Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nálunk is borzasztó problémás a teszt, ha egyáltalán van. Sokszor a körzeti orvos egyszerű vizsgálat után kijelenti, hogy ez csak megfázás vagy nátha. 

Vizsgálat? Nálunk a dokinak írni kell fb-on vagy gmailen, ha bármi van. De meg is értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb gyűlés volt ma a cégnél. Az ügyvezető igazgató hölgy mondta el a fejleményeket. Hihetetlenül korrekt volt, elmonda miért döntöttek a reggeli és a délutáni műszak mellett. Úgy látják hogy nagyon sok a megrendelés és így hogy napi szinten 4 órával megtoldják a munkaidőt(a régi ugye 7-19-ig volt, most regel 6-tól este 10-ig) ki tudjuk elégíteni az igényeket. Azt is hangsúlyozta hogy ez csak a rendkivüli helyzet végéig tart utána visszaáll a régi munkaidőnk. Ez így teljesen ok. Azt is mondta hogy hálistennek az épitőípart(nyilászáró rendszerekkel foglalkozik a cég) nem sújtja most ez a járványhelyzet.

Árut tudnak behozni, és az építkezések is működnek. Jövő hétre is rengeteg kamiont igérnek bejövetelre.

Van fertőtlenítő a két műszak között egy takarítóbrigád feertőtleníti az öltözőt ,ebédlőt.

Most azon dolgoznak hogy ne használjuk a bkv-t, lehet busz lesz.

Szóval visszaszívom a múltkori írást. Ahogy írtátok többen nagyon örülök hogy van munkahelyem, van munka és be tudunk még járni. Ráadásul elképesztően korrektek, mert ezzel az új munkaidővel heti 5 órával dolgozunk kevesebbet és a cég ezt elengedi, nem kell ledolgoznunk.

Engem egy kollégám(Klampár Tibor pingpong-bajnok fia) bevisz és haza is hoz.

Ami még nagyon jó az a kollégák összefogása ebben a helyzetben. Segítünk egymásnak a munkában ,ha valakinél több munka van megyünk segíteni.

 

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintetek, ha kijárási tilalom lesz, milyen elbírálás alá esik a költözés? Március 28-ra van egy szerződtetett költöztető, aki kb. 2-3 óra alatt átviszi a cuccokat a régi helyről az újra (kb 1 km-re van egymástól a kettő). Ez ugye a munkájuk ezeknek az embereknek, szóval őket gondolom nem korlátozná a tilalom. Szóval, ha a munkások nem mondják le, akkor igazából kijárási tilalom ide vagy oda, de át tudunk költözni? Hónap végével ér véget az albérletünk, ezért érdekes a dolog.

A kijárási tilalom azt jelenti(külföldi példáknál maradva), hogy csak dolgozni, boltba, és emberen segíteni mehetsz ki. Magyarán ahogy írtad, mivel nekik ez a munkájuk mehet minden.

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt látni azért durva. A videót csak erős idegzetűek nézzék meg. Én azonnal bevezetném a kijárási tilalmat.

 

https://index.hu/kulfold/2020/03/20/bergamo_olaszorszag_koronavirus_korhaz/

Erről a kórházről már vagy 2 hete láttam egy videót, de most megnéztem ezt is. Borzalom. Nagyon sajnálom őket, mind a betegeket mind a kórház dolgozóit. Az orvosok akik nyilatkoznak, hogy ez nem egy kicsit durvább influenza hanem sokkal súlyosabb. Napi 50-60 új tüdőgyulladásos beteg, és azonnal rá kell kapcsolni őket a gépekre mert meghalnak ha nem.

 

Gondold el hogy másfél éve sétálgattunk ebben a gyönyörű kisvárosban az emberek jöttek-mentek, élték az életüket most meg jön ez a pokol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Frenkie írta:

Gondold el hogy másfél éve sétálgattunk ebben a gyönyörű kisvárosban az emberek jöttek-mentek, élték az életüket most meg jön ez a pokol.

