Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kínában is 6 hét volt a karantén asszem, nálunk én két hónappal számolok. 

 

Egyébként én is egyetértek azzal, hogy ne csoportosuljunk az utcán, ne menjünk feleslegesen sehová, de a levegőzés ott és úgy, ahol és ahogy veszélytelennek mondható még, nem tartozik ide. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mondjuk azt nem értem, hogy a dohányboltba miért lehet menni? 

Azon kívül amit Dzséjt írt természetesen az alkohol miatt. A dohányboltok jóval több piát adnak el mint cigarettát, és ha még piát sem lehet venni akkor forradalom fog kitörnni. Még biztonságosabb is dohányboltban sört venni mert alig vannak benne.

 

 

Amit meg Pildi írt azzal egyetértek. Nyilván én meg Dzséjt tök jól el vagyunk itthon. Béke van csend, könyvekkel ,filmekkel játékokkal el tudjuk ütni az időt. Ha nem kéne lemenni kajáért én simán bírnám az egyedüllétet itthon. Ha friss levegő kell kinyitom az ablakot.

Viszont családosoknál nagyon megterhelő mentálisan hetekig összezárva lenni. Nekik ki kell menni néha leereszteni a gőzt.

Egy kollégámnak van egy nagyfia, meg egy 8 éves kislánya, meg a felesége. Kb egy hete tart az iskolai szünet de most már nagyon nehezen bírja. A kislány izegmozog stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez így ebben a formában nudli. Elindulok haverhoz, aztán azt mondom, hogy egészségügyi sétát teszek vagy a dohányboltba megyek. És még nem is hazudnék nagyott, mivel a város másik végén lakik, így simán belefér egészségügyi sétának, és a háza tövében van egy dohánybolt (az más kérdés, hogy nem dohányzom). :roll:

Én nemtom mi a hivatalos tényállás, csak ezt találtam a dologgal kapcsolatban :) 

 

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Mondjuk azt nem értem, hogy a dohányboltba miért lehet menni?

Azért mert, ha nem kapom meg napokig a nikotin adagom akkor nem a koronavírustól kellene legjobban félnie körülöttem lévő embereknek :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám annyira nudlinak ezt a rendeletet. A nem létszükségletű boltok bezárását a rendelet ugyan direkt módon nem mondta ki, de mivel szabályozzák, hogy az otthonából kilépő ember hova mehet, gyakorlatilag ez történt. Holnaptól nem is nyit már ki rengeteg ruhabolt, könyvesbolt stb. Köztük mi sem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

Azért kíváncsi leszek, hogy a történelem melyik vírust jegyzi majd pusztítóbbnak. A koronavírust, vagy a 100 évvel ezelőtti spanyolnáthát?

A spanyolnátha 1000-szer gyilkosabb volt. 50-100 millió volt a halottak szám ráadásul a fiatalokat vitte el inkább. A koronánál a halálozái ráta jóval alacsonyabb és a nagy többség enyhe tünetekkel átvészeli.

Azért tűnik sokkolónak pl az olasz halottak száma mert a média mindennap ír róla és dramatizálja. Világszinten a népességhez képest(kb 7 milliárdan vagyunk) elenyésző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a pusztítás miatt nem is, a gazdaságra gyakorolt hatásai miatt mindenképpen egy mérföldkő lesz történelmi szempontból. Ha holnap nem is, de hosszabb távon valamennyire át fogja alakítani a mostani globalizált gazdaságot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Frenkie írta:

A spanyolnátha 1000-szer gyilkosabb volt. 50-100 millió volt a halottak szám ráadásul a fiatalokat vitte el inkább. A koronánál a halálozái ráta jóval alacsonyabb és a nagy többség enyhe tünetekkel átvészeli.

Azért tűnik sokkolónak pl az olasz halottak száma mert a média mindennap ír róla és dramatizálja. Világszinten a népességhez képest(kb 7 milliárdan vagyunk) elenyésző.

