Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sajnos a halálozási ráta viszont majdnem rekord lett: 743.

A halálozási adat nem mérvadó a tetőzés szempontjából, mert a megbetegedés észlelése és a halálozás között általában 14 nap telik el, tehát ha most tetőzik is a megbetegedés szám a halálozási adatok még akkoris kiugróan magasak lesznek még két hétig. Sőt valószinüleg új rekordok jönnek. Most először a megbetegedés számnak kell stagnália-csökkennie. Aztán ha ez igy van akkor április elején a halálozás is elkezdhet tartósan esni. Az hogy a valós fertőzés szám sokkal magasabb az mindenhol igaz. Azzal nem lehet mit kezdeni. Ettől még az hogy a meglévő tesztelési rendszer növekvő vagy csökkenő megbetegedés számot mutat még fontos. Elég jól mutatja hogy mennyi ember kénytelen az egészségügyhöz fordulni a problémáival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg idehaza 226 fertőzöttre jut 10 halott. Ezt az arányt sokallom. Csak pár példa:

 

Ausztria 5,283    28

Norvégia 2,887    13

Csehország 1,497    3

Románia 794    12

Finnország 792    1

Szlovénia 480    4    

Horvátország 418    0

Észtország 369    0

Szlovákia 204    0

 

Most nálunk vagy ennyire alul van azonosítva a valódi fertőzöttek száma, vagy ennyire rottyon van az egészségügy. Gyanítom, mindkettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Jelenleg idehaza 226 fertőzöttre jut 10 halott. Ezt az arányt sokallom. Csak pár példa:

 

Ausztria 5,283    28

Norvégia 2,887    13

Csehország 1,497    3

Románia 794    12

Finnország 792    1

Szlovénia 480    4    

Horvátország 418    0

Észtország 369    0

Szlovákia 204    0

 

Most nálunk vagy ennyire alul van azonosítva a valódi fertőzöttek száma, vagy ennyire rottyon van az egészségügy. Gyanítom, mindkettő.

+ A magyar lakosság átlagos egészségi állapota is az egyik legrosszabb az EU-ban. Állítólag a lakosságunk 45%-a küzd valamilyen krónikus betegséggel... A túlsúlyosak száma is eléggé magas ha jól tudom.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a cikk pont ezzel foglalkozik:

https://qubit.hu/2020/03/25/a-szamok-azt-mutatjak-hogy-tovabbra-is-jocskan-alulbecsuljuk-a-fertozeses-esetek-szamat-magyarorszagon?fbclid=IwAR2B8gKd9hCXFEz6zXQz8uDXPf1tjZ9CaOLZKGGTWqRaZyz_KUTJkEcS6ds

 

Az egészségügyi rendszer minőségét is elveti, mint lehetséges magyarázat. Egyszerűen nincsenek felderítve a fertőzöttek olyan mértékben, mint más országokban. Gondolom kevés a teszt / túl drága és nem akarnak pánikot kelteni. A pánik nyilván nem jó eszköz, de a tisztánlátás szerintem elengedhetetlen a védekezéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok esetben mi magyarok olyanok vagyunk, (tisztelet a kivételnek), hogy a legvégső esetben megyünk orvoshoz.

Sajnos ezt a családomon és magamon is érzékelem. Ebből is adódhat az "alacsony" szám. Ez csak egy kis nátha... 

És tényleg nagyon rossz generációk óta az egészségi állapotunk. A kórházak fejlesztése MELLETT, erre is figyelni kell, hogy amennyiben lehetséges, ne is kerüljünk be oda.

 

Persze azt is tudnunk kell, hogy melyik országokhoz érdemes magunkat hasonlítani a járvány szempontjából.

 

Van olyan ismerősöm, aki szerint jóval több beteg van, (teszttel bizonyíthatóan) csak az állam titkolja, de ez már az elmebetegség szintje... 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én elmennék tesztelésre de mikor és hová? Az a baj, hogy nehézkes a dolog pedig jó volna megtenni. 

A háziorvosnak kell szólni, és ha ő is úgy gondolja, hogy szükséges, akkor kiküldi hozzád a mentőt.

 

Másik lehetőség, hogy magánlaborban csináltatsz tesztet, nyilván jó pénzért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én elmennék tesztelésre de mikor és hová? Az a baj, hogy nehézkes a dolog pedig jó volna megtenni. 

Én is elmennék, ha könnyen elérhető és biztonságos lenne, pl. mobilszűrőállomásoknál.

