Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

16 minutes ago, Iqvi said:

A pénzt nem tudod esetleg visszaigényelni?

Az lenne a legjobb, de a foglalásnál van olyan hogy x összeget kell fizetned pluszban, ha esetleg nem tudnál mégse elmenni, és ebben az esetben visszakaphatod a repjegyed teljes árát. És én nem igényeltem ilyet, mondván, nem történhet olyan, ami miatt nem mehetnék el... Még ha eltört volna is a bordám vagy a lábam a repülés előtt másfél héttel, akkor is bevállaltam volna. 

Habár lehet, hogy a légitársaság ebben az esetben eltekint az ilyenektől. Majd kiderül előbb-utóbb. 

pray homer simpson GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltételezem, hogy ha valamiért nem lehet sporteseményeket tartani akkor sem, akkor vissza fogod kapni az árát. Én most mentem volna 25.-én Hungaroringre WTCR+ETCR futamokra (jegyet még januárban vettem), és nekem is visszautalták automatikusan a jegyárat mikor kiderült hogy nem lehet semmit tartani.

 

De tényleg odébb van még a január, szerintem is felesleges még ezen idegeskedned :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@NorbiLordi Csakhogy itt nem a meccs áráról van szó. Hanem a repjegy áráról... Meccsjegyem még nincsen, ki se szokott jönni még ilyenkor a menetrend a jövő szezonra. Azt terveztem, ugyanis, hogy - mivel úgyis kint lennék egy hónapot -, majd választok mérkőzést ősszel/nyár végén, amikor kijön a menetrend - nyilván ahhoz az egy hónapos időintervallumhoz igazítva, amikor ott leszek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

@NorbiLordi Csakhogy itt nem a meccs áráról van szó. Hanem a repjegy áráról... Meccsjegyem még nincsen, ki se szokott jönni még ilyenkor a menetrend a jövő szezonra. Azt terveztem, ugyanis, hogy - mivel úgyis kint lennék egy hónapot -, majd választok mérkőzést ősszel/nyár végén, amikor kijön a menetrend - nyilván ahhoz az egy hónapos időintervallumhoz igazítva, amikor ott leszek. 

Bocsi, akkor félreolvastam :D Ez esetben átfogalmazom: Feltételezem, hogy ha valamiért nem lehet repülni/korlátozások lesznek, akkor gondolom vissza fogod kapni az árát. De az is egy támpont lehet, hogy a mostani esetben hogyan jártak el a légitársaságok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a dolgok haladnak az USA-ban, szerintem januárra nyájimmunitás lesz ott. De egyébként több orvos is nyilatkozott olyasmit, hogy bár általában 12-18 hónap, mire egy vakcina széleskörűen bevethető, most a helyzet súlyossága miatt kihagyhatnak lépéseket, és akár már december vége felé jöhet az oltás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyógyszer engedélyezés lépései:

0. fázis: állatkísérletek

Megnézik, hogy a modellorganizmuson működik-e egyáltalán a hatóanyag, illetve nem okoz-e mellékhatásokat

1. fázis

Kb. 10-20 egészséges emberen kipróbálják, hogy a gyógyszernek különböző koncentrációkban nincsenek-e mellékhatásai emberekben. Ha nincs mellékhatás, akkor a gyógyzser átléphet a következő fázisba. Ezt a részt normál esetben nem igazán lehet kihagyni.

2. fázis

100-200 beteg megkapja a gyógyszert. Itt nézik meg, hogy a gyógyszer tényleg hatásos-e. Itt szokott lenni a kettős vakpróba is, ahol sem az orvos, sem a beteg nem tudja, hogy melyik betegek kapják a konkrét hatóanyagot, és ki kapja a placebót. Ez a placebóhatás kiküszöbölése miatt fontos. Ezt a lépést sem lehet igazán kihagyni, mert itt dől el, hogy ér-e valamit a gyógyszer.

3. fázis 

1000-5000 beteg kapja meg a gyógszert, és azt nézik, hogy nagyobb populációban, van-e valami káros mellékhatás. Pl. akik terhesek szedhetik-e (nem-e lesznek a babában rendellenességek), vagy a magas várnyomású betegekben nincs-e magasabb kockázat (pl. nem e gyengíti a hatóanyag az érfalakat), esetleg valamelyik népcsoport nincs-e kitéve nagyobb kockázatnak (pl. nem-e hiányzik a lebontáshoz szükséges enzim a feketékben). Ritka betegségeknél ezt a lépést néha ki is hagyják, ugyanis a kevés betegnél nincs szükség megvizsgálni, hogy a nagyobb populációkban milyen nem várt mellékhatásokat okozhat. Ha a gyógyszer ezt a fázist is kipipálta, akkor mehet a piacra.

Ha nagyon sürgős a vakcina bevezetése akkor ezt a lépést akár ki is lehet hagyni, de meg kell vizsgálni a lépés kockázatát

(4. fázis 

10 000 - 100 000 betegen. A gyógyszer már a piacon van, de a gyógyszergyár folyamatosan kapja az adatokat a betegekről, hogy a még teljesebb képet kapjon az esetleges mellékhatásokról)

 

Vannak különleges esetek, amikor egy vakcina nagyon hasonlít (kémiai szerkezetben és hatásmechanizmusban egyaránt) egy már piacon lévőre. Ilyen esetekben az első fázist néha ki szokták hagyni és rögötn ugranak a második fázisra, de nem hiszem, hogy ez a jelen helyzetben megléphető lenne

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 3
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes húsvéti ünnepeket.

 

Nagyon jó ez a 4 napos hétvége. Tegnap és tegnapelött be sem kapcsoltam a pc-t, elkezdtem darálni egy sorozatot(Banshee). 1 nap = 1 évad. Pont 4 évados. De ami a lényeg nagyon jót tesz a pszichének.

Híreket sem néztem 2 napig. Annyira elfelejtettem ezt a koronavírust, hogy tegnap délelött lementem Algopyrinért és ha már ott voltam gondoltam veszek még pár sört , mert kevésre emlékeztem itthon. Azzal a lendülettel bementem a Sparba ahol egy maszkos fazon jött felém és azt mondja hogy legyek szíves távozzak mert nincs dél. Mondom magamban, milyen dél? És akkor beugrott hogy 9-12 között csak az idősek vásárolhatnak. Úgyhogy sűrű elnézéskérések közepette távoztam.

  • Vicces 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Kellemes húsvéti ünnepeket.

 

Nagyon jó ez a 4 napos hétvége. Tegnap és tegnapelött be sem kapcsoltam a pc-t, elkezdtem darálni egy sorozatot(Banshee). 1 nap = 1 évad. Pont 4 évados. De ami a lényeg nagyon jót tesz a pszichének.

Híreket sem néztem 2 napig. Annyira elfelejtettem ezt a koronavírust, hogy tegnap délelött lementem Algopyrinért és ha már ott voltam gondoltam veszek még pár sört , mert kevésre emlékeztem itthon. Azzal a lendülettel bementem a Sparba ahol egy maszkos fazon jött felém és azt mondja hogy legyek szíves távozzak mert nincs dél. Mondom magamban, milyen dél? És akkor beugrott hogy 9-12 között csak az idősek vásárolhatnak. Úgyhogy sűrű elnézéskérések közepette távoztam.

Én 02.24 óta nem ittam szeszt, de még bírom. :D Amúgy tényleg szuper az ünnep, én a prequelt kezdetem el nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Sinistra írta:

Locsolkodás helyett nálunk bográcsozás van párom családjánál a kertes házukban. :D

Kölni helyett pálesszel öntöttek le véletlenül...

Hogy ez mennyivel jobb dolog! :D  Bár locsolkodás még csak holnap lenne. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.