Az lehet, hogy a spanyolnátha sokkal több embert vitt el, de kicsit más körülmények és más orvostechnikai színvonalon éltek az emberek akkori. Akkoriban például nehéz lett volna egy Kínából induló fertőzésről az USA-ban hónapokkal azelőtt tájékozódni, hogy ott megjelent volna. Hidd el, ha nem lenne a média, az internet és a többi, ez is elvinne milliókat. A halottak száma meg így is sok. Ezer ember is ember és bizony nekem nem csak sokkolónak tűnik, hanem számomra az is. Lehet, hogy influenzában is meghal ugyanennyi, nem tudom, de az tuti, hogy nem pár nap leforgása alatt. Még nem hallottam olyan influenzajárványról életem 35 éve alatt, ami hullaházat csinált egy városból néhány hét leforgása alatt. Persze esélyes, hogy ha 1918-ban élnék, akkor nem sokkolna az, ami Bergamóban történt, éppen eléggé lekötné a figyelmemet, hogy Veszprémben zajlik ugyanaz (és csak remélem, hogy ma, 2020-ban nem lesz ugyanez itt, mint Bergamóban, ami még félelmetesebb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első világháború miatt általános szinten a béka feneke alatt volt az emberek immunrendszere, azért is tarolt hihetetlen módon, több áldozatot szedve 1918-20 között, mint az azt megelőző négy év harcai. 

 

Egyetértek Dzséjttel, ez a járvány mindannyiunk számára generációs élmény lesz (hacsak innentől nem az lesz a szisztéma, hogy pár évente jön egy ilyen durva világjárvány, de akkor a civilizációnknak végleg befellegzett).  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ez lesz "életünk járványa" - legalábbis remélhetőleg nem fog jönni ilyen pár évente, ahogy Nute is írta. És vajon tényleg más lesz a világ utána? Változtat az emberiség a hozzáállásán? Ezt a vírust fel lehet fogni úgy, mint egy figyelmeztetés a természettől, hogy bizony rossz úton járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma itt alapvetően azzal van, hogy globalizált világban élünk,. A világ bármely pontjára el tudunk jutni pár óra alatt és visszük magunkkal a potenciális vírusokat is. Ezért tudott ez is ilyen hamar világméretűvé válni, meg többek között a kb. 2 hetes lappangási idő miatt is, illetve hogy mire Kína elismerte hogy tényleg gáz van addigra már boldog-boldogtalan szétvitte magával a világban.

 

Többek között Gates bácsi is évek óta arra próbálta felhívni a figyelmet, hogy bármikor kitörhet egy világméretű járvány és hogy erre mi nem vagyunk felkészülve, de sajnos kevesen hallgattak rá. Nem véletlen tol nagyon sok pénzt évek óta egészségügyi szervezetekbe. Most ez a hozzállás lehet hogy változni fog. Persze nagyon nehéz felkészülni úgy, hogy nem ismerjük előre hogy mi fogja okozni a következő világjárványt, de talán most majd belátják az országok hogy többet kellene az egészségügyre költeni és nem hagyni lerohadni az egészet.

 

Egyébként többen vannak azon a véleményen hogy a világjárványok gyakorisága csak szaporodni fog (és itt nem arra kell gondolni hogy 2 évente mind meghalunk), hanem kb. 15-20 évente ütheti fel a fejét valami, a kérdés csak az hogy ezek mennyire lesznek súlyosak. És itt megint csak nagy szerepe van/lesz a többször említett globalizációnak (nem csak az emberek utazgatása miatt, hanem pl. az élelmiszeripar miatt is mert akár importáruval is hamar el tud terjedni ha olyan.) Illetve azzal is érdemes számolni, hogy a felmelegedés miatt előkerülhetnek évszázadok/ezredek óta tőlünk elzárt vírusok amelyekről nem is hallottunk még, mert pl. a hideg miatt hibernálva vannak akár Szibéria alatt akár pl. a Himalájában.

