök délután jelenti majd be a vírus elleni védekezés további lépéseit, melyeket a húsvéti ünnepek előtt szükségesnek tart a kormány."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húsvétre szerintem biztosan lesz tilalom, meg nagyon sokan ezt is várják. Én azt is várom, hogy lezárják a Margit-szigetet (ezt már tegnap pedzgették), illetve Normafa, Városliget stb. helyeket ahova most nagyon megindultak az emberek, mert sajnos másképp nem fog működni Budapesten a jó idő beköszöntével. Persze ugyan ezt meg kellene tenni vidéken. Tihany, Zebegény meg még több helyen is már most intézkedtek a polgármesterek parkoló és egyéb lezárásokkal.

 

Pár perces hír amit ebben a pillanatban mondtak az operatív törzs tájékoztatóján: Pesti úti idősotthonban több mint 100! fertőzött ember van jelenleg.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy másik fórumon azt írta valaki, aki közel van a tűzhöz, hogy teljes kijárási tilalom lesz az ünnepek alatt, azaz péntektől hétfőig.

Én is egyre több "belső forrásból" hallom ezt a csiripelést. Azért nagyon remélem, hogy nem lesznek annyira égbekiáltóan ostobák és idióták, hogy egy 4 napos kijárási tilalmat az utsó nap délután jelentenek be...

 

Az persze jogos, hogy szigorítani kellene, de már napokkal ezelőtt meg kellett volna lépni. Egyre lazul a fegyelem és a jó idő érkeztével sokan magasról kakkantanak ez egészre. Ma reggel direkt elmentem a megszokott kis boltom nagyobb "tesójába", hát mondanom sem kell, hogy kora reggel már dugig volt minden emberrel. Parkolóhely alig volt már, még jó, hogy gyalogosan voltam.

A sok barom (tényleg nem tudok rájuk mit mondani) ilyenkor is családosan jár vásárolni, csupasz kézzel hosszasan válogatnak a portékák közt, összefogdosva mindent. Egymás seggében csüngnek az emberek, fújtatnak, öklendeznek, krákognak, az orrukat túrják, az ujjaikat nyálazzák stb.. Többen abszolút nem figyelnek másokra, csak saját magukra.

Lehet túlzás, de én az ilyeneket egyrészt kitiltanám a francba, másrészt pedig bírságokat is szabnák ki rájuk. Úgyis jól fog jönni az extra bevétel az államnak, akkor legalább ne arányosan mkit sarcoljanak meg, hanem az értetlen és viselkedni nem tudó, felelőtlen tahókat.

 

Szerintem egyébként sokkal nem vagyunk okosabbak és ügyesebbek az olaszoknál, csak nekünk már vannak tapasztalatok, amikből ki tudunk indulni. Ha nálunk ütötte volna fel először a fejét a vírus, jó eséllyel ugyanott tartanánk kb., mint ők. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül határozatlan ideig hosszabították meg a kijárási korlátozást, hetenkénti mérlegeléssel. Annyiban változott a dolog, hogy hétfő éjfélig a polgármesterek saját jogkörben hozhatnak szigorúbb intézkedéseket (gondolom ebben benne van teljes kijárási tilalom bevezetése is, ami a húsvétra szerintem alapból nem ártott volna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oly' gyönyörű döntés ez abból a szempontból, hogy így a felelősséget áttolják másra, viszont érdemi mozgásteret nem hagynak senkinek. Főképp Budapesten izgalmas ez, ahol a legnagyobb esélye és értelme lehetett volna a tilalom bevezetésének. Innentől kezdve, ha nem rendeli el X/Y polgármester és baj lesz, akkor ez nyilván az ő nyakukba lesz varrva. Ha elrendeli, így utolsó nap este, amiből nyilván baj lesz, akkor természetesen megint rajta lesz leverve. Óh, becses és meseszép politika, úgy imádlak... :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Határozatlan ideig? Azt megtanultam az elmúlt héten, hogy ez azt jelenti, hogy örökre. :D 

 

10 perccel korábban, pb69 írta:

Ha elrendeli, így utolsó nap este, amiből nyilván baj lesz, akkor természetesen megint rajta lesz leverve.

Részemről nem, ha Budapesten a kijárást Húsvétkor Orbán Viktor szigorítja azt is támogatom, és ha Karácsony Gergely, azt is.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, pb69 írta:

Oly' gyönyörű döntés ez abból a szempontból, hogy így a felelősséget áttolják másra, viszont érdemi mozgásteret nem hagynak senkinek. Főképp Budapesten izgalmas ez, ahol a legnagyobb esélye és értelme lehetett volna a tilalom bevezetésének. Innentől kezdve, ha nem rendeli el X/Y polgármester és baj lesz, akkor ez nyilván az ő nyakukba lesz varrva. Ha elrendeli, így utolsó nap este, amiből nyilván baj lesz, akkor természetesen megint rajta lesz leverve. Óh, becses és meseszép politika, úgy imádlak... :sick:

Egyértelműen nem merte elrendelni a kijárási tilalmat, mert népszerűség vesztéssel járt volna... :fuck2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Brodie írta:

Határozatlan ideig? Azt megtanultam az elmúlt héten, hogy ez azt jelenti, hogy örökre. :D 

Na ebből lesz majd a baj. 

