Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Az útitársam, akivel egy helyen is dolgozunk, náthásan bement dolgozni hétfőn. Egyrészt otthon kellett volna maradnia, másrészt a munkahelyet sem érdekelte a dolog, csak a munka legyen meg. Egy országos hatókörű állami (!!!) szervezetről van szó.

Elég vacak helyzet. :(

Sajnos én is ezt tapasztaltam, amikor múlt héten egy kormányablakban volt lefoglalt időpontom ügyintézésre, alig volt ügyfél, mégis olyan ügyintézőhöz kerültem, aki konkrétan rám köhögött. Neki is otthon lett volna a helye, az alapvető higiéniai szabályok betartása mellett is, amit ráadásul teljesen mellőzött.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

Ez engem is meglepett, max május végére vártam a végét, mondván hasonlít a szerkezete az influenzáéra és a melegben nem fertőz. Ami keménnyé teszi ezt hogy ez még minimum 3 hónap. Csak abba belegondolni hogy kisgyerekekkel otthon lenni és dolgozni 3 hónapon keresztül már a rémálom. Hisz addig érvényben marad hogy maradj otthon, ráadásul az a tetőzés. A lefutás is lehet egy-két hónap plusszban ami legrosszabb esetben 5 hónapot jelent. Ezt kibirni épp idegekkel otthon az nem lesz a nem semmi.

Nézzük tovább. Júniusra be fog jönni az iszonyatos hőség. 35-38 fok akár 2 hétig is éjjel 28-30 fokkal.(tavaly június elején voltam a bánki-tónál és akkor napokig 37 fok volt). Mivel a maradj otthon élni fog tovább a rengeteg légkondival nem rendelkező lakásban a 3. nap után, mikor a falak már átforrósodnak az aszfalt is nyomja a meleget, napokig a 33 fokos levegőtlen(hisz ablakot nem tud nyitni mert dől be a forróság) lakásban élni és létezni maga lesz a kénköves pokol. Eddig úgy tudták átvészelni a nyarakat ,hogy mentek nappal a strandra illetve dolgozni, és "csak" az estéket szívták meg.

A harmadik baj az hogy ennyi ideig ha nem dolgoznak az emberek azt a gazdaság nagyon megszívja. Ugye a turizmus, légiközlekedés szállásadóipar már most totál bukta. Ha járvány augusztusra cseng le a nyarat, a főszezont is bukták. addig az ezekbe a szektorokban lévő elbocsátott emberek felélik a megtakarításaikat( már ha van) és a tervezett vásárlásaikat sztornózzák. Nem vesznek hűtőt, autót, mosógépet stb.

Namost a mai kapitalizmus a folyamatos fogyasztásra épül, ezzel teremt jólétet.

Magyarán nagyon nem jó hír a júniusi tetőzés.

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor ez az év rá fog menni erre. :(

Persze. Ez már mindenképp bukta. Akkor is az lenne ha májusra vége lenne a rendkivüli helyzetnek. Maga az utazási bizalom visszaszerzése is hónapok kérdése. Az emberek fejében még nagyon sokáig lesz az pl hogy Olaszország veszélyes. A bizalom visszaszerzéséhez hónapok koronavírus-mentes hírei kellenek.

Van az ismerőseim körében egy idegenvezető, ő mondta hogy minden le van mondva és ez az év totál bukta lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj ha mindez tényleg így marad júliusig akkor az embereknek nagyon hamar elfogy a szabadságuk. Legalábbis nálunk egyelőre az hogy otthon vagyunk a rendes szabadságunkból megy. Így április közepére elfog fogyni, utána meg mindenki fizetetlenen lesz vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hétig kijárási korlátozást vezettek be Magyarországon: https://index.hu/belfold/2020/03/27/orban_kossuth_radio_koronavirus/

 

"KIJÁRÁSI KORLÁTOZÁST LÉPTET ÉLETBE MAGYARORSZÁG EGÉSZ TERÜLETÉRE MÁRCIUS 28. ÉS ÁPRILIS 11. KÖZÖTT. CSAK MUNKAVÉGZÉS ÉS AZ ALAPVETŐ SZÜKSÉGLETEK CÉLJÁBÓL LEHET ELHAGYNI A LAKÓHELYEKET

 – közölte Orbán Viktor a Kossuth Rádiónak adott pénteki interjújában.

 

Az élelmiszerboltok, patikák, piacok és drogériák látogathatók lesznek. De a kormány Fb-oldalán lévő tájékoztatás szerint "az idősebb emberek csak 9 és 12 óra között" látogathatják ezeket a helyeket - mások viszont ebben az időszakban nem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyelőre nem olyan szigorú, mint egy teljes kijárási tilalom. Pl. nem kell munkáltatói igazolás, elég ha csak azt mondod ellenőrzéskor, hogy dolgozni mégy. Szóval alapvetően csak 1 fontos dolog változik az eddigiekhez képest:

 

9 és 12 óra között csak és kizárólag 65 év felettiek tartózkodhatnak élelmiszerüzletben, drogériában, gyógyszertárban, piacon. Előtte és utána viszont tilos ott lenniük

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Rideg dolog, de sajnos ez így működik ilyen helyzetben. A háborúban is így szelektálnak a katonai orvosok: azzal foglalkoznak, akinek nagyobb az esélye a túlélésre. De remélhetőleg azért sok helyen nem jut el idáig a dolog, így nálunk sem.

 

40 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez így ebben a formában nudli. Elindulok haverhoz, aztán azt mondom, hogy egészségügyi sétát teszek vagy a dohányboltba megyek. És még nem is hazudnék nagyott, mivel a város másik végén lakik, így simán belefér egészségügyi sétának, és a háza tövében van egy dohánybolt (az más kérdés, hogy nem dohányzom). :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a kitételeket olvasom, nekem úgy tűnik, ha behívnak állásinterjúra, állásegyeztetésre, akkor arra el lehet menni.

