Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

26 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát megtörtént, hétfőtől digitális oktatás lesz mindenhol.

Emiatt felvetődött bennem egy kérdés: akik idén érettségiznek, azok hogyan fogják letenni? Online? Érdekes lenne. :hmm: Mondjuk egyetemen a zh -k legtöbbje moodle -ön keresztül megy, de most hogy otthon vagyunk, érdekes lesz a helyzet az ilyen "vizsgák" letétele szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben most olvasom, hogy az érettségit nem érinti majd ez az egész. :)

 

Ami még felvetődött bennem: ez az intézkedés minden iskolára igaz? Most nem azért, de nem hiszem, hogy minden iskola megengedheti magának a digitális oktatás lehetőségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan, sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Remélem, hogy a közeljövőben kapsz munkát. Addig is kitartást! 

 

Szerintem az iskolai problémák/vizsgák megoldhatóak a tanév kitolásával. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hego: Boldog szülinapot!:)

 

Az oktatásról utólag jutott eszembe. Akkor ezek szerint az érettséginél ez a intézmény látogatása dolog fel lesz függesztve, nem? Nem tudom elképzelni, hogy online menjen az érettségiztetés.

És nekem is eszembe jutott az is, hogy vannak olyan gyakorlati orientált szakok szakgimnáziumokban, melyeknél elképzelhetetlen a távoktatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbnál jobb mémek jönnek :D

 

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Darth Revan, sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Remélem, hogy a közeljövőben kapsz munkát. Addig is kitartást! 

 

Szerintem az iskolai problémák/vizsgák megoldhatóak a tanév kitolásával. 

Azért ez nagy kicseszés lenne a diákokkal, remélem, az online oktatással vagy akár a szombati tanítás bevezetésével is meg lehet oldani a pótlást, és max. június végéig tolják ki a tanévet. 30+ fokban lehetetlen tanulni, már június elején is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Jobbnál jobb mémek jönnek :D

 

Azért ez nagy kicseszés lenne a diákokkal, remélem, az online oktatással vagy akár a szombati tanítás bevezetésével is meg lehet oldani a pótlást, és max. június végéig tolják ki a tanévet. 30+ fokban lehetetlen tanulni, már június elején is. 

Az a gáz, hogy azért még a mai világban sincs minden házban számítógép vagy net vagy egyik sem. A szombati tanítással meg lényegében nem ugyanott lennénk akkor is csak egy nagyobb csoport lesz egy helyen egy időben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Jobbnál jobb mémek jönnek :D

 

Azért ez nagy kicseszés lenne a diákokkal, remélem, az online oktatással vagy akár a szombati tanítás bevezetésével is meg lehet oldani a pótlást, és max. június végéig tolják ki a tanévet. 30+ fokban lehetetlen tanulni, már június elején is. 

Most mindennél fontosabb a járvány lassítása. Az hogy 30+fokban kell tanulni az jelentéktelen probléma ahhoz képest ha nem sikerül megfékezni a járványt és a gazdaság összeomlik. Mert az idegenforgalomban, vendéglátásban már most tömegeket rúgnak ki mert nincs vendég. Akit kirúgnak az nem fog betervezett vásárlásokat végrehajtani(mondjuk egy mosógép), hisz tartalékol, emiatt a mosógép gyártó is nehéz helyzetbe kerül.. Ez olyan öngerjető folyamatot indíthat el amihez képest az 1929-1933-as válság smafu lesz(A 2008-as válságot már tuti meg foja ugrani a mostani krízis).

Ha nem sikerül minél hamarabb megfékezni a vírust, az olyan pánikreakciókat vált ki hogy senki nem mer majd utazni, új autót venni, vagy akár lakást, hisz tartalékol a legrosszab eset bekövetkeztére.

Szerintem már most borzalmasan nagy a baj a gazdaságra nézve világszinten.

De ne legyen igazam és oldódjon meg a helyzet.

Bárcsak az lenne a legnagyobb probléma hogy szegény gyerekeknek 38 fokban kell tanulni. Oldja meg. Fürödjön többet vagy menjen légkondi helységbe tanulni.

