Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Yoda József írta:

Mág pár napja arról beszélgettünk, hogy eljutunk-e a karanténig... hát közeledünk: https://index.hu/belfold/2020/03/11/koronavirus_veszhelyzet_iskola_ovoda_bezaras_szunet_rendezvenyek_otthoni_karanten_kormany_sportesemenyek/

Nem vagyok oda az Orbán-kormányért, de ezt most jól csinálták. Kínában is drasztikus intézkedéseket hoztak, és ott mintha már lecsengőben lenne a járvány. Bár én könnyen beszélek, mert a munkámat és az egyetemet is tudom neten keresztül csinálni, és amíg vannak könyveim, addig kibírom a karantént is. :) A legfontosabb most az idősek és a gyengék védelme, és most vagyunk abban a fázisban, amikor még ezek az intézkedések életek ezreit is megmenthetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán majd kiderül, hogy hogyan birja az egészségügy a jelenlegi állapotában kezelni a vírust ha elharapódzik. Mert volt egypár olyan beruházás, aminek árát jobb lett volna az egészségügyre költeni. De ez már durván politika szóval én itt megállok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Aztán majd kiderül, hogy hogyan birja az egészségügy a jelenlegi állapotában kezelni a vírust ha elharapódzik. Mert volt egypár olyan beruházás, aminek árát jobb lett volna az egészségügyre költeni. De ez már durván politika szóval én itt megállok.

Pont ezért kellenek a lezárások, hogy ne zúduljon egyszerre rengeteg ember az egészségügyre, hanem szép fokozatosan mindenkit el tudjanak látni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mi még nem tudjuk, hogy lesz pontosan, várjuk az egyetem közleményét.

Nekünk pont tesióra végén szóltak. Eredetileg csak úgy szólt a dolog, hogy villanytan elmarad - mert idős tanítja - a kancellária tegnap kiadott szabályzata miatt, utána az elektro előadások is kaput zártak, gyakszik elvileg online lesznek, és hazajövet meg már arról hallottam, hogy nem csak nálunk, de sok más helyen is bezárják egy kis időre az egyetemeket. Középiskoláról meg általánosokról nem nagyon beszéltek, elvileg azért az egyetemek, mert sok külföldi van.

1 órával korábban, Whill írta:

Kínában is drasztikus intézkedéseket hoztak, és ott mintha már lecsengőben lenne a járvány.

Szerintem nincs. Azzal, hogy elzárták Kínát, tkp. meggátolták a vírus további terjedését, de mivel már a világ többi részén is megjelent, kijelenthetjük, hogy az elszigeteléssel elkéstek egy kicsit.

 

Meglátjuk, hogy mi lesz a helyzet. Ha a jövő hónapban mégjobban elterjed, akkor szerintem számolnunk kell azzal is, hogy az olyan események, amik több százezer embert mozgósítanak meg - Olimpia, EB, talán nyári Celebration, Comic-Con? - nem lesz megtartva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy már most is jóval több fertőzött van, mint a hivatalos 13. Szerintem jó döntést hoztak, de lehet, hogy már most is késő. Ha pedig kirobban a járvány, akkor a magyar egészségügyet ismerve, Isten irgalmazzon nekünk!

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Nekünk pont tesióra végén szóltak. Eredetileg csak úgy szólt a dolog, hogy villanytan elmarad - mert idős tanítja - a kancellária tegnap kiadott szabályzata miatt, utána az elektro előadások is kaput zártak, gyakszik elvileg online lesznek, és hazajövet meg már arról hallottam, hogy nem csak nálunk, de sok más helyen is bezárják egy kis időre az egyetemeket. Középiskoláról meg általánosokról nem nagyon beszéltek, elvileg azért az egyetemek, mert sok külföldi van.

Hát minket még a koliból is hazaküldenek, úgy néz ki! :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Biztos, hogy már most is jóval több fertőzött van, mint a hivatalos 13. Szerintem jó döntést hoztak, de lehet, hogy már most is késő. Ha pedig kirobban a járvány, akkor a magyar egészségügyet ismerve, Isten irgalmazzon nekünk!

