Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Technikai gondom van, amit örülnék, ha meg tudnék oldani, mert nagyon idegesít. Valaki tudna segíteni?

A Facebook oldalamra próbáltam bejelentkezni. Mivel egy kiadó Facebook oldalát  is szerkesztem, ezért annak idején be kellett állítanom a kétfaktoros hitelesítést. E kétfaktoros hitelesítés keretében mindig kapok egy 6 számjegyű kódot a mobilomra és ezt is be kell írnom a bejelentkezéshez. A mai nap folyamán is be akartam jelentkezni, de a Facebook nem küldi a mobilra a 6 számjegyű kódot. Többször is kértem, de nem érkezik meg. Mostanában azt írja ki, hogy túl sokszor nem lehet kérni a kódot a biztonság érdekében. Azt írták próbáljam meg később, vagy próbáljak mást. Megváltoztattam a jelszavamat, de ez sem hatott. Nem tudom, hová kéne a Facebook-nak ezt a problémát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Technikai gondom van, amit örülnék, ha meg tudnék oldani, mert nagyon idegesít. Valaki tudna segíteni?

A Facebook oldalamra próbáltam bejelentkezni. Mivel egy kiadó Facebook oldalát  is szerkesztem, ezért annak idején be kellett állítanom a kétfaktoros hitelesítést. E kétfaktoros hitelesítés keretében mindig kapok egy 6 számjegyű kódot a mobilomra és ezt is be kell írnom a bejelentkezéshez. A mai nap folyamán is be akartam jelentkezni, de a Facebook nem küldi a mobilra a 6 számjegyű kódot. Többször is kértem, de nem érkezik meg. Mostanában azt írja ki, hogy túl sokszor nem lehet kérni a kódot a biztonság érdekében. Azt írták próbáljam meg később, vagy próbáljak mást. Megváltoztattam a jelszavamat, de ez sem hatott. Nem tudom, hová kéne a Facebook-nak ezt a problémát.

Ezeket a lépéseket próbáld már meg végigzongorázni (lásd alább a linket). Vagy rossz számot adtál meg, vagy vmi nem kóser a szolgáltatódnál az sms küldéssel. Elvileg meg tudod változtatni a confirmation módját hívásra vagy emailre is. Remélem az angol nem akadály.

 

https://www.facebook.com/help/427064200647221

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Ezeket a lépéseket próbáld már meg végigzongorázni (lásd alább a linket). Vagy rossz számot adtál meg, vagy vmi nem kóser a szolgáltatódnál az sms küldéssel. Elvileg meg tudod változtatni a confirmation módját hívásra vagy emailre is. Remélem az angol nem akadály.

 

https://www.facebook.com/help/427064200647221

Köszönöm, megpróbálom ezeket. A szám biztos, hogy jó, már több, mint egy éve használom a kétfaktoros hitelesítést. Eddig minden rendben volt. Az sms küldés is működik, testvérem küldött sms-t és megjött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most próbáltam mindegyiket, de egyik folyamatot sem tudom elindítani. A probléma az, hogy mindegyikhez bejelentkezést követel és állandóan kéri a 6 számjegyű kódot, de ahányszor kérem ezt írja ki: "Egy bizonyos időn belül csak korlátozott számú alkalommal lehet biztonsági kódot kérni. Ezt a korlátozást a biztonságod érdekében vezettük be. Ha segítségre van szükséged a fiókod megnyitásához, tájékozódj részletesebben, vagy próbáld meg újra később." A linket, amit adtak már megnéztem. Ott próbáltam a jelszó megváltoztatás, ami sikerült,  de ezek után sem küldték el a kódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Technikai gondom van, amit örülnék, ha meg tudnék oldani, mert nagyon idegesít. Valaki tudna segíteni?

