Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Kérlek benneteket, tudnátok tanácsot adni szívügy kérdésben? Főleg hölgyek véleményére lennék kíváncsi, de mindenki véleményét szívesen meghallgatom. Azért írok ide, mert tudom, hogy e fórumra rendes emberek járnak és nem trollkodók.

Azt hiszem 16 év után újra szerelmes lettem. A lány könyvtáros, könyvtári látogatásaim során többször is találkoztam vele. Azon az emeleten szokott dolgozni az olvasószolgálati pultnál, ahonnan a legtöbb könyvet kölcsönzöm. Eleinte, még 2018 őszén csak szimplán, szimpatikus és helyes lánynak tartottam. 2018 őszétől egyre többet jártam könyvtárba, mivel a helyszín nyugtatóan hatott a lelkemre, amire édesanyám halála miatt szükségem volt. Szóval ez a könyvtáros lány volt az első, aki megjegyezte a nevemet. Az olvasójegyet mindig le kell adni az adott emelet pultjánál, majd távozáskor lehet kikérni. A távozásnál mindig be kell mondani a nevet, hogy a könyvtáros beazonosíthassa az olvasójegyet. Persze azoknál a törzslátogatóknál, akiket megjegyeznek, egyből adják az olvasójegyet. A lány hamar megjegyezte a nevemet. A többi könyvtáros később jegyzett csak meg. Nem tudom, hogy ez jelent-e valamit.

Ahogy telt az idő azon kaptam magam, hogy egyre többet gondolok rá. Fogalmam sincs, hogy közeledjek felé, egyáltalán, hogy érdemes-e megpróbálni. A nevét is csak hallomásból tudtam meg, több mint fél év után. Próbáltam összekötni a kellemest a hasznossal. Úgy gondoltam, hogy bizonyos könyvek, képregények után érdeklődök – beérkezhetnek-e a könyvtárba, hol lehet x kötet, stb…. Ezeket is főleg azért, hogy beszélgetést kezdeményezhessek. Meg persze azért is, hogy infóhoz adott könyvekről. De eddig nem tudtam túllépni a szimpla infó kérésen, vagy éppen infó cserén. Még azt se tudom, hogy a lány szingli-e vagy van már barátja.

Azt érzem, hogy az érzelmeim egyre erősebbek iránta. Egyre többször gondolok rá. Ez odáig jutott, hogy már szerelmes vers sorokat farigcsálok magamban és elkezdtem leírni őket. Kb. 16 éve voltam utoljára szerelmes. Akkor is írtam szerelmes verset, de abból visszautasítás lett, mivel a lány másik fiút szeretett. Azóta nem mertem komolyan próbálkozni. Sőt, ilyen erős érzelmek sem voltak bennem.

Mivel nem tudom, hogy szabad-e a lány, vagy sem, nem tudom, hogy mit tegyek. Odaadjam neki így a verset amit írok, vagy sem? Nekem azt súgja az ösztönöm, hogy legalább azt meg kéne tudnom, van-e barátja vagy sem. Vagy azt hogy érdemes-e próbálkoznom.

Ez ügyben kérném tanácsotok, már persze, ha nem baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmiképp ne add oda a versedet neki. Még. :) Amikor beszélgetsz vele próbálj eltávolodni a könyvektől a hétköznapi dolgok irányába, aztán már könnyebben rá tudsz kérdezni, hogy van-e valakije most. Ebből pedig már tudhatja, hogy akarsz tőle "valamit". 

Amennyiben szégyenlősebb vagy, az is egy út, hogy megtudod a nevét és rá írsz messengereben. :) De én inkább az első utat ajánlanám, személyesen mindig jobb mert akkor tuti rád figyel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod  a teljes nevét? Ha igen, akkor vadászd le facebookon, a csajok általában kirakják ha kapcsolatban vannak. De ha abban van az se zavarjon, attól még kezdj el vele beszélgetni. A verset még én sem támogatnám az túl direkt, azok után, hogy a beszélgetéseitek csak könyvek utáni érdeklődésre korlátozódnak. Az se biztos, hogy szereti a verseket, ezt előbb ki kell deríteni. A könyvekről való beszélgetést lehet még folytatni főleg mivel otthon vagy a témában, de ne csak az adott könyvek után érdeklődj, kérdezd meg hogy ő szereti-e az ilyen fajtájú könyveket, ha igen: jó máris tudsz beszélgetni róluk , ha nem szereti az ilyen műfajú könyveket akkor kérdezd meg, hogy milyeneket szeret, van-e kedvenc könyve, ha olvastad őket megint jó, máris tudsz róla beszélgetni, ha nem kérdezd meg miről szól, ha nem valami romantikus ponyvaregény akkor mond, hogy érdekesen hangzik lehet, majd elolvasod. Persze nem csak lehet, hanem tényleg el is fogod, lehetőleg a példányt ne tőle szerezd be. Aztán amikor már olvasod a könyvet akkor említsd meg neki, hogy belekezdtél itt meg itt tartasz, meg mond el a véleményed róla stb-stb. ő mit gondol stb-stb. Aztán ezekből a beszélgetésekből már könnyebben át lehet forgatni a beszélgetést másra illetve közbe közbe szúrni valami olyat, ami nem a könyvekről szól. Remélem segítettem :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit Ody írt, azzal értek egyet.