Igen, pontosan ez a baj. Ha nálunk ez masszívan begyűrűzik, akkor cudar világ lesz, mert a magyar egészségügy már a normál terhelés alatt is rogyadozik, nemhogy egy járvány okozta terhelést kibírna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi az egyetemtől még nem kaptunk semmilyen információt, igaz én levelezőn vagyok így nekem péntek-szombat vannak óráim. Amíg nem jön hivatalos értesítés én úgy kezelem hogy pénteken bemegyek, max elhajt a portás :D Meg amúgy is legkésőbb hétfőig kell bezárni.

 

Arra kíváncsi leszek hogy most lerámolják e a boltokat vagy sem, mert maga a veszélyhelyzet szó sok emberből kihozhatja a pánik vásárlást. :D

 

Szerintem amúgy ha 1-2 héten múlva sem lesz számottevően sok fertőzött (max lesz kb 20 körül), akkor lehet hogy nagyobb gond nélkül megússzuk. Legalábbis reménykedek benne, mert fene tudja mennyi fertőzött lehet akiről nem is tudni.

 

Beszélgettem ma olasz kollégával hogy milyen a helyzet, cégünk olasz leányvállalatának központja egyébként pont Milánóban van. Azt mondta ahhoz is engedély kell hogy a vegyes boltba el tudjanak menni, mindenki házhoz rendel mindent, még a gyógyszertárból is. Szuper-hipermarketek egyáltalán nincsenek nyitva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Azzal, hogy elzárták Kínát, tkp. meggátolták a vírus további terjedését, de mivel már a világ többi részén is megjelent, kijelenthetjük, hogy az elszigeteléssel elkéstek egy kicsit.

Szerintem Whill arra gondolt, hogy Kínában már kezd visszaszorulni a betegség. Az adatokból pedig tényleg ez látszik. Az aktiv betegek száma (aktiv alatt értendő: nem gyógyult meg, nem halt meg, hanem bajlódik a betegséggel) február 17-án még 58 ezer volt Kínában. Most már csak 16 ezer. Ez a szám pedig napról napra csökken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Gazdaságilag a legbaljósabbnak azt tartom, hogy már az Unió is azt nyilatkozta hogy elképzelhető egy a 2008-ban történt válsághoz hasonló.

Igazából én is ettől tartok inkább. Persze nem zárható ki hogy elkapom a vírust, hisz Olaszországból jön hozzánk az áru. De remélhetőleg túlélem(ha elkapom).

Viszont engem a 2008-as válság miatt már 2013-ban elbocsátottak, és nem éppen megnyugtató olvasni a vírus gazdasági következményeit.

Remélem azért persze a legjobbakat.

Különben az jutott eszembe hogy most ugyanazt érzem mint a 2001 szeptember 11.-ei események után. Akkor is az egész világ a terrortámadásokkal foglalkozott, most meg ugyanez van a koronavírussal.

Tegnap volt egy nem koronavírusos hír valamelyik oldalon és felháborodtam hogy a francot érdekli, mi a helyzet a karanténokkal stb.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem Whill arra gondolt, hogy Kínában már kezd visszaszorulni a betegség. Az adatokból pedig tényleg ez látszik. Az aktiv betegek száma (aktiv alatt értendő: nem gyógyult meg, nem halt meg, hanem bajlódik a betegséggel) február 17-án még 58 ezer volt Kínában. Most már csak 16 ezer. Ez a szám pedig napról napra csökken.

Értettem, hogy Whill mit mondott, csak azt akartam mondani, hogy az egész karantént korábban is megoldhatták volna. Persze nem tudhatták, hogy mekkora gond lehet ez a koronavírus, de már akkor kellett volna olyan intézkedéseket hozni, amivel meggátolták volna a vírus kitörését. Amely sajnos be is következett. Remélhetőleg ahogy Kínában, úgy a többi területen is enyhül a dolog, de Olaszországban csak most robbant ki, de még hogy hogyan...