A Facebook oldalamra próbáltam bejelentkezni. Mivel egy kiadó Facebook oldalát  is szerkesztem, ezért annak idején be kellett állítanom a kétfaktoros hitelesítést. E kétfaktoros hitelesítés keretében mindig kapok egy 6 számjegyű kódot a mobilomra és ezt is be kell írnom a bejelentkezéshez. A mai nap folyamán is be akartam jelentkezni, de a Facebook nem küldi a mobilra a 6 számjegyű kódot. Többször is kértem, de nem érkezik meg. Mostanában azt írja ki, hogy túl sokszor nem lehet kérni a kódot a biztonság érdekében. Azt írták próbáljam meg később, vagy próbáljak mást. Megváltoztattam a jelszavamat, de ez sem hatott. Nem tudom, hová kéne a Facebook-nak ezt a problémát.

Nekem a kétlépcsős hitelesítés óraátállításkor szokott néha problémás lenni. Próbáld meg másodpercre pontosan összehangolni a gépeden és a telefonodon lévő órát, nálam ez működni szokott. Bár azt nem tudom, hogy a facebookosnál hogy működik, én google authenticatort használok.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen nekem is volt már, mivel az én telefonom olyan "okos" , hogy nem szeretné ha bárhonnan is elkésnék ezért időnként gondol egyet és elkezd sietni, de úgy hogy ha nem figyelek már képes 5 perccel is előbb járni és egyszer amikor ezt csinálta azt hiszem steamre akartam belépni és már majd megörültem, nem hittem el, hogy beírom a "jó" kódot a sz.gépbe és mégse fogadja el, mire megpillantottam, hogy két óra között jelentős a különbség :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem ez lehetett a probléma. De végre történt előre lépés. Sikerült előhalásznom a 10 db visszaállító kódomat, melyeket annak idején kijegyzeteltem, így ezekkel be tudtam lépni. Kíváncsi vagyok mikor áll helyre ez az egész. Addig is használom a visszaállító kódokat. Lehet, hogy az volt a gond, hogy túl sokszor kértem az sms-ben a normál kódot, és valamilyen biztonsági okból egy darabig nem lehet kérni. Pluszban biztos bezavarja a rendszerüket az, hogy a böngészőm privát böngészésre van állítva és sűrűn törlöm a cookie-kat is. De azért köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Az unió sem kezeli jól a dolgot (nekik legyen mondva, elég nehéz erősíteni a tagállamok közötti szolidaritast, miközben mindenki bezárkózik épp), de akkor mit mondjunk az USAról, ahol Trump még márciusban is Demokrata Hoaxnak minősítette a járványt... :lol:

Ez nem egészen így volt. Nem úgy volt, hogy a Tanács elnöke, a Bizottság elnöke vagy éppen a Parlament elnöke erősíteni akarta a szolidaritást a tagállamok között, csak a kormány- vagy államfők ellenkeztek.

Konkrétan 3 hétre elhallgatott mindenki, együttvéve egy darab ötletük nem volt. 

Kiderült, hogy az EU mégiscsak egy gazdasági szövetség. Amivel nem is lenne baj, mert annak is indult, a tagállamok abba is léptek be, csak akkor nem kell "egyesült államok"-osat játszani.

Az elmúlt 2 napban szólaltak meg, és annyit sikerült kipréselniük magukból, hogy a tagállamok veszélyhelyzetre hozott törvényeit vizsgálják meg, hogy megfelelne-e a jogállamiság kritériumainak.

MegaLOL, ennyit tudnak hozzátenni egy járványhoz.

 

Ezt én nem olvastam, de természetesen elhiszem.

Viszont azt is tegyük hozzá, hogy az elmúlt 8 napban az USA-ban már több tesztet végeztek, mint Dél-Koreában 8 hét(!) alatt. 

Ha a fenti mondatért hülye volt,- és kétségtelenül az volt - akkor viszont azt is el kell ismerni, hogy nagyon helyesen korrigált.

7 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Svédországban ugye a nyájimmunitást próbálják ki, hogy működik e. 

