Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

22 perccel korábban, Pildi írta:

Mondják azt is, hogy rendeljük házhoz a készételt, de az meg napi szinten nem megy, mert nagyon drága.

Azért vannak megfizethető cégek is, ahonnan nem túl drága a házhoz szállítás. Kb. annyi mintha otthon vett alapanyagból megcsinálod. Ilyenkor nem a Pizza Hut-tól kell rendelni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért vannak megfizethető cégek is, ahonnan nem túl drága a házhoz szállítás. Kb. annyi mintha otthon vett alapanyagból megcsinálod. Ilyenkor nem a Pizza Hut-tól kell rendelni. :D 

Húsos ételeknél sem hiszem ezt, de főzelékfélékből pláne biztos kihozok 2 ilyen adag árából egy 5 fős ebédet. ;)

 

A házhozszállítás egyedülélőknél jöhet szóba, mert egy főre nem tudsz úgy főzni, hogy ne napokig edd utána. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, MissKarrde said:

Otthon is lehet gyakorolni feladatsorokat, ilyenkor már úgyis csak azt kell csinálni, nem újat tanulni. 

De éppen ez az, amit írtam: hiába gyakorlod a feladatsorokat otthon, ha a megoldókulcsból nem derül ki sehogyan, hogy pl. az angol érettségiben az igaz-hamis-nem említi a szöveg típusú feladatnál amire te B-t (hamis) írtál, az miért C (nem említi a szöveg). Én anno többször is voltam így, mikor az érettségire készültem, hogy nem tudtam rájönni a megoldókulcs alapján, miért C a C, miért nem B. De mivel a suliban is csináltuk ezeket a feladatsorokat, ezeket a kérdéseinket fel tudtuk tenni a tanárnak, aki megválaszolta, hogy az miért C, nem pedig B, és ebből megtanultuk, hogy mi az a praktika, amivel el tudjuk dönteni, hogy a szöveg nem említi az állítást, vagy szimplán hamis. Meg egymás hibáiból is tanultunk. Ezekre pedig nincs lehetőség, ha a diákok nem tudnak bejárni az órákra. És szerintem pont, hogy most, a véghajrában szükségesek ezek az órák, a közös felkészülés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

A házhozszállítás egyedülélőknél jöhet szóba, mert egy főre nem tudsz úgy főzni, hogy ne napokig edd utána. :)

Dehogynem :) de amúgy én úgy vagyok, ha már neki esek főzni akkor egy pár napig ne kelljen szóval inkább több adagosat csinálok :D nem zavar ha 3-4 napig ugyanazt eszem. :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit érdekesnek találom, hogy már most eltoltak olyan eseményeket (pl. foci Eb), amelyek 3-4 hónap múlva lennének, miközben - szerintem - nagy esély van rá, hogy addigra vége ennek az egésznek. 

Ezek után szerintetek készüljek fel arra, hogy a június eleji, illetve július közepi koncertjeim is elmaradnak? :cry::( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Dehogynem :) de amúgy én úgy vagyok, ha már neki esek főzni akkor egy pár napig ne kelljen szóval inkább több adagosat csinálok :D nem zavar ha 3-4 napig ugyanazt eszem. :) 

Mondjuk most, hogy az egész család állandóan itthon van, én is úgy főzök, hogy hétvégi menün kívül még 3 félét, aztán a maradékokat felváltva esszük hét közben. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, caseyjones írta:

Kicsit érdekesnek találom, hogy már most eltoltak olyan eseményeket (pl. foci Eb), amelyek 3-4 hónap múlva lennének, miközben - szerintem - nagy esély van rá, hogy addigra vége ennek az egésznek. 

Ezek után szerintetek készüljek fel arra, hogy a június eleji, illetve július közepi koncertjeim is elmaradnak? :cry::( 