Misskarrde jól írja. Csökkentsék a nyári szünetet idén 1 hónapra és a tanév letudható.

Hogy ki vigyáz nyáron a gyerekre? Hát a nagyszülő, mert remélhetőleg addigra ez a járvány lecseng.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem értem (vagyis hát de), hogy ha az egészséges egyéb háttérbetegséggel nem terhelt középkorú-fiatal korosztály egy sima influenza tüneteivel képes átvészelni ezt a betegséget, ahhoz miért kell az egész gazdaságot megbénítani a karanténokkal, karanténozzák be a veszélyeztetetteket, aztán a gazdaság-egészségügy meg nem omlik össze. Csak hát az valakiknek nem lenne jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én csak azt nem értem (vagyis hát de), hogy ha az egészséges egyéb háttérbetegséggel nem terhelt középkorú-fiatal korosztály egy sima influenza tüneteivel képes átvészelni ezt a betegséget, ahhoz miért kell az egész gazdaságot megbénítani a karanténokkal, karanténozzák be a veszélyeztetetteket, aztán a gazdaság-egészségügy meg nem omlik össze. Csak hát az valakiknek nem lenne jó.

A fertőzöttek 17%-a igényel kórházi ellátást, ez elég magas. Plusz ugye akik könnyedén átvészelik a dolgot, azok is vírushordozók, terjesztők. Az emberek meg sajnos nem feltétlen maradnak otthon, amikor betegek. Csak, ha már kötelezik rá őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az orvosi részéhez nem tudok hozzászólni, mivel nem értek hozzá, de a gazdasági részéhez talán egy kicsit.

Most már olyan szerintem(!) hülye ötleteket olvasok, hogy mindent be kell zárni az élelmiszerboltokon és a gyógyszertárakon kívül. Eljuthatunk még ide, de jelenleg egyáltalán nem ilyen rossz a helyzet.

Azért a saját gazdaságunkat csak nem kellene teljesen leállítani a pánik miatt.

Remélem, hogy felelős döntés fog születni, a média befolyásolását mellőzve.

 

Az iskolák bezárása is talán erősnek tűnik nekem, de a még belefér kategória. 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Yoda József írta:

A fertőzöttek 17%-a igényel kórházi ellátást, ez elég magas. Plusz ugye akik könnyedén átvészelik a dolgot, azok is vírushordozók, terjesztők. Az emberek meg sajnos nem feltétlen maradnak otthon, amikor betegek. Csak, ha már kötelezik rá őket.

Az a 17% valószínűsíthetően az általam veszélyeztetettnek minősített emberek csoportjából kerül ki, tehát öreg, egyéb betegséggel is terhelt, amúgy meg nem mintha így nem mászkálna "mindenki" a Tescoba, Auchanba stb. hogy bevásároljon a "világvégére".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Cupsy írta:

Az a 17% valószínűsíthetően az általam veszélyeztetettnek minősített emberek csoportjából kerül ki, tehát öreg, egyéb betegséggel is terhelt, amúgy meg nem mintha így nem mászkálna "mindenki" a Tescoba, Auchanba stb. hogy bevásároljon a "világvégére".

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, így lehet a legjobban megállítani egy járványt. Nem vagyunk virológusok, szerintem fogadjuk ezt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, így lehet a legjobban megállítani egy járványt. Nem vagyunk virológusok, szerintem fogadjuk ezt el.

Ezzel a mentalitással még mindig a kommunizmusban élnénk :lol: Persze sokkal jobb lesz nem a vírusba belehalni, hanem abba, hogy leszúrnak a sarkon, mert a társadalom alsóbb rétegei elvesztik azt a kis jövedelmüket is ami van a gazdaság összeomlása következtében. 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Frenkie írta:

Most mindennél fontosabb a járvány lassítása. Az hogy 30+fokban kell tanulni az jelentéktelen probléma ahhoz képest ha nem sikerül megfékezni a járványt és a gazdaság összeomlik. Mert az idegenforgalomban, vendéglátásban már most tömegeket rúgnak ki mert nincs vendég. Akit kirúgnak az nem fog betervezett vásárlásokat végrehajtani(mondjuk egy mosógép), hisz tartalékol, emiatt a mosógép gyártó is nehéz helyzetbe kerül.. Ez olyan öngerjető folyamatot indíthat el amihez képest az 1929-1933-as válság smafu lesz(A 2008-as válságot már tuti meg foja ugrani a mostani krízis).