 

A természet folyamatosan csak figyelmeztet minket évtizedek óta hogy ennek rossz vége lesz, az emberiség nem fog feltétlenül változtatni a hozzállásán ilyen hamar, de a zöldpárti hangok valószínűleg most fognak jobban megerősödni és hosszabb távon valószínűleg el fogják tudni érni a céljukat, de ez nem most lesz. Ehhez persze olyan politikusok/döntéshozók/cégvezetők stb. kellenek, akik meg is hallgatják őket és belátják hogy tényleg változásra van szükség. Itt az is sokat fog nyomni a latba hogy a köznép is hogyan fog reagálni, ha még környezettudatosabban vásárolunk pl. akkor előbb-utóbb a nagy cégek is át fognak állni mert csak úgy lesz profitjuk egy idő után. Lásd pl. az elektromos autók piacát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Most ez a hozzállás lehet hogy változni fog. Persze nagyon nehéz felkészülni úgy, hogy nem ismerjük előre hogy mi fogja okozni a következő világjárványt, de talán most majd belátják az országok hogy többet kellene az egészségügyre költeni és nem hagyni lerohadni az egészet.

Biztos vagyok benne, hogy az egészségügy valamelyest javulni fog, ha ez az egész járvány elmúlik. De sajnos az egészségügyön kívül van több olyan ág is, ami miatt az országok inkább abba fektetnek bele milliárdokat, csakmert a gazdaság érdekében így látják jónak a dolgot. Emberekről beszélünk, akiknek természetesen az emberi élet fontos, de sajnos a hatalom még inkább fontosabb.

16 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A természet folyamatosan csak figyelmeztet minket évtizedek óta hogy ennek rossz vége lesz, az emberiség nem fog feltétlenül változtatni a hozzállásán ilyen hamar, de a zöldpárti hangok valószínűleg most fognak jobban megerősödni és hosszabb távon valószínűleg el fogják tudni érni a céljukat, de ez nem most lesz. Ehhez persze olyan politikusok/döntéshozók/cégvezetők stb. kellenek, akik meg is hallgatják őket és belátják hogy tényleg változásra van szükség. Itt az is sokat fog nyomni a latba hogy a köznép is hogyan fog reagálni, ha még környezettudatosabban vásárolunk pl. akkor előbb-utóbb a nagy cégek is át fognak állni mert csak úgy lesz profitjuk egy idő után. Lásd pl. az elektromos autók piacát.

Erősödni fog majd a hangjuk, ebben egyetértek. De amíg háborúhelyzetek alakulnak ki, és az emberek tovább szennyezik a Földet, a felmelegedés nem fog csillapodni. Most persze olyan hírek jöttek, hogy a koronavírus miatt Kínában kicsit javult a levegő, kevesebb a szmog, de amint beindul az élet, egyből visszazuhan Kína környezete, talán még rosszabbodni is fog. Ami Olaszországot illeti, elvileg Velence két folyója, a Pó és a Piave tisztább lett az utóbbi hetekben, mint több évtizede valaha is. Ha itt se lesz veszélyhelyzet, a dolog visszafog zuhanni előbb vagy utóbb. Ilyen az ember. A Föld vize is emelkedni fog, ha az Északi sark teljesen elfog tűnni, ami pedig ilyen felmelegedés és emberi tevékenység miatt néhány éven/talán 1-2 évtizeden belül meg is fog valósulni. Aztán persze kérdéses, hogy lesz -e újabb Jégkorszak. Mert a Földön régen is voltak felmelegedések, és a Föld mindig válaszolt rá. A különbség igazából az, hogy most 7 milliárd embernek kéne megváltoztatnia az életmódját, ami lehetetlen. Az ózonréteg is egyre ritkul...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Valószínűleg ez lesz "életünk járványa" - legalábbis remélhetőleg nem fog jönni ilyen pár évente, ahogy Nute is írta. És vajon tényleg más lesz a világ utána? Változtat az emberiség a hozzáállásán? Ezt a vírust fel lehet fogni úgy, mint egy figyelmeztetés a természettől, hogy bizony rossz úton járunk.