 

 

Akkor ha jól értem, azt is meg lehet csinálni, hogy valaki betér gyógyszertárba, de utána tesz kitérőt a közeli könyvesboltba. (Feltéve, ha nyitva lesz könyvesbolt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán meglehet csinálni, nem látom akadályát. Ha megállítanak egyrészről azt mondasz amit akarsz hogy hova mész, másrészről szerencsére nem követnek cellainfó vagy kamerák alapján hogy merre jársz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mondjuk azt nem értem, hogy a dohányboltba miért lehet menni?

Tippre azért, mert a dohányzás függőség, és emberek ezreinek okoznának nagyon-nagyon kellemetlen napokat és/vagy heteket egy világjárvány kellős közepén, megnehezítve a családjuk életét is, akikkel össze vannak zárva.

 

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A szabadidős sport tevékenység is szabad. Illetve a hitélet, tehát templomba lehet menni.

Na ez a kettő már tényleg kissé értelmetlen. Ha az ember két hétig nem edz, nem lesz baja - sőt, otthon is lehet edzeni -, hitéletet meg aztán pláne lehet otthon tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na ez a kettő már tényleg kissé értelmetlen. Ha az ember két hétig nem edz, nem lesz baja - sőt, otthon is lehet edzeni -, hitéletet meg aztán pláne lehet otthon tartani.

 

A szabadidős sport szerintem a sétát, futást vagy biciklizést jelenti, amennyiben betartjuk az általános szabályokat ( egyedül, vagy azokkal, akikkel együtt élsz a karanténban), plusz kerüljük messzire a többi embert. Erre pedig igenis nagy szükség van, különben sokan megkattannánk teljesen, én pl. biztos. A mentális egészség is fontos, hogy bírjuk a karantént lelkileg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Pildi írta:

A szabadidős sport szerintem a sétát, futást vagy biciklizést jelenti, amennyiben betartjuk az általános szabályokat ( egyedül, vagy azokkal, akikkel együtt élsz a karanténban), plusz kerüljük messzire a többi embert. Erre pedig igenis nagy szükség van, különben sokan megkattannánk teljesen, én pl. biztos. A mentális egészség is fontos, hogy bírjuk a karantént lelkileg. 

 Hosszú távon érteném, de azért két hét alatt csak nem lenne tömeges őrület. Belőled sem nézem ki, hogy ha két hétig csak boltba/munkába mehetsz el, akkor baltás gyilkossá vagy sarokban gubbasztó zigótává válsz. :)  Tudom, hogy nehéz, még úgy is, hogy én két hetet akkor is elvagyok otthon, ha nincs világjárvány. De például ma én is kimozdulok kicsit, mert már nem mentem ki két hete a lakásból, és most, hogy életbe lépett a kijárási korlátozás, ami véleményem szerint a következő napokban szigorodni fog, akkor én már 2 hétnél tovább lennék négy fal közé szorítva, és az már nekem is sok(k) lenne.

A másik meg az, hogy pont az általános szabályok be nem tartására ad kibúvót ez a lehetőség. Ez egy jolly joker, bemondom, aztán jónapot. Ha felülök a biciklire, lényegében oda megyek, ahová akarok.

Szóval szerintem ez így ebben a formában kevés, ennél lehetnének szigorúbbak. Néhány ismerősöm ennél sokkal szigorúbb önkéntes karantént vállalt (meg sajnos olyan ismerősöm is akad, aki telibe tossza az egészet).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

 Hosszú távon érteném, de azért két hét alatt csak nem lenne tömeges őrület. Belőled sem nézem ki, hogy ha két hétig csak boltba/munkába mehetsz el, akkor baltás gyilkossá vagy sarokban gubbasztó zigótává válsz. :)  Tudom, hogy nehéz, még úgy is, hogy én két hetet akkor is elvagyok otthon, ha nincs világjárvány. De például ma én is kimozdulok kicsit, mert már nem mentem ki két hete a lakásból, és most, hogy életbe lépett a kijárási korlátozás, ami véleményem szerint a következő napokban szigorodni fog, akkor én már 2 hétnél tovább lennék négy fal közé szorítva, és az már nekem is sok(k) lenne.

A másik meg az, hogy pont az általános szabályok be nem tartására ad kibúvót ez a lehetőség. Ez egy jolly joker, bemondom, aztán jónapot. Ha felülök a biciklire, lényegében oda megyek, ahová akarok.

Szóval szerintem ez így ebben a formában kevés, ennél lehetnének szigorúbbak. Néhány ismerősöm ennél sokkal szigorúbb önkéntes karantént vállalt (meg sajnos olyan ismerősöm is akad, aki telibe tossza az egészet).

Nem válok tömeggyilkossá természetesen, de nekem kell tartanom a lelket még sok másik emberben a családban és erre kell a lelki muníció. Egyébként értelmes ember belátja, hogy csak ott sétál, ahol más nincs, és messze kikerüli, aki szembejön. Ha a nem értelmesekre tekintettel alakítják a szigorú szabályokat, azt az értelmesek sz*vják meg, pedig aki nem értelmes, azt semmilyen szabály nem tartja vissza amúgysem attól, hogy hülyeséget csináljon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naiv dolog azt hinni, hogy ez csak 2 hétig fog tartani. Azért lett 2 hétre kihirdetve, mert a veszélyhelyzet alatt hozott kormányrendeletek csak 15 napig vannak hatályban, utána meg kell az országgyűlésnek hosszabbítani azokat. És nyilván meg fogják, sőt, szigorítani is fognak, ha szükséges.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.