Nehéz elképzelni. Akkor minden szép volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk elég kevesen vannak az utcán. Tegnap voltam a polgármesteriben leadni a lakhatási támogatás papírjait. Ott állt egy kisebb sor és mivel csak két embert engedtek be, így kb. másfél órába tellett elintézni. Ezután elmentem a közeli gyógyszertárba. Ez idő alatt láttam, milyen brutálisan kevesen vannak az utcákon. Jól kiürült Szeged.

Bezzeg az óriási vásárlási rohamokkal nem álltak le.

Ha már kijárási tilalom lesz, remélem, hogyha bevásárlok, vagy ha szükséges hivatali ügyet intézek, esetleg amiatt kell kimozdulnom, hogy valami problémát hárítsak el (pl. számítógép javítás, ha szükséges), akkor abból nem lesz baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 hours ago, Frenkie said:

A kijárási tilalom azt jelenti(külföldi példáknál maradva), hogy csak dolgozni, boltba, és emberen segíteni mehetsz ki. Magyarán ahogy írtad, mivel nekik ez a munkájuk mehet minden.

És ez hogyan érinti pl. a postásokat meg a futárokat? Nekik muszáj lesz kimenniük és az utcákat, utakat róniuk. Ha online rendelek cuccokat, azokat már csak lehet kézbesíteni. :O 

Vagy mi van, ha Posta Pontra rendelek valamit? Oda se mehetek el?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezek mind jó kérdések. A számítógép már csak azért is jutott eszembe, mert most kaptam kiegészítő, apró munkát. és lehet, hogy még kapok. Ezek jó kiegészítések. És vannak olyanok, akik otthon home office-ban vannak. De mi van, hogy ha a valami szoftveres, vagy egyéb probléma van a géppel és maszek ismerőshöz kell fordulnom? És pont kijárási tilalom van? És ilyenkor a többi emberrel, akik otthonról dolgoznak és előfordul náluk ilyen probléma, amit nem tudnak megoldani, akkor mi lesz? Elvesztik az otthon végzett munka lehetőségét és még a jövedelmet is?

Hivatalok. Mi van, ha kötelező időpontra kell menni munkaügyi hivatalba és kijárási tilalom van? A hivatalok is bezárnak és törlik az időpontokat?

Gondolom ilyenkor állásinterjúra sem hívják be az embert sehová.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg mi van, ha magánrendelésre van időpontom egy orvoshoz a tilalom ideje alatt, és fontos lenne? Oké, lehetne telefonon konzultálni. De ha új gyógyszert kéne felírni, amit csak ő tehet meg? Beszkenneli és elküldi nekem e-mailben, vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mi van, ha kötelező időpontra kell menni munkaügyi hivatalba és kijárási tilalom van?

Ezt ma már online is lehet intézni, nem kell bemenni. 

 

https://eugyintezes.munka.hu/apex/f?p=150:200:3837751557577598

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, caseyjones írta:

Meg mi van, ha magánrendelésre van időpontom egy orvoshoz a tilalom ideje alatt, és fontos lenne? Oké, lehetne telefonon konzultálni. De ha új gyógyszert kéne felírni, amit csak ő tehet meg? Beszkenneli és elküldi nekem e-mailben, vagy mi?

Lehet telefonon keresztül is felíratni gyógyszert, az orvos felrakja a felhőbe, te pedig kiváltod a gyógyszertárban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt ma már online is lehet intézni, nem kell bemenni. 