De ez csak álom, maszkokat is nehéz szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a probléma, hogy ha az orvos úgy gondolja, akkor tesztelnek. A fertőzöttek nagy részének csak enyhe tünetei vannak, amikre a háziorvos simán azt mondja hogy nem kell teszt mert csak megvan fázva. Érdemes ezt a cikket elolvasni:

 

https://index.hu/techtud/2020/03/25/a_rejtett_fertozottek_barmikor_kirobbanthatjak_az_uj_jarvanyt/

 

Én mindenkit tesztelnék akinek csak a legenyhébb tünete van, maximum kiderül hogy tényleg csak náthás a delikvens, de legalább kiszűrik azt aki tényleg beteg és mehet a 2 hét karantén otthon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is náthás lettem múlt csütörtökre és egyből otthon maradtam, szerencsére ez volt a munkahelyem hozzáállása is, hogy a legenyhébb tünetek mellett is irány a home office, ami most hétfőtől amúgy is kötelező lett volna. A nátha azóta elmúlt, de azóta fegyelmezetten itthon vagyok, csak a muszáj bevásárlást intézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dél-Koreában pont ezt csinálták. Teszteltek mint az örült és megfogták a járványt. Ezt az utat Európában jószerivel senki nem követi. Itt inkább a karanténokban hisznek, ami annyiból jogos hogy gyakorlatilag már minden országban annyira elterjedt a betegség, hogy pusztán tesztekkel nem lehet nyomon követni a terjedést. Viszont a több teszt akkoris segitene abban hogy a tünetmentes betegek külön figyeljenek magukra, tehát még vásárolni se menjenek el inkább valaki más vásároljon helyettük és akkor nem lenne annyi terjesztője a virusnak.

 

A szakértők körében van egy népszerű cikk. Ez itt:

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

Itt az ürge úgy számol, hogy ahol már van egy halál eset ott valószinüsithetően 800 megbetegedés van már. Nyilván nagy a hibalehetőség de statisztikai alapon az a sanszos, hogy Magyarországon március 15-én értük el a 800-at a valós betegszám terén. Azóta ez a szám exponenciálisan nőhetett. Tehát most már 5-6 ezernél járhat a valós betegszám ha nem többnél. És amig nincs teljes karantén mint az olaszoknál, a franciáknál meg a többieknél addig ez nőni fog. Pár nap és már tizezer fölött lesz a betegszám. Legalábbis ez a valószinü.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Pildi írta:

Én is náthás lettem múlt csütörtökre és egyből otthon maradtam, szerencsére ez volt a munkahelyem hozzáállása is, hogy a legenyhébb tünetek mellett is irány a home office, ami most hétfőtől amúgy is kötelező lett volna. A nátha azóta elmúlt, de azóta fegyelmezetten itthon vagyok, csak a muszáj bevásárlást intézem.

Jól tetted :) Én is itthon vagyok egész héten. Már nem is érzem a korábbi tüneteimet, 36.7-nél nem nagyon megy feljebb a lázmérő. Viszont nagyon jókat alszok az utóbbi napokban, ha koronás is voltam, szerintem rajtam már végigment :) 

 

Amúgy mennyire vad már, hogy 1 hétre vagyunk az áprilistól, és miközben egy világjárvánnyal küzdünk közben odakint meg szakad a hó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Dél-Koreában pont ezt csinálták. Teszteltek mint az örült és megfogták a járványt. Ezt az utat Európában jószerivel senki nem követi. Itt inkább a karanténokban hisznek, ami annyiból jogos hogy gyakorlatilag már minden országban annyira elterjedt a betegség, hogy pusztán tesztekkel nem lehet nyomon követni a terjedést. Viszont a több teszt akkoris segitene abban hogy a tünetmentes betegek külön figyeljenek magukra, tehát még vásárolni se menjenek el inkább valaki más vásároljon helyettük és akkor nem lenne annyi terjesztője a virusnak.

 

A szakértők körében van egy népszerű cikk. Ez itt:

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

Itt az ürge úgy számol, hogy ahol már van egy halál eset ott valószinüsithetően 800 megbetegedés van már. Nyilván nagy a hibalehetőség de statisztikai alapon az a sanszos, hogy Magyarországon március 15-én értük el a 800-at a betegszám terén. Azóta ez a szám exponenciálisan nőhetett. Tehát most már 5-6 ezernél járhat a valós betegszám ha nem többnél. És amig nincs teljes karantén mint az olaszoknál, a franciáknál meg a többieknél addig ez nőni fog. Pár nap és már tizezer fölött lesz a betegszám. Legalábbis ez a valószinü.

Pontosan így van. 