@Ody Mandrell ha sajnos fokozódni fog a helyzet, akkor muszáj lesz neki. Budapesten meg tuti lesz szigorítás, mégha csak az ünnepekre is.

 

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyértelműen nem merte elrendelni a kijárási tilalmat, mert népszerűség vesztéssel járt volna... :fuck2:

Kijárási korlátozás bevezetése után pont hogy nőtt a népszerűsége egyébként. De ha odáig eszkalálódik akkor úgyis muszáj lesz neki bevezetni, mert a végén még nem lesz kinél népszerűnek lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , NorbiLordi írta:

Kijárási korlátozás bevezetése után pont hogy nőtt a népszerűsége egyébként. De ha odáig eszkalálódik akkor úgyis muszáj lesz neki bevezetni, mert a végén még nem lesz kinél népszerűnek lenni.

Azt egy hétig vették komolyan. Most már mindenki rohangál össze-vissza ha kell, ha nem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Kijárási korlátozás bevezetése után pont hogy nőtt a népszerűsége egyébként.

Persze, hogy nőtt, hiszen akkorra már szinte elkerülhetetlen volt, mindenki számított is rá. Másrészt a háttérből szivárogtatott pletykákhoz képest mégiscsak egy jóval enyhébb intézkedés volt.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt egy hétig vették komolyan. Most már mindenki rohangál össze-vissza ha kell, ha nem. :)

Na igen, ez egy hatalmas probléma. Úgy látom, hogy bántóan sokan úgy fogják fel ezt az egészet, mint vmi kicseszett vakációt vagy megnyújtott nyári/tavaszi szünetet. Lehet menni családdal kirándulni, sétálgatni, bandázni, shoppingolni, pletykálkodni, sütögetni, leköltözni vidékre nyaralókba, strandolni stb.. Nem azt mondom, hogy gubózzon be mki és ki se tegye a lábát hetekig otthonról, mert az is túlzás, de ennél sokkal-sokkal felelősségteljesebben kéne hozzáállni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt egy hétig vették komolyan. Most már mindenki rohangál össze-vissza ha kell, ha nem. :) 

Tanúsítom! Mivel a budi már órán-száján folyik, elmentem tömítőért az Obi-ba (akárhogy is nézzük,, az ilyen reparációkra szükség van), és ott alig találtam parkolót. Nem a mellette lévő Tescónál, hanem az Obinál. Aztán lemetnem új billentyűzetért (ez az én munkámhoz, azaz a megélhetésemhez elengedhetetlen eszköz) a Tescóba (nálunk ott a Media Markt is), ahogy tömve voltak a kasszáknál a sorok. Komplet családok! Természetesen rosszul feltett maszkokkal, vagy maszktalan köhécselő emberekkel.  Komolyan, az elmúlt kb. 3 hétben én nem mozdultam ki a lakásból. Bár nem voltam maximálisan védve, elvégre az apámtól és a húgomtól akár el is kaphattam, de ha mégsem, e két áruházban betérve nagy eséllyel megkapttam. Konkrétan az egyik kedves vásárló rám köhögött (miközben a nyakában lógott a maszk). Úriember és türelmes lélekként csak elküldtem az apja lábai köztt lógó szervébe szopni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt egy hétig vették komolyan. Most már mindenki rohangál össze-vissza ha kell, ha nem. :) 

Valahol ezért tartom hibának a parkolás ingyenessé tételét, láthatóan sokkal több az autó az utakon, miközben BKV-n nem látok változást az emberek számában (legalábbis arra amerre én járok), ugyebár ez egy érv volt mellette. Én ma láttam Budapesten egy autót aminek konkrétan egy kajak volt rögzítve a tetejére és ült bent a család.

 

Másrészről a jó idő miatt is sokan útra kelnek kirándulni (amit amúgy nem csodálok, legszívesebben én is mennék), mert arra pl. a korlátozás pont nem vonatkozik ha tartják a 2 métert. Csak ha mindenki pl. a Normafára tódul akkor ezt ugye nehéz tartani. 

5 perccel korábban, pb69 írta:

Persze, hogy nőtt, hiszen akkorra már szinte elkerülhetetlen volt, mindenki számított is rá. Másrészt a háttérből szivárogtatott pletykákhoz képest mégiscsak egy jóval enyhébb intézkedés volt.