 

https://eugyintezes.munka.hu/apex/f?p=150:200:3837751557577598

Igen, de ehhez megint csak működőképes számítógép szükséges. Nagyon remélem, hogy az elkövetkezendő időkben nem fog semmi informatikai krach bekövetkezni és akkor az élet is elviselhető lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan Revan! Ne aggódj már ennyire előre. Ha eddig nem volt semmi baja a számítógépednek miért pont most romlana el teljesen? Nyugi. Nem lesz semmi baja. Kijárási tilalom pedig nem lesz még legalább egy hétig.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai állás szerint ami elviselhetetlenné tenné a vírushelyzetet és az ezzel járó korlátozásokat, az az internet leállása lenne. Amíg van net, addig sok minden megoldható, a karantén is elviselhető a nehézségek ellenére. Nyilván nem tud mindent pótolni, ami hiányzik, vagy akadozik (pl. Donát költözésében nem sokat tud segíteni, sajnos), de könnyebben viselhetővé teszi ezt az időszakot.

Képzeljétek, milyen lett volna egy ilyen járvány pl. 30 évvel ezelőtt? Ilyen szempontból sokkal rosszabb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy nem kell aggódni, ma is megmondták: "A törzs nem tervezi, hogy javaslatot tegyen kijárási tilalomra"  mert szerintük az is elég ami most van. Erről ennyit. :) 

Mondani bármit lehet, aztán 1-2 nappal később az ellenkezőjét is, mert a helyzet úgy alakul. 

Az iskolabezárásokkal kapcsolatban is napokig az volt az álláspont, hogy azt nem, aztán 2 nappal később péntek este mégis bejelentették.

 

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kijárási tilalom pedig nem lesz még legalább egy hétig.

Egyébként én is így gondolom. Egyelőre szerencsére nem terjed olyan gyorsan nálunk a járvány, hogy hamarabb meghozzák ezt a döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Pildi írta:

Mondani bármit lehet, aztán 1-2 nappal később az ellenkezőjét is, mert a helyzet úgy alakul. 

Az iskolabezárásokkal kapcsolatban is napokig az volt az álláspont, hogy azt nem, aztán 2 nappal később péntek este mégis bejelentették.

Még aznap reggel is azt mantrázták, hogy ezt nem lépik meg. Aztán este a führer bejelentette. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az iskolabezárással kapcsolatban azt mondták, hogy folyamatosan napirenden van, de még nem döntöttek erről. Külön újságírói kérdésre is elmondták anno, hogy napirenden van. Ezúttal viszont az a kommunikáció, hogy a kijárási tilalom kérdése nincsen napirenden.

 

Amúgy nem tudom mennyit javítana a helyzeten. A mi tapasztalataink szerint, nagyjából megértette a lakosság, hogy jobb ha otthon marad mindenki. Amúgy sincsen túl sok minden nyitva a boltokon és a gyógyszertárakon kívül, nincs hova menni. Persze ez más helyeken másképp is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy nem tudom mennyit javítana a helyzeten. A mi tapasztalataink szerint, nagyjából megértette a lakosság, hogy jobb ha otthon marad mindenki. Amúgy sincsen túl sok minden nyitva a boltokon és a gyógyszertárakon kívül, nincs hova menni. Persze ez más helyeken másképp is lehet.

 

Szerintem a fiatalok körében számítana, hogy tilos kimenni vagy csak nem ajánlott. A fiam osztálytársai pl. nem nyugszanak, mindig van valami szervezkedés, sportpályára, játszótérre, erdő szélére, szóval legalább szabad térre, de nyilván nem 2 méterre egymástól beszélgetnek. És amikor kérdezem, hogy engedhetik el őket a szülők (nálunk természetesen szóba sem jöhet ez), akkor az a válasz, hogy nincsenek idősek és betegek a közelben, akiket veszélyeztetnének, és nincs kijárási tilalom. Vannak családok, ahol ez számít, amíg nincs kihirdetve, nem veszik komolyan. :(

 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy nem tudom mennyit javítana a helyzeten. A mi tapasztalataink szerint, nagyjából megértette a lakosság, hogy jobb ha otthon marad mindenki. Amúgy sincsen túl sok minden nyitva a boltokon és a gyógyszertárakon kívül, nincs hova menni. Persze ez más helyeken másképp is lehet.

