Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

18 perccel korábban, Iqvi írta:

https://telex.hu/koronavirus/2021/03/11/brit-varians-fertozott-neumann-labs-eredmenyek

 

Már a brit mutáns a domináns, 95%-os pozitivitási aránnyal.

 

És amellett se menjünk el:

 

"8312 újabb fertőzöttet diagnosztizáltak, egy nap alatt a legtöbbet, amióta csak megérkezett a járvány Magyarországra. Ehhez 33 464 tesztet végeztek el, ami ugyan az egyik legmagasabb szám a járvány alatt, de így is a tesztek 19 százaléka lett pozitív."

 

Jövőhéten döntenek egyébként, hogy lehet e nyitni húsvétig (szerintem nem).

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap édesapám megkapta a kínai vakcinát, semmi mellékhatása nem volt. (ugyanez a helyzet a szomszéd idős házaspárral is). Édesanyámat pedig jövőhétre hívták második oltásra (AstraZeneca). Azért apa megkérdezte a háziorvosunkat, hogy én mikor kerülhetek sorra, és kinevették :D olyan listájuk még nincs is, amin az egészséges fiatalok lennének rajta... Azt mondta az orvos, hogy akkortájt, amikor apa kapja a másodikat (április 7. elvileg), akkor már lehet majd meg tudja mondani kb. hogy mikorra kerülhetek sorra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jó olvasni hogy egyre több ember környezetében vannak beoltva a családtagok. Nálam szüleim még nem kapták meg de távoli rokonok közül egyre több van beoltva. Holnap pedig nagymamám is megkapja (ő már januárban megkaphatta volna de akkor még félt az oltástól, mostanra jutott oda hogy neki is kell).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk anyám (53 éves), akinek nincs semmi krónikus betegsége a magas vérnyomáson kívül (de az se a legsúlyosabb kategória) már megkapta az elsőt (AZ), de pl. a nagybátyám (60 éves) nem. Anyám párja sem, pedig ő krónikus cukorbeteg (48 éves).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez a vizsgálat időközben lezárult és mindent rendben találtak. A honlapjukon pár minimális változást kellett eszközölni, de pont a regisztrációs rendszerrel nem volt semmi gond.

Amikor pár hónapja néztem, nagyon úgy tűnt, hogy ha lesz is vakcina, ha engedélyezi is az állam, akkor is csak Pesten oltanak... és ennek tetejébe jött még egy fogyasztóvédelmi vizsgálat. Hát nem túl biztató.   

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát nem teljesen egészséges. Mert akinek már gyógyszer kell az nem teljesen egészséges, plusz aki elhízott ott lehetnek immunrendszer gondok, teszem azt a sportolás hiányából fakadóan. Riogatnak ezzel, de azért még mindig az az általános, hogy egy egészséges és erős szervezet átvészeli ezt. Persze azért jó óvatosnak lenni, mint eddig is de azért nem kell átesni a ló túloldalára. Egyébként ezeket most azért is mondják annyira, hogy mindenki oltassa be magát. 

Nincs annyi egészséges ember, mint gondolod. Most nincs előttem statisztika, de ha az enyhe túlsúly is gáz, basszus még én is beleesem, pedig egyáltalán nem vagyok kövér. Rengeteg embernek vannak fölös kilói, nekem volt korábban gyógyszerrel kezelt magas vérnyomásom is, ami azóta szőrén szálán eltűnt. Lehet nyugtatgatni magunkat, hogy az egészségeseknek nem lesz gond, csak nincs olyan sok makk egészséges ember a társadalomban, hogy ez megnyugtató legyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az tekinthető egészségesnek, aki rendszeresen (min. évente) jár a számára bármilyen szempontból releváns szűrővizsgálatokra, és elfogadható/kedvező eredményei vannak, és nem kell gyógyszert szednie rendszeresen.

 

Ebbe egyébként én beleesek, de mostanában annyi munkahelyi stresszben van részem, hogy ennek lesznek előbb-utóbb egészségügyi következményei, ha még sokáig tart. S gyanítom, hogy sok más ember is küzd stressz gondokkal a mai bezárásos, sokaknál létbizonytalanságot okozó helyzetben, ami gyengülő immunrendszerhez és így végső soron nagyobb kockázathoz vezet a ma még egészséges embereknél is. Summa summarum, jó lenne, ha az oltások felgyorsulnának! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha kiszámithatatlan ez a koronavírus: nekünk távoli ismerősünk úgy halt bele, hogy 40-en körüli volt, nem volt alapbetegsége és elhizva se volt. Elkezdett fulladni tőle. Kihivta a mentőt. Mire kiértek megfulladt. Ehhez képest édesapám aki majdnem 70 éves és szivproblémája is van másfél hét alatt túllett rajta. Néha azon is múlik mit dobott a gép. Hogy milyenek a gének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Eddig úgy volt nem számít a pénz mert a magyar emberek egészsége a tét. Múlthéten már drágálották a Modernát ezért nem rendeltek többet. Ma már azt mondta Gulyás hogy az EU-s vakcikák olcsóbbak mint az orosz és a kínai. Tegyen igazságot az ember :D Az lenne eskü a legjobb ha magánegészségügyi cégek is rendelhetnének vakcinákat. Én kifizetnék érte simán 10-20 ezret is akár, szerintem előrébb lennénk.

