Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

17 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nálunk, (középsuli) ma pont téma volt, hogyha bezárnának hogyan lehetne megtartani legalább a matekórákat online. 

 

@Ody Mandrell Érthető, csak egy kicsit bosszantó érted. 

Azt mondták, ha most az általános és középiskolákat bezárnák, akkor mindenkinek automatikusan érvénytelen lenne a tanév és minden tanulónak évet kéne ismételnie.

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Gazdaságilag a legbaljósabbnak azt tartom, hogy már az Unió is azt nyilatkozta hogy elképzelhető egy a 2008-ban történt válsághoz hasonló.

Én is ettől félek leginkább. Pont most lettem munkanélküli.

13 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Mi az egyetemtől még nem kaptunk semmilyen információt, igaz én levelezőn vagyok így nekem péntek-szombat vannak óráim. Amíg nem jön hivatalos értesítés én úgy kezelem hogy pénteken bemegyek, max elhajt a portás :D Meg amúgy is legkésőbb hétfőig kell bezárni.

 

Arra kíváncsi leszek hogy most lerámolják e a boltokat vagy sem, mert maga a veszélyhelyzet szó sok emberből kihozhatja a pánik vásárlást. :D

 

Szerintem amúgy ha 1-2 héten múlva sem lesz számottevően sok fertőzött (max lesz kb 20 körül), akkor lehet hogy nagyobb gond nélkül megússzuk. Legalábbis reménykedek benne, mert fene tudja mennyi fertőzött lehet akiről nem is tudni.

 

Beszélgettem ma olasz kollégával hogy milyen a helyzet, cégünk olasz leányvállalatának központja egyébként pont Milánóban van. Azt mondta ahhoz is engedély kell hogy a vegyes boltba el tudjanak menni, mindenki házhoz rendel mindent, még a gyógyszertárból is. Szuper-hipermarketek egyáltalán nincsenek nyitva.

Azért ez durva. El se tudom képzelni, hogy működhet így az élet. Mármint Olaszországban, ahol a szupermarketek is bezártak.

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem Whill arra gondolt, hogy Kínában már kezd visszaszorulni a betegség. Az adatokból pedig tényleg ez látszik. Az aktiv betegek száma (aktiv alatt értendő: nem gyógyult meg, nem halt meg, hanem bajlódik a betegséggel) február 17-án még 58 ezer volt Kínában. Most már csak 16 ezer. Ez a szám pedig napról napra csökken.

Nagyon remélem, hogy minél hamarabb csökkenni fog.

11 órával ezelőtt, Whill írta:

Az lehetséges, hogy a tényleges halálozási arány valójában jóval 1% alatt van? Ugye ott a Diamond Princess esete, ahol mindenkit tesztelni tudtak, és a kb. 700 betegből (akik jelentős része ráadásul idős ember volt) csak 7-en haltak meg. Dél-Koreában, ahol sokkal több embert tesztelnek mint máshol, egyelőre szintén 1% alatt van a halálozás. Olaszországban és az USA-ban rengeteg fertőzés marad felderítetlenül, így nem meglepő, hogy a betegek számához képest sokkal több elhunyt van.

 

Akármi is a helyzet, szerintem nagyon fontos, hogy egyénileg mindenki, és a kormány is megtegyen mindent, hogy lelassítsa a vírus terjedését, és nem szabad félvállról venni. Viszont nem ez lesz az a vírus, ami elhozza a Walking Dead/Mad Max-világot.

Na ez a dolog, amit nem értek. Vagy pontosabban fogalmazva nem rémisztett meg eléggé. Rádióban is hallottam orvosszakértő véleményt, aki a halálozási ráta pár százalékos arányáról  beszélt. Laikusként ez nekem nagyon csekélynek tűnt. Ráadásul voltak hírek arról, hogy voltak betegek, akiket gyógyultan engedtek haza. De ennek a vírusnak nincs ellenszere még. Akkor ez hogy lehetséges, hogy gyógyultan távozzon valaki? Az fordult meg a fejemben, hogy talán ennek a vírusnak van enyhébb lefolyása, melyből gyógyszeres kezelés nélkül is ki lehet jönni. És van egy súlyosabb lefolyása, amely, mint tudjuk ellenszer hiányában halállal végződhet. De ezek aránya nagyon csekély. Tovább gördítve ezt a gondolat menetet. Azért volt szükség ezekre a drasztikus intézkedésekre, mert nem lehet tudni, hogy aki elkapja ezt, annál az enyhe lefolyás lesz gyógyulással, vagy a súlyos eset halállal. Jól gondolom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Azért volt szükség ezekre a drasztikus intézkedésekre, mert nem lehet tudni, hogy aki elkapja ezt, annál az enyhe lefolyás lesz gyógyulással, vagy a súlyos eset halállal.