A foci EB-t elsősorban azért kellett eltolni szerintem, mert csúsznak a nemzeti bajnokságok és a BL/EL is, azokat is be kell valamikor fejezni. egyszerre meg nyilván nem mehet ennyi verseny. Van rá esély, hogy a koncertjeid elmaradnak, de szerintem azok annyira nincsenek veszélyben. Aztán majd kiderül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még minden bizonytalan, de nekem  több "közelebbi" emberke mondta, hogyha lesz kijárási tilalom, az hétfőtől lenne bevezetve. Az azért nem lenne rossz, ha legalább pár nappal előtte tájékoztatva lennénk erről, és el tudnánk dönteni, hol akarunk lenni ezen idő alatt. A legtöbb embernek az alap, hogy a családjával van, én pl örülnék, ha hétfőn lépne életbe csak, mert pénteken még meló, szombaton pedig mennék fel páromhoz, aki a munkája miatt más városba kellett, hogy költözzön, és így is csak hetente-kéthetente ha látom. Ha szerencsém van, vele lehetek majd sokáig összezárva a hülye, diszfunkcionális családom helyett; és szeretve könnyebb elviselni a klausztrofóbiát is. :para::) (jó, mindez csak egyéni szocprobléma, meg nem számít a közösség szempontjából, de na. :) ) 

 

Boldog szülit, @Merr-Sonn :)

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kínában annyit javult már a helyzet, hogy az emberek kiléphetnek már az utcákra és a kisebb boltok/üzletek kinyithatnak. Ez mind Vuhanban történt, a koronavírus kiindulópontjában. Bár még mindig vannak fertőzöttek, de sokkal inkább külföldről - köztük hazánkból is... - érkezik most a vírus.

 

Boldog születésnapot, Merr-Sonn! :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Dolgozni reggel mennek általában az emberek. Ha dél körül az utcán lófrál az már gyanús, plusz ha a közelben bolt sincs vagy gyógyszertár. Majd a rendőr eldönti beveszi-e a mesét.

 

Ha nem hiszi el előkerül a jó öreg Kádár-kolbász.:D:D

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kicsit érdekesnek találom, hogy már most eltoltak olyan eseményeket (pl. foci Eb), amelyek 3-4 hónap múlva lennének, miközben - szerintem - nagy esély van rá, hogy addigra vége ennek az egésznek. 

Ezek után szerintetek készüljek fel arra, hogy a június eleji, illetve július közepi koncertjeim is elmaradnak? :cry::( 

 

Ha figyelemmel kisérjük az eseményeket akkor kiderül hogy Európában kb augusztus végére lesz vége. Az olaszoknál most tombol, és nem akar enyhülni. a spanyoloknál most kezd durvulni. Mire ez a ciklus országonként végigmegy végigmegy mindenhol(kevés eset, sok eset, nagyon durva helyzet, enyhülés, vége), az sok idő mert eltolási idővel kell számolni. Ráadásul a széthúzásnak pont az az értelme hogy minél tovább laposan tartsuk azt a bizonyos görbét hogy ne omoljanak össze az egészségügyi rendszerek, magyarán a kormányok is az időbeni széthúzást preferálják(nagyon helyesen. Ami biztos hogy az idei nyári szezonnak annyi, mind turizmus, mind fesztivál mind koncertszempontból. Szerintem a Szigetet is le fogják fúj és az össze nyári fesztivált. Az Olimpiában is biztos vagyok. Nagyjából öszre fog helyreállni a rend.

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én alig várom már a kijárási tilalmat. Addig muszáj bemennem dolgozni és napról-napra nagyobb bennem a szorongás emiatt. 

A kijárási tilalom nem azt jelenti hogy nem kell dolgozni menni, hisz ha senki nem jár dolgozni akkor tényleg összeomlik a gazdaság. Az olaszoknál is járnak dolgozni a le nem állított üzemekbe. A lényege, hogy boltba és munkahelyre lehet menni csak, illetve ha segíteni mész valakinek. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Frenkie írta:

Ha figyelemmel kisérjük az eseményeket akkor kiderül hogy Európában kb augusztus végére lesz vége. Az olaszoknál most tombol, és nem akar enyhülni. a spanyoloknál most kezd durvulni. Mire ez a ciklus országonként végigmegy végigmegy mindenhol(kevés eset, sok eset, nagyon durva helyzet, enyhülés, vége), az sok idő mert eltolási idővel kell számolni.

Az olaszoknál a számítások szerint március 23. és 25. között fog tetőzni a járvány, onnantól várható az enyhülés. Kérdés az meddig tart majd. Wuhanban 4 hónapig (november vége-március közepe) tartott lényegében az egész, úgy hogy decemberben jöttek rá, hogy mi is a helyzet. Persze azután drasztikus és szigorú intézkedéseket hoztak helyesen. Az olaszok nagyon későn kapcsoltak, náluk már több a halott mint Kínában. Bár nem értek hozzá, szóval nem tudom, hogy ez náluk gyorsabb lefolyást de nagyobb halálozást fog eredményezni, vagy még lassabbat...