Én szkeptikus vagyok. Az emberi természetből fakad a kapzsiság, a minél több hajszolása, és küldhetett ide a jóisten korábban háborút, pestist, világégést, alapvetően az emberiség újra és újra ugyanabba a folyóba lépett és lép mind a mai napig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idézet

Biztos vagyok benne, hogy az egészségügy valamelyest javulni fog, ha ez az egész járvány elmúlik. De sajnos az egészségügyön kívül van több olyan ág is, ami miatt az országok inkább abba fektetnek bele milliárdokat, csakmert a gazdaság érdekében így látják jónak a dolgot. Emberekről beszélünk, akiknek természetesen az emberi élet fontos, de sajnos a hatalom még inkább fontosabb.

Ez sajnos így van, csak aztán nem marad ember aki működtesse a gazdaságot. Ott van pl. Brazília elnöke aki tojik az egészre hiába több százan-ezren ferőzöttek már az országban, neki a gazdaság sokkal fontosabb. Aztán ott van a szomszéd Argentína akinek az elnöke meg azt mondta hogy most az emberek a fontosabbak, mert a gazdaság újraéleszthető de az emberek nem (Most szó szerint idéztem őt).

 

6 perccel korábban, Bence1997 írta:

 

Erősödni fog majd a hangjuk, ebben egyetértek. De amíg háborúhelyzetek alakulnak ki, és az emberek tovább szennyezik a Földet, a felmelegedés nem fog csillapodni. Most persze olyan hírek jöttek, hogy a koronavírus miatt Kínában kicsit javult a levegő, kevesebb a szmog, de amint beindul az élet, egyből visszazuhan Kína környezete, talán még rosszabbodni is fog. Ami Olaszországot illeti, elvileg Velence két folyója, a Pó és a Piave tisztább lett az utóbbi hetekben, mint több évtizede valaha is. Ha itt se lesz veszélyhelyzet, a dolog visszafog zuhanni előbb vagy utóbb. Ilyen az ember. A Föld vize is emelkedni fog, ha az Északi sark teljesen elfog tűnni, ami pedig ilyen felmelegedés és emberi tevékenység miatt néhány éven/talán 1-2 évtizeden belül meg is fog valósulni. Aztán persze kérdéses, hogy lesz -e újabb Jégkorszak. Mert a Földön régen is voltak felmelegedések, és a Föld mindig válaszolt rá. A különbség igazából az, hogy most 7 milliárd embernek kéne megváltoztatnia az életmódját, ami lehetetlen. Az ózonréteg is egyre ritkul...

Arra kellene törekedni, hogy a most kialakult tisztább környezetet amennyire csak lehet megőrizni, de sajnos napok alatt nem lehet a gazdaságot átállítani zéró emissziósra, ez egy hosszabb folyamat lesz. Remélhetőleg belátják az emberek hogy mégiscsak jobb ha tiszta a folyó víze és megpróbálják úgy hagyni.

 

Ha földtörténetet nézzük akkor valóban lassan a következő jégkorszakba kellene átlépnünk pár tízezer év múlva, de ahogy te is írod a felmelegedés miatt valószínűleg ez nagyon enyhe lesz. De hozzá kell a tenni a jégkorszakok függenek többek között a Föld tengelybeli változásaitól is. Illetve volt már egy korszaka a Földnek amikor a teljes planétát jég borította mert a szén-dioxid jelentős része eltűnt a légkörből.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Járványok mindig is voltak, lesznek, az égadta világon nem üzennek azok semmit, ha valami üzen akkor az inkább a klímaváltozás, de nem ezek. 