Ha nem sikerül minél hamarabb megfékezni a vírust, az olyan pánikreakciókat vált ki hogy senki nem mer majd utazni, új autót venni, vagy akár lakást, hisz tartalékol a legrosszab eset bekövetkeztére.

Szerintem már most borzalmasan nagy a baj a gazdaságra nézve világszinten.

De ne legyen igazam és oldódjon meg a helyzet.

Bárcsak az lenne a legnagyobb probléma hogy szegény gyerekeknek 38 fokban kell tanulni. Oldja meg. Fürödjön többet vagy menjen légkondi helységbe tanulni.

Misskarrde jól írja. Csökkentsék a nyári szünetet idén 1 hónapra és a tanév letudható.

Hogy ki vigyáz nyáron a gyerekre? Hát a nagyszülő, mert remélhetőleg addigra ez a járvány lecseng.

Teljesen félreértettél. Egyetértek az iskola bezárásokkal és a karanténnal is, mert azt a célt szolgálja, hogy a járvány terjedése lassuljon le, és ez a közös érdekünk, ha nem akarunk ott tartani 3 hét múlva, mint most Olaszország. Én csupán azt a reményemet fejeztem ki, hogy emiatt nem kell június 30-án túlra eltolni a tanévzárást, mert annak a tanulásnak, amit nyárra szánnának, semmi értelme nem lenne, max. ki lenne pipálva, hogy lám a tanév így is meg lett tartva. A nyári tanulás nem segít azon, hogy mennyire érinti a gazdaságot a vírus és a kényszerű karantén.

Remélhetőleg 1 hónap elég lesz erre, ha tényleg mindenki fegyelmezetten betartja. Itt most már nem az a kérdés, hogy gazdasági válság is ki fog-e alakulni, hanem, az hogy az mennyire lesz mély.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába zavaros, de ha bekövetkezne a túlterhelődés következtében az egészségügy összeomlása akkor csak a megbetegedettek -tehát már nem is az egész társadalom- 17%-a (bár én 14%ről tudok, de ez részlet kérdés) járna pórul és közülük se mindenki, mert egy részüket így is el tudnák látni, de most, hogy összeomlasztják a gazdaságot, így legalább mindenki szopik a felső rétegeken kívül, mert ők max nem 3x mennek nyaralni Mallorcára hanem csak 2x. A 2 rossz közül vahj melyik a jobb? De ugye azt az összeomlást is lehetne mérsékelni, szigorú (akár fegyveres erők által felügyelt) célzott karanténozással, tehát a veszélyeztetett rétegek helyhez kötésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hiába zavaros, de ha bekövetkezne a túlterhelődés következtében az egészségügy összeomlása akkor csak a megbetegedettek -tehát már nem is az egész társadalom- 17%-a (bár én 14%ről tudok, de ez részlet kérdés) járna pórul és közülük se mindenki,

Hát ez itt egy nagyon nagy tévedés, de pár napja Bomarr szépen összefoglalta a dolgot, de lehet hogy azt nem olvastad.

 

Ha összeomlik az egészségügy, akkor nemcsak ezt a 17%-ot nem fogják tudni ellátni, hanem a más súlyos betegségekben rendelkezőket. Nem lesz orvos, aki műtétet végezzen (lásd Olaszország), nem lesz műtő, ahol műtéteket végezzenek, mert azokat is sürgősségivé alakítják át (lásd szintén Olaszország). Ami azt jelenti, hogy más betegségek is kezeletlenek maradnak, elkezdenek tömegesen megbetegedni, meghalni az emberek. És akkor nem lesz aki dolgozzon, nem lesz ember ahhoz, hogy az alapvető szolgáltatások (víz, gáz) rendesen működjenek.