 

Remélem, összejön a dolog, mert így a fórum lapjain keresztül nekem az jött le, intelligens és jólelkű ember vagy. Ezt nyilván Ő is észre fogja venni. Muszáj valahogy továbbszőni a beszélgetést, mert a bizonytalan egy helyben toporgásnál szerintem minden jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyetértve, hogy egy könyvtároslány szívéhez nagy valószínűséggel a könyvekről vagy egyéb olvasmányokról beszélgetve vezethet az út, én még azt javasolnám, hogy mosolyogj rá, amikor megszólítod és ránézel. Egy szép mosoly nagyon beszédes tud lenni. :) Ha viszonozza, az a legjobb, de ha elsőre nem is teszi, biztosan jól esik neki. :)Aztán ha már beszélgettetek többször erről-arról, könyvekről esetleg filmekről is lehet (a két műfaj nem áll túl messze egymástól), megkérdezheted, hogy meghívhatnád-e egy kávéra munkaidő után.

 

De ha ezt túl merésznek érzed, akkor a Messengeren megszólítás is beválhat, ezzel is egyetértek. Sok ember könnyebben nyílik meg ebben a formában, lehet, hogy ő is ilyen típus.

 

Mindenesetre sok sikert kívánok, remélem, sikerül jobban összeismerkednetek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen a segítséget. :) Akkor jó volt az a megérzésem, hogy a vers még nagyon nagyon korai. Mindenesetre azért még írogatom őket. Meg csiszolok is rajtuk. Tegnap  épp könyvtárban voltam. Akkor úgy gondoltam, hogy kérdezek pár dolgot. Az egyik kérdésem az volt, hogy tudna-e segíteni abban, hogy milyen szerelmes verseket tartalmazó gyűjteményes köteteket válasszak. Más konkrétumot nem mondtam ezzel kapcsolatban. Még otthon  jutott eszembe, hogy minden bizonnyal vannak ilyen antológiák a könyvtárban, melyek segíthetnek ihletet meríteni. Azok közül, melyek közül ajánlott már kölcsönöztem is.

A teljes nevét már sikerült kiderítenem tavaly. Épp ő vette fel a telefont az olvasószolgálati pultnál, és nagy mázlimra teljes névvel jelentkezett be. Én meg pont a közelben voltam. Az Agatha Christie és a Hunyadi könyvek épp e pult mögött vannak. Azok közül meg amúgy is kölcsönzök és nézegetem, hogy mi van bent. Viszont a profiljánál nem adott meg semmilyen adatot magáról a munkahelyet leszámítva. Se kép, se kapcsolati státusz.

A komolyabb beszélgetés kezdeményezését szintén hasonlóan képzeltem el. Köszönöm a megerősítést. Ha jól tudom a képregényeket szereti. Benne van az éves könyvtáros képregény fesztiválos szervezésben is. Láttam nála korábban Gaiman képregényt olvasni. Azt hiszem a kultikus Sandmant. Ezt amúgy is terveztem elolvasni. Meg más könyveket is, de azokat nem láttam mindig jól. Egyszer láttam, hogy Feist-től olvas fantasy-t. Feist-től már amúgy is akartam olvasni, úgyhogy elindítottam az ő könyveinek olvasását is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert, Revan! A legnagyobb közhely, de mégis igaz: Ne gondold túl, csak lazán! Még véletlenül se gondolj arra közben, hogy 16 év után az első alkalom és ennek sikerülnie kell, mert ez A lehetőség. Ha így állsz hozzá, ebből csak görcsölés lenne.

Ha laza és kiegyensúlyozott vagy, akkor egy lány meghódítása egyáltalán nem olyan nehéz. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Isten éltessen @NorbiLordi!

 

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

NorbiLordi: nagyon boldog szülinapot kívánok!:)

 

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Boldog születésnapot! :clap:

Köszönöm szépen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.