Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

26 perccel korábban, Nute Gunray írta:

És még felhatalmazási törvény is lesz, ha már ez az analógia felmerült. :S

Megkapja a rendkívüli jogokat, mint Palpatine :D:P 

 

Igazából a magasabb számú teszttel sem lennénk sokkal előrébb. Jelenleg csak azokat tesztelik, akiknek vannak tüneteik. Akiknek pedig fertőzöttel volt kontaktjuk, de tünetmentesek, azoknak pedig kötelező házi karanténba vonulnia, aki ezt megszegi, annak büntetés jár. Magyarán, akinek volt kontaktja, az el van zárva, szóval ha fertőzött is, nem igen tud tovább fertőzni másokat. Random embereket meg tök felesleges tesztelni, ahhoz olyat kéne kiépíteni, mint Dél-Koreában, hogy eredményes legyen, de arra nincs pénz.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy srácok és lányok, ti beleestetek az utóbbi időben valamibe? Legyen az nátha vagy egyéb betegség? Sajnos én az ehetet úgy kezdtem, hogy volt egy kis torokfájásom. Csütörtökön estére kijöttem belőle - segített a meleg tea + méz kombó :) - tegnaptól meg rámjött a nátha. Ehhez még egy kis köhögés is társult, de utóbbi nem vészes, előbbi meg remélem 2-3 nap múlva elmúlik - nálam általában heves orrvérzés következtében szűnik meg...

 

A koronavírus tüneteit vizsgálva láz még nem jelentkezett és hasmenés/légszomj/fáradság se jelentkezett még. Kimozdulni max kenyérért járok - bár oda is vagy 2-3 napja nem voltam - a higiéniát meg betartom. Remélem valóban csak influenza az egész...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy egynapos megfázásom és ennyi. Bár volt, hogy miközben olvastam a híreket, meg ugye az ismerőseim is kapták az emailt, hogy volt kontaktjuk, mellkasi fájdalmam volt, mintha tüdőgyulladásom lenne, de valószínűleg csak képzeltem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Kb. milyen korosztály az, akivel nap mint nap kapcsolatba kerülsz?

18-75 évesig mindenki jön.

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amúgy srácok és lányok, ti beleestetek az utóbbi időben valamibe? Legyen az nátha vagy egyéb betegség? Sajnos én az ehetet úgy kezdtem, hogy volt egy kis torokfájásom. Csütörtökön estére kijöttem belőle - segített a meleg tea + méz kombó :) - tegnaptól meg rámjött a nátha. Ehhez még egy kis köhögés is társult, de utóbbi nem vészes

Nekem is ilyen tüneteim voltak/vannak. Túlzottan nem aggódok, de azért ott a kis ördög bennem. Főleg hogy ennyi emberrel találkozok nap mint nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Torokfájás az egyik legjellemzőbb, dehogynem.

 

Nekem allergiám van (rendszerint március-áprilisban), úgyhogy tüsszögök, máskülönben jól vagyok. Pár napja a szorongás tüneteit vettem észre magamon, úgyhogy próbálom limitálni a hírek olvasását. Várom a teljes karantént, hogy ne is kelljen dolgozni menni. Én kibekkelek akár hónapokat is, ha az kell. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 924 db kínai laboratóriumban megerősített eset elemzése a következő tipikus tüneteket mutatta: láz az esetek 87,9%-ában, száraz köhögés (67,7%), fáradtság (38,1%), köpetképződés (33,4%), légszomj (18,6%), torokfájás (13,9%), fejfájás (13,6%), izom vagy ízületi fájdalom (14,8%), hidegrázás (11,4%), hányinger vagy hányás (5,0%), orrdugulás (4,8%), hasmenés (3,7%), vérköpés (0,9%) és kötőhártya-torlódás (0,8%)

 

Kínai tudósok szerint a vírusfertőzés klinikai jellemzői: láz, száraz köhögés, légszomj, a vérben a perifériás fehérvérsejtek száma csökkent, valamint a mellkasröntgen-felvételén gyulladásos eláltozások jelentkeznek. A WHO jelentései a tünetekről szólva kiemelik a láz, a légzési nehézség és a mellkas röntgenfelvételeken látható kétoldalú tüdőinfiltrátumokat.