Van aki megértette, de sokan nem. Van aki olyan ügyintézéssel jön be a munkahelyre ami rohadtul nem fontos és ráérne, de sz*rik bele. Naponta még így is van cirka 50 ügyfél akik mindegyikével kapcsolatba kerülök. Kijárási tilalom esetén ez a szám szinte nulla lenne, ami üdvözítőbb. 

 

40 perccel korábban, Yoda József írta:

De az iskolabezárással kapcsolatban azt mondták, hogy folyamatosan napirenden van, de még nem döntöttek erről. Külön újságírói kérdésre is elmondták anno, hogy napirenden van. Ezúttal viszont az a kommunikáció, hogy a kijárási tilalom kérdése nincsen napirenden.

Az iskolabezárást konkrétan kinyilatkozták, hogy nem jó ötlet (az ellenzék követelte, nyilván ezért volt). A TV2 még hírt is csinált belőle, hogy ez mennyire kártékony lenne. Aztán aznap este tudjuk mi történt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az iskolabezárást konkrétan kinyilatkozták, hogy nem jó ötlet (az ellenzék követelte, nyilván ezért volt). A TV2 még hírt is csinált belőle, hogy ez mennyire kártékony lenne. Aztán aznap este tudjuk mi történt...

Jó, de a TV2 úgy fütyül, ahogy a főnök mondja. :P

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Van aki megértette, de sokan nem. Van aki olyan ügyintézéssel jön be a munkahelyre ami rohadtul nem fontos és ráérne, de sz*rik bele. Naponta még így is van cirka 50 ügyfél akik mindegyikével kapcsolatba kerülök. Kijárási tilalom esetén ez a szám szinte nulla lenne, ami üdvözítőbb. 

Kb. milyen korosztály az, akivel nap mint nap kapcsolatba kerülsz? Idősek? :hmm: Mert tudtommal ők azok, akik állandóan utaznak - régebben amikor suliba mentem a Pesti buszon kb. 70% -ban idősek utaztak. :(

1 órával korábban, Pildi írta:

Szerintem a fiatalok körében számítana, hogy tilos kimenni vagy csak nem ajánlott. A fiam osztálytársai pl. nem nyugszanak, mindig van valami szervezkedés, sportpályára, játszótérre, erdő szélére, szóval legalább szabad térre, de nyilván nem 2 méterre egymástól beszélgetnek. És amikor kérdezem, hogy engedhetik el őket a szülők (nálunk természetesen szóba sem jöhet ez), akkor az a válasz, hogy nincsenek idősek és betegek a közelben, akiket veszélyeztetnének, és nincs kijárási tilalom. Vannak családok, ahol ez számít, amíg nincs kihirdetve, nem veszik komolyan. :(

Én simán kinézem a fiatalokból - tisztelet a kivételnek -, hogy ha az egyéb szórakozóhelyek nem lennének bezárva, akkor ott tengetnék az idejüket, fittyet hányva az egészre. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyébként én is így gondolom. Egyelőre szerencsére nem terjed olyan gyorsan nálunk a járvány, hogy hamarabb meghozzák ezt a döntést.

Ha nincsenek tesztek, persze hogy ilyen "alacsony" marad a fertőzöttek száma. 1 hónapja ugyanannyi teszteredménynél az olaszoknál is hasonló volt ez a számadat. Azt meg tudjuk, hogy azóta micsoda felfordulás van ott...

 

Egy reményünk van, hogy az eddig meghozott intézkedéseket a magyar kormány már most meghozta (egy hónapja az olaszok még semmi ilyesmit nem rendeltek el, csak futottak az események után), talán ez elég lesz, de így is lesznek halottak, 4-nél nem áll meg a mutató. Érezhetően kevesen vannak az utcán. Itt a közelben lelakatolták a kosárpályákat, addig ott gengeltek a fiatalok (ütném agyon a szülőket). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.