szerk. Tisztább környezetről meg annyit, hogy amióta maszkokat hordanak, a tengerpartokon megnövekedett az ilyen hulladékok száma.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ember kinőtte a Földet, mind a populációt, mind a globális életmódot tekintve, ez a kettő így együtt fenntarthatatlanná teszi az ökoszisztémát. És még így is csak 1-2 milliárd ember él viszonylagos "jólétben" (de itt is hatalmas különbségek vannak), a többiek a nyomorban egymást tapossák, szó szerint. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre jobban pusztítjuk a vadon élő állatok élőhelyeit, és minél jobban terjeszkedünk annál gyakoribbak az ember-állat találkozások. És mivel a vadon élő állatok elég sok vírus hordozói lehetnek (és azok is mint ahogy ezekre már volt példa), annál nagyobb a valószínűsége a mostanihoz hasonló járványoknak. De ez is csak egy a sok faktor közül amiből aztán világjárvány lehet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem kellene minden sz*rt megenni, mint a denevér vagy ha megzabálja akkor legalább süsse át rendesen, azt nincs gond.

 

Így van, nem hiszem el, hogy nem mondták el annak idején a suliban nekik, hogy: Nem szabad mosatlan denevért enni! :lol:

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az lehet, hogy a spanyolnátha sokkal több embert vitt el, de kicsit más körülmények és más orvostechnikai színvonalon éltek az emberek akkori. Akkoriban például nehéz lett volna egy Kínából induló fertőzésről az USA-ban hónapokkal azelőtt tájékozódni, hogy ott megjelent volna. Hidd el, ha nem lenne a média, az internet és a többi, ez is elvinne milliókat. A halottak száma meg így is sok. Ezer ember is ember és bizony nekem nem csak sokkolónak tűnik, hanem számomra az is. Lehet, hogy influenzában is meghal ugyanennyi, nem tudom, de az tuti, hogy nem pár nap leforgása alatt. Még nem hallottam olyan influenzajárványról életem 35 éve alatt, ami hullaházat csinált egy városból néhány hét leforgása alatt. Persze esélyes, hogy ha 1918-ban élnék, akkor nem sokkolna az, ami Bergamóban történt, éppen eléggé lekötné a figyelmemet, hogy Veszprémben zajlik ugyanaz (és csak remélem, hogy ma, 2020-ban nem lesz ugyanez itt, mint Bergamóban, ami még félelmetesebb).

Félreértetted. Engem is sokkol a napi majd ezer olasz halottak száma, de a spanyolnátha halálozási rátájához képest elenyésző. Nem is a médiát vádolom, de mivel mindennap ezt a hírt olvassa az ember persze hogy sokkoló. Tehát nem degradálni akarom hogy ez semmi, engem is elborzaszt. A kérdés viszont az volt hogy a spanyolnátha vagy a koronavírus végez-e nagyobb pusztítást. A válasz egyértelmü.

Ráadásul a spanyolnátha úgy ölt meg 10 milliókat hogy akkor nem is nagyon volt repkedés, meg utazások. Ráadásul ahogy írod az orvostudomány és a virológia nem volt ilyen szinten mint manapság.

Magyarán, ha ez a koronavírus olyan lenne mint a spanyolnátha akkor a mostani utazási szokások, repkedések, globalizáció miatt akár 500 millió embert is elvinne.

A koronavírusnak még nincs vége sőt még most jön a java, de ami biztos hogy az emberek nagy többségénél(ez megvan 90 % is) enyhe tünettekel átmegy illetve tünetmentes. Egy bizonyos résznél pedig influenzaszerü tüneteket okoz(magas láz, végtagfájdalom stb). Súlyos eseteket hálistennek az emberek kevés százalékánál okoz. Nyilván a média ezeket nyomja mert ezért lesz jó kattintásszám.

Az USA-ban a népesség(tavalyi adat) 330 millió. Virológusok legrosszabb esetben 250 000 halottat várnak. Nyilván ha betartják a karantént akkor ez csökken. Az olaszoknál sok az idős ember a családmodell is olyan hogy nagyszülő, szülő gyermek él egy fedél alatt. Nem csoda hogy ott arat a halál.