 Csak ezzel több százezer emberi életről mond le a svéd állam. Ha csak 2-3%-a hal meg a fertőzötteknek, ez emberkísérlet.

Egy pillanatra gondoljunk bele, hogy mi lenne, ha Magyarország csinálná ezt.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Ezt én nem olvastam, de természetesen elhiszem.

Viszont azt is tegyük hozzá, hogy az elmúlt 8 napban az USA-ban már több tesztet végeztek, mint Dél-Koreában 8 hét(!) alatt. 

Ha a fenti mondatért hülye volt,- és kétségtelenül az volt - akkor viszont azt is el kell ismerni, hogy nagyon helyesen korrigált.

Ezzel csak egy baj van: a vírus terjedése exponenciális. Óriási a különbség, hogy milyen bázisról indul, és hogy mikor húzódnak be az emberek az otthonukba, mikor kezdik komolyan venni a fenyegetést. Bagatel példa, de a megértéshez elég, ha mondjuk összevetjük, hogy mennyi a különbség egy alacsonyabb hatvány alap és egy kicsivel magasabb hatvány alap (pl. 2^10 vs. 3^10) ugyanazon kitevőre emelése között (1024 vs. 59049). Ami lényegében azt jelenti, hogy ugyanazzal a terjedési sebességgel, de magasabb kiindulási pontról indul a fertőzés. Na most ehhez vegyük hozzá, hogy a valóságban a terjedési sebesség is nagyobb, ha az emberek nem izolálódnak.

 

És ebben hatalmas szerepe van a vezetői példamutatásnak. Ha azt látják, hallják az elnöküktől, hogy ez egy hoax, akkor tömegek fogják az egész veszélyt figyelmen kívül hagyni. És ennél a vírusnál, ahol a lappangási idő 2-3 hét is lehet, ez lényegében az exponenciális hatás miatt több százezer, de akár milliós nagyságrendű plusz megbetegedéshez vezethet csak a vezető viselkedése miatt. Ezek után a teszteléssel "korrigálni" kicsit olyan, mintha szándékosan felgyújtanád valakinek a házát, de aztán azzal takaróznál, hogy te próbáltad a legjobban eloltani... nem igazán van egy súlycsoportban a két dolog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát: Nincs köztünk vita, én is azt mondtam, hogy az hülyeséget beszél(t), aki ilyet mond(ott). Csak mellé töttem a mostani hozzáállását is, mert könnyen lehet, hogy ezt valaki az itteni fórumlátogatók közül még nem olvasta.

 

Egyébként az általad bemutatott hatás miatt életveszélyes ha a schengeni övezet egyik tagja "kipróbálja a nyájimmunitást".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Yoda József írta:

Ahol én lakom nem ezt tapasztaljuk szerencsére

Errefelé sem. Még kb. 2 hete rengeteg nyugdíjas volt az utcákon és a kocsmákban, de mostanra már ezek is kiürültek. Azt látom, hogy a magyarok komolyan veszik ezt a helyzetet, és ezért itt nem is lesz még egy Olaszország/Spanyolország.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is pozitívak a tapasztalatok, a tegnap reggeli bevásárlásnál egyedüli vevő voltam (továbbra is tartom, hogy nem hipermarketbe kell járni lehetőség szerint, a kisebb szupermarketek sokkal kevésbé látogatottak). Az utcán is kicsi a forgalom, kutyákat sétáltatnak, vagy páran sétálnak, de lazán ki lehet mindenkit kerülni.

 

Mondjuk ez kertváros, még kerületi szinten is elhagyatottabb. Dolgozni járni nagyon időigényes, de most előnyös, hogy nincs a közelben semmi komolyabb bolt, ezért kicsi a forgalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Nálam is pozitívak a tapasztalatok, a tegnap reggeli bevásárlásnál egyedüli vevő voltam (továbbra is tartom, hogy nem hipermarketbe kell járni lehetőség szerint, a kisebb szupermarketek sokkal kevésbé látogatottak). Az utcán is kicsi a forgalom, kutyákat sétáltatnak, vagy páran sétálnak, de lazán ki lehet mindenkit kerülni.