 

"Az egész országokat megfertőző járványok ma már elsősorban nem azért jelentenek óriási veszélyt, mert magában a betegségben meg lehet halni. Ha elszabadul a megbetegedések száma, végletesen túlterhelődhet az egészségügyi ellátórendszer, és a betegek nem jutnak ellátáshoz. Előfordulhat az is, hogy az elkülönítésük sem lesz lehetséges, ami tovább hajtja a járvány terjedését.

Ha nem fékezzük meg idejében a járványt, előállhat az a helyzet, amikor az állam mindennapos működése kerül veszélybe. A boltokból kifogynak az alapvető élelmiszerek, nem lesz mentő, aki kimenjen a koronavírustól független balesetekhez, nem lesz szemétszállító, nem tartja karban senki a víz- és gázvezetékeket. Vagyis leáll az élet. Ez a mindenkit érintő veszély, nem az, hogy hányan halnak meg közvetlenül a vírus miatt."

 

Magyarul azzal, ha kontrollálatlanul hagyjuk terjedni a vírust, akkor is leállna a gazdaság, emellett azok az emberek is veszélyeztetetté válnának, akik hírből sem találkoztak fertőzöttel, de más betegségük van, ami rendszeres kórházi ellátást igényel.

 

Zavaros reakciót meg azért adtam, mert fogalmam sincs hogy jutottunk vissza a kommunizmushoz... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha összeomlik az egészségügy, akkor nemcsak ezt a 17%-ot nem fogják tudni ellátni, hanem a más súlyos betegségekben rendelkezőket. Nem lesz orvos, aki műtétet végezzen (lásd Olaszország), nem lesz műtő, ahol műtéteket végezzenek, mert azokat is sürgősségivé alakítják át (lásd szintén Olaszország). Ami azt jelenti, hogy más betegségek is kezeletlenek maradnak, elkezdenek tömegesen megbetegedni, meghalni az emberek. És akkor nem lesz aki dolgozzon, nem lesz ember ahhoz, hogy az alapvető szolgáltatások (víz, gáz) rendesen működjenek.

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez akkor lenne igaz, ha a világon csak az új koronavírus létezne mint betegség. De ezen kivül millió és egy kór létezik még és egy rakás közülük halálos. Lehetsz te makk egészséges is most de ha holnap ráesik valami a fejedre vagy elcsap valami azért csak jól jönne ha megtudnának müteni és helyre tudnának hozni, nem? Ha az egészségügy összeomlik akkor erre nem lesz lehetőség.

Jogos az egyéb betegségekkel nem számoltam, ámde mindezek mellett sem az egész világot érintené ez az egész ellenben azzal ami most van: megfojtják a gazdaságot.

9 perccel korábban, Yoda József írta:

"Az egész országokat megfertőző járványok ma már elsősorban nem azért jelentenek óriási veszélyt, mert magában a betegségben meg lehet halni. Ha elszabadul a megbetegedések száma, végletesen túlterhelődhet az egészségügyi ellátórendszer, és a betegek nem jutnak ellátáshoz. Előfordulhat az is, hogy az elkülönítésük sem lesz lehetséges, ami tovább hajtja a járvány terjedését.

Ha nem fékezzük meg idejében a járványt, előállhat az a helyzet, amikor az állam mindennapos működése kerül veszélybe. A boltokból kifogynak az alapvető élelmiszerek, nem lesz mentő, aki kimenjen a koronavírustól független balesetekhez, nem lesz szemétszállító, nem tartja karban senki a víz- és gázvezetékeket. Vagyis leáll az élet. Ez a mindenkit érintő veszély, nem az, hogy hányan halnak meg közvetlenül a vírus miatt."