 

Ezek alapján nem túl gyakoriak az említett tünetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy pár napja enyhe köhögésem van. De igazából a betegek egy része tünetmentes, szóval simán lehet, hogy már mi is elkaptuk. Debrecenben volt egy brit fickó aki pár hete Milánóban járt, azóta ki tudja, hogy hogy terjedt a vírus a városban. Szerintem ha normális mértékű tesztelés folyna az országban, sokkal több beteg lenne. Az erős lefolyású eseteket nyilván könnyű nyakoncsípni, de az enyhe lefolyású, de fertőző betegek viszont nem kerülnek be a statisztikákba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt olvastam a tünetekről, amennyiben súlyosabbak, hogy olyan, mintha egy kemény influenzát (magas láz, torokfájás, végtagfájdalom, elesettség) kereszteznéd egy kemény tüdőgyulladással (légszomj, nehéz légzés, mellkasi fájdalom) + iszonyú erős fejfájás.

Persze lehetnek enyhébb tünetek is, de valamennyire a fentieknek meg kell felelniük. A nátha simán lehet a változékony időjárás vagy a már éledő allergia következménye, önmagában nem hiszem, hogy korona vírust jelezne, még akár torok kaparással együtt sem.

 

15 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nekem allergiám van (rendszerint március-áprilisban), úgyhogy tüsszögök, máskülönben jól vagyok. Pár napja a szorongás tüneteit vettem észre magamon, úgyhogy próbálom limitálni a hírek olvasását. Várom a teljes karantént, hogy ne is kelljen dolgozni menni. Én kibekkelek akár hónapokat is, ha az kell. 

 

Ha valamilyen tünetünk van (én is náthás vagyok egy kicsit és néha kapar a torkom), akkor is mit tudunk tenni mást, mint amit egyébként is tennénk? Otthon maradunk, fokozottan ügyelünk a higiéniára, és igyekszünk pozitív gondolatokkal megtölteni a fejünket. Amíg nincsenek súlyos problémáink, tesztelni úgysem fognak és kórházba sem kell menni, akár fertőzöttek vagyunk, akár nem. Én is hajlamos vagyok az aggódásra, sőt a napokban már kezdett rajtam is eluralkodni a pánik, de asszem mára sikerült úrrá lennem rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az olasz kormány csak március első hetére lépte meg a legkomolyabb intézkedéseket (14 tartomány karanténba stb.). Ezek az intézkedések a lappangási idő miatt még nem látszanak. Modellek szerint - elvileg - a járvány 25-e körül fog tetőzni Olaszországban, utána jön a csökkenés.

 

Ezért fontos, hogy ne legyen késlekedés, a fájdalmas döntéseket meg kell hozni (jöjjön már a teljes bezárás és kijárási tilalom!) és tényleg mindenki maradjon otthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy srácok és lányok, ti beleestetek az utóbbi időben valamibe? Legyen az nátha vagy egyéb betegség?

A múlt héten apám lebetegedett, köhögött és volt némi hőemelkedése, de két nap alatt kiheverte. Én követtem a példáját a hét elején, de így a hét végére már nekem sincs bajom. Emellett meg kezd gyötörni az allergia, pedig az nálam csak csak május/június környékén szokott zavaróvá válni, és augusztus/szeptember környékén elviselhetetlenné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy srácok és lányok, ti beleestetek az utóbbi időben valamibe? Legyen az nátha vagy egyéb betegség? Sajnos én az ehetet úgy kezdtem, hogy volt egy kis torokfájásom. Csütörtökön estére kijöttem belőle - segített a meleg tea + méz kombó :) - tegnaptól meg rámjött a nátha. Ehhez még egy kis köhögés is társult, de utóbbi nem vészes, előbbi meg remélem 2-3 nap múlva elmúlik - nálam általában heves orrvérzés következtében szűnik meg...

 

A koronavírus tüneteit vizsgálva láz még nem jelentkezett és hasmenés/légszomj/fáradság se jelentkezett még. Kimozdulni max kenyérért járok - bár oda is vagy 2-3 napja nem voltam - a higiéniát meg betartom. Remélem valóban csak influenza az egész...