 

A Moderna olcsóbb, de nem is lehet vele úgy trükközni, mint a keletiekkel. Megfordult a fejemben, hogy valaki idehaza jól jár azzal, ha az orosz és kínai oltás jön be :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

A Moderna olcsóbb, de nem is lehet vele úgy trükközni, mint a keletiekkel. Megfordult a fejemben, hogy valaki idehaza jól jár azzal, ha az orosz és kínai oltás jön be :hmm:

Szerintem használhatunk többes számot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Néha kiszámithatatlan ez a koronavírus: nekünk távoli ismerősünk úgy halt bele, hogy 40-en körüli volt, nem volt alapbetegsége és elhizva se volt. Elkezdett fulladni tőle. Kihivta a mentőt. Mire kiértek megfulladt. Ehhez képest édesapám aki majdnem 70 éves és szivproblémája is van másfél hét alatt túllett rajta. Néha azon is múlik mit dobott a gép. Hogy milyenek a gének.

Részvétem. :( 

 

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

A Moderna olcsóbb, de nem is lehet vele úgy trükközni, mint a keletiekkel. Megfordult a fejemben, hogy valaki idehaza jól jár azzal, ha az orosz és kínai oltás jön be :hmm:

A Telexnek volt erről egy átfogó cikke. Azért fals az összevetés a Moderna meg a keletiek között, mert utóbbiakból már most tudnak szállítani, a Modernás lehívást pedig, amit nem igényeltünk, azt a 4. negyedévben szállították volna ki elvileg. Ettől függetlenül meglehetősen rövidlátó szemlélet nem rendelni belőle, mivel valószínűleg a 4. negyedévben is szükségünk lesz oltóanyagra... viszont ettől függetlenül a keletieket azért hozták be, hogy most rögtön de azonnal legyen elegendő oltóanyag a legrizikósabb korosztály beoltására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerős ma volt háziorvosnál az oltásáért, a kínait adták. Mesélte az egyik nőnek nem adta be a háziorvos, azért mert penicilinérzékeny. Ha más is hasonlón érzékeny rá, akkor tudjon róla. 

 

Én is penicilinérzékeny vagyok, de eddig nem olvastam, hogy ilyenkor nem lehet a kínait adni. Mondjuk 2050.11.14-én mikor sorra kerülök úgyis mondtam volna. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 hours ago, NorbiLordi said:

Több mint 9 ezer új fertőzöttet azonosítottak, elhunyt 130 beteg

 

Azt mondom nem lehet kérdés, hogy zárjunk tovább legalább húsvétig.

Ne csak húsvétig, egészen 2050-ig! De akár 2080-ig is.

 

Csóró középiskolások meg egyetemisták már november óta szívnak, de a ******* kaszinó meg a trafikos nyitva lehet(ett)... Most meg már az általános iskolások is szívnak. És akkor a kismillió vállalkozásról ne is beszéljünk. :(

Arra is kíváncsi lennék, hányan követtek el öngyilkosságot meg kerültek elmegyógyintézetbe/pszichiátriára tavaly március óta. Ha ez így folytatódik tovább még hónapokig, többen lesznek az utóbbi két kategóriában együttvéve (vagy akár külön-külön), mint a vuhani laborból elszabadult mesterséges nyavalyában koronavírusban elhunytak... 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az index érdekes mód egy "szenzációs" cikkben már fikázza az EU-ban jóváhagyott oltóanyagokat. Pfizer/Moderna/AZ. Kissé röhejes, hogy egy olyan mellékhatással hozza összefüggésbe (immuntrombocitopénia) a vizsgálatot, aminek épp az ellenkezőjétől (embólia) tartottak a hatóságok. Ez utóbbiról azóta kiderült, hogy nem az oltóanyag okozta annak a két embernek a halálát. Kicsit olyan manipulatív íze van, mintha a ruszki és a kínai vakcina irányéba próbálnák terelni a népet. :) 

  • Dühítő 1
  • Zavaros 1
  • Szomorú 2
  • Meglepő 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beoltották AstraZenecával, meghalt egy 38 éves tanárnő Szlovákiában

 

"Szakértők azt is hangsúlyozzák, nincs bizonyíték rá, hogy a 38 éves tanárnő halála összefüggésben lenne a vakcina beadásával. "

 

:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.