A drasztikus lépésekre azért volt szükség, mert egyrészt ez a betegség rendkivül gyorsan terjed másrészt azok közül akik elkapják a betegséget viszonylag sokan szorulnak orvosi ellátásra. Ez utóbbi több mint 10 százalék (most nincs előttem a pontos arány). Ha ez a betegség rövid időn belül gyorsan elterjed akkor az egészségügyi rendszer összeomlik. Eljuthatunk oda hogy a sima műtéteket nem tudják elvégezni a kórházak mert a koronavírusos betegeket kell kezelni. Csak egy példa, de nekem a szomszédom például állandó orvosi segítségre szorul mert a veséje nem működik. Érte minden második nap kikell jöjjön a mentő és be kell vigye dialízisre. Ha az egészségügy összeomlik és nem jön a mentő akkor ő meghal. 

Tehát a koronavírussal nem az a baj hogy sokan halnak bele. Mert a halálozási rátája tényleg nem annyira magas. Könnyen lehet hogy 1 százalék körüli. Viszont rengeteg emberben okoz olyan súlyos tüdőgyulladást amit kezelni kell. Erre pedig egyetlen ország egészségügye sincs felkészülve, ezért mindent megkell tenni hogy lassitsuk a betegség terjedését. Igy az egészségügy jobban tudja kezelni a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Hogy mennyire léptünk időben, az majd csak utólag derül ki. Én nem vagyok túl optimista, hajlok Nute véleményére: lehetnek még csak lappangó esetek, akiket ki lehetett volna már szűrni. A következő 1 hét kritikus lesz.

Lappangó esetek valószínűleg mindenhol vannak. Van egy érdekes és alapos levezetés itt, ahol össze lett vetve hogy mekkora lehet a különbség az eddigi tudásunk alapján a mért betegszám és a tényleges betegszám között:

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

Franciaországban például jelenleg 2281 beteg van hivatalosan. Ennyi ember kapott pozitiv tesztet. A tényleges betegek száma a fenti ürge számításasi szerint 24,000 és 140,000 között mozoghat (igen, elég nagy a szórás a becslésben). Pusztán a halálozási számok alapján valószínűleg Washington államban is sokkal-sokkal durvább a valós helyzet mint amit egyelőre a hivatalos számok mutatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De ennek a vírusnak nincs ellenszere még. Akkor ez hogy lehetséges, hogy gyógyultan távozzon valaki? Az fordult meg a fejemben, hogy talán ennek a vírusnak van enyhébb lefolyása, melyből gyógyszeres kezelés nélkül is ki lehet jönni.

Az ember szervezete magától is küzd a betegségek ellen (immunrendszer, pl. ezért leszel lázas, hogy a szervezet elpusztítsa a kórokozót hő által) , fontos, hogy mennyire erős/ egészséges az adott ember szervezete, plusz vannak még genetikai tényezők amik segítenek saját erőből átvészelni, de ez fennáll minden egyéb betegségnél is. Az az enyhébb lefolyás is nem azért van, mert teszem azt valakibe egy gyengébb vírus kerül, hanem, mert a szervezete nem engedi jobban kifejlődni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszönöm a köszöntéseket! :)

 

Korona: 
 

Mivel még nincs és egy darabig nem is lesz oltás, jelenleg egyetlen dolgot lehet tenni, ami segít: szociális távolodást. A vírus fertőzőbb, mint az influenza, és egy köhögő ember kb. két méterre tudja szórni maga körül, de ha nem találkozik senkivel, akit megfertőzhet, a járvány le fog csillapodni. Ebbe az irányba lépett a tegnapi veszélyhelyzeti bejelentés.