Számomra az a szörnyü hogy 2020-ban egy nyomorult vírus miatt ennyien meghalnak. Hogy mennyire semmik vagyunk még a természethez képest hiába találtunk fel sok mindent.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Frenkie írta:

Ráadásul a spanyolnátha úgy ölt meg 10 milliókat hogy akkor nem is nagyon volt repkedés, meg utazások

Hát repkedés ugyan tényleg nem volt sok, viszont a háborúból hazatérő katonák igenis sokat tettek hozzá, hogy a spanyolnátha világjárvánnyá nőjje ki magát. Ez abból is látszik, hogy (valószínűleg) egy franciaországi angol táborból indult az egész, mégis az összes angol gyarmaton megjelent, és indiát súlytotta a legjobban (ahol legalább 12 millió áldozata lett)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát repkedés ugyan tényleg nem volt sok, viszont a háborúból hazatérő katonák igenis sokat tettek hozzá, hogy a spanyolnátha világjárvánnyá nőjje ki magát. Ez abból is látszik, hogy (valószínűleg) egy franciaországi angol táborból indult az egész, mégis az összes angol gyarmaton megjelent, és indiát súlytotta a legjobban (ahol legalább 12 millió áldozata lett)

Úgy tudom egy kansasi laktanyából indult és egy amerikai katona hozta Európába. De mindegy is. Szörnyü volt, a fiatalokat írtotta nagyon. Reméljük nekünk ilyet azért nem kell átélnünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ráadásul a spanyolnátha úgy ölt meg 10 milliókat hogy akkor nem is nagyon volt repkedés, meg utazások.

Repkedés nem, de utazások nagyon is voltak. Ott van az is, amit Nabo írt, ráadásul akkoriban a nagy óceánjáró hajók több ezer embert hoztak-vittek a kontinensek között. Csak képzeld el, hogy az RMS Olympic-re bezsúfolódott 2435 utas és 950 főnyi személyzet, vagy az RMS Mauretaniára 2165 utas és 802 főnyi személyzet. Ha csak mindkét hajón egy-egy fertőzött volt, amikor kifutott Európából, mire elérték Amerika partjait, akár az egész hajót megfertőzhették és 6000+ fertőző ember szállt ki, akik aztán szabadon mehettek mindenhová, mert esélyes, hogy az első híreket a járványról csak napokkal vagy hetekkel később hozta meg egy futárhajó. Ez persze csak képletes példa, de szerintem jól szemlélteti, hogy milyen súlyos volt akkor a fertőzés lehetősége.

Ezzel szemben ezekben az időkben kitör valahol egy járvány, és a járványügyi hivatalok szó szerint azonnal értesíthetik egymást. Képesek vagyunk városokat lezárni, leállíthatjuk a repülőjáratokat a veszélyes országokból már azelőtt, hogy a járvány azokban az országokban eszkalálódna, vagy már azelőtt képesek vagyunk óvatosságra inteni a lakosságot, hogy a vírus felütné a fejét a mi országunkban. Az más kérdés, hogy ki mennyire veszi komolyan a dolgokat. Olaszország ma a ritka kivétel, de száz évvel ezelőtt az általános jelenség lehetett. És az, ami ott zajlik, lényegében a saját hibájuk, mert tojtak a figyelmeztetésekre amellett, hogy baj volt az egészségüggyel (igazság szerint, én emiatt féltem hazánkat is).

Igen, a spanyolnátha halálozási aránya mellett jelenleg még a koronavírus harmatos lepkefing, ebben igazad van, és értem, hogy nem ledegradálni akarod. De szerintem egyrészt hiba összehasonlítani, mert más korban pusztít a két vírus, másrészt, ennek még vége sincs. A globalizáció ugyan megkönnyítheti a betegségek terjedését, de ugyanez a globalizáció azt is lehetzővé teszi, hogy sokkal gyorsabban reagáljunk rá. Eltúlzott, de legalább ostoba példával élve: az 1920-as években, ha megtalálták egy kór ellenszerét, jóeséllyel hónapok, ha nem évek múlva tudták volna meg azt a világ másik felén élők. Ma elég elküldeni e-mailen a receptet és már aznap neki lehet állni főzni a gyógyszörpöt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.