Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na beszállok én is a buliba. Nekem szerda óta van hőemelkedésem (37.5-nél nem ment sosem feljebb), orrom folyt nagyon kicsit kb 2 napig, viszont fáradtabb vagyok az átlagosnál amit nem igazán indokol semmi mert nem megyek sehova, néha viszont úgy kijön rajtam hogy azt sem fogom fel amit olvasok.

 

Teszem hozzá hogy ilyenkor már sosem szoktam beteg lenni, még megfázva sem voltam már vagy 4 éve.

 

Főnökömnek is megmondom hogy így nem szeretnék bemenni, minimum a jövőhétre szabadságot akarok kivenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma voltam bevásárolni a SPAR-ban, reggel 8ra mentem, de így is túl sokan voltak az én ízlésemnek... Az emberek belemásznak egymás 1 méteres terébe is, elkeserítő... Ti hogy intézitek a bevásárlást? Mert ami ma csináltam, az a jelenlegi időszakban nem fenntartható fertőzés veszély nélkül.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Na beszállok én is a buliba. Nekem szerda óta van hőemelkedésem (37.5-nél nem ment sosem feljebb), orrom folyt nagyon kicsit kb 2 napig, viszont fáradtabb vagyok az átlagosnál amit nem igazán indokol semmi mert nem megyek sehova, néha viszont úgy kijön rajtam hogy azt sem fogom fel amit olvasok.

 

Teszem hozzá hogy ilyenkor már sosem szoktam beteg lenni, még megfázva sem voltam már vagy 4 éve.

 

Főnökömnek is megmondom hogy így nem szeretnék bemenni, minimum a jövőhétre szabadságot akarok kivenni.

Szerintem holnap be se menj, viszont el kellene menned egy vizsgálatra, ami ahogy olvastam nem egyszerű. 

5 perccel korábban, Donát írta:

Én ma voltam bevásárolni a SPAR-ban, reggel 8ra mentem, de így is túl sokan voltak az én ízlésemnek... Az emberek belemásznak egymás 1 méteres terébe is, elkeserítő... Ti hogy intézitek a bevásárlást? Mert ami ma csináltam, az a jelenlegi időszakban nem fenntartható fertőzés veszély nélkül.  

Szintén SPAR, de itt nincsenek sokan és csak azt vesznek amire szükség van. Késői délután időpontot javaslom egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem holnap be se menj, viszont el kellene menned egy vizsgálatra, ami ahogy olvastam nem egyszerű. 

Filózok rajta hogy legalább a háziorvost felhívni, de pont ez az hogy a vizsgálatot se végzik csak úgy egyszerűen el, és sok háziorvos is csak elhajtja az embereket ahogy olvasom hogy biztos csak megvan fázva.

Két legjellemzőbb igazándiból a hőemelkedés ami tud óráról-órára is hol lejebb hol feljebb menni, meg a fáradtság. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugyan Revan! Ne aggódj már ennyire előre. Ha eddig nem volt semmi baja a számítógépednek miért pont most romlana el teljesen? Nyugi. Nem lesz semmi baja. Kijárási tilalom pedig nem lesz még legalább egy hétig.

Sajnálom, de múlt még élénken él bennem. 2012. Ekkor voltam egyetemen BA végén és MA elején. Ebben az évben 3-szor is elromlott az akkori számítógépem. És mindegyik alkalommal akkor amikor a legjobban szükségem lett volna. Nagy szerencse, hogy akkor nem volt ilyen válság és működött az egyetemi könyvtár, ahol reggeltől estig használhattam a gépeket a munkáimhoz, így nem volt komolyabb fennakadás. 2015 ősz. Ekkor romlott el az akkori gépem végleg, e mellé pont akkor még a hűtő is bekrepált. Akkor csak rokoni segítséggel tudunk kimászni. Ezek túl mély nyomot hagytak. A mostani gépemnél csak tavaly decemberben volt szoftveres probléma, mely minden újratelepítését vonta maga után.

17 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Torokfájás az egyik legjellemzőbb, dehogynem.

 

Nekem allergiám van (rendszerint március-áprilisban), úgyhogy tüsszögök, máskülönben jól vagyok. Pár napja a szorongás tüneteit vettem észre magamon, úgyhogy próbálom limitálni a hírek olvasását. Várom a teljes karantént, hogy ne is kelljen dolgozni menni. Én kibekkelek akár hónapokat is, ha az kell. 

Nekem az utóbbi három hétben baromi erős migrénjeim vannak. Ezek pszichés eredetűek, nagy stesszhelyzetben jönnek elő nálam. Az öngyilkosság gondolata is kerülget. Igyekszem abba kapaszkodni, hogy ez a rémálom véget ér. Meg abba, hogy olvasok, meg ha a vész elmúltával újra kinyílik a könyvtár és láthatom Renit.

59 perccel korábban, Yoda József írta:

Azon már nem lepődök meg, amikor az egyszerű emberek hülyén viselkednek, de amikor egy orvos is... https://index.hu/belfold/2020/03/21/rtl_ausztriaban_sielt_elkapta_a_koronavirust_bement_dolgozni_mutott_szeged_orvos_tudomanyegyetem/

Na, ez a másik. Pont az ilyen emberek csesznek ki velünk. A  másik meg, hogy mennek le a Balatonra Pestről. És akkor ott is megjelent már a vírus. Az ilyen utazgató emberek miatt terjed jobban ez a vacak.

20 perccel korábban, Donát írta:

Én ma voltam bevásárolni a SPAR-ban, reggel 8ra mentem, de így is túl sokan voltak az én ízlésemnek... Az emberek belemásznak egymás 1 méteres terébe is, elkeserítő... Ti hogy intézitek a bevásárlást? Mert ami ma csináltam, az a jelenlegi időszakban nem fenntartható fertőzés veszély nélkül.  

Velem és az öcsémmel jól kitolnak, azok, akik felhalmozzák a készletet. Kénytelenek vagyunk vándorolni boltról boltra. Volt már hogy a város másik végébe kellett menni csak alapvető miatt. Bár most csak alapvetőt vásárolunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást Nektek, @NorbiLordi és @Kargarosz !

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nekem az utóbbi három hétben baromi erős migrénjeim vannak. Ezek pszichés eredetűek, nagy stesszhelyzetben jönnek elő nálam. Az öngyilkosság gondolata is kerülget. Igyekszem abba kapaszkodni, hogy ez a rémálom véget ér. Meg abba, hogy olvasok, meg ha a vész elmúltával újra kinyílik a könyvtár és láthatom Renit.

Csak az lehet a megoldás, ha a kellemes dolgokat keresed a mindennapokban, addig is, amíg tart ez a helyzet. Ha ketten vagytok öcséddel, akkor beszélgessetek sokat, kártyázzatok, játsszatok valamit, hallgassatok zenét, csináljatok TOP10 könyves listát, zenei listát, filmes listát, stb., beszélgessetek róla, vagy a filmeket akár újra is nézhetitek. A lényeg, hogy ne csak a napi túlélés legyen a gondolataitok centrumában, el kell terelni erről a figyelmet legalább néhány órára mindennap.

 

@Donát, szerintem legjobb hétköznap nyitásra menni boltba. Reggel 6-kor még alig vannak, mert az emberek nem szeretnek korán kelni, ha nem muszáj. Ráadásul akkor még arra is van esély, hogy teljesen feltöltött vagy ahhoz közelítő polcokat találsz. Én tegnap reggel 6-ra mentem piacra, hogy húst és friss zöldséget tudjak venni, és ott is kevesen voltak, tudtuk tartani a távolságot, ahol sorba kellett állni, de volt, ahol nem is kellett.
 
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Brodie írta:

Azóta már kiderült, hogy az elvtársak nem szavazzák meg. 

Így csúszik egy hetet.

Minek? Semmi szükség rá. Így is megtehetnek mindent amit kell ebben a helyzetben. Amúgy biztos, hogy nem szavazzák meg? Nem olvastam erről még sehol.

 

A kormány által benyújtott – a nyilatkozatok alapján az ellenzéki képviselők egy részének támogatását is élvező – javaslat azonban határozatlan időre hárítana el gyakorlatilag minden jogi akadályt a kormány útjából, és tenné lehetővé a törvényes keretek ignorálását bármely lépéséhez, rendelkezéséhez

- emelik ki a politikai elemzők.

A javaslat szövege szerint a kormány „rendeletével egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényi rendelkezésektől eltérhet, és egyéb rendkívüli intézkedéseket hozhat” - emlékeztetnek.

EZ LÉNYEGÉBEN TELJHATALMAT JELENTENE, RÁADÁSUL A KORMÁNYRA VOLNA BÍZVA, MIKOR HAJLANDÓ LEMONDANI RÓLA - MUTATNAK RÁ A SZAKÉRTŐK.

Arra is felhívták a figyelmet, hogy "a rendkívüli jogi helyzeteket könnyű bevezetni, de annál nehezebb visszatérni belőlük a normális jogrendbe". "A rendkívüli jogi helyzetekkel való visszaélés nem csak Magyarország esetében jelent veszélyt; Izraelben a parlamenti többségét éppen elvesztő Benjámín Netanjáhu éppen felfüggesztette a parlament és a bíróságok működését" - emlékeztetnek.

A kormány célja ezzel szerintük az Országgyűlés meggyengítése.

Úgy vélekednek, hogy

NINCS RACIONÁLIS MAGYARÁZAT A JELEN HELYZETBEN A VESZÉLYHELYZET IDŐBELI KORLÁTOZÁSOK NÉLKÜLI MEGHOSSZABBÍTÁSÁRA.

Arra is kitérnek, hogy "intő jel lehet, hogy a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet 2016 márciusa óta fél évente meghosszabbítja a kormány, annak ellenére, hogy annak feltételei azóta megszűntek".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb ellenzéki párt azt mondta, megszavazza (4/5 kell hozzá), ha nem korlátlan időre szól, hanem X ideig és meghosszabbítható. Amúgy nincs ebben semmi, most gyors intézkedésekre van szükség. Kínában a diktatorikus berendezkedés miatt könnyű volt ezeket meghozni. Attól meg nem kell fosni, hogy Orbán nem rendelné el a veszélyhelyzet végét. Nem érdeke, 2/3 megvan neki. Meg ha megtartaná a különleges jogosítványait, mint Palpatine, az EU meg a NATO is megfingatná.

 

És ezzel én itt be is fejeztem a politizálást ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyors intézkedések lehetőségét teremtené meg.

De ha politikai szemszögből nézzük, lehet, hogy csapda volt. És ha igen, akkor vajon belesétáltak?

Ma nyilatkozta a Jobbik, a DK, az LMP és az MSZP, hogy nem szavazzák meg. Bár utóbbi tejhatalomnak nevezte.

 

De igaza van Yoda Józsefnek, mindannyian messze túlmentünk már egy ideje.

Így én is elhallgatok ebben a témában a továbbiakban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet csak akkor szabad engedni, ha 2-3 hetente automatikusan lejár és inaktiválódik ez az opció, a döntési jogkör pedig visszakerül az Országgyűléshez, ahol több párt támogatása esetén lehet csak újra bevezetni újabb 2-3 hétre. Egyéb esetben ez beláthatatlan következményekkel járhat... Nem kéne úgy járni, mint a SW univerzumában...

 

Egyébként más országokban vezettek be ilyen szintű kivételes jogköröket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Ilyet csak akkor szabad engedni, ha 2-3 hetente automatikusan lejár és inaktiválódik ez az opció, a döntési jogkör pedig visszakerül az Országgyűléshez, ahol több párt támogatása esetén lehet csak újra bevezetni újabb 2-3 hétre. Egyéb esetben ez beláthatatlan következményekkel járhat... Nem kéne úgy járni, mint a SW univerzumában...

 

Egyébként más országokban vezettek be ilyen szintű kivételes jogköröket?

Akkor nem a százalék lenne a lényeg, csak, hogy több párt is megszavazza?

És mi van ha egy koalíciós kormány szavazza meg, de az ellenzék nem? Akkor az már rendben van?

És mi lenne a kétpárti parlamentekben? Akkor ott ilyet be sem lehetne vezetni jó eséllyel.

 

Ez nem a 30-as évek, és nem is vagyunk egy nagyhatalom.

2020-at írunk, és az EU tagjai vagyunk, ahol egy rohadt csirkeketrecről nem dönthetünk egyedül, ne vicceljetek már, hogy a Birodalomtól féltek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Politikai nézőponttól mentesen, szerintem Orbánnak így is "jó világa van", semmi oka nem lenne ezt a "teljhatalmat" megtartania annál tovább, mint szükséges, jelen felállás mellett nincs egy épkézláb ellenzéke, sem országon kívül sem belül, míg ha megtartaná ezeket a jogokat akkor ahogy már írták is előttem, biztos ha máshonnan nem is, de kívülről meghúzkodnák a bajszát. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Brodie írta:

2020-at írunk, és az EU tagjai vagyunk, ahol egy rohadt csirkeketrecről nem dönthetünk egyedül, ne vicceljetek már, hogy a Birodalomtól féltek. ;)

Akkor is felesleges, mint a fenti cikk is rámutat. :) Lehet megint csapda, de ezt már megszokhattuk ugyebár a folytonos trükközéssel. Majd meglátjuk mi lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem politikai, hanem jogi szempontból mi a helyzet? A veszélyhelyzetet 15 napra lehet kihirdetni, szóval, ha most nem lesz meghosszabbítva, akkor mi lesz? Azt is mondták, hogyha most kedden nem szavazzák meg 4/5-del, akkor egy héttel később megszavazhatják 2/3-dal is, csak akkor a köztes napok "jogilag vitathatóak" lennének. Ezt nem egészen értem :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az csak egy fél város,

Ja, meg bukta a közgyűlést, plusz a főpolgármestert. Ez azért méretes bukta, több vidéki városról nem beszélve... 

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

de hagyjuk abba még szerintem most :) 

Egyetértek, ennyi szabályszegés elég volt mára. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár és most magamnak is ellentmondok, az elmúlt 1 hétben olyan, mintha az EU meg is szűnt volna létezni.

Határokat zárunk le mi is, és még sokan mások, vagy például a németek lefoglalták azt az egészségügyi csomagot, amit tőlük vettünk és nem adják át.

Kicsit olyan, mintha úgy lett volna kitalálva, hogy "úgyis minden rendben lesz." :facepalm:

 

Szerintem ez nem úgy politika, ezért mertem még ezt leírni, de szóljatok rám nyugodtan. :) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

Akkor nem a százalék lenne a lényeg, csak, hogy több párt is megszavazza?

A százalékoknak ilyen fajsúlyos esetben és jelen szituban nem lehet önmagában döntő jelentősége. Az is fontos, de kell több párt támogatása is, különben hatalmas a kockázat. Bármikor adódhat úgy, hogy egy pártnak tetszőlegesen nagy X %-os többsége van, a saját teljhatalmát pedig ne szavazhassa már meg, meg ne szabhassa ennek feltételeit. Túl magasra meg nem lehet tenni az értéket, mert akkor az esetek döntő többségében, amikor épp nincs akkora dominanciája egy adott pártnak, túl nagy lehetne az ellenszél.

Nyilván önmagában az sem jó, ha csak a többpárti rész dönt, mert akkor meg sok kicsi is ledominálhatja a nagyot. Itt egy vegyes megoldás kell, ahol a lehető legjobban kontrollált a szitu.

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

És mi van ha egy koalíciós kormány szavazza meg, de az ellenzék nem? Akkor az már rendben van?

Az már kevésbé veszélyes, egy (igazi, érdemi) koalíciós kormányban nagyobb annál egymás kontrollja és az érdekellentétek, hogy ilyet szavazzanak meg maguknak. De ott is azt mondanám, hogy az ellenzékből is kell egyetértés és támogatás. Az talán ritka, hogy egy nagyobb koalíció legyen kormányon, miközben egyetlen párt az ellenzéke.

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

És mi lenne a kétpárti parlamentekben? Akkor ott ilyet be sem lehetne vezetni jó eséllyel.

Ez egy izgalmas kérdés, de jelenleg irreleváns.

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor is felesleges, mint a fenti cikk is rámutat. :) Lehet megint csapda, de ezt már megszokhattuk ugyebár a folytonos trükközéssel. Majd meglátjuk mi lesz belőle.

Pontosan. Ugyan milyen intézkedésekre lehet szükség a vírushelyzet miatt, amit a jelenlegi túlhatalmukkal ne tudnának meghozni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, pb69 írta:

Pontosan. Ugyan milyen intézkedésekre lehet szükség a vírushelyzet miatt, amit a jelenlegi túlhatalmukkal ne tudnának meghozni? 

Itt most az intézkedések gyorsaságán van a hangsúly, nem azon, hogy mit és mit nem tudnak meghozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Itt most az intézkedések gyorsaságán van a hangsúly, nem azon, hogy mit és mit nem tudnak meghozni.

Sebességben sem hiszem, hogy érdemi különbség lenne. Mindenki tisztában van a helyzet súlyával, minden nap hosszú-hosszú órákat tanácskoznak és törpölnek mi legyen. Eddig is igencsak fajsúlyos döntéseket hoztak meg, nem volt probléma az időtényezővel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, pb69 írta:

Sebességben sem hiszem, hogy érdemi különbség lenne. Mindenki tisztában van a helyzet súlyával, minden nap hosszú-hosszú órákat tanácskoznak és törpölnek mi legyen. Eddig is igencsak fajsúlyos döntéseket hoztak meg, nem volt probléma az időtényezővel. 

De a kihirdetett veszélyhelyzet csak 15 napra szól. Ezt kéne meghosszabbítani tukajdonképpen.

 

Közben Olaszországban úgy néz ki, mintha elkezdett volna csökkenni a napi megbetegedések száma...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ilyet csak akkor szabad engedni, ha 2-3 hetente automatikusan lejár és inaktiválódik ez az opció, a döntési jogkör pedig visszakerül az Országgyűléshez, ahol több párt támogatása esetén lehet csak újra bevezetni újabb 2-3 hétre. Egyéb esetben ez beláthatatlan következményekkel járhat... Nem kéne úgy járni, mint a SW univerzumában...

Pontosan erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt 10 év jogállami ámokfutása után korlátlan idejű teljhatalmat adni ennek a kormánynak politikai öngyilkosság. Ha a többi európai ország meghatalmazási törvény nélkül tud cselekedni, akkor nem indokolt, hogy Orbán ezentúl de iure is diktátor legyen. Én inkább a már beígért felszereléseket, maszkokat stb. látnám idehaza. Érdekes módon, a csehek és a szlovákok ezt már le tudták vezényelni, utóbbiak ráadásul úgy, hogy közben egy kormányváltás is volt a krízis közepette. 

  • Nagyon tetszik 3
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az elmúlt 10 év jogállami ámokfutása után korlátlan idejű teljhatalmat adni ennek a kormánynak politikai öngyilkosság. Ha a többi európai ország meghatalmazási törvény nélkül tud cselekedni, akkor nem indokolt, hogy Orbán ezentúl de iure is diktátor legyen. Én inkább a már beígért felszereléseket, maszkokat stb. látnám idehaza. Érdekes módon, a csehek és a szlovákok ezt már le tudták vezényelni, utóbbiak ráadásul úgy, hogy közben egy kormányváltás is volt a krízis közepette. 

Tudtommal 16 EU-s országban van különleges jogrend jelenleg... Valamiért nyugaton senkit nem zavar ez, csak itt, kishazánkban kell politikai ügyet csinálni mindenből, akkor is, amikor együttműködni kéne :roll:

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Meglepő 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csodálkozom, hogy akik itt kijárási tilalmat követeltek, azok mennyire ellene vannak ennek... Ha nem szavazzák ezt meg, akkor itt kijárási tilalom se lesz sose, ez ugye leesett? ;)

 

Meg ha már összeesküvés-elméleteket gyártunk (Orbán Palpatine-t akar játszani), akkor én is jövök eggyel: az ellenzék arra játszik, hogy a kormány ne tudjon cselekedni -> szopjuk be a vírust, omoljon össze az egészségügy -> a kormány megbukjon.

 

Ez is simán benne van. Senki nem szent egyik oldalon se, higgyétek el. És nagyon szomorú ez, hogy a jelenlegi helyzetet minden párt a saját maga javára akarja fordítani itthon.

 

És én itt tényleg befejeztem, de ez kikívánkozott belőlem. Ha a tovább akarunk erről diskurálni, akkor privátban menjen.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.