Még nincs halálozás itthon, de ma már felbukkant az első beteg, aki nem járt külföldön, nem volt kapcsolatban igazolt fertőzöttel, tehát itthon, egyelőre ismeretlen kapcsolatrendszeren keresztül kapta el a vírust.
Amíg nincs minimalizálva az interakciók száma, a vírus tovább fog terjedni. És amíg nem történik további hivatalos korlátozó lépés (pl. az iskolák és állami hivatalok bezárása), addig is fontos a szociális távolodás, a #StayTheFuckHome mozgalom 12 pontja szerint. Nem könnyű mindent betartani, de törekedhetsz rájuk, amennyire tudsz, egy részüket ráadásul már biztosan követed is.

1. Ne pánikolj, de legyél óvatos.
2. Gyakran moss kezet (ahogy kell, 20 másodpercig, köröm alatti részeket, hüvelykujjakat, bőrredőket is mosva), és köhögéskor, orrfújáskor tartsd be a protokollt.
3. Minél kevesebbszer érintsd meg az arcod.
4. Felejtsd el az öleléseket, puszikat, kézfogást. (A könyökérintést is, hiszen majdnem oda köhögsz, ugye.)
5-6-7. Ne menj koncertekre, színházba, sportrendezvényekre, múzeumokba, kiállításokra, moziba, bárokba, társas összejövetelekre, eseményekre, templomba, házibuliba stb.
8. Utazásaidat korlátozd a minimumra, távoli útra csak akkor indulj, ha elkerülhetetlen.
9. Tömegközlekedést csak akkor használj, ha feltétlenül szükséges.
10. Ha tudsz otthonról dolgozni, tedd azt.
11. Társas interakcióidat próbáld telefonon, cseten stb. intézni.
12. Akkor menj el otthonról, ha feltétlenül szükséges.

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 pontot követek, de sajnos nem tudom kibulizni, hogy otthonról dolgozhassak. Nevetséges az egész, csak amerikaiakkal dolgozom, de be kell mennem az irodába. Mikor ébrednek fel a cégek, hogy aki csak tud, húzzon távmunkába? Vagy csak nálunk hiszik azt, hogy feleslegesen összeengedni a kollégákat jó ötlet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szüleim munkahelyénél most kezdték el vizsgálni az embereket ilyen szenzorral. Ha láz van, vagy valami más, akkor azonnal hazaküldik őket és 2 hét karantén. Én még egyelőre nem veszek észre semmit, ugye a fertőzés alaptünetei még nem mutatkoztak nálam, a szüleim is csak köhögnek, meglátjuk, hogy mi fog itthon történni. :)

 

 

szerk.: Igaz SW, de Filoni küldött felénk egy kis reményt. :)

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk kétfelé osztották a munkatársakat, és ehéttől az egyik csoport otthonról dolgozik 2 hétig, a másik bejár ( sajnos a laptopot naponta hurcolni kell haza és vissza), aztán cserélünk. Én most bejárós vagyok, és sajnos a tömegközlekedést nem tudom kihagyni, és a munkahelyem a legnagyobb belvárosban van, ahol egymást érik a külföldiek, így nem kis esély van rá, hogy elkapom a vírust. :( De munka után hazamegyek és a napi gyors bevásárláson túl sehová most. Színházjegyünk lett volna jövő hétre, de abból úgysem lesz már semmi. 

 

Osztom Zoli véleményét, hogy az egyetlen esély a normalizált lefolyásra az, ha lehetőség szerint kerüljük a nyilvános helyeket és a találkozásokat, de legalábbis csökkentjük a lehetséges minimumra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azokkal a pontokkal nincs különösebb problélmám.

 

Tök nyugis vagyok a koronavírussal kapcsolatban. Amúgy is lehet hogy ebben az évben elpusztul a kutyánk. Akkor tőlem akár mehetek is utána.

A higiéniás dolgok mennek, ölelkezni utálok, ritkán puszilkózok és fogok kezet úgyhogy azokhoz se ragaszkodok, társas összejövetelre kilenc éve nem járok, szórakozni csak moziba szoktam elmenni de kibírom nélküle, tömegközlekedést jóformán csak moziba menésre használok, egy ideje valami megbízható távmunkát keresek, hosszabb útra nem szoktam menni és normál esetben csak néhány helyre megyek az ügyeimet intézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én sem járok sehova a munkahelyem és a bolton kivül. Tömegközlekedést nem tudom kihagyni. A biciklihez még hideg van mert nyáron azzal járok dolgozni. Enni meg csak kell és a boltban sok ember van.