 

Mindenesetre Magyarországra nézve ez a 4 hónap elég reálisnak tűnik. Talán ha szerencsénk van és hamarabb enyhül a dolog, akkor rövidebb lesz (azért annyi előnyünk van Wuhannal szemben, hogy előre is tudtunk készülni), de a 3 hónapnál rövidebbre nem érdemes készülni.

 

Nálunk az egyetemen is úgy készülnek, hogy a vizsgaidőszakot is távoktatásban fogjuk megcsinálni.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A kijárási tilalom nem azt jelenti hogy nem kell dolgozni menni, hisz ha senki nem jár dolgozni akkor tényleg összeomlik a gazdaság. Az olaszoknál is járnak dolgozni a le nem állított üzemekbe. A lényege, hogy boltba és munkahelyre lehet menni csak, illetve ha segíteni mész valakinek. Ennyi.

A munkahelyen igazolást fognak adni ha melózni mész. Csak a feltétlenül szükséges cégeknél fognak dolgozni, de pl. egy könyvesbolt nem fog kinyitni ebben az esetben mert minek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, RacerX írta:

Tegnap kezdtem volna új munkahelyen. Csak aláírtam a szerződést és küldtek is haza. Ami szabadságom maradt volna időarányosan, azt mindet kiadták most. Remek.

A fizetett szabit 15 nappal előtte kell elrendelni, szóval nem jártak el jogszerűen. Egyelőre nem változtak a munkajogi szabályok, bár nem tudom, hogy ebben az esetben mi marad még, esetleg a fizetetlen szabadság, de akkor arra az időre pénzt sem kapsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De éppen ez az, amit írtam: hiába gyakorlod a feladatsorokat otthon, ha a megoldókulcsból nem derül ki sehogyan, hogy pl. az angol érettségiben az igaz-hamis-nem említi a szöveg típusú feladatnál amire te B-t (hamis) írtál, az miért C (nem említi a szöveg). Én anno többször is voltam így, mikor az érettségire készültem, hogy nem tudtam rájönni a megoldókulcs alapján, miért C a C, miért nem B. De mivel a suliban is csináltuk ezeket a feladatsorokat, ezeket a kérdéseinket fel tudtuk tenni a tanárnak, aki megválaszolta, hogy az miért C, nem pedig B, és ebből megtanultuk, hogy mi az a praktika, amivel el tudjuk dönteni, hogy a szöveg nem említi az állítást, vagy szimplán hamis.

Telefonon, e-mailen vagy Skypon ezt nem tudod megbeszélni egy tanárral vagy egy diáktársaddal aki érti ezt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A fizetett szabit 15 nappal előtte kell elrendelni, szóval nem jártak el jogszerűen. Egyelőre nem változtak a munkajogi szabályok, bár nem tudom, hogy ebben az esetben mi marad még, esetleg a fizetetlen szabadság, de akkor arra az időre pénzt sem kapsz.

@RacerX, ez alapján a lehető legjobban jártál, rendesek voltak. A fizetés nélküli szabi vagy az elbocsátás lett volna a többi opció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érettségiről egy információ: Angliában, Walesben és Skóciában nem lesz érettségi idén. Se érettségi, se szintfelmérő, se általános iskolai vizsgálat vagy mi. Úgy számolnak, hogy leghamarabb szeptember elsején nyitnak az iskolák...

 

A magyar oktatási államtitkár szerint pedig, ha tovább romlik a helyzet, akkor "nyilván szóba jöhet az időbeni eltolás, mind egyéb oktatási-, levelezési megoldások".

Ha viszont mérséklődni fog, akkor több tanteremben lesz megtartva az érettségi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az olaszok nagyon későn kapcsoltak, náluk már több a halott mint Kínában.

Valószínűleg ez a magas halottszám annak is köszönhető, hogy Olaszországban jóval tovább élnek az emberek mint Kínában, emiatt több az idős beteg. A koronavírus olasz áldozatainak az átlagéletkora 79,5 év. Ehhez vegyük hozzá: az olaszoknál a várható élettartam 82,5 év. Kinában viszont 76 év.