 

Környező országokhoz képest nálunk a legenyhébbek a korlátozások, engem is meglepett, hogy a híresztelések ellenére nem lett olyan szigorú. De az tény, hogy a hivatalos adatok szerint nálunk sokkal kevesebb a fertőzött mint a szomszédoknál. Az pedig már a másik dolog, hogy ha nem tesztelnek annyit akkor persze hogy nem lesz magas a szám :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Másrészről a jó idő miatt is sokan útra kelnek kirándulni (amit amúgy nem csodálok, legszívesebben én is mennék), mert arra pl. a korlátozás pont nem vonatkozik ha tartják a 2 métert. Csak ha mindenki pl. a Normafára tódul akkor ezt ugye nehéz tartani. 

Azért ez a 2 méteres baromság egy elég nagy lózung. Ez csak arra jó, hogy kifogást adjon bizonyos tevékenységekre, de a legtöbb esetben egy totálisan látszatintézkedés. Ha egyedül kimegyek bóklászni a szabadba, na akkor van esélyem betartani ezt a dolgot, de akkor is csak bizonyos helyeken. Már egy zebránál, közlekedési csomópontnál, padnál, bármilyen nyilvános udvaron stb. bukik az egész. Ha pedig bemegyek zárt helyre (pl. bolt, kocsma, munkahely, járművek stb.), akkor esélytelen.

 

Ellenőrizni se lehet értelmesen. Meg hát ahogyan azt többen fel is vetették, most senkinek nincs ahhoz kedve, hogy nekiálljon balhézni másokkal azon, hogy épp mekkora távolságra áll vagy ül tőle. Ha meg balhézik, az elfajul, pláne jelen kiélezett szituban. Egy heves vita pedig jellemzően szintén nem szigorúan 2 méter távolságból szokott zajlani. Meg komolyan gondolja azt bki, hogy egy család vagy baráti társaság elmegy kirándulni, túrázni, kerti partiba, sütni az erdőbe, bármi ilyesmi, és tartják a távolságot? Majd biztos kifeszítenek vmi kötelet, és akkor az maradjon szoros, nem? :D 

8 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Az pedig már a másik dolog, hogy ha nem tesztelnek annyit akkor persze hogy nem lesz magas a szám :D

Na igen, talán a románok felől érkeztek ilyen hírek (nem tudom persze mennyire igaz), hogy túl radikálisan romlottak a statisztikáik, így kevesebbet tesztelnek -> problem solved. :( :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nálunk nem találok szájmaszkot és védőkesztyűt. Négy helyen próbálkoztam egy hét alatt.

Én mosható szájmaszkokat rendeltem végül netről mert én sem találtam sehol. Úgy vagyok vele, hogy jobb mint a semmi. https://www.dokiruha.hu/moshato-textil-szajmaszk-magenta-3230

11 perccel korábban, pb69 írta:

Azért ez a 2 méteres baromság egy elég nagy lózung. Ez csak arra jó, hogy kifogást adjon bizonyos tevékenységekre, de a legtöbb esetben egy totálisan látszatintézkedés. Ha egyedül kimegyek bóklászni a szabadba, na akkor van esélyem betartani ezt a dolgot, de akkor is csak bizonyos helyeken. Már egy zebránál, közlekedési csomópontnál, padnál, bármilyen nyilvános udvaron stb. bukik az egész. Ha pedig bemegyek zárt helyre (pl. bolt, kocsma, munkahely, járművek stb.), akkor esélytelen.

 

Ellenőrizni se lehet értelmesen. Meg hát ahogyan azt többen fel is vetették, most senkinek nincs ahhoz kedve, hogy nekiálljon balhézni másokkal azon, hogy épp mekkora távolságra áll vagy ül tőle. Ha meg balhézik, az elfajul, pláne jelen kiélezett szituban. Egy heves vita pedig jellemzően szintén nem szigorúan 2 méter távolságból szokott zajlani. Meg komolyan gondolja azt bki, hogy egy család vagy baráti társaság elmegy kirándulni, túrázni, kerti partiba, sütni az erdőbe, bármi ilyesmi, és tartják a távolságot? Majd biztos kifeszítenek vmi kötelet, és akkor az maradjon szoros, nem? :D 

Na igen, talán a románok felől érkeztek ilyen hírek (nem tudom persze mennyire igaz), hogy túl radikálisan romlottak a statisztikáik, így kevesebbet tesztelnek -> problem solved. :( :D 

Már azt is kimutatták egyébként, hogy pl. sportolás közben messze nem elég 2 méter, és ahogy te is írod hétköznapi esetben sem. Bemegy az ember a boltba, mindenki egymás hegyén hátán van, tapogatják a pékárúkat stb., virológiai rémálom az egész.

 

Cecília pedig mindig elmondja, hogy nem szabad házibulikát tartani és egyéb összejöveteleket. :D  Volt egy olasz polgármester az konkrétan elmondta, hogy ha valaki kerti partizik akkor a rendőrök lángszóróval fognak kimenni :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.