Többször mosok kezet és kollégákkal is csak ökölérintés a köszöntés. Ami nehéz hogy ne nyúljak az arcomhoz számhoz, szememhez. De figyelek rá.

Osztom Ildi véleményét, hogy az egyéni felelősség most nagyon fontos. Szerintem ki lehet birni egy-két hónapot mozi, utazás, színház nélkül.

Most ugye van hogy a Cinemacity kevesebb nézővel, de engedi a mozizást. Remélem senki nem megy most moziba.

 

Bomarr leírta a lényeget hogy miért van ez a lezárás mindenhol. Bergamoban(másfél éve voltunk ott, döbbenet mi lett mára) az orvosoknak már dönteniük kell hogy a 90 éves nénit vagy a fiatalabb embert mentsék meg. Hisz nincs annyi lélegeztetőgép.

Az orvosok, növérek elött le a kalappal, elképesztő munkát végeznek, úgy hogy ők is bármikor elkaphatják és nekik is vannak idős rokonaik. Csak gondoljunk bele abba hogy egyszerre bevisznek 1000 koronavírusost egy kórházba ahol van 800 lélegeztetőgép és mondjuk az orvosok 70 % is elkapta, kemény tünetekkel. Na akkor fog aratni a halál.

Reméljük erre nem kerül sor.

Ami biztos hogy Magyarosrszágon is több ezer van már(iszonyúan fertőz, rengetegen járnak most is külföldre, kamionsofőrök pl), csak vagy lappang még(ami az influenzával ellentétben akkor is fertőz), vagy enyhe a lefolyása és otthon kiheveri a páciens.

Ildivel ellentétben 2 hetet mondanék mikor itt is megjelenik tömegesen. Az olaszoknál is eleinte nagyon kevés volt aztán hirtelen megugrott.

 

Ráadásul édesapám 75 éves, hálistennek nem beteges, évek óta nem volt orvosnál, de azért aggódom miatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dei írta:

Most munka szempontjából elég "mázlistának" tartom magam.

Március 1-én elvesztettem a melóhelyem és még nem találtam újat, szóval így nem kell emberek közé mennem egy ideig. :D

Sajnos az én esetemben ez nem mázli. Én február 28-cal vesztettem el. Öcsémnél szintúgy. A munkaügyi hivatallal kell érintkeznem. Egy rakás helyre adtam be pályázatot. Már volt olyan hely is, melynél írták, hogy nem interjúztatnak egy darabig. Ezek a dolgok megrémítenek. Nem tudom mi lesz így,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

11 pontot követek, de sajnos nem tudom kibulizni, hogy otthonról dolgozhassak. Nevetséges az egész, csak amerikaiakkal dolgozom, de be kell mennem az irodába. Mikor ébrednek fel a cégek, hogy aki csak tud, húzzon távmunkába? Vagy csak nálunk hiszik azt, hogy feleslegesen összeengedni a kollégákat jó ötlet?

Nem tudom, hogy mikor ébrednek már fel, de nálunk már jeleztük, hogy az egész osztály tud otthonról dolgozni, minden anyagunk mentve hozzá. Ezen dolgoztunk tegnap és ma. Ha hétfőn nem rendelik el/engedik az otthoni munkavégzést, akkor részemről konzultálok az orvosommal... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli pontjaihoz. Jók, csak az a baj, hogy semmit újat nem mondtak nekem. Mivel álláskeresési fázisban vagyok és rövid időn belül kéne új munkahely muszáj tömegközeledést használnom, hogy odaérjenek, ahová kiközvetítenek. És e mellett a hivatalba is be kell mennem. A boltot, vagy gyógyszertárat sem lehet megúszni.

Egyébként se járok társas összejövetelekre. Nem vagyok közösségi ember. Csak a könyvtárba szoktam bejárni, oda is csak heti kétszer 1-2 órára. Nálunk a Somogyi Könyvtár nem zár be. Csak a rendezvényeiket fújták le.