 

Mondjuk ez kertváros, még kerületi szinten is elhagyatottabb. Dolgozni járni nagyon időigényes, de most előnyös, hogy nincs a közelben semmi komolyabb bolt, ezért kicsi a forgalom.

Sajnos nálunk a közelben lévő négy kisebb szupermarketet rendszeresen lerabolják. Sokszor alapvető dolgokból is hiány van 1-2 napig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk is kevesebben vannak az utcákon.

 

 

Úgy néz ki hogy a Balaton Sound, Volt, Sziget hármasnak is annyi idén. Egy kollégám barátja olyan helyen dolgozik ahol ezeket szervezik. Azt mondta hogy hiába esetleg vége lesz nyáron a járványnak, egyszerűen fellépőt nem találnak. Senki nem mer most hónapokkal későbbre aláírni. Ráadászul ez a 3 fesztivál a külföldi vendégekből szerezte a bevétele jelentős részét(nem is csodálom amilyen drágák lettek), egy darabig tudi nem fognak a nyugati fiatalok fesztiválra utazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit más aspektusból közelíti a témát egyik vagy másik ember. Nézhetjük úgy is, hogy alig vannak, sokkal kevesebben vannak, mint szoktak. De úgy is értelmezhetjük, hogy még mindig indokolatlanul sokan. Itt nyilván nem az átlagos hétköznapokhoz vagy hétvégékhez kell viszonyítani, hanem ahhoz, hogy most tényleg csak annak kéne menni, akinek feltétlenül muszáj, nekik is meghatározott idősávokban és módon.

 

Ha így nézzük, akkor én sem vagyok felhőtlenül elégedett az emberek hozzáállásával. Kedden reggel fél 7-re mentem nyitásra a közeli kisebb Sparba. Nem voltunk sokan, de a vásárlók 2/3-a nyugdíjas volt... Mire a kasszához értem, hárman azért voltak előttem, mire fizettem, mögöttem már állt a sor. Az is érdekes, hogy a sorállásban többnyire betartják a távolságot (persze azt se mindenki), de vásárlás közben már tesznek rá.

 

Ezenfelül még mindig bántóan sok idős ember császkál-csoszog össze-vissza kint, és látványosan nem patikába mennek, vagy kényszervásárlásra, mert ne lenne ki segítsen nekik. Közlekedési gócpontoknál gyakori a fiatalok bandázása, a játszótereket is le kellett zárni, mert amíg nem tették,addig rendszeresen tele voltak.

Szerencsére 1,5 hete nem kell tömegközlekednem sehová, de akkor még kora reggel is sokan mozogtak. Nyilván nem voltak annyian, mint normál esetben, de azért jó pár ember álldogált. Akik meg ültek, szorosan egymás mellett tolták, vagy mert máshol nem volt hely, vagy ha lett is volna, nem bírták ki, hogy ne pletykáljanak egymással. Természetesen az idősek itt is masszív túlsúlyban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is azt tapasztaltam, hogy valamivel többen vannak az utcán, főleg kisgyerekes családok (persze tömeg még így sem volt). Ahogy telnek a hetek és jön a jó idő, egyre nehezebb bent tartani az embereket. Masszív rendőri fellépés kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ruszkiknál nem cicóznak. Aki nem tartja be a szabályokat 7 év börtönt is kaphat illetve 1 millió rubel pénzbüntetést. A Fülöp-szigeteken még durvább a helyzet. Az elnök maga jelentette be hogy a rendörség és a hadsereg nyugodtan lelőheti a renitenseket. Nyilván ez azért már nagyon durva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Frenkie írta:

A Fülöp-szigeteken még durvább a helyzet. Az elnök maga jelentette be hogy a rendörség és a hadsereg nyugodtan lelőheti a renitenseket. Nyilván ez azért már nagyon durva.

shotgun gauge GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.