Plusz az olasz egészségügy az összeroskadás határán van. Több helyen is azt olvasni hogy az orvosoknak választaniuk kell kit mentenek meg és kit hagynak meghalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Valószínűleg ez a magas halottszám annak is köszönhető, hogy Olaszországban jóval tovább élnek az emberek mint Kínában, emiatt több az idős beteg. A koronavírus olasz áldozatainak az átlagéletkora 79,5 év. Ehhez vegyük hozzá: az olasz átlagéletkor 82,5 év. A kínai viszont 76 év.

Plusz az olasz egészségügy az összeroskadás határán van. Több helyen is azt olvasni hogy az orvosoknak választaniuk kell kit mentenek meg és kit hagynak meghalni.

Meg ha jól tudom, Olaszországban nem is nagyon tesztelik már a gyanús eseteket, csak a kórházba kerülőket. Tehát ha mondjuk van 30000 beteg, aki egyáltalán nem kerül be az adatbázisba, akkor persze, hogy magasabb lesz a halálozási arány az össz betegszámhoz képest. Közben egy kis jó hír is van, Magyarországon már 7-en meggyógyultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sajnos Dél-Koreát leszámitva szinte mindenhol igy megy. Látom van olyan amerikai beteg, akinek például megmondták, hogy valószinüleg elkapta a virust és el is kezdik kezelni de nem tudják hivatalossá tenni, mert nincs elég teszt amivel igazolni tudnák, hogy koronavirusos. És ez még a jobbik eset mert ahogy olvastam az USA-ban, Alabama államban sokáig egyszerüen csak elhajtották az embereket akik tesztre akartak jelentkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor több mint valószínű szerintetek, hogy június közepéig - azaz a tanév végéig - már nem kell iskolába járniuk a diákoknak? Mert én innen-onnan hallom (pedagógus meg még iskolába járó ismerősöktől), hogy ez a távoktatás már most nem túl szerencsés, mind a diákok, mind a tanárok részéről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, caseyjones írta:

Akkor több mint valószínű szerintetek, hogy június közepéig - azaz a tanév végéig - már nem kell iskolába járniuk a diákoknak? Mert én innen-onnan hallom (pedagógus meg még iskolába járó ismerősöktől), hogy ez a távoktatás már most nem túl szerencsés, mind a diákok, mind a tanárok részéről...

Sajnos ez nem kivánságműsor. Vagy ez, vagy a nyári tanulás, vagy az évismétlés. Mindkettő sokkal nagyobb gáz lenne, az előbbi a tanároknak is, az utóbbi meg főleg azért, mert a tanév 3/4-e már lement.

 

Nálunk egyébként valahogy működik a dolog, bár nagy különbség van a szóbanforgó gimnáziumok között: az egyikben Skype-on órákat is tartanak, van rendesen lecke, lehet online kérdezni, míg a másikban délelőtt szinte semmi, aztán 2-3 felé elkezdenek csorogni a feladatok, amiket elégtelen terhe mellett éjfélig kell beküldeni. Ez nem valami jó így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Mindenkinek kényelmetlenségekkel jár a járvány. Van aki az állását vagy néhány havi fizetését veszti el. A diákoknak meg valahogy a távoktatást kell túlélni. Reméljük menni fog. Lesznek ennél nagyobb kihivások is az életben.

Ebben maximálisan egyetértek. Nekem is vacak otthonról dolgozni, mert nagyon lassú a rendszer, de 1) örülök, hogy van munkám továbbra is, 2) van lehetőségem otthonról dolgozni, amit sokan nem tehetnek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Bomarr said:

Telefonon, e-mailen vagy Skypon ezt nem tudod megbeszélni egy tanárral vagy egy diáktársaddal aki érti ezt?

(Nem magamra gondoltam a komment írásakor, ha így értetted.)

Egyébként meg ezek alapján minek iskolába járni, ha otthon is fel lehet készülni, elolvasni a tankönyvi leckét, online konzultálni a tanárral stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek, ha kijárási tilalom lesz, milyen elbírálás alá esik a költözés? Március 28-ra van egy szerződtetett költöztető, aki kb. 2-3 óra alatt átviszi a cuccokat a régi helyről az újra (kb 1 km-re van egymástól a kettő). Ez ugye a munkájuk ezeknek az embereknek, szóval őket gondolom nem korlátozná a tilalom. Szóval, ha a munkások nem mondják le, akkor igazából kijárási tilalom ide vagy oda, de át tudunk költözni? Hónap végével ér véget az albérletünk, ezért érdekes a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.