 

Bármennyire is rémisztő lenne, sokkal jobb lenne tudni a valós betegszámot mert a védekezést is úgy lehetne akkor a leghatékonyabban csinálni. De ha ma nekiállnánk Dél-Korea példáját követni is valószínűleg már elkéstünk volna. Maximum utólag fog kiderülni (ha kiderül), hogy mennyi volt a tényleges betegszám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vicc az hogy ha pár haláleset után szigorú kijárási tilalom jött volna viszonylag hamar túlestünk volna az egészen. Helyette most ha jól értem várnak egy bizonyos halálozási vagy megbetegedési számot és majd akkor jönnek a szigorúbb intézkedések. Mivel addig viszont  tud terjedni a betegség igy a lefolyás vagyis a kilábalás is hosszabb ideig tart majd valószinüleg. És a végén a halottak száma is magasabb lesz. Azért remélem nem az lesz mint Olaszországban ahol az országos zárlatra addig vártak amig a napi halálesetek túllépték a 100-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ők is tudják mennyivel rosszabb és alulfinanszirozottabb a magyar egészségügy mint mondjuk az észak-olasz és tudják hogyha hasonló történne mint ott az nálunk jó eséllyel csúnyábban nézne ki. Nem is kicsit. Remélem legkésőbb jövő hét közepére elkezdenek szigoritani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából a délelőtti időszak már sokszor olyan, mintha teljes kijárási tilalom lenne. A metrón rajtam kívül csak néhányan utaztak, a plázák szinte üresek, a parkok nem különben (bár most az idő is rossz). De az tény, hogy tovább kell szigorítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

A háziorvosnak kell szólni, és ha ő is úgy gondolja, hogy szükséges, akkor kiküldi hozzád a mentőt.

 

Erről annyit, hogy anyukám barátjának napok óta fáj a feje, köhög és lázas is. Háziorvosi verdikt: maradjon otthon, nem kell mentő, nem kell teszt, csak pihenjen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Erről annyit, hogy anyukám barátjának napok óta fáj a feje, köhög és lázas is. Háziorvosi verdikt: maradjon otthon, nem kell mentő, nem kell teszt, csak pihenjen...

Hát idióta háziorvosok is vannak sajnos...

 

Meg lehet próbálni a zöld számokat is még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben olaszoknál már szinte biztos, hogy szombat óta beindult a tetőzés. A legfrissebb adat a legutóbbi napra 5210 új esetről számol be. De a legmeglepőbb Németország. Ott is úgy tűnik hogy tetőzik, pedig ők nemrég szigoritottak csak. Kicsit korainak tűnik, de múlt hét péntek óta (akkor érték el a csúcsot a napi új esetszámban) leállt az exponenciális növekedés és ingadozásokkal de beindult egy csökkenés. Most olyan mintha a német lakosság megelőzte volna a kormányzatot és már akkor extrém módon elkezdtek figyelni amikor ezt még nem is várták el tőlük. Ez most persze csak egy tipp. Majd utólag kiderül mit csináltak. De egyelőre az ő adataik is nagyon biztatóak. Ráadásul náluk a halálozási arány döbbenetesen alacsony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A német halálozás tényleg nagyon alacsony. Nem lehet, hogy itt valami statisztikai bűvészkedésről van szó? Teszem azt, aki eleve krónikus beteg volt, annak az eredeti baját jelölik meg halálozási oknak. Csak tippelek, de tényleg nagy a különbség a hasonló nagyságú megfertőződéseket produkáló országokéhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A német halálozás tényleg nagyon alacsony. Nem lehet, hogy itt valami statisztikai bűvészkedésről van szó? Teszem azt, aki eleve krónikus beteg volt, annak az eredeti baját jelölik meg halálozási oknak. Csak tippelek, de tényleg nagy a különbség a hasonló nagyságú megfertőződéseket produkáló országokéhoz képest.

Szerintem valószinübb, hogy a német számokat arra lehet visszavezetni hogy rengeteg tesztet végeznek. Náluk például a kórházakon kivül akár autóban ülve is beparkolhatsz valamelyik mobil tesztközpontba és kiküldik az eredményt. A jelenlegi tudásunk alapján a német halálozási arány közelebb van a reálishoz. Például egy olasz faluban leteszteltek mindenkit és kiderült, hogy a betegek felének semmilyen tünete nem volt. De az olaszoknál ezt csak egy faluban csinálták meg. Az ilyen betegek a legtöbb országban sose kerülnek be a statisztikába de Németországban be tudnak kerülni. Más országokban azért lehet nagyon magas a halálozási arány mert ahogy nálunk is: már eleve csak akkor csinálnak tesztet ha komoly gyanúja áll fent hogy baj van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én is náthás lettem múlt csütörtökre és egyből otthon maradtam, szerencsére ez volt a munkahelyem hozzáállása is, hogy a legenyhébb tünetek mellett is irány a home office, ami most hétfőtől amúgy is kötelező lett volna. A nátha azóta elmúlt, de azóta fegyelmezetten itthon vagyok, csak a muszáj bevásárlást intézem.

Az útitársam, akivel egy helyen is dolgozunk, náthásan bement dolgozni hétfőn. Egyrészt otthon kellett volna maradnia, másrészt a munkahelyet sem érdekelte a dolog, csak a munka legyen meg. Egy országos hatókörű állami (!!!) szervezetről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.