Egyébként is nagyon gyakran mosok kezet, tusolok, hajat mosok, úgyhogy ennél jobban nem megy a védekezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnos az én esetemben ez nem mázli. Én február 28-cal vesztettem el. Öcsémnél szintúgy. A munkaügyi hivatallal kell érintkeznem. Egy rakás helyre adtam be pályázatot. Már volt olyan hely is, melynél írták, hogy nem interjúztatnak egy darabig. Ezek a dolgok megrémítenek. Nem tudom mi lesz így,

Dei és Revan sajnálom, hogy pont most vesztettétek el a munkátokat... Ez egy peches időszak, és biztos most nehezebb is találni, mert mindenki bizalmatlan és paranoiás a másikkal szemben...

Remélem hamarosan sikerül találnotok új munkahelyet!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már munkanélküliek. A mostani üzenet, amit kaptam elgondolkodtatott. Ott ugyebár azt írták, hogy leáll a toborzás és az interjúztatás. Mi lesz, ha ezt szinte minden cég és intézmény követni fogja? Mit fognak csinálni a munkaügyi hivatalok, ahonnan közvetítő lapokat is küldözgetnek a munkanélkülieknek? Az jutott eszembe, ha ez eszkalálódik és országszerte lezárják a toborzásokat, akkor a munkanélkülieknek kéne valami plusz alapellátás a jelenlegi álláskeresési járadékon, meg ilyeneken kívül.  Persze erről a kormánynak kéne döntenie...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az jutott eszembe, ha ez eszkalálódik és országszerte lezárják a toborzásokat, akkor a munkanélkülieknek kéne valami plusz alapellátás a jelenlegi álláskeresési járadékon, meg ilyeneken kívül. 

Ezt felejtsd el. Az államnak kisebb gondja is nagyobb lesz annál, hogy ebben a helyzetben a munkanélkülieket támogassa. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt felejtsd el. Az államnak kisebb gondja is nagyobb lesz annál, hogy ebben a helyzetben a munkanélkülieket támogassa. 

Semmi gond. Majd végül is, ha hónapok múlva se vesznek fel sehova és feléltük minden tartalékunkat, akkor jöhet az öngyilkosság is. Végül is előbb-utóbb úgyis véget kell érnie az életnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Fel fognak venni, addig is kapsz munkanélküli segélyt nem?

Remélem igen. Két nap alatt kb 20 helyre adtam be. Kapni kapok én is és az öcsém is, de az nem lesz elég, hogy az adott havi alapkiadásokat fedezzék. Hozzá kell nyúlni a tartalékhoz. Csak az a baj, nem tudni meddig húzódik el ez a válság és azt sem, hogy nem kapnak-e kedvet a cégek, intézmények, munkahelyek arra, hogy beszüntessék a munkaerőfelvétlelt, toborzást....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Remélem igen. Két nap alatt kb 20 helyre adtam be. Kapni kapok én is és az öcsém is, de az nem lesz elég, hogy az adott havi alapkiadásokat fedezzék. Hozzá kell nyúlni a tartalékhoz. Csak az a baj, nem tudni meddig húzódik el ez a válság és azt sem, hogy nem kapnak-e kedvet a cégek, intézmények, munkahelyek arra, hogy beszüntessék a munkaerőfelvétlelt, toborzást....

Ne add fel a reményt, hogy sikerül majd elhelyezkedni. Próbálkozni kell sok helyen, és ugyan néhány hónapig biztos eltart, amíg találsz valamit, de azért nem reménytelen a helyzet. Kitartást kívánok hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Annyira keveset kaptok? Több mint 100 ezer is lehet a segély havonta.

Sajnos az elmúlt egy évben közfogis voltam nettó 70.000-ért. Előtte pedig éveken át ápolási segélyen voltam, ugyanis otthon gondoztam idős beteg édesanyámat a haláláig.

58 perccel korábban, Pildi írta:

Ne add fel a reményt, hogy sikerül majd elhelyezkedni. Próbálkozni kell sok helyen, és ugyan néhány hónapig biztos eltart, amíg találsz valamit, de azért nem reménytelen a helyzet. Kitartást kívánok hozzá!

Remélem nem lesz néhány hónap. Én a magam részéről mindent megteszek. Köszi a biztatást.

22 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát megtörtént, hétfőtől digitális oktatás lesz mindenhol.

Az se lesz piskóta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.