Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyébként mindenki olyan facebook-oldalakat lájkol, amilyet akar, legyen az orvos, tanár, katona, fórumozó.

Pontosan. Ha én csak azért like-olom a Számok nevű oldalt, hogy néha jókat kacaghassak, akkor rögtön kormánypárti vagyok? :D (megjegyzem, nem like-olom, de manapság nap mint nap felmegyek, hogy szórakozzak egy jót :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Nemcsak abba kötöttem ám bele, de ha már itt tartunk, az Átlátszó függetlenségéről és objektivitásáról nem vagyok meggyőződve. Az index ezerszer színvonalasabb és objektívebb szerintem.

Az adatok forrása nem az Átlátszó, hanem a Fővárosi Törvényszék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyébként mindenki olyan facebook-oldalakat lájkol, amilyet akar, legyen az orvos, tanár, katona, fórumozó. :) Nehogy már ez befolyásolja olyan valaki szakmai múltját, mint Kincses Gyula.

Ő volt az az egészségügyi államtitkár, aki alatt a vizitdíjat bevezették. Ha ez egy független, szakmai múlt, akkor inkább hagyjuk.

Bár inkább amúgy is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Brodie írta:

Ő volt az az egészségügyi államtitkár, aki alatt a vizitdíjat bevezették. Ha ez egy független, szakmai múlt, akkor inkább hagyjuk.

Bár inkább amúgy is. :)

A vizitdíj bevezetése miért nem volt szakmai döntés? Azt pedig még mindig nem mondtad meg, hogy mi a problémád a Fővárosi Törvényszék által közzétett sajtóper-adatokkal.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Pontosan. Ha én csak azért like-olom a Számok nevű oldalt, hogy néha jókat kacaghassak, akkor rögtön kormánypárti vagyok? :D (megjegyzem, nem like-olom, de manapság nap mint nap felmegyek, hogy szórakozzak egy jót :) )

Bűnös élvezet.:P 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/18/2020 at 10:25 AM , Ody Mandrell said:

Amit tettem, az a fórum megalapítása ami sokaknak menedék is. A semminél több. És nyilvánvalóan ha a fórumot támogatod akkor átvitt értelemben Revant és Rogot is támogatod, hogy legyen hova feljönniük.

Sokszor akad kisebb-nagyobb nézeteltérés bizonyos témákat illetően, illetve vannak időszakok, amikor nem nagyon tudok időt szánni a fórumra, ennek ellenére azt mondom, hogy ez az állítás rám is hatványozottan igaz. Ebben a szörnyű, szinte soha véget nem érőnek tűnő időszakban meg aztán végképp menedéket jelent a fórum. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek hozzá, de ha május 3-án jön a tetőzés, az szerintem - józan paraszti ésszel gondolkodva - azt jelenti, hogy onnantól kezdve elméletben nem lesz több megbetegedés, hanem stagnálni fog az állapot, vagy csak lassan csökkenni kezd a fertőzöttek száma. Ez szerintem nem jelenti azt, hogy egyből minden visszatér a rendes kerékvágásba. Talán egy hónapra rá? Az meg már június eleje lenne. Ha ez következne be, akkor az utolsó két hétért nem hiszem, hogy visszaállítják az iskolába járást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintetek ha bejön a május harmadikára jósolt tetőzés, mikor térhet vissza a normál oktatási rend?

Szerintem nyár előtt már felesleges lenne kinyitni az iskolákat. Majd ősszel.

 

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem értek hozzá, de ha május 3-án jön a tetőzés, az szerintem - józan paraszti ésszel gondolkodva - azt jelenti, hogy onnantól kezdve elméletben nem lesz több megbetegedés, hanem stagnálni fog az állapot, vagy csak lassan csökkenni kezd a fertőzöttek száma. Ez szerintem nem jelenti azt, hogy egyből minden visszatér a rendes kerékvágásba. Talán egy hónapra rá? Az meg már június eleje lenne. Ha ez következne be, akkor az utolsó két hétért nem hiszem, hogy visszaállítják az iskolába járást.

Lesznek még új megbetegedések, de az új megbetegedések száma alacsonyabb lesz, mint a napi gyógyultak és elhunytak száma együttesen, így az aktív fertőzöttek száma csökkenni fog.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érettségiztetni is hülyeség most. Én mindenkinek - középszinten és emelt szinten is - megajánlott jegyeket adnék az elmúlt két év év végi eredményei alapján.

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem nyár előtt már felesleges lenne kinyitni az iskolákat. Majd ősszel.

 

Lesznek még új megbetegedések, de az új megbetegedések száma alacsonyabb lesz, mint a napi gyógyultak és elhunytak száma együttesen, így az aktív fertőzöttek száma csökkenni fog.

Aha, értem most már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem érettségiztetni is hülyeség most. Én mindenkinek - középszinten és emelt szinten is - megajánlott jegyeket adnék az elmúlt két év év végi eredményei alapján.

Ezzel az a baj, hogy a felvételi pontok számításához százalékos eredmény kell

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintetek ha bejön a május harmadikára jósolt tetőzés, mikor térhet vissza a normál oktatási rend?

Erre a félévre már esélytelen, hogy vissza fog térni, maximum ősszel. Ahol megoldható ott én személy szerint még legalább 1 félévet a digitális oktatással tolnék le és kisebb az esély az további fertőzésekre ha lazítanak a korlátozásokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A megajánlott jegy igazságtalan lenne.

 

Én ezt a május 3-át eléggé optimista becslésnek tartom. Legyen igaza a Főnöknek.

Egyetértek, igazságtalan lenne.

Én akkor érettségiztem, amikor az emelt szintű rendszert vezették be és úgy kezelték azokat, akik korábban érettségiztek, de abban az évben jelentkeztek továbbtanulni, hogy az érdemjegyükhöz az annak megfelelő maximális százalékot adták. Tehát lehet, hogy nekem volt egy 81%-os ötösöm, ha neki is ötöse volt, az övét 100%-nak vették.

Hát így nem lett belőlem az, ami szerettem volna lenni.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Szerintetek ha bejön a május harmadikára jósolt tetőzés, mikor térhet vissza a normál oktatási rend?

Ősznél előbb ne számolj a sulival. Akik érettségiznek, írásbelit tesznek csak, a többiek maradnak távoktatásban.

 

Egyetemen is május 18. -án kezdődne a vizsgaidőszak, de ez az időpont is tolódott 1 héttel - de lehet azóta 2 lett belőle - így június legvégéig de lehet július elejéig fog tartani a 6 hetes írásbeli/szóbeli kombó. Bár utóbbit nem tudom, mennyire fogják kérni, ha teszem azt júniusra már mehetünk az egyetemre írásbelit írni, a szóbelit bevállalnák -e? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóbeliket kilehet helyettesíteni írásbeli online zh-kal akár esszé jellegű kérdéssekkel, és akkor valamennyire a saját szavaidat használod. De szerintem egyetemeken már letisztázódik lassan hogy milyen tárgyból hogyan történik a számonkérdés. Nálunk legalábbis már tudjuk minden tárgyról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ki ne találják, hogy a vizsgákat rendesen lebonyolítják, miközben a koliba nem lehet még mindig visszaköltözni :Daz nekem nagy sz*pás lenne, mivel 200 km-re lakok a BME-től.

 

Eddig nem okozott gondot az online zh írás, akkor a vizsgák se okozzanak. A szóbeliket meg alakítsák írásbelire és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Szerintem érettségiztetni is hülyeség most. Én mindenkinek - középszinten és emelt szinten is - megajánlott jegyeket adnék az elmúlt két év év végi eredményei alapján.

Szerintem sem igazságos, én pl. jó pár tárgyból 3-as voltam év végén pl. angolból is  mivel nem szerettem házit írni, a feladatokat még csak lemásolta az ember óra előtt, de a leveleket meg ha valami szöveget kellett azt ugye nem lehetett, mert mindenkinek más elvileg ugye, így aztán bebekaptam néhány 1-est ami húzta az átlagot lefelé, mindezek ellenére 5ös írásbelim lett, mondjuk szóbelivel sikerült lehúzni 4-esre :D törinél dettó, meg úgy általánosan az összes érettségi tárgyból legalább eggyel jobbat szereztem, mint ami az előző évi vagy a félévi jegyem volt, leszámítva a választott tárgyat abból mindig 5ös voltam. Jah és egyáltalán nem tanultam külön az érettségire, mint aki meg van veszve, az össz. tanulásom az volt, hogy 1x elolvastam a kidolgozott töri meg irodalom tételeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nem túl kecsegtető, de teljesen jogos meglátás:

https://index.hu/techtud/2020/04/22/ha_meglesz_a_vakcina_azt_le_is_kene_gyartani._es_itt_jonnek_a_gondok/

 

Ez alapján azt mondom, hogy sokkal fontosabb lenne egy stabil és bizonyított GYÓGYMÓD a súlyosabb esetekre, mert abból jóval kevesebbre lenne szükség és sokkal inkább szabadjára lehetne engedni a vírust, ha a komolyabb szövődményeit jó százalékkal meg tudjuk fékezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Egy nem túl kecsegtető, de teljesen jogos meglátás:

https://index.hu/techtud/2020/04/22/ha_meglesz_a_vakcina_azt_le_is_kene_gyartani._es_itt_jonnek_a_gondok/

 

Ez alapján azt mondom, hogy sokkal fontosabb lenne egy stabil és bizonyított GYÓGYMÓD a súlyosabb esetekre, mert abból jóval kevesebbre lenne szükség és sokkal inkább szabadjára lehetne engedni a vírust, ha a komolyabb szövődményeit jó százalékkal meg tudjuk fékezni.

Ez az én véleményem is. Ezzel mehetne az élet tovább, amire minden szempontból nagy szükség van már most is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez sajnos nem úgy fog műküdni, hogy egyik nap bejelentik, hogy Megvan a vakcina, megcsináltuk! és másnap mindenki irány a Szigetre party mert már lehet. Emberek egy részében gondolom ez az elgondolás van meg, mert az ilyen-olyan főemberek kommunikációjából is az jön le, hogy ha megvan akkor hátra lehet dőlni. Pedig ettől még azt tényleg le kell gyártani, és több milliárd ember számára ez nem 2 nap alatt fog megtörténni.

 

Egyébként nagyon jó tárgyalási alap fog ez majd lenni azoknak az országoknak akik fogják tudni exportra is gyártani, mert lehet azt mondani a másiknak, hogy XY dologért/enyhítésért/könnyítésért/infóért stb. majd fognak adni. Majd kíváncsi leszek ebből milyen machinációk lesznek.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/20/2020 at 10:15 AM , Darth Revan9 said:

Szerintem érettségiztetni is hülyeség most. Én mindenkinek - középszinten és emelt szinten is - megajánlott jegyeket adnék az elmúlt két év év végi eredményei alapján.

És aki már régen végzett a gimnáziummal - akár 2, akár 5, akár 10 éve -, de idén szintemelőt tenne vagy újraérettségizne, azzal is így kéne eljárni? :? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.