 

Magyarul azzal, ha kontrollálatlanul hagyjuk terjedni a vírust, akkor is leállna a gazdaság, emellett azok az emberek is veszélyeztetetté válnának, akik hírből sem találkoztak fertőzöttel, de más betegségük van, ami rendszeres kórházi ellátást igényel.

Most meg azért nem lesz aki elvégezze a feladatokat, mert a cégek nem tudnak annyi embert foglalkoztatni, hogy elegendő kapacitásuk legyen a megszokott feladataikat ellátni. Ez oda-vissa játszik csak ezzel a módszerrel ez több hónapig tart, úgy meg végigsöpört volna sokkal gyorsabban. A boltokban így sem lesz élelmiszer, mert nem lesz kereslet lévén nem lesz rá pénze az emberek bizonyos részének. Hozzá kell tenni, hogy akiknek más betegségük is van az megint csak az a 17% aki kórházi ellátásra fog szorulni a vírus miatt tehát ők nem +ba adódnak, mint probléma hanem már beletartoznak. A balesetek valóban hozzáadódnak. 

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Zavaros reakciót meg azért adtam, mert fogalmam sincs hogy jutottunk vissza a kommunizmushoz... :roll:

A "fogadjuk el szó nélkül ami nem jó" hozzáállásra írtam. ;) 

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Igazából két opció van előttünk. Az egyik hogy legyintünk a kis esetszámra és megvárjuk amig akkora lesz a baj mint az olaszoknál, ahol az egyik gócpontban Bergamoban már annyi a hulla, hogy egy templomba kell rakni a halottak egy részét. A másik opció, hogy még most az elején gyorsan szigorú intézkedésekkel megfogjuk az egészet és ha ügyesek vagyunk pár hétnyi kellemetlenség és pár halott után túl leszünk az egészen. Mondjuk hogy az utóbbi működjön a mostaninál talán egy fokkal nagyobb izoláció kéne. Csak felkell tenni a kérdést: még a nyáron is koronavirussal akarunk kelni és feküdni vagy akkor már inkább nyaralnánk? Ha az utóbbi akkor most kikéne birni pár hét szigort.

Korántsem azt mondom, hogy kezeletlenül kellene hagyni a helyzetet, de nem így! Feljebb már leírtam mi lenne a gazdaságot is kímélő megoldás. Azt azért hozzá kell tenni, hogy olaszoknak kevésbé magas a higiéniai kultúrája, mint a miénk. Valamint az a száraz, meleg nyár ami hazánkat jellemzi, úgy fogja kifingatni ezt a vírust, hogy csak na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Korántsem azt mondom, hogy kezeletlenül kellene hagyni a helyzetet, de nem így! Feljebb már leírtam mi lenne a gazdaságot is kímélő megoldás

Nincs gazdaságot kímélő megoldás. A te megoldásodat még jobban megsínylené a gazdaság, mert azzal állam alapvető működése kerülne veszélybe. Mellesleg ha szerinted ez ilyen egyszerű, akkor a sok szakember miért nem javasolja ezt? Nem ez az első világjárvány a földön, a virológia meg az epidemológia azért nem olyan fiatal tudományok, van tapasztalat a járványok megfékezésében, de valahogy a te ötleted még senkinek sem jutott eszébe, mint a legoptimálisabb megoldás :) szerintem ennek oka van ;)

 

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Valamint az a száraz, meleg nyár ami hazánkat jellemzi, úgy fogja kifingatni ezt a vírust, hogy csak na.

Ez az elmélet sajnos pont a napokban látszik megdőlni. Már bőven terjed olyan országokban is, ahol meleg van, tegnap pedig megjelent egy tanulmány, ami szerint a meleg idő csak lassítani fogja a terjedést, de magát a vírust nem pusztítja el, mint pl. az influenzát.

 

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A "fogadjuk el szó nélkül ami nem jó" hozzáállásra írtam. ;) 

Én azt mondtam, hogy hallgassunk a szakemberekre. Az ő dolguk, hogy megoldják ezt a gondot, a mi dolgunk meg, hogy tegyük, amire kérnek minket.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.