1 órával korábban, Yoda József írta:

Hát minket még a koliból is hazaküldenek, úgy néz ki! :o

Nekem meg most jönnek a neptunos értesítések a távoktatással kapcsolatban. Szép évünk lesz mondhatom.

 

Közben olvasom, hogy már a hazai mozik is bezárhatnak. A szupermarketek nincsenek bemondva - még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mi a franc történik Olaszországban? Ott valamit nagyon durván elbaltáztak. A franciáknál, németeknél, spanyoloknál egyelőre korántsem ennyire brutális a helyzet, mint ott. De az összlakossághoz viszonyítva még Kínában sem volt ekkora fertőzés-arány. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyébként mi a franc történik Olaszországban?

Az "áááh, az influenza sokkal veszélyesebb" hozzáállásnak lett ez az eredménye. Amit sajnos itthon is rengeteg embernél lehet tapasztalni. Még jó, hogy a kormánynál nem.

 

Plusz az is benne van, hogy Olaszországban az egyik legmagasabb az átlagéletkor az EU-ban, öregedő a népesség, így nyilván a fertőzöttek között is sok az idős ember, akik ugye különösen veszélyeztetettek. De pl. ha időben meglépték volna azt, amit most mi, biztosan nem állnának úgy, ahogyan most.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehetséges, hogy a tényleges halálozási arány valójában jóval 1% alatt van? Ugye ott a Diamond Princess esete, ahol mindenkit tesztelni tudtak, és a kb. 700 betegből (akik jelentős része ráadásul idős ember volt) csak 7-en haltak meg. Dél-Koreában, ahol sokkal több embert tesztelnek mint máshol, egyelőre szintén 1% alatt van a halálozás. Olaszországban és az USA-ban rengeteg fertőzés marad felderítetlenül, így nem meglepő, hogy a betegek számához képest sokkal több elhunyt van.

 

Akármi is a helyzet, szerintem nagyon fontos, hogy egyénileg mindenki, és a kormány is megtegyen mindent, hogy lelassítsa a vírus terjedését, és nem szabad félvállról venni. Viszont nem ez lesz az a vírus, ami elhozza a Walking Dead/Mad Max-világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

De pl. ha időben meglépték volna azt, amit most mi, biztosan nem állnának úgy, ahogyan most.

Ha a magyar hatóságok nem végeznek teszteket (márpedig mindenkit elhajtanak), akkor persze hogy alacsonyan marad a hivatalos fertőzöttek száma. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bence1997 írta:

Na nálunk az Egyetemen úgy néz ki a helyzet, hogy a maradék két napban rektori szünet lesz, jövőhéten tavaszi szünet, és március 23. -ától visszavonásig távoktatás lép érvénybe.

Hátha lesz annyi pozitív hozadéka az egésznek, hogy az egyetemeken rájönnek, hogy a távoktatás nem is olyan sátáni dolog. Talán lesz olyan oktató, aki a járvány után is használni fogja ezt az igen praktikus eszközt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Whill írta:

Hátha lesz annyi pozitív hozadéka az egésznek, hogy az egyetemeken rájönnek, hogy a távoktatás nem is olyan sátáni dolog.

Hát ez már egy sokrétűbb téma, de azért elég fontosak a kontaktórák. Ezt Stépán Gábor, Széchenyi-díjas gépészmérnök, a BME oktatója (és számos rangos külföldi egyetem meghívott előadója) pl. minden félév elején részletesen elmagyarázza, hogy miért van így. Például ha ott vagy órán, akkor van rajtad egy bizonyos társadalmi nyomás is, hogy figyelj oda, mivel a többiek többsége is figyel. Ez távoktatásnál nincs meg. Ezen az előadáson is elmondja a bevezetőnél, hogy miért fontosak a kontaktórák, és az, hogy kézzel levezeti a táblán a dolgokat a szimpla kivetítés helyett: https://www.youtube.com/watch?v=JJt7lKBlaxU

 

13 perccel korábban, Bence1997 írta:

Na nálunk az Egyetemen úgy néz ki a helyzet, hogy a maradék két napban rektori szünet lesz, jövőhéten tavaszi szünet, és március 23. -ától visszavonásig távoktatás lép érvénybe.

Dettó. Véletlenül, nem te is BME-s vagy? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Dettó. Véletlenül, nem te is BME-s vagy? :D

Óbuda. :D

 

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát ez már egy sokrétűbb téma, de azért elég fontosak a kontaktórák. Ezt Stépán Gábor, Széchenyi-díjas gépészmérnök, a BME oktatója (és számos rangos külföldi egyetem meghívott előadója) pl. minden félév elején részletesen elmagyarázza, hogy miért van így. Például ha ott vagy órán, akkor van rajtad egy bizonyos társadalmi nyomás is, hogy figyelj oda, mivel a többiek többsége is figyel. Ez távoktatásnál nincs meg.

Én nem is annyira az előadásokra vagyok kíváncsi ez ügyben. Hanem a másik oldalra, amik a gyakorlatok, laborok. Most akkor ezeket hogyan akarják megtartani? Seggeljem be a differenciálszámítást meg a diódákat illetve a rendező algoritmusokat? :D Elektronika a legjobb: szimulációt tudok végezni itthon is, de mérni mivel? :lol:

Amúgy az előadások azok, amik nagyban okozhatják a megbetegedéseket. Hiszen ha összevan zárva több száz gyerek, abból csak a baj van...

20 perccel korábban, Whill írta:

Hátha lesz annyi pozitív hozadéka az egésznek, hogy az egyetemeken rájönnek, hogy a távoktatás nem is olyan sátáni dolog. Talán lesz olyan oktató, aki a járvány után is használni fogja ezt az igen praktikus eszközt.

Mint fentebb említettem, sokkal inkább a gyakszikkal lesznek a bajok.

 

Amúgy világjárvánnyá lett minősítve a COVID-19. :para:

https://www.bbc.com/news/world-51839944

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát ez már egy sokrétűbb téma, de azért elég fontosak a kontaktórák. Ezt Stépán Gábor, Széchenyi-díjas gépészmérnök, a BME oktatója (és számos rangos külföldi egyetem meghívott előadója) pl. minden félév elején részletesen elmagyarázza, hogy miért van így. Például ha ott vagy órán, akkor van rajtad egy bizonyos társadalmi nyomás is, hogy figyelj oda, mivel a többiek többsége is figyel. Ez távoktatásnál nincs meg. Ezen az előadáson is elmondja a bevezetőnél, hogy miért fontosak a kontaktórák, és az, hogy kézzel levezeti a táblán a dolgokat a szimpla kivetítés helyett: https://www.youtube.com/watch?v=JJt7lKBlaxU

Szerintem ez nagyban függ a oktatóktól és a hallgatóktól is. Van olyan óra, ahol ténylegesen olyan érzésem van, hogy itt most haladunk egyről a kettőre, és közösen dolgozunk valamin. Máshol viszont egy mindenféle előadói vénát nélkülöző oktató másfél órán át felolvassa unott hangon a fehér alapon fekete szöveges ppt-ről az anyagot, miközben a katalógus miatt bent ülő diákok alszanak vagy telefont nyomkodnak. Sajnos jó eséllyel nem ez utóbbi állna át a távoktatásra, pedig sokszor egy 10 perces youtube-videó jobban összefoglal egy adott témát, mint egy egysíkú másfél órás előadás.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én nem is annyira az előadásokra vagyok kíváncsi ez ügyben. Hanem a másik oldalra, amik a gyakorlatok, laborok. Most akkor ezeket hogyan akarják megtartani? Seggeljem be a differenciálszámítást meg a diódákat illetve a rendező algoritmusokat? :D Elektronika a legjobb: szimulációt tudok végezni itthon is, de mérni mivel? :lol:

Amúgy az előadások azok, amik nagyban okozhatják a megbetegedéseket. Hiszen ha összevan zárva több száz gyerek, abból csak a baj van...

Hát nálunk a jövőhéten (a "tavaszi szünetben") kell kitalálnia valamit az oktatóknak, hogyan akarják az anyagot leadni és számonkérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.