Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Megküldték a Dexam próba nyelvvizsgámnak az eredményét, beszédértés 90%, olvasásértés 84%! :psycho:

 

Happy Star Wars Characters GIF by LEGO

Gratulálok! Kár, hogy nem lehet valódira váltani egyből.

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Holnapután oltják szüleimet Pfizerrel:yeah:

Az nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Gratulálok! Kár, hogy nem lehet valódira váltani egyből.

Sok dolog van a valódiban, ami ebben nem volt, mint a felelés, a levélírás, nyelvtani feladatok. De felkészülésnek, gyakorlásnak remek volt. Ősszel megyek majd élesre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Iqvi írta:

Sok dolog van a valódiban, ami ebben nem volt, mint a felelés, a levélírás, nyelvtani feladatok. De felkészülésnek, gyakorlásnak remek volt. Ősszel megyek majd élesre.

Huh, én már nem is emlékszem, hogy a próba nyelvvizsgám hogyan sikerült. Az élesre emlékszem. Elsőként volt szóbeli, ott pont az utazást húztam. Hogy milyen leleményesen írtam körbe az utánfutót. Kiment a fejemből, hogy angolul trailernek hívják. :lol: De legalább SW -ről is beszélgettem a vizsgáztatóval. Old schoolos volt a tanár, de szerintem megértette az álláspontjaimat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Sok dolog van a valódiban, ami ebben nem volt, mint a felelés, a levélírás, nyelvtani feladatok. De felkészülésnek, gyakorlásnak remek volt. Ősszel megyek majd élesre.

Nálam nyelvvizsgánál az volt a legjobb taktika, hogy intenzíven készültem egészen a vizsga napjáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én dícséretesre érettségiztem angolból, ezért megkockáztattam egyből egy középfokú angolt mindenféle felkészülés nélkül, és egyből sikerült :D Diplomához kellene nekem is lassan egy felsőfokot csinálnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mivel én dícséretesre érettségiztem angolból, ezért megkockáztattam egyből egy középfokú angolt mindenféle felkészülés nélkül, és egyből sikerült :D Diplomához kellene nekem is lassan egy felsőfokot csinálnom.

Én egyenlőre csak a B2-n akarok túlleni. Ha az megvan, annak a jegyével leszek lezárva addig amíg a gimnáziumban tanulok. Ezért egy négyest legalább össze szeretnék hozni.:D

 

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nálam nyelvvizsgánál az volt a legjobb taktika, hogy intenzíven készültem egészen a vizsga napjáig.

Mindenkinek más működik. Én még nem tudom milyen taktikával készüljek. De majd gyakorlom a típusfeladatokat, bővítem a szókincsem, sorozatokat nézek, olvasok, meg beszélek a kanadai rokonaimmal. Igazán nekem a nyelvtan lesz a gyengém. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Én egyenlőre csak a B2-n akarok túlleni. Ha az megvan, annak a jegyével leszek lezárva addig amíg a gimnáziumban tanulok. Ezért egy négyest legalább össze szeretnék hozni.:D

 

Diplomához fog kelleni a felsőfok, de hát az még odébb van :D Mondjuk felvételinél több pont

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Iqvi írta:

Én egyenlőre csak a B2-n akarok túlleni. Ha az megvan, annak a jegyével leszek lezárva addig amíg a gimnáziumban tanulok. Ezért egy négyest legalább össze szeretnék hozni.:D

 

Mindenkinek más működik. Én még nem tudom milyen taktikával készüljek. De majd gyakorlom a típusfeladatokat, bővítem a szókincsem, sorozatokat nézek, olvasok, meg beszélek a kanadai rokonaimmal. Igazán nekem a nyelvtan lesz a gyengém. 

Én úgy készültem, hogy sehogy. És sikerült. :D Viccet félretéve, valójában nem aggódtam. Érettségit leraktam, utána rendszergazdain adódott a lehetőség, nekem meg kellett a plusz pont a felvételihez, úgyhogy lecsaptam a feldobott labdát. Az angol nálam olyan volt, hogy ha írni kellett, akkor írtam, ami éppen az eszembe jutott a témával kapcsolatban. A nyelvtani rész valóban neccesebb, de szerintem azt is lazán le lehet hozni. A Hallott Szövegértésnél pedig imádkozni kell, hogy jó legyen a hanganyag. Ha jól emlékszem érettségin volt olyan, hogy egy csávó konkrétan rappelve mondta el a szöveget, mi meg lestünk, mint borjú az újkapura. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap reggel kiderül mi lesz:

 

Gulyás szerint soha ennyien még nem vettek részt a nyitásról szóló konzultációban. „Bár a hullám csúcsának a közelében vagyunk, abban bízunk, hogy a nyitás közelében is vagyunk”, mondta.

A kormány többlépcsős újranyitásban gondolkodik, a nyitást pedig várhatóan a beoltottak számához igazítják majd. Ennél több részlet most viszont nem derült ki, Orbán Viktor miniszterelnök a pénteki rádió interjújában jelenti majd be, hogy mit terveznek a következő hetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mit nyilatkoznak majd. Abban van ráció, hogy a kommunikációban a fokozatos nyitást a beoltottak számához igazítják, ezzel buzdítva az oltásra. Csak az a kérdés, hogy mit várnak, mekkora %-ban kell ahhoz védettnek lenni (vagy azzal, hogy átesett az ember rajta, vagy azzal, hogy beoltották)  az ország lakosságára vetítve, hogy ténylegesen elkezdődjön a nyitás valamilyen szinten? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Viszont a megbetegedések számánál az exponenciális növekedés láthatóan lassult. A lezárás előtti tiz napban a kórházi ápoltak száma 43 százalékkal nőtt. Azóta tiz nap alatt 29 százalékot nőtt. Közeledünk a tetőzéshez.

A halálozások viszont ezt kb. 1 hónappal követik, szóval sajnos ott durva számok lesznek még április közepéig :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Pildi írta:

Kíváncsi vagyok, mit nyilatkoznak majd. Abban van ráció, hogy a kommunikációban a fokozatos nyitást a beoltottak számához igazítják, ezzel buzdítva az oltásra. Csak az a kérdés, hogy mit várnak, mekkora %-ban kell ahhoz védettnek lenni (vagy azzal, hogy átesett az ember rajta, vagy azzal, hogy beoltották)  az ország lakosságára vetítve, hogy ténylegesen elkezdődjön a nyitás valamilyen szinten? 

 

 

Megmondta ma reggel Viktor:

 

"Azt kérte az operatív törzs, hogy a nemzeti konzultáció eredménye alapján készítsék el a nyitási tervet. A beoltottak számához kötik majd az újraindítás lépéseit. Akkor tudjuk megtenni az első lépéseket, amikor minden 65 év feletti regisztrált be lett oltva – tette hozzá a miniszterelnök. 2,5 millió beoltottnál jöhet el ez a pillanat."

 

Valamint még egy hétig marad így minden, jövőhéten döntenek majd a Húsvétról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.