Nekem február óta tartó köhögős torokfájós betegségem van. Semmi komoly, csak már kezd idegesítő lenni. Ez azért érdekes, mert évi 2-3 alkalomnál gyakrabban nem szoktam beteg lenni, és azokból is mindig pár nap alatt kijövök. Egy csomó ismerősöm van most így ezzel, gondolom a stressz és a folyamatos szorongás legyengítette az immunrendszerünket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

gondolom a stressz és a folyamatos szorongás legyengítette az immunrendszerünket.

Általában tél végére legyengül az immunrendszer, kifogy a vitaminból. Ilyenkor a legsebezhetőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Általában tél végére legyengül az immunrendszer, kifogy a vitaminból. Ilyenkor a legsebezhetőbb.

Tudom, csak én is és több ismerősöm is a szokásosnál makacsabb betegségtől szenvedünk. És itt a stresszes, pszichés faktor is közrejátszik azoknál, akik hajlamosak az ilyesmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A koronavírusnál az a lényeg hogy a többség enyhe tünetekkel átvészeli. Kis köhögés, torokfájás. Azaz amit tünetet irtatok az lehetett a koronavírus miatt is. Lehet már átestetek rajta. Olyan is van akinek semmilyen tünete sincs. Nyilván ez immunrendszertől függ. Kollégákkal beszéltük hogy lehet már mi is átestünk rajta. múlt héten volt egy kétnapos torokkaparásom. Lehet a vírus volt. Ki tudja.

Az esetszámok amiket olvastok a médiában azok a súlyosabb esetek. Végtagfájdalom, láz, tüdőgyulladás. De az nem az összes esetszám, hisz akinek enyhe tünetei vannak, vagy nincsenek is az nem megy orvoshoz vele. Virulógusok azt mondják hogy a tényleges esetszám 8-10 szerese lehet az ismertnek. Az olaszoknál kb 4-500 ezer lehet a valós szám.

Az emberek 2/3-a el fogja kapni, de a nagy többségnél nem fog okozni enyhébb tüneteknél semmit.

 

Ma voltam piacon és érezhetően kevesebben vannak az idősek meg maszkot hordanak. Ez tök jó hír végre komolyan veszik.

 

Amit én is észrevettem magamon az a szorongás. Ez amiatt van(nálatok is), mert folyamatosan ömlik ránk a negatív hír. Olaszországban ennyi meg annyi az új esetszám ,mindennap többen halnak meg, összeomlóban az egészségügy. A turizmus, légiközlekedésnek annyi, a negatív gazdasági hatások csúnyák lesznek stb. Ez meg nagyon hat a pszihére negatív irányban.

Én azt fogom csinálni hogy tartok koronavírus-hírek mentes napot. Se Index, se Facebook, se rádió. Mert észrevettem magamon hogy pl játszok a PS4-en egy nagyon jó játékkal, de nincs az az igazi élvezet és öröm.

 

Amit Pildi meg írt a netről az tényleg jó. Ma már rengeteg mindennel el tudja magát foglalni az ember. Filmek, sorozatok, könyvek, videójátékok. Délutános heteimen majd délelött tudom olvasni az elmaradt könyveimet amiket eddig csak hétvégén tudtam olvasni mert hétközben munka után elaludtam mindig rajtuk.

Viszont mivel most rengetegen vannak otthon egyszerre, nagyon leterheli a netet az otthon végzett munka, az online tanulás, a Netflix és társai, illetve az online videójáték. A Netflix pl emiatt csak SD-ben fog adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Mondjuk az, hogy ilyen sokáig tart, az már gyanús. Száraz köhögés? Légzési nehézségeid vannak?

Hurutos köhögés volt, légzési nehézség egyáltalán nem. Biztos nem a koronavírus, mert nem volt jellemző tünetem, nem betegedett meg senki a közvetlen környezetemben, egy héttel az első magyarországi megbetegedések előtt kezdődött, és a közelében sem voltan olyan személynek, akitől elkaphattam volna. Sima megfázás, nem vettem komolyan és nem pihentem ki, de most már kifelé jövök belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon már nem lepődök meg, amikor az egyszerű emberek hülyén viselkednek, de amikor egy orvos is... https://index.hu/belfold/2020/03/21/rtl_ausztriaban_sielt_elkapta_a_koronavirust_bement_dolgozni_mutott_szeged_orvos_